UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

poruka: 230
|
čitano: 123.088
|
moderatori: naxeem, F1-IVO, Danny_HR, pirat, Lazarus Long, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka
5 godina
RE: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
vexx5555 kaže...

KLIK

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2010 23:44 (kizo2703).
3 godine
neaktivan

prejaka stvar, bash si mi pomogao... tnx

5 godina

ja sam si po ovom napravio bootabilnu micro sd karticu sa windows 7 ultimate,

i instalirao jer mi je dvd u banani, samo je jedan problem bio jer je nakon prvog restarta nanovo kretao u instalaciju, naime na prvo mjesto sam stavio usb hard disc u biosu,

e to vrijedi za početak instalacije, za vrijeme prvog restarta treba uči u bios i vratit hard na prvo mjesto i onda će nastaviti sa instalacijom do kraja inače neće,

tako da ako i tebe bude vrtilo u krug da znaš u čemu je stvar

bug caruje, um klade valja
3 godine
neaktivan

Ubio sam se kreirajući sistem-fleš za xp po ovoj recepturi. Prilikom pokušaja instalacije sa fleša na računalo (Lenovo s10e), javlja mi "Setup cannot copy the file: _default.pif" a potom "retry" (Enter) ne daje rezultate. Na ESC (skip), slijedi - "Setup cannot copy the file: 1394.inf"... i tako u nedogled. Ima li spasa?

maliratac
5 godina
neaktivan

svaka cast na temi to mi je bas trebalo,kak bi se ponasala sedmica na 2 gb rama,na laptopu?

6 godina
danexxx kaže...

svaka cast na temi to mi je bas trebalo,kak bi se ponasala sedmica na 2 gb rama,na laptopu?

Zavisi od ostale konfiguracije laptopa, ali kod mene odlično radi. Imam HP 6735s, pogledaj pod "Moj PC".

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
4 godine

Pozdrav,želim izraditi bootabilni XP USB,no imam problem kao i nadym (H: has not fat,fat32 or ntfs format and is not valid .Pokušavam raditi to na win 7 ultimate 32 bit stick PQI 4gb probao sam ga formatirati u razne formate please help.

Trebam instalirat winse na računalo kojem je krepo optički pogon.

Piracy lives forever!!!
4 godine
neaktivan

ok sve je meni jasno to ali zasto mi ne pronalazi hard disk od laptopa .....tj  ne pokaze ga da ga mogu formatirat u instalaciji winxp

i dali netko ima ili zna gdje skinuti sve potrebne software za acer aspire one

4 godine
neaktivan

sry nisam vidio da je netko ovaj problem imao ....tako da hvala....

3 godine
neaktivan

dali moram usb pripremit za instalaciju win xp na asus-u ili to mogu napravit na drugom kompu. Hvala   nisam znalac pa pitam

4 godine
zick kaže...

dali moram usb pripremit za instalaciju win xp na asus-u ili to mogu napravit na drugom kompu. Hvala   nisam znalac pa pitam

mozes i na drugom kompu.

4 godine

jedno pitanje,kad to sve zavrsimo i sad pokrenemo windows u bacimo stik,jeli se normalno obrisu podatci na njemu(mislim na xp koji se nalazi sad na stiku) ili to moramo preko nekog programa.

edit jos jedno pitanje vrijedili ovo i za win7 ovaj isti postupak

zasto prst dole !!!! stavi barem hvala ako sam ti pomogao,,
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.1.2011 17:51 (tpg).
4 godine

Imaš temu o instalaciji 7 sa usb sticka.

Piracy lives forever!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.1.2011 19:04 (softwaremaniac).
4 godine
a odgovor za prvo pitanje.
zasto prst dole !!!! stavi barem hvala ako sam ti pomogao,,
3 godine
neaktivan
tpg kaže...
a odgovor za prvo pitanje.

File-ovi ce ti ostat na sticku.

Kad instaliras WIndowse onda formataj USB i nece vise bit nista na njemu.

3 godine
neaktivan

pozz !!  imam jedan problem...   prije jedno 3 mjeseca sam bio formatiro USB s nekim programom nezz ni ja koji kako bi mogo instalirati windowse... ee sad oču vratit usb ponovo u prvobitno stanje.... a sada nemogu ništa staviti na njega niti formatira ti ga normalno..piše disc protected.??? jel zna neko kak to riješiti??

5 godina

Dali je ovako moguce izvesti i reinstalaciju OS -a. Trebam reinstalirat OS na particiji C:\.

AATF DarkSons.com 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depres
5 godina

Jeli moguce ovo sa memorijskom karticom koja je "u fotoaparatu" jer mi prijatelj kojem bi 7-icu tavljao nema citac kartica.

Rijec je o micro-sd 8GB. Te bi bootao tako sto bi fotic spojio USB kabelom na laptop. Any possibility??

Google IS your friend!!!
5 godina
passat kaže...

Jeli moguce ovo sa memorijskom karticom koja je "u fotoaparatu" jer mi prijatelj kojem bi 7-icu tavljao nema citac kartica.

Rijec je o micro-sd 8GB. Te bi bootao tako sto bi fotic spojio USB kabelom na laptop. Any possibility??

Ja sam pokuša na MP4 preko kabela ali nije išlo... Predpostavljam da ni tebi neče radit... Bolje nabavi neki pošteni USB...  A opet ne košta Vas ništa osim vremena da to napravite baš tako kako ste zamislili... možda i uspijete =)

There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
3 godine

NA SLICI 2 PIŠE ¸¸PeToUSB - FAT Format - Max 2 GB" ZANIMAME DA LI USB MMOR BITI 2GB I DA LI MORA BIT U FAT FORMATU?

5 godina
protjeran
ivozadro kaže...

NA SLICI 2 PIŠE ¸¸PeToUSB - FAT Format - Max 2 GB" ZANIMAME DA LI USB MMOR BITI 2GB I DA LI MORA BIT U FAT FORMATU?

2gb ne - Fat32 da

CyberPunk Protocol 7
3 godine

hvala

5 godina
protjeran

Ja bi predlozio jednostavnije rijesenje koje ne zahtijeva mnogo ''mozganja'' i kucanja u cdm.Iskreno probavao sam po ovom turtrijalu ali nisam uspijevao, neznam vjerovatno sam negdje pravio gresku onda sam nasao na yutubu nacin kako napraviti bootabilni USB stic.Preko programa UltimateISO, napravio sam ISO sliku wina potom odabrao narezivanje i odbarao USB to se nabacilo, ubacio stick u utor (nastimao da bota prvo sa stika) i daljnja instalacija je isla kao da sam ubacio Cd:D

http://s3.ba.bitefight.org/user/bite/132359
3 godine
hrvatskafarkasevec kaže...
ivozadro kaže...

2gb ne - Fat32 da

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2011 16:38 (ivozadro).
3 godine
neaktivan
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

Hvala Puno na divnom objasnjenju... Pozzz

4 godine

Evo vec 2 dana probavam bootati istalaciju preko sticka na svojem starijem kompu, kupljen negdje 2004-2005, maticna je EPOX EP-9HEAI i mislim da bi trebao podrzavati bootanje preko USB-a, ne? Kada udjem u BIOS nemam USB-HDD nego stvari vezane uz USB su samo: 'USB-ZIP', 'USB-FDD' i 'USB-CDROM', probavao sam sa svim tim mogucim ali uvijek il' mi ne ucita, ili kada stavim da mi se boota 'USB-CDROM' onda izbaci: 'DISK BOOT FAILURE, PLEASE ENTER A SYSTEM DISK AND PRESS ENTER', sto se desava i kada nije stick u kompu.

P.S. Imam offtopic pitanje. Zasto je i kod novijih instalacija WinXP-a, tipa ove sa SP3 potrebno imati onu disketu od maticne sa driverima za HDD? Inace ja nemam vise floppy u kompu, a citao sam da se moze sa nLite-om ubaciti ti driveri u file od instalacije Win i tako prziti, ali zbunjujuce mi je sto prije nekih 9 mjeseci kada sam bio stavljao na taj komp Win nije trebalo, ne znam tocno jel je ova instalacija Win sta sada imam, al' mislim da je i nije mi izbacivalo poruku prije instalacije da ne moze naci HARD, mada uredno dignem Win... Mada i ako je druga instalacija Win bila, ne vjerujem da sam skinuo sa neta instalaciju sa driverima bas za moju maticnu...

Hvala na odgovorima!

5 godina
avantgard kaže...

Očito ne podržava USB stickove.Ima li tvoj PC fast boot na nekoj F tipki? (F2 ,F4 ,F8)

Probaj Plop Boot Manager ,on radi i na 10 godina staroj kanti. Sprži ga na cd ,bootaj PC s njega i onda probaj.

P.S. Zato jel ni SP3 NEMA integrirane SATA drivere. Vjerojatno je u BIOS-u disk bil konfiguriran na IDE mode ,pa ti zato nije trebalo.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2011 18:03 (kizo2703).
4 godine

A onda nista preko USB-a, morat cu po CD neki.

Molim te, pojasni mi ovaj fast boot, sta bi to uopce trebalo biti. Pretpostavljam da nema, al' nisam siguran sta je to...

Ovaj Plop Boot Manager, za sta ce mi on? Mislim imam bootabilan Win i stavit cu onda sa nLiteom preko njega i SATA drivere i sprzit na neki drugi CD pa ce onda valjda raditi, ali mene je patilo ovo sto ne mogu preko USB-a, htjeo sam bas vidjet i testirat na njemu, jer za W7 sam radio preko USB-a na laptopu, al' na ovim krntijama XP nisam cackao...

Nisam bas neki sa ti na tom hardverskom podrucju sa HDDovima, pa moram pitati, kako je onda radilo ako je pretpostavimo bio u IDE modu, valjda je ako sam uspio instalirati Win. Hmm, sad jedno njubovsko pitanje. Taj HDD je znaci spojen preko SATA kabla, ali i preko IDE kabla isto? Znaci ako sam instalirao dok je bio u IDE modu komp radi sporije, ak' sam donekle skuzio? Sta da sam prebacio poslije instalacije iz IDE u SATA mode poslije instalacije Win?

5 godina

Fast Boot je meni koji služi za brzo biranje boot izvora - floppy ,usb ,dvd ,hdd i pokreće se klikom na neku od F tipki (koja ,ovisi o matičnoj ploči) odmah nakon paljenja PC-a!!

Plop Boot Manager ti služi upravo za ono kaj si pital - ako tvoja matična ne podržava boot sa usb sticka ,on ti to omogućava!

Ne ,u BIOS-u ,u postavkama imaš mogućnost prebacivanja IDE - AHCI (to ti je SATA) ,i novije ploče imaju još i RAID.

Disk je spojen samo sata kabelom. Radi sporije ,ali to nije ništa pretjerano!

Da si ga prebacio ,sam bi instalirao SATA drivere (Windows 7 ili Vista) ili te tražio cd sa driverima (Windows XP).

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2011 18:58 (kizo2703).
4 godine

Puno hvala na pomoci, pokusavam sto vise nauciti o hardwareu, biosu i tak.

Matična nema taj tkz. 'fast boot' meni, barem koliko sam ja vidio, dok se podize komp ne pise nista, a i probao sam postiskat sve function buttons, ali nema.

Plop Boot Manager cu sada probat, a sta je to u biti? Neki virtualni bios koji simulira da ima USB Boot il?

Dobro, tu u BIOSu je RAID or IDE, sad cu staviti IDE i tak cu i instalirati jer ne mogu nikak naci SATA drivere za tu maticnu (Epox EP-9HEAI), stara je maticna pa vjerojatno zbog toga a i nikad nisam cuo za nju. Probat cu al' prije bi rekao da je to neki shiti virus kao neki programi sto ti skenira koje hardwaree imas, tako da automatski skine drivere, ali onda bi ih bilo i ovak na netu...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice