Win 8.1 sa HDD na SSD

poruka: 12
|
čitano: 3.179
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Win 8.1 sa HDD na SSD

Pozdrav,

 

zanima me slijedeće, točnije ako netko ima iskustva s slijedećim:

 

Da li je moguće (i kako) prebaciti predinstalirane Win 8.1 sa klasičnog HDD-a na SSD?

 

Točnije, ukoliko se kupi laptop sa predinstaliranim Win 8.1 na HDD-u, ako je moguće prije završetka instalacije (nije se još izvršila niti registracija korisnika itd.) ili odmah nakon instalacije prebaciti/klonirati Windowse na SSD.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Win 8.1 sa HDD na SSD

Trebaš samo neki software za kloniranje diska (ima ih puno).

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Win 8.1 sa HDD na SSD

Zašto bi tijekom (!?) instalacije išao prebacivati s HDD-a na SSD? Jednostavno odmah instaliraj na SSD i izbjegni sve muke.

 

Inače ima načina kako da poslije instalacije prebaciš sve na SSD, samo proguglaj programe za kloniranje diskova.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Win 8.1 sa HDD na SSD

Drage volje bi to ostavio nekoj poslovnici kod koje bi uzeo laptop da odradi prije nego što mi daju laptop u ruke.

 

Gube li se neka prava (pošto Windowsi više nisu na disku koji je došao uz laptop) ako se šalje laptop na servis?

 

Ili još bolje, ostaje mi ona hidden particija da mogu napraviti reinstall kasnije ukoliko bude potrebno?

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.1.2015 20:50 (Shinky).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Win 8.1 sa HDD na SSD
sirka666 kaže...

Zašto bi tijekom (!?) instalacije išao prebacivati s HDD-a na SSD? Jednostavno odmah instaliraj na SSD i izbjegni sve muke.

 

Inače ima načina kako da poslije instalacije prebaciš sve na SSD, samo proguglaj programe za kloniranje diskova.

 

Nisam rekao tijekom. :D Nego prije ili poslije.

 

Fizički disk za instalaciju nemam već su Windowsi gore na HDD-u.

16 godina
offline
Win 8.1 sa HDD na SSD

Ma samo napraviš migraciju s HHD-a na SSD-e ima hrpa programa i dobiješ sa SSD-eom program. Za laptop ti treba jedino poseban kabl USB-e na SATA. HDD-e poslje migracije nemoj obrisat, nije loše, ja ostavio kao kopiju, ako nešto krene nekada po zlu (pošto imam komp., a ne laptop i fizički sam ga isljučio).

These Days
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Win 8.1 sa HDD na SSD
Upravo sada sam prebacio instalaciju sa HDDa na SSD identicnog OSa :)


No, ako imas puno programa kao ja koje sve redovno koristis (100 GB tocnije), ne isplati se, jednostavno nije toliko znacajna (vidljiva) migracija koliko je clean install.

Rade formatiraj, isprintaj si popis sta si sve imao i selektivno instaliraj sto ti sve tocno treba na SSDu. Ostalo ostavi na toj particiji HDDa.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
14 godina
offline
Re: Win 8.1 sa HDD na SSD
Mitch kaže...
Rade formatiraj, isprintaj si popis sta si sve imao i selektivno instaliraj sto ti sve tocno treba na SSDu. Ostalo ostavi na toj particiji HDDa.

 Samo da se nadovežem na ovo.

 

http://ninite.com/

Swedish latin super funk.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Win 8.1 sa HDD na SSD
Mitch kaže...
Upravo sada sam prebacio instalaciju sa HDDa na SSD identicnog OSa :)


No, ako imas puno programa kao ja koje sve redovno koristis (100 GB tocnije), ne isplati se, jednostavno nije toliko znacajna (vidljiva) migracija koliko je clean install.

Rade formatiraj, isprintaj si popis sta si sve imao i selektivno instaliraj sto ti sve tocno treba na SSDu. Ostalo ostavi na toj particiji HDDa.

 Ma, laptop dolazi sa Win 8.1, nema ništa gore osim njih. Nemam fizički medij sa Windowsima. Nema potrebe da formatiram pošto želim prebaciti čisti OS.

 

15 godina
online
Win 8.1 sa HDD na SSD

-teoretski lako, 'obična migracija' s diska na disk..

-praktično, daleko teže, soft, veličina diska, efi-gpt, skrivene particije i kapacitet (uobičajeno hdd>ssd).

 

-tad se ne kupuje OEM ili se ne kupuje s 'pogrešnim' diskom, pa nema tih problema (ugl MSovi razlozi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Win 8.1 sa HDD na SSD
ihush kaže...

-teoretski lako, 'obična migracija' s diska na disk..

-praktično, daleko teže, soft, veličina diska, efi-gpt, skrivene particije i kapacitet (uobičajeno hdd>ssd).

 

-tad se ne kupuje OEM ili se ne kupuje s 'pogrešnim' diskom, pa nema tih problema (ugl MSovi razlozi).

 Imam isti problem i pitanje što napraviti sam već postavio, a vidim sad da ima već tema.

 

A što u slučaju da mi rikne HDD? Gubim licencu?? Pa ne licenciraju se windowsi po HDDu koliko ja znam, nego po procesoru, ili se varam?

 

Na laptopu koji sam kupio prije 10 godina recovery sam dobio na 3CDa, a ne na disku, i to je puno bolje rješenje bilo.

15 godina
online
Re: Win 8.1 sa HDD na SSD

-to je pod kategoriju 'nekad i sad'... nekad je bilo na CD-DVDu.

-ne gubiš ništa, tj to je stvar proizvođača, ne da ti trgovac 'neki' disk s lagera, nego origigi... koji tad po logici mora imati i OS. Problem je kad ..(druga tema, mijenjaš disk). btw, ne ne licenciraju se po CPU, MBO itd, nego po računalu, ali se ID generira čitanjem tih podataka. Kod bitne promjene se OS deaktivira. To rješavaš (ako bi bio problem) pozivom na 0800300300.

 

btw, automatika na MS aktiv.serv prati ID, nema problema ukoliko se ID ne mijenja prečesto ili dupli key unutar cca mjesec dana.. MS tolerira, automatika ali ne neograničeno free. Tako da tel poziv ugl nije potreban.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.1.2015 23:01 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice