Win7Pro na vise masina

poruka: 5
|
čitano: 973
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Win7Pro na vise masina

Pozdrav svima :)

 

Morao bih instalirati (formatirati) win7 pro x86 na vise racunala, gdje bi svako imalo identicne startne aplikacije. Na koji nacin da to uradim najbrze i najbezbolnije.

 

Razmisljao sam nesto tipa, odradim format na jednom racunalu, i tamo sve sredim, zatim napravim system image, i prebacim ju na ostala racunala.

 

Neki savjet, prijedlog?

 

Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Win7Pro na vise masina

Ja sam to radio bas kako si sam rekao. Na jednom kompu sam sve sredio, pustio update itd. i onda napravio image koji sam klonirao na ostala racunala... Moram samo napomenut da su kod mene bile sve identicne kante pa nisam imao brige oko drivera, ne znam kako je kod tebe...

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Win7Pro na vise masina
hycer kaže...

Pozdrav svima :)

 

Morao bih instalirati (formatirati) win7 pro x86 na vise racunala, gdje bi svako imalo identicne startne aplikacije. Na koji nacin da to uradim najbrze i najbezbolnije.

 

Razmisljao sam nesto tipa, odradim format na jednom racunalu, i tamo sve sredim, zatim napravim system image, i prebacim ju na ostala racunala.

 

Neki savjet, prijedlog?

 

Hvala :)

 To ti prolazi samo ako su računala potpuno identična. U protivnom ćes imati probleme.

Ohne Audi geht es nicht..
14 godina
offline
Win7Pro na vise masina

Računaj ako tako radiš da će ti taj Sistem image staviti na svim mašinama puno identičnih stvari, čak i ako su svježe instalirani Windowsi kao što su:

 

 

-Korisnički i Administratorski računi sa passwordom

-Korisnički folderi tj. podatci

-Aplikacije, postavke od aplikacija i postavke korisnika u istima ako je računalo bilo korišteno prije.

-Driveri (koji će raditi samo su mašine identične, inace sljedi hrpa problema i blue screenovi)

-Mrežne postavke

 

E sad najbitniji dio:

 

Problem nisu driveri, jer danas skoro svaki backup program ima mogućnost takozvanog Bare Metal Recovery, znači da vrati image uzet sa jedne mašine na mašinu koja ima drugačiji hardware (naravno u većini slučajeva treba imati pripremljene drivere, za sve mašine koje su različite)

 

Problem je u dubljim postavkama OSa od kojih ti je jedan od najbitnijih takozvani SID number. https://en.wikipedia.org/wiki/Security_Identifier

 

Ako ideš ovim kako je ekipa gore radila imat ćeš mašine sa identičnim SID numberom koji moze donijeti u mrežnom okruženju-domeni toliko problema da od te priče nema ništa.

 

 

Uglavnom  da skratim priču, ako nisi to nikad radio, a radiš to nekom u firmi ili sličnom okruzenju, bolje nemoj jer napravit ćeš više štete nego koristi.

 

Deployment operativnih sistema nažalost nije samo ja sriktam windowse, malo poinstaliram aplikacije, napravim image sa nečima tipa Acronis pa sve pobacam na sve ostale mašine.

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2015 22:37 (Colossus7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Win7Pro na vise masina

Zato postoji SysPrep.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice