Windows 10 encoding

poruka: 12
|
čitano: 11.101
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Windows 10 encoding problem

Pozdrav svima.

Imam problema sa encodingom na Win 10 x64. Naime sami Win su mi postavljeni na ENGL jezik sa HR tipkovnicom, te prilikom gledanja filmova sa titlovima ne vidim znakove ć,č,đ,... Googlao sam već taj problem i naišao na rješenje da trebam otići u "Control Panel - Region and Language - Administrative - Change System Locale - Croatian". To sam i napravio ali mi na jednom PC-u nakon te izmjene prikazuje navedene znakove, dok na drugom koji ima iste postavke, ne prikazuje. Da li zna možda netko u čemu je navedeni problem i kako da ga riješim ?

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 encoding

Podesi si font za titlove.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 encoding

U samom playeru misliš ? Na oba PC-a su mi apsolutno sve iste postavke u playeru (a samim time je i font isti). ....

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
15 godina
offline
Re: Windows 10 encoding

Jel se radi o istom titl fileu?

13 godina
offline
Re: Windows 10 encoding
plavi08 kaže...

Jel se radi o istom titl fileu?

 Da. Istog imena kao i film.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
15 godina
offline
Re: Windows 10 encoding

Dali je file koji radi na isti onaj koji ne radi na drugom. Jer i fileovi isto imaju svoj encoding,

13 godina
offline
Re: Windows 10 encoding
plavi08 kaže...

Dali je file koji radi na isti onaj koji ne radi na drugom. Jer i fileovi isto imaju svoj encoding,

 Potpuno isti file, s istim titlom, na isitm orig win 10 x64. Možda ima još neka ceka koju sam predvidio ?

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
15 godina
offline
Re: Windows 10 encoding

Ovo su stavri koje gledaš:

 

Encoding samog sustava - taj dio si rješio

Encoding programa ( videoplayera) koji je postavljen za učitavanje titlova  windows 1250 ili UTF-8

Font za prikaz titlova mora podržavati HR znakove

Encoding samo srt file ili druga ekstenzija sa tilovima...isto windows 1250 ili UTF-8

Dali je sve u redu sa samim fileom ili je nešto rađeno pa su se unaprijed izgubile kvačice

 

13 godina
offline
Re: Windows 10 encoding
plavi08 kaže...

Ovo su stavri koje gledaš:

 

Encoding samog sustava - taj dio si rješio

Encoding programa ( videoplayera) koji je postavljen za učitavanje titlova  windows 1250 ili UTF-8

Font za prikaz titlova mora podržavati HR znakove

Encoding samo srt file ili druga ekstenzija sa tilovima...isto windows 1250 ili UTF-8

Dali je sve u redu sa samim fileom ili je nešto rađeno pa su se unaprijed izgubile kvačice

 

 Hvala na trudu. Naime, koristim BSPlayer, znam gdje se mijenja font, ali jel možda znate gdje se mijenja sam encoding ? Provjerio sam sve postavke par puta i ne nalazim takvo što. Sve je u redu sa fileom, ništa nije rađeno naknadno, isto mi se događa na apsolutno svim titlovima.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
14 godina
offline
Windows 10 encoding

Imam sličan ili isti problem. Ne želi mi u notepadu prikazivati č i ć.

Keyboard layout u Windowsima je namješten na Croatian. Problem je što notepad i video player otvara fajlove u ANSI formatu. Svi bivši filmovi čiji su mi tilovi normalno radili, sada prikazuju  đ, č i ć  kao æ, ð è  i sl.

 

Go full retard
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 encoding

A ovo, jel vam podešeno?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windows 10 encoding

Thx, malo je bilo teže nać classic Control Panel, ali to je to

Go full retard
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2017 23:42 (bruno03).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice