Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.431.160
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
8 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Trebalo bi radit na q8400 i asus p5q. Znam da sam neki dan vidio tu netko je spominjo al nikako nisam mogo pronaći tu stranicu. Ok za 30kn se isplati pokušat, mada nije uvjerljivo al ajd

 Win 10 će ti radit najnormalnije na toj konfi, nemaš beda, instaliraj, ako ti se svidi, kupi si negdje key i vozi....

 

8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Unaprijed se ispricavam, nisam znao gdije da stavim ovo, ili za windows 10 probleme ili ovdje.

 

Kako su prosle vec 4 godine od kada sam instalirao Windows 8.1 na laptop, nakupilo se smeca, ovog-onog...

Sada, kako da stavim Windows 10? Skinuo sam Windows setuo, stavio kao bootable USB 10-ku, i što sada dalje?

Može li itko poslat link kako nastaviti sa instalacijm, pročitao sam negdije kako treba napraviti particiju itd... ali zar ne ostaje tada "stari" Windows u zasebnoj particiji?

Btw, ako želim aktivirati Windows, treba mi key... sada me zanima što su OEM keyevi, i po cemu se oni razlikuju od "običnih" keyeva?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Da li ti je Osmica legalna ili yogurt verzija?

Sinoć sam lega jutros...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Kako mislis "yogurt" verzija
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Piratska, crackana, to je jogurt verzija Windowsa.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Frend mi je instalirao windows (ne plaćena verzija) i jedno je vrijeme u donjem desnom kutu bilo kao unijeti key nesto tako, ali nakon nekog vremena (updatea), taj natpis je nestao.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...

Da li ti je Osmica legalna ili yogurt verzija?

 Za win 10 je svejedno ;)

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Napravi nadogradnju na windows 10 da ti zapamti ključ, preko MCT-a kreiraj bootabilni stick, bootaj računalo s njega formatiraj sistemsku particiju i instaliraj Desetku na "čisto". Ovo sve po uvjetom da je win8 imao neki ključ. Ako nije, izradi odmah bootabilni stick, napravi čistu instalaciju i kupi ili nabavi legalni ključ i aktiviraj windowse.

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 3:35 (BlackMoon).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ovako: https://www.cnet.com/how-to/clean-install-windows-10/

Ako ne zadržim nista od failova?
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Danas mi se windows 10 sam od sebe aktivirao na laptopu kupljenim sa free dos-om.

 

Prilikom instalacije sam stavio da nemam ključ. Krenem kasnije unašat kad ono winsi aktivirani 

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Hahahahaahahah...winows 10 je oživio, postao je svjestan sebe i širi se putem etera, el. mreža. Sad će se pojaviti i na tevejima i na hladnjacima, perilicama, gotovo je.

Da, JA lično i osobno !
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

kažem, MS je dobre volje, dijeli.. još malo pa će i formalno biti free. (realnije, vjerojatno je u nekom trenu na laptopu bio win.. ID je u bazi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

realnije, vjerojatno je u nekom trenu na laptopu bio win.. ID je u bazi.

 Ovo

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
plavi08 kaže...

Danas mi se windows 10 sam od sebe aktivirao na laptopu kupljenim sa free dos-om.

 

Prilikom instalacije sam stavio da nemam ključ. Krenem kasnije unašat kad ono winsi aktivirani 

Ništa čudno. Meni je nakon nadogradnje izašao popup kako je Windows pronašao ključ za Windows 10 Pro i da moram instalirati Pro verziju za aktivaciju, a Pro verzija je već bila instalirana. Na kraju sam morao napraviti clean install i od tad stoji aktivirano (da pokucam).

8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ti sve probleme rjesevas reinstalacijom?

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Naravno da ne. Samo one koji se ne mogu riješiti kao na primjer, ovaj s aktivacijom. Windowsi su bili aktivirani i nakon ažuriranja samo su se deaktivirali. Nakon pokretanja dijagnostike došla mi je poruka da je pronađen ključ za Windows 10 Pro i da instaliram Pro verziju za aktivaciju iako je Pro verzija cijelo vrijeme bila instalirana. Za taj problem ne postoji rješenje, pa sam morao reinstalirati Windowse.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

unazad par dana procitao sam probleme koje si imao i to je vise neog sto sam ja imao na 3 kompa ukupno od kako je izasla win 7...

Da smanjis cackanje i tvikanje puno manje problema bi imao ;)

P.S. Moja dva klinca od 7 i 9 godina nisu uspjela skrsiti ni win 7 ni win 10 do sada ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 16:47 (Torent).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Torent kaže...

unazad par dana procitao sam probleme koje si imao i to je vise neog sto sam ja imao na 3 kompa ukupno od kako je izasla win 7...

Da smanjis cackanje i tvikanje puno manje problema bi imao ;)

P.S. Moja dva klinca od 7 i 9 godina nisu uspjela skrsiti ni win 7 ni win 10 do sada ;)

Koje točno? Ono da nisam mogao instalirati ažuriranje? Ajme koji problem. 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
..

Koje točno? Ono da nisam mogao instalirati ažuriranje? Ajme koji problem. 

 -nije problem win, problem je juzer.

Empirija na djelu. Gle, da je nešto stvar nekog softa, tad bi tvoji problemi bili uobičajeni, jer win je jedan-isti na svim računalima. Opisan problem npr s pro-koji traži install proa.. je specifično-tvoj. Što god da si čačkao je izazvalo problem. Ako to ne možeš prihvatiti, tad baš ništa nećeš nikad naučiti (pokušaj-pogreška, kao najteži način učenja-otkrivanja.. imperativno, kad je rezultat loš, nešto u formuli moraš promijeniti, bez toga se rezultat neće promijeniti). Nije problem pogriješiti, učiti.. no kod tebe 'nema reakcije' .. nema osnove koja definira intelekt. 2+2 je 4, koliko god puta pokušaš... ako pak misliš drugačije, razmisli. Dokaži.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Torent kaže...

Ti sve probleme rjesevas reinstalacijom?

 

Pa gle, u današnje doba kad je sve vrlo vrlo napeto i užurbano , mislim da za većinu situacija u home desktop priči baš i nema boljeg rješenja

( osim restorea imagea sistema ako si ga prije kreirao dok je još sve bilo spravno ).

Naravno da u većini udžbenika ( kao i na većini tečajeva za licence ) će se inzistirati na pronalaženju uzroka i njegovom uklanjanju,

no treba shvatiti da se ta literatura odnosi na informatičke profesionalce a ne na uobičajene kućne korisnike .

 

Zahvaljujući next-next politici, nova instalacija je i brza i dovoljno jednostavna da ju može provesti skoro pa svatko tko zna čitati.

Po drugoj strani, istraživanje i pronalaženje uzroka je ok ako čovjek ima vremena i još pritom želi nešto naučiti , no krajnji rezultat je vrlo neizvjestan,

a pogotovo potrebno vrijeme je nemoguće predvidjeti ( što automatski otklanja tu mogućnost na nekoj plaćenoj intervenciji gdje se unaprijed zna

da nesmiješ potrošiti više od pola sata a unaprijed se zna i cijena pa nema smisla tamo provesti pola dana a plaćeno je jednako kao da si bio 10 minuta ) .

 

Sigurno si se nagledao korisnika koji krene "popravljati" sistem prateći yt upute i kojekakve free wordpress webove , i onda možda nekako i  nabasa na rješenje

početnog problema, no u toj putanji sam prouzroči još 55 novih problema ( često i neznajući da ih je tada prouzročio jer se mnogi od njih manifestiraju

samo pri određenim okolnostima pa kad se error i pojavi, korisnik to nebude povezao sa group policyem ili regeditom po kojem je čačkao prije par dana ).

 

Ovakav moj stav baš i nije najprofesionalniji , no nije niti upućen profesionalcima.

 

 

.

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Evo ja sam otkrio jedan problem kojeg ne znam riješiti 

 

Kliknem da dodam račun i odaberem Google i onda ova greška...

 

 

Do sada nisam imao ni jedan prijavljen račun, ovo sam sada prvi put pokušao na svom acc jer na Standard acc od supruge mi je bez problema prihvatio njen Google a ja na svom Admin acc ne mogu!?!

Uopče ni ne dođe do izbornika u kojem bi ukucao svoj mail acc!

 

 

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 21:45 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Imas neki 3rd party firewall?
Prodajem Fractal Node 304 za 400kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...
Torent kaže...

Ti sve probleme rjesevas reinstalacijom?

 

Pa gle, u današnje doba kad je sve vrlo vrlo napeto i užurbano , mislim da za većinu situacija u home desktop priči baš i nema boljeg rješenja

( osim restorea imagea sistema ako si ga prije kreirao dok je još sve bilo spravno ).

....

 

.

 To je zadnje rjesenje i prihvatljivo kao prvo samo ljudima koji nemaju nista pametnije da rade... Prvo i osnovno je redovan i automatski backup podataka i sistem image.... Ja se ne sjecam da sam radio reinstal radi nekih problem. Obicno ga uradim kada izadje novi win..... Njega sam to pitao zato sto je on lik koji stalno nesto cisti, optimizuje i rucno brise po registry bazi pa je vjerovatno on sam uzrok vecine problema ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 22:22 (Torent).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

.. Standard acc od supruge mi je bez problema prihvatio njen Google a ja na svom Admin acc ne mogu!?!

..

 ...

Admin ili administrator, nije isto.. :) Admin je poseban sys acc.

ako je već povezan, tad naravno ne dozvoljava izmjenu-licenca itd jer se i aktivacija može..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 23:47 (ihush).
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
Imas neki 3rd party firewall?

 Nemam

ihush kaže...
andi.cro kaže...

.. Standard acc od supruge mi je bez problema prihvatio njen Google a ja na svom Admin acc ne mogu!?!

..

 ...

Admin ili administrator, nije isto.. :) Admin je poseban sys acc.

ako je već povezan, tad naravno ne dozvoljava izmjenu-licenca itd jer se i aktivacija može..

 Ne kužim?

Kaj nije Admin account skračenica od Administrator account iliti Admin acc ?

 

Imam glavni Administratorski račun a ženi sam napravio Standard acc.

 

Some people are so poor... all they have is money!
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Znam da si njega pitao, no ja sam pokusao dati misljenje zasto se cesto problemi rjesavaju reinstalacijom, uz ogradu da je to najbolje i najbrze rjesenje za home usere.

Vidis u mnogim forumskim temama kako zna proći i po par dana dok se napikne rjesenje problema. A velika je mogućnost da osoba nebu tako skoro natrcala na identican problem pa time i steceno znanje pri rjesavanju problema gubi na tezini. Jednom bu rjesavao problematicni kb ( update ), drugi puta be se borio sa nepotpisanim drajverom, treći puta bu mu malwer poharal podatke i os, cevrti put bu zezala nekompatibilna aplikacija, nekad bu falio neki dll ili netframework, a u preostalih 200 slucajeva se uzrok nebu nikad otkrio.... I kaj onda nije bolje u 10 min potegnut novu instalaciju i ići se igrat sa djecom nego se danima patiti i zivcirati...

A zamisli tek kad nas jadan korisnik pita za rjesenje na forumu, pa niti nezna da ga savjetuju osobe koje su to isto samo negdje cule ili procitale, ili ga pak zasodraju dijametralno suprotnim savjetima o ccleaneru, rufusu, linuxu...

Zato velim, ako imas vremena i hoces uciti radi nekog viseg cilja, ok, za sve ostale je reinstal majka.

😊

😊
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...
..

 Ne kužim?

Kaj nije Admin account skračenica od Administrator account iliti Admin acc ?

 

..

 'Admin' acc je kolokvijalni sinonim za defaultni-ugrađeni acc, pod nazivom 'Administrator'.. i on automatski ima admin prava, .. ne koristiti ga, služi za npr recovery i sl.

svaki drugi, kreiran acc može imati admin ovlasti (ili bilo koej po potrebi), ali ne taj naziv (rezervirano). Slično se defaultno koristi su mrežnoj opremi i sl..

.. npr možeš se logirati na taj acc (u w10 defaultno disebliran, prvo ga moraš omogućiti) i raditi .. a to se ne preporučuje.

 

onda je razlog, tvoj adm-acc kojim si se logirao je zaštićen od izmjene.. vidi npr..

Not helpful at all.. 
What we are trying to change is the email used as ADMINISTRATOR in our computer/laptop and NOT trying to add another account just to change the administrator.

We are NOT being given the option to change this Microsoft account when each user should be able to and I'll tell you why.. We weren't aware that it would become permanent with the FIRST E-mail you register with. It did not give a warning or any sort through the process and it is shocking. 
So please, fix this issue 'microsoft team.' 

.. so, its a fičer :) jer je povezano s aktivacijom, sync itd..

-moja preporuka/mišljenje ili samo navika, koristiti local acc kao glavni.. (nije za one koji korste sync..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 0:23 (ihush).
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
andi.cro kaže...
..

 Ne kužim?

Kaj nije Admin account skračenica od Administrator account iliti Admin acc ?

 

..

 'Admin' acc je kolokvijalni sinonim za defaultni-ugrađeni acc, pod nazivom 'Administrator'.. i on automatski ima admin prava, .. ne koristiti ga, služi za npr recovery i sl.

svaki drugi, kreiran acc može imati admin ovlasti (ili bilo koej po potrebi), ali ne taj naziv (rezervirano). Slično se defaultno koristi su mrežnoj opremi i sl..

 

onda je razlog, tvoj adm-acc kojim si se logirao je zaštićen od izmjene.. vidi npr..

Not helpful at all.. 
What we are trying to change is the email used as ADMINISTRATOR in our computer/laptop and NOT trying to add another account just to change the administrator.

We are NOT being given the option to change this Microsoft account when each user should be able to and I'll tell you why.. We weren't aware that it would become permanent with the FIRST E-mail you register with. It did not give a warning or any sort through the process and it is shocking. 
So please, fix this issue 'microsoft team.' 

.. so, its a fičer :) jer je povezano s aktivacijom, sync itd..

-moja preporuka/mišljenje ili samo navika, koristiti local acc kao glavni.. (nije za one koji korste sync..).

 Pa moj i je "local" administratorski (vidi sliku u prethodnom postu)...znači kaj, nema rješenja za to?

 

Čudno mi je što sam ženi na "standardnom user account-u" bez problema to postavio ( odabrao sam google i unio njen gmail ) a ja sebi na na administratorskom računu ne mogu?!?

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 0:25 (andi.cro).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

pa to radi (ali ja izbjegavam..) .. kreiraj msov mail/acc. na njega možešpovezati gmail.. vjerojatno bi tad dozvolio, ali .. čemu? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ima netko rješenje za mutna slova u nekim aplikacijama? Rezolucija ekrana je 1920x1080, a scaling je 125%, kad stavim scaling na 100% nestanu mutna slova sve postane puno manje.

Flower Boy
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice