Windows 10 crn ekran??

poruka: 2
|
čitano: 11.842
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
crn ekran nakon windows 10 update- - pomozite

Pozdrav,

 

Koristim windows 8.1 i odlučio sam da napravim update na windows 10..

 

Instalacija sama po sebi je bila sasvim jednostavna, međutim kada instalacija završi dolazi do " login screen" tamo upisem sifru nakon čega mi se samo zacrni ekran???? 

 

Ništa se nevidi osim strelice miša....

 

vidim da na raznim forumima ima dosta ljudi s tim problemom ali kod mene ta njihova rješenja uopće  ne funkcioniraju.

 

Neznam što više napraviti da se to riješi, mogu reći da sam lagano pofizdija s obzirom da sam pokušao 2 puta instalirati 10-ku i nakon toga se vraćao na 8.1

 

Dali treba drivere instalirati??? kako uopće do toga doći kad nista nevidim?

 

Jeste li vi imali takav problem?

 

 

Hvala na vašim odgovorima

 

P.S već sam na laptopu koji je imao win 7 , instalirao 10-tku bez problema

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: crn ekran nakon windows 10 update- - pomozite

Ne znam da li si rešio problem, ali mogu da ti kažem šta sam ja uradio, pošto mi se pre par dana pojavio problem crnog ekrana nakon logovanja. Prvo sam zapravo ponovo instalirao windows 10, misleći da nešto nije dobro prošlo prilikom instalacije, medjutim i posle drugog pokušaja instalacije opet se javljao problem crnog ekrana. Ali sam uspevao da pokrenem task manager, control panel, internet browser. Malo sam guglao, i pronadjem da se problem uglavnom vrti oko drajvera koji su bili instalirani na prethodnoj verziji windows-a (u mom slučaju windows-a 8.1, sa koga sam nadogradio na desetku) i da se iz nekog razloga nisu "primili" u windows-u 10. I da bi trebalo isključiti fast startup, što sam prvo uradio, zatim ugasio komp (moraš da ugasiš nakon isključivanja fast startup-a, pošto ga neće memorisati ako samo resetuješ komp). Nakon ponovnog paljenja nisam imao više upadanje u crni ekran sa aktivnim kursorom miša, ali mi je prosto bilo nelogično da fast startup ne sme da bude upaljen, pošto postoji kao opcija za brže podizanje sistema. Na kraju sam pronašao besplatan program "driver talent" koji su preporučili na nekom forumu, i preko njega sredio drajvere u windowsu 10, koje je prijavio kao problematične, ponovo aktivirao fast startup, ugasio i upalio komp, i više mi nije upadao u "black screen". To je meni rešilo problem, pa nadam se da će ti pomoći. POZDRAV :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2015 23:08 (Hajzenberg).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice