Windows 10 FAQ izdvojena tema

poruka: 406
|
čitano: 140.147
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
12 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Može već neko vrijeme bez upgradea, samo je važno da je nadograđen dok je trajalo ono i da te imaju u bazi.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
error_666 kaže...
Može već neko vrijeme bez upgradea, samo je važno da je nadograđen dok je trajalo ono i da te imaju u bazi.

Ne znam da li se odnosi na mene ovo, predpostavljam da da. Imam nekoliko računala u firmi, ali nisu nikada upgrade-na. Pitam jer mi je jedan lik u informatičkom servisu rekao da su radili prije mjesec dana čistu instalaciju format jel, i upisali ključ od 7 no taj su korak preskočili prilikom instalacije i unijeli ga nakon što se Windows instalirao. Kaže ključ prihvaćen!

15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

w7 nije w10, svi aktivirani w10 su u bazi, w7 unosiš key (ali je i on u bazi + ID.. dva istovremena = ban).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
ihush kaže...

w7 nije w10, svi aktivirani w10 su u bazi, w7 unosiš key (ali je i on u bazi + ID.. dva istovremena = ban).

 Teoretski si u pravu ali praksa kazuje drugačije.

Znam za nekoliko slučajeva gdje sedmica uredno radi a desetka je odavno na drugom kompu u pogonu, aktivirana oba. Do kad će neznam ali za sad još uvik rade.

neda mi se
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
ihush kaže...

w7 nije w10, svi aktivirani w10 su u bazi, w7 unosiš key (ali je i on u bazi + ID.. dva istovremena = ban).

 

nicky.sl kaže...

 Teoretski si u pravu ali praksa kazuje drugačije.

Znam za nekoliko slučajeva gdje sedmica uredno radi a desetka je odavno na drugom kompu u pogonu, aktivirana oba. Do kad će neznam ali za sad još uvik rade.

Ekipa, svako računalo ima svoj key. Dakle interesira me ako bi išao sa svježom instalacijom Windowsa 10 gdje je bio instaliran Windows 7 da li će prihvatit ključ koji se koristit trenutno za Windows 7.

 

Zanima dakle prolazi li to iako je službeno završila mogućnost prelaska na Windows 10 još prošle godine u kolovozu ako se ne varam.

11 godina
offline
Windows 10 FAQ

Ja nemam pojma koji vrag se desava sa ovom desetkom.Znaci prije nekih mjesec dana sam napravio upgrade 7ice na 10tku.I sada poceli nekakvi problemi.Prvo mi je izbrisao neke programe,sada mi je poceo PC blokirat i kada se od blokira,tipkovnicu mi stavi na eng jezik.Isto tako,nakon od blokiranja sa nekih stranica mi napravi log out.Net puca pri tom blokanju i jos plus sada kaze da imam stare win gore i da mi je hard zauzet.Dal zelim da mi izbrise stare win????Ma koji vrag.Ako je isao upgrade,koji k stoji win7 jos gore

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 FAQ

Pozdrav,

 

da se nadovežem na raspravu upgradea s Win 7 na Win 10....

 

Imao sam Win 7 Pro VLK, koji recimo produkey nije mogao očitati...

 

Taj VLK ključ više ne radi na svježim instalacijama Windowsa 7...

 

ali ako udarite Upgrade na Win 10 (i dalje radi Assistive Technology link):

 

https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade

 

i pustite ga da se instalira (pazite na WIn 7 Update, ili ubijte servis prije instaliranja)..

 

i kad ga pustite na Internet da se aktivira (provjerite je li aktiviran!)

 

možete na istom PC-u, na čisto instalirati Windows 10 Pro, aktivacija vrijedi...

 

Provjereno!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 FAQ

ovih par postova gore.. zbirno :)

-da, stvari koje po službenim spec. ne bi trebale prolaziti, prolaze.. objašnjenje, MS je blag, tolerira, radije dila free w10, jer mu je to interes a trošak nula :)

-istovremeno, w7 već skoro godinu, na clean .. kad se mora proći hrpa updatea, veliki 'problemi', čekanja.. ne slučajno. Direktno povezano MSovim interesima, koji će radije dijeliti free nego rizik dominacije starje winver kao iz doba XPa (kojeg se gasilo godinama.. s odgodama). Još par godina tranzicije. A da to MS ne želi, jednostavno to ne bi prolazilo. (pa i sama ponuda nadogradnje na w10 nije ni morala postojati, MSu je to 'kikiriki' trošak).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Endymon kaže...

Ja nemam pojma koji vrag se desava sa ovom desetkom.Znaci prije nekih mjesec dana sam napravio upgrade 7ice na 10tku.I sada poceli nekakvi problemi.Prvo mi je izbrisao neke programe,sada mi je poceo PC blokirat i kada se od blokira,tipkovnicu mi stavi na eng jezik.Isto tako,nakon od blokiranja sa nekih stranica mi napravi log out.Net puca pri tom blokanju i jos plus sada kaze da imam stare win gore i da mi je hard zauzet.Dal zelim da mi izbrise stare win????Ma koji vrag.Ako je isao upgrade,koji k stoji win7 jos gore

 Napravi clean instalaciju i nebi trebalo biti takvih problema.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ

Vjerojatno ti je prebacio programe u windows old folder. Programe tipa ccleaner i sl.

13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 FAQ

Edit, vidim da je već netko pisao o accessibility pa brišem post...
Radi, isprobano.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.4.2017 14:34 (Damok).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 FAQ

kao netko tko je prespavao zadnjih par godina u vezi novih Windowsa; imam par pitanja...

 

gdje kupiti legalan key za aktivaciju W10?

može li se taj key koristiti za više računala?

što sve mogu isključiti u W10 u pogledu nepotrebnog opterećivanja korisnikovog vremena za računalom? (update, negdje sam načuo da po novom iskaču i reklame...)

kako dobiti funkcionalnost Windowsa 7 na Windows 10? osim Classic Shell-a, postoji li kakav drugi magic trick? (apsolutno ne trebam Metro look i sve te nove *izdarije kojim je W10 natrpan)

 

hvala!

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
sendjo kaže...

kao netko tko je prespavao zadnjih par godina u vezi novih Windowsa; imam par pitanja...

 

gdje kupiti legalan key za aktivaciju W10?

može li se taj key koristiti za više računala?

što sve mogu isključiti u W10 u pogledu nepotrebnog opterećivanja korisnikovog vremena za računalom? (update, negdje sam načuo da po novom iskaču i reklame...)

kako dobiti funkcionalnost Windowsa 7 na Windows 10? osim Classic Shell-a, postoji li kakav drugi magic trick? (apsolutno ne trebam Metro look i sve te nove *izdarije kojim je W10 natrpan)

 

hvala!

 -bilo gdje, leglanost s tim nema veze (ne postoji nelegalan ključ, samo važeći-validan, kojim možeš ili ne može aktivirati tj odgovarajuća licenca koja vrijedi ili ne..). Najjeftinija, najlegalnija (kolokvijalno) je za nula kuna (bez keya..) :)) radi, za kućnog korisnika dovoljno. Crack je nešto nelegalno kao i aktivacije koje nisu MSove (to je kršenje zakona, uvijeta licence i sl.).

-ovisi o tipu licence, da-ne .. u ovom slučaju, podrazumijevano, ne. Ili više računala je neprecizan upit, obična licenca je za jednu aktivaciju, ovisno o oem-ratail može biti prenosiva na drugo računalo ali jedna aktivna u svakom trenutku, dok VLK licenca ovisi o ugovoru s MSom.

-.. nisu ti ni win10 potrebni, ne određuješ ti uvijete nego MS, koji mandatorno zahtijeva (requirements) update uz ostale sitnice koje mora računalo udovoljiti kao i sama licenca. Ako se slažeš s eula-requirementsima tad koristiš w10, u suprotnom tražiš alternativu.. nije (više) 'potreban' classic, jer je vraćen start.. i zapravo, 'porbudi se' :)) prvo probaj-vidi i što manje prčkaj, pa tad zaključi što ti treba. Ako želiš win, MS je sve pripremio na svojim stranicama i korištenjem mctoola se sve svodi na nextanje.. key tad, ako želiš, kupiš i koristiš računalo ili ga koristi bez prčkanja i razmišljanja (za nula kuna nema bolje) ..

 

licenca.. :)

to je ugovor između vlasnika i korisnika, vrijedi samo ako se obje strane pridržavaju navedenih uvijeta.. (može se osporavati i sl, ali nije to tema, ne savjetujem nikome pravnu borbu jer male su šanse)..

-win 10 requirements, pored HW zahtijeva (ram, nx, mjesto na disku..) je i internet veza za aktivaciju+update (i provjeru valjanosti licence).

-licenca koju korisnik prihvaća..:

bla-bla-bla..

By accepting this agreement or using the software, you agree to all of these terms, and consent to the transmission of certain information during activation and during your use of the software as per the privacy statement described in Section 3. If you do not accept and comply with these terms, you may not use the software or its features.

bla-bla-bla.. pa update dio..

6.      Updates. The softwareperiodically checks for system and app updates, and downloads and installs them for you. You may obtain updates only from Microsoft or authorized sources, and Microsoft may need to update your system to provide you with those updates. By accepting this agreement, you agree to receive these types of automatic updates without any additional notice.

 

pošto se oko uvijeta (obaveznog) updatea i internet linije razlikuje npr home-pro-enterprise.. (različite mogućnosti podešavanja updatea) to je dio uvijeta, licenca (koja je inače valjana) se može izgubiti..

tak da, legalnost nema previše veze se npr cijenom ili webshopom/izvorom kupnje keya, kao što ni valjanost licence nije stvar samo kupnje-aktivacije.. jer se može izgubiti itd. Zato treba pripaziti, ne igrati se, jer se sve može free (kućni korisnik) i bez nepotrebnih rizika.

Licenca je ugovorna dozvola za korištenje, kršenje uvijeta povlači gubitak licence. Pri tome je nevažno jeli (kolokvijalno) 'original'.. važno je samo jel licenca važeća :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.9.2017 13:36 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 FAQ

Mozete li mi reci gdje je sada najpovoljnije kupiti windows 10 pro 64bit verziju ako znate neki pouzdan site? Pokusavao sam sa trazilicom ali nisam nista nasao, ispricavam se ako je vec bilo ... 

 

https://www.ebay.ie/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p992.m570.l1313.TR2.TRC1.A0.H0.Xwindows+10+pro+64bit+key.TRS0&_nkw=windows+10+pro+64bit+key&_sacat=0

 

sta kazete za ove " JEFTINE " licence ? sumnjivo ili ne ? 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 14:09 (Damir1908).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Damir1908 kaže...

..

sta kazete za ove " JEFTINE " licence ? sumnjivo ili ne ? 

-što bi itko trebao reći ili misliti?

-imaš li ti ili netko razlog sumnjati u valjanost licence ili trgovine kao ebay, za koju MS zna i da radi nešto nelegalnog tad bi bila i tužba-kazna..

-kao kupca zanima te jel key validan/prolazi aktivaciju ili ne. Legalnost trgovca i keya nije tvoja domena niti imaš ikakvu mogućnost kontrole-provjere. MS zna za ebay, amazon itd.. MS validira key. Ako prođe, tad je ok, ako ne prođe tad nije.

-kupnja na ebayu i sl. nije rizik, u slučaju reklamacije, tražiš i dobiješ povrat novca. Drugo te ne treba zabrinjavati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ

Hvala na brzom odgovoru. Kupio sam retail verziju vidjet cu dal ce proci upravo radim backup. 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice