Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.427.953
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

https://www.itechtics.com/windows-10-version-1709-fall-creators-update-direct-download-links-languages/

 

dakle, skinite esd fajl drito od microsofta, konvertirate sa alatom (link je na stranici) i prilikom instalacije ukucate kljuc (u komentarima)

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 22:23 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gorstak79 kaže...

https://www.itechtics.com/windows-10-version-1709-fall-creators-update-direct-download-links-languages/

 

dakle, skinite esd fajl drito od microsofta, konvertirate sa alatom (link je na stranici) i prilikom instalacije ukucate kljuc (u komentarima)

 -Svi windowsi su od Microsofta.

- Drito znači drito s MS-ovog site-a.

- Nema potrebe kemijati...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
Gorstak79 kaže...

https://www.itechtics.com/windows-10-version-1709-fall-creators-update-direct-download-links-languages/

 

dakle, skinite esd fajl drito od microsofta, konvertirate sa alatom (link je na stranici) i prilikom instalacije ukucate kljuc (u komentarima)

 -Svi windowsi su od Microsofta.

- Drito znači drito s MS-ovog site-a.

- Nema potrebe kemijati...

 

nazalost ima....

 

ko prvo, ovo jest link na microsoftov sajt, tocnije windows update, i ko drugo, ako skidas s bilo cime drugim, neces skinit najnoviju verziju...ja sam jucer skinuo media creation tool i s njim napravio stick i nije bio fall creators na njemu, vec stariji...

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-znam i razlog.. nisi koristio novi mctool.. trebaš s novim, on skida 1709.. (hardcodiran winver za DL). .. dakle, tvoja greška (mada je to MS mogao pametnije..).

Važnije, kemijanje je za one koji znaju (izrada iz esd-a, za one koji su nestrpljivi, ne za obične juzre..) + jednako pravilo kao korištenje npr rufusa ili mctola. Oni koji znaju, njima ovi linkovi ne trebaju, imaju razlog, obični juzeri jednostavno trebaju KISSom korsititi najjednostavniju metodu i eliminirali su time greške-probleme.

+ uvijek je preporučljivo skidati direktno s MSa, ne drugih siteova (mada i legalnih).

+ na MSovom DLu se nudi, 32-64, home-pro, jezik, izrada jedne verzije ili više uključenih .. i najvažnije, radi. Dok je ovaj site ipak za druge namjene kao i ent verzije ili key koji spominješ..

 

ver .mctoola, 10.0.16299.15 +noviji .. provjerite prije skidanja (štedi vrijeme i živce, eliminra potrebu za kemijanjem) :).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 18:20 (ihush).
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

skinuo sam mc tool drito sa microsofta, bas tog linka koji si ti stavio, ali ne hr vec eng verziju...i zanimljivo, skinuo sam obje, 32+64, ali 32 se ne zeli pokrenit

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-evo stranice za DL ..

-upgrade ili kreriranje installa + sve ostalo se nudi u koracima, preporuka, skinuti iso i kreirati install medij

-poželjno ga je imati pri ruci, ako skidate 'mix' AiO računajte s 6-7GB na stikiću (uobičajeno na 8GB slobodno cca 7gb)

-install medijem se može clean/repari/upgrade.

 

-ako neki soft/installer/wizard neće raditi, vjerojatno nedostaju upgrade-requrementsi ili je .exe blokiran (svaki izvršni file skinut s mreže je defaultno blokiran).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

WolframAlpha je besplatan na Store-u još 15 dana.

 

https://www.microsoft.com/hr-hr/store/p/wolframalpha/9wzdncrdmzkp?rtc=1

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Windows 10 - općenito

meni je ovaj update s****o citav komp ! ! . Em u igrama imam neobjasnjivih problema. U full screenu citava igra mi se trese ..ko mikrostutter neki. Svakih nekoliko mi se zacrni ekran i ponovo vrati kao da prebacuje izvore ali nikakav zvuk se ne cuje nit ista pise. Imam spojen TV kao sto je i bio do sad medjutim 0 bodova.. Reinstalirao drivere pa sad i instalirao nove drivere i opet nista...koja vrazja mater je sa tim apdejtom  

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
sseennoonn kaže...

meni je ovaj update s****o citav komp ! ! . Em u igrama imam neobjasnjivih problema. U full screenu citava igra mi se trese ..ko mikrostutter neki. Svakih nekoliko mi se zacrni ekran i ponovo vrati kao da prebacuje izvore ali nikakav zvuk se ne cuje nit ista pise. Imam spojen TV kao sto je i bio do sad medjutim 0 bodova.. Reinstalirao drivere pa sad i instalirao nove drivere i opet nista...koja vrazja mater je sa tim apdejtom  

 

Koji točno ?

8 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

1709, os build 16299.125

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ma na koji način da uradim da mi se shortcut-evi sa desktopa ne pojavljuju na drugom acc-u???

Moj je Admin a ženin standard.

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ne znam, ali na starijim verzijama Windowsa, ja sam taj problem riješavao tako da sam obrisao shortcute na drugom računu i kad su se obrisali s prvog računa, ponovno sam ih vratio i tada ih više nije bilo na drugom računu.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Ma na koji način da uradim da mi se shortcut-evi sa desktopa ne pojavljuju na drugom acc-u???

Moj je Admin a ženin standard.

 Imaš u folderu Users foldere Administrator (vjerojatno se zove imenom tvojim) i onaj ženin. Oba ti imaju folder Desktop u kojima se nalaze shotcutovi. Iz njezinog foldera pobriši one za koje želiš da ih ona ne vidi...problem nastane jer te neki programi u instalacijskoj komfirmaciji pitaju za koga želiš instalirati program, a neki ne, već to rade po vlastitom nahođenju.

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 23:18 (BlackMoon).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

iz razloga jer mi automatski sam nade titlove na filmovima koje gledam...

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav, kupio sam Acer Aspire 5 s Linuxom pa me zanima da li se vise isplati staviti Win 8 original (pa nadograditi free na win 10) ili odmah Win 10?

Htjedoh staviti Win 7, ali vidim da nemaju orig. drivere za njega pa ne znam koliko je dobro instalirati drivere s neofic. stranica i kako bi radili.

 

edit:instaliran je win 10 u meduvremenu

 

P.S.  Serijski broj za win se moze moze kupiti preko ebay stranice ili imate jos koju preporuku?

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 19:03 (marxone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Ma na koji način da uradim da mi se shortcut-evi sa desktopa ne pojavljuju na drugom acc-u???

Moj je Admin a ženin standard.

 

znaci ti si Bosanac, ali me buni sto ti je zena...

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
marxone kaže...

 P.S.  Serijski broj za win se moze moze kupiti preko ebay stranice ili imate jos koju preporuku?

Pogledaj Kinguin.net.

Gorstak79 kaže...

 znaci ti si Bosanac, ali me buni sto ti je zena...

Nemaš ti nekoga pametnijega posla, ako ne želiš pomoći, nemoj se ni javljati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 20:49 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Valentin17 kaže...
marxone kaže...

 P.S.  Serijski broj za win se moze moze kupiti preko ebay stranice ili imate jos koju preporuku?

Pogledaj Kinguin.net.

Gorstak79 kaže...

 znaci ti si Bosanac, ali me buni sto ti je zena...

Nemaš ti nekoga pametnijega posla, ako ne želiš pomoći, nemoj se ni javljati.

 Rijeseno na ebayu. Hvala

9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Pozz sta mislite koj je najbolji besplatni program da sa pca gledam na telefunken 4k televiziji film, da li će biti dobra slika pošto je preko wirelessa?

Prije 2 god sam sa laptopa palio film i gledao na lg tvu ali bio je nakav lg program.

ima li nakav miracast jel ono se tako zvao?

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Kupio sam usb fingerprint i podesio ga na windows 10, odlično otključava.

 

Mogu li nekako podesiti da na moj otisak prstiju zaključa ?? Nadao sam da da bi bio poput onog na mobu kada se pritisne tipka na poleđini di je fingeprint to je ujedno i pokretanje lockscreen i gašenje ekrana. Ali ovo nema tipke nego samo čitać. 

 

Jesam li ja jedini tu koji ga koristi, tj koristi li još netko tu ? 

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Di si kupio, kolko si platio?
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

win+L .. ne treba ti neki poseban buttonćić :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Tu sam kupio, skoro 20$ https://m.ebay.ca/itm/eBayISAPI.dll/142601161421?_mwBanner=1

Zadovoljam sam jako, dost brzo otključava, reko bi čak brže obradi login nego kad je pass.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Da nadodam.

Nije potrebno instalirat drivere, samo treba otići u postavke korisnićkog računa i tamo je opcija Fingerprint, pored pin i password opcije.
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav svima. Zanima me. Dogovorio sam sa shopom nešto u vezi servisiranja kompa .... da skratim, ima opcija instalacije licenciranih windowsa, što ću svakako odabrati. Zanima me; prije sam imao Win7 Ultimate, koja verzija Win10 bi najbolje odgovarala tome tj. koju odabrati? Korisim komp klasično za fejs/youtube/internet čitanje, igranje igrica i snimanje gameplaya, light video obrada - ništa too fancy sa previše efekata, amatersko crtanje, gledanje filmova i ostane mini stvarčice. Što bi mi preporučili? Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
VelvetGlove kaže...

Pozdrav svima. Zanima me. Dogovorio sam sa shopom nešto u vezi servisiranja kompa .... da skratim, ima opcija instalacije licenciranih windowsa, što ću svakako odabrati. Zanima me; prije sam imao Win7 Ultimate, koja verzija Win10 bi najbolje odgovarala tome tj. koju odabrati? Korisim komp klasično za fejs/youtube/internet čitanje, igranje igrica i snimanje gameplaya, light video obrada - ništa too fancy sa previše efekata, amatersko crtanje, gledanje filmova i ostane mini stvarčice. Što bi mi preporučili? Hvala.

 Win.10 x64 pro

Some people are so poor... all they have is money!
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
VelvetGlove kaže...

Pozdrav svima. Zanima me. Dogovorio sam sa shopom nešto u vezi servisiranja kompa .... da skratim, ima opcija instalacije licenciranih windowsa, što ću svakako odabrati. Zanima me; prije sam imao Win7 Ultimate, koja verzija Win10 bi najbolje odgovarala tome tj. koju odabrati? Korisim komp klasično za fejs/youtube/internet čitanje, igranje igrica i snimanje gameplaya, light video obrada - ništa too fancy sa previše efekata, amatersko crtanje, gledanje filmova i ostane mini stvarčice. Što bi mi preporučili? Hvala.

 

Ti si lud ako platiš za windows 10 tom shopu.

Imaš oem ključeva pun net za po 5 dolara i manje, ja imam u 3 računala već mjesecima i nikad ni najmanjeg problema, a inače ako imaš sad sedmicu koja je aktivirana onda možeš dobiti i desetku free aktiviranu.

Ajde da si ti firma pa bih shvatio, no za to što si naveo da koristiš računalo nema smisla bacat pare.

 

6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

50 kuna mogu riskirati. Pošto mi je 50 dijagnostika. A 100 komplet servis + licencirani windowsi. Odlučio sam se tako. Stalno me nešt komp zeza pa sam odlučio to srediti tip top bez gluparija. 50 kn mogu riskirati.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
VelvetGlove kaže...

50 kuna mogu riskirati. Pošto mi je 50 dijagnostika. A 100 komplet servis + licencirani windowsi. Odlučio sam se tako. Stalno me nešt komp zeza pa sam odlučio to srediti tip top bez gluparija. 50 kn mogu riskirati.

 

Mislio sam da ćeš kupiti fizički dvd od par stotina kuna.

 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Tako je. Microsoft je produžio rok za nadogradnju na Windows 10, te je moguće nadograditi Windowse do 16.1.2018.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 17:13 (Marko :D).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice