Windows 10 FAQ izdvojena tema

poruka: 406
|
čitano: 140.039
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
14 godina
offline
Windows 10 FAQ

Dali vjervoti ovo cijeni i jeli tko ikad kupovao od ovih Link

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 FAQ

sad mi se skida preko onog programa windowsi u neki folder pa me zanima.. kako da napravim clean install nakon upgradea? jer ja sad ne vidim iso file, samo je u folderu vec raspakirano, dal cu morati ja sam napraviti iso ili?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
icip kaže...

sad mi se skida preko onog programa windowsi u neki folder pa me zanima.. kako da napravim clean install nakon upgradea? jer ja sad ne vidim iso file, samo je u folderu vec raspakirano, dal cu morati ja sam napraviti iso ili?

 KLIK

 

Naravno, prvo napravi upgrade iz foldera, kad te upozori da možeš početi s njim.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 12:25 (kizo2703).
14 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
icip kaže...

sad mi se skida preko onog programa windowsi u neki folder pa me zanima.. kako da napravim clean install nakon upgradea? jer ja sad ne vidim iso file, samo je u folderu vec raspakirano, dal cu morati ja sam napraviti iso ili?

 Možeš ga napraviti na dva načina. Prvi je Settings -> Update & Security -> Recovery -> Reset this PC, gdje odabireš reset bez zadržavanja podataka. Drugi je način skidanje ISO file - a sa Media Creation Tool - om.

13 godina
offline
Windows 10 FAQ

Je li itko uspješno aktivirao clean install (ne upgrade) Win10 s Win 8.1 ključem?

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 12:19 (sudy_freak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 FAQ

Pomoć molim!

 

Nakon skidanja i instalacije upgrade-a kroz win7, kad je sve zavrsilo i krenulo je u boot windowsa 10, javilo je nešto tipa :) your pc encountered some serious error, we'll collect info for you and restart (0-100%) - nikad se ne restarta ili ja nemam živaca toliko čekati, uglavnom ispod napiše nekim malim slovima PNP_DETECTED_FATAL_ERROR , i dalje ne ide ....  ???

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ

Sto se tice ovog G2A, ja sam vec par puta kupovao kod njih razne igrice i za sad sve proslo u najboljem redu, uzmes onaj nekakav security za 1 dolar i ako imas problema s aktivacijom, daju ti drugi kljuc ili nesto slicno, znam, imao sam iskustvo i s takvim problemom

 

Imam sad i jedno svoje pitanje, naime clan sam tog Insider programa jos od 2014. i sad kad je stigao posljednji build TH1 10240 nestao watermark da je to Evaluation copy, automatski mi je prekinuto dobivanje buildova kao Insider (ono sto se inace dobije kada kliknes "stop insider builds"), provjeravao sam preko cmda i pise da je licenca vazeca zauvijek, a ja sam to instalirao na formatiran disk koji nije imao veze s ovim na kojem je bio OEM Win7. Kolko citam po formumima, pa tako i tu, pise da to nebi trebalo funkcionirati. Hoce li to stvarno proci ili cu trebati nesto aktivirati posebno?

 

edit: prvi put kad sam instalirao preko iso me nije pitalo za nikakav kod, ali poslije sam imao probleme s nadogradnjom na novije builodve bla bla i kad sam instalirao tada zadnji build 10162 me trazio kod za aktivaciju i unio sam onaj koji je microsoft objavio.

Cogito, ergo sum
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 14:16 (pranklin).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 FAQ
pranklin kaže...

sto se tice ovog G2A, ja sam vec par puta kupovao kod njih razne igrice i za sad sve proslo u najboljem redu, uzmes onaj nekakav security za 1 dolar i ako imas problema s aktivacijom, daju ti drugi kljuc ili nesto slicno, znam, imao sam iskustvo i s takvim problemom

Da, aktivacija prođe ali MS deaktivira ključ za 2-3-6 mjeseci...

My name is Legion... For we are many!
16 godina
offline
Windows 10 FAQ

Zadnja buba se porizvela 2003 godine, tako da vjerujem da se djelovi još uvijek proizvode ;)

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 FAQ

Preko Download Toola se skida lokalna verzija Windows (kod nas na hrvatskom jeziku).

A pošto jezik nije onaj koji je bio prije na računalu, ne nudi mogućnost nadgoradnje:

 

 

Kako skinuti englesku verziju ISO-a?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 FAQ

Poslije ti izbaci da ces morati skinuti jezični paket za jezik koji hoćeš koristit

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Tony1999 kaže...

Poslije ti izbaci da ces morati skinuti jezični paket za jezik koji hoćeš koristit

 Ok, al ja bi da ne moram brisati sve programe :(

 

EDIT:

OK nejde real-time upgrade. Moras staviti da zelis ISO o onda iskoči odabir jezika.

Skidam.

Valjda nema razlike između EN (US) i (UK), jer ću 100% fulati koje sam prvi put instalirao

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 14:45 (CyberDemonVZ).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
CyberDemonVZ kaže...

EDIT:

OK nejde real-time upgrade. Moras staviti da zelis ISO o onda iskoči odabir jezika.

Skidam.

Valjda nema razlike između EN (US) i (UK), jer ću 100% fulati koje sam prvi put instalirao

 Skini EN-US i neće biti problema.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
12 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

 napravio sam upgrade s 8.1 na 10 i pise mi connect to the internet to activate windows,spojen sam na internet naravno ali cijelo vrijeme mi pise da je key pogresan

 

nisam radio clean instal nego upgrade iz windowsa

14 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
d4rkd3atH kaže...

 napravio sam upgrade s 8.1 na 10 i pise mi connect to the internet to activate windows,spojen sam na internet naravno ali cijelo vrijeme mi pise da je key pogresan

 

nisam radio clean instal nego upgrade iz windowsa

 Najbitnije pitanje: je li ključ originalan ili ? Ako je originalan, zovi 0800300300.

12 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
WackyZG kaže...
d4rkd3atH kaže...

 napravio sam upgrade s 8.1 na 10 i pise mi connect to the internet to activate windows,spojen sam na internet naravno ali cijelo vrijeme mi pise da je key pogresan

 

nisam radio clean instal nego upgrade iz windowsa

 Najbitnije pitanje: je li ključ originalan ili ? Ako je originalan, zovi 0800300300.

 Naravno da je originalan,da nije nebi ni postavio pitanje

14 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
d4rkd3atH kaže...
WackyZG kaže...

 Najbitnije pitanje: je li ključ originalan ili ? Ako je originalan, zovi 0800300300.

 Naravno da je originalan,da nije nebi ni postavio pitanje

 Ništa, nazovi na ovaj broj koji sam naveo, to je MS support, pa neka provjere što je s ključem. Jedino ne znam do kada radi call centar, možda ćeš trebati pričekati do ujutro.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
WackyZG kaže...

 Ništa, nazovi na ovaj broj koji sam naveo, to je MS support, pa neka provjere što je s ključem. Jedino ne znam do kada radi call centar, možda ćeš trebati pričekati do ujutro.

 Radi automatika, samo nema ''živih'' ljudi. Njima je radno vrijeme od 8 do 17 sati.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
13 godina
offline
Windows 10 FAQ

Jedno pitanje u vezi setupa 10-ke nakon instalacije.

 

Ima li kakav tutorial, upute, "What to do after Windows 10 install?"

Našao sam ovo, al ne ulijeva mi povjerenje 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 FAQ

Taj je blago rečeno, bezveze.

 

Budem ja napisao kad mi se oba stroja updateaju...

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Sum_of_all_fears kaže...
Kresimir4 kaže...

Kako najeftinije proči da dobijete win10? Jeli vjerujete onim stranicama koje prodaju win8.1 za 45€?

Ja tamo ne bi kupio ništa jer pitanje je hoće li MS jednog dana blacklistati te ključeve i onda fino ostaneš bez tih 20-40€, koliko koštaju po tim raznim sajtovima.

 + sad ima za win10, iste cijene.. (uvjek 20-40/45$..). Pa se bar preskoči upgrade.

 

Sum_of_all_fears kaže...

Na prvo ti je odgovoreno, na drugo isto.

 :) hihih.. tjeraš na čitanje s razumijevanjem, ..

Kresimir4 kaže...

Gledam nešto matičnu svoju bezveze i vidim win 8.1 supported. Neznam što to točno znači i hoče li ona podržavati win 10? asrock z77 extreme 4

-ne, neće. (precizan odgovor na pitanje). MBO nikad ne podražava OS. Proizvođač daje support-podršku, kroz drivere, BIOS i sl. Support je obično i vremenski ograničen (zakonski minimum je 5g) a ovisno o imenu branda/statusu .. proizvođač može davati vječan-neograničen support za bilo koji OS, platformu, od DOSa do win-30..

-pitanje je moglo biti npr kompatibilno, je. itd..

sudy_freak kaže...

Je li itko uspješno aktivirao clean install (ne upgrade) Win10 s Win 8.1 ključem?

 -nitko. (jer key od 8 je key od 8.. 10tka ima svoj key.. tome služi proces nadogradnje+provjera.. = novi key, koji je tad u MSovoj bazi IDa..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

za sve one koji traže 8.1 key  , imate ovdje za 20 dolara , keyevi su retail ( bar tako piše ), i stranica je pouzdana

 

ovdje imate cijelu listu sellera ( gledajte da  je verified seller i nema problema ) , za svakog imaju komentari

12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 FAQ

Može li neko napisati one komande za provjeru aktivacije i ključa? Mislim da bi bilo korisno i to staviti u FAQ.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Bilal kaže...

Može li neko napisati one komande za provjeru aktivacije i ključa? Mislim da bi bilo korisno i to staviti u FAQ.

 

https://technet.microsoft.com/en-us/library/dn502540.aspx

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 FAQ

Dali je netko imao sličan problem ????

 

nedugo nakon stanja s prve slike ode u restart,  nakon restarta ode u stanje s druge slike i nikad se sam ne restarta, nego nakon dva puta prisilnog restarta restora nazad win 7 i na update-ovima javlja errore od jucer i danas (zadnje dvije slike), kaj je hardver problem ili može bit s windowsima 7 problem, nekužim .....

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 9:54 (croatoan85).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Sum_of_all_fears kaže...

Taj je blago rečeno, bezveze.

 

Budem ja napisao kad mi se oba stroja updateaju...

 

Ajde, čekam baš tako nešto - pa požuri :)

 

Isto tako ako netko ima linkove na neke tutoriale & setupe neka ih tu isto kelji pa da stavimo pod FAQ - jučer sam upgrejdao ali još nisam stigao skoro ništa pogledati (nešto sitno sam prčkao).

13 godina
offline
Windows 10 FAQ

Čitam mnogo o Win 10. Napravio sam upgrade s 8.1 MSDNAA licenca. I tada sam skinuo instalaciju i formatirao diskove. Sad piše da moram aktivirati windowse?!? 

 

Sad će netko vjerovatno biti ljut 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 FAQ

Još jedno pitanje. Kako da sakrije neželjene updateove/ažuriranja u windows updatu? Neki vrag od AMD-a mi želi skinuti, a ne znam kako da maknem iz popisa za skidanje.

 

To je jedino što mi se ne sviđa u win10, opcije su previše nalik na one iz telefona i fali opcija iako ima stari control panel, ali opet fali pokoja opcije.  Kao ovo za update primjerice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Jack Sparrow kaže...

Još jedno pitanje. Kako da sakrije neželjene updateove/ažuriranja u windows updatu? Neki vrag od AMD-a mi želi skinuti, a ne znam kako da maknem iz popisa za skidanje.

 

To je jedino što mi se ne sviđa u win10, opcije su previše nalik na one iz telefona i fali opcija iako ima stari control panel, ali opet fali pokoja opcije.  Kao ovo za update primjerice.

Što nije ovo "Defer Updates"?

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice