Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.711.030
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
x360gamer kaže...
Koliko vam traje da se Windows digne (od klika na gumb za paljenje do OSa spremnog za rad)?

Na W7 mi je trebalo 17 sekundi, sad mi treba oko 30+ na W10.
Pa u čemu je problem? Čitao sam da bi trebao još brži biti, ali ovo je loše jako.
Trebam reći da mi je "fast startup" isključen, ali i s njim uključenim je razlika 3-4 sekunde. Znači još uvijek sporije od 7ice.

 Itko?

djigibao kaže...
...za 12 sekundi cekanja ja bi razbio PC i odmah otisao kupiti novi jer je to ocito zastarijelo smece....⸮

 Nije mi potrebna ironija, nego odgovor :)

6 godina
offline
Windows 10 - problemi

Sry na duplom postu ali....

Jel moguce da je problem do usba?

Ssdovi su ocisceni, komponente su nove...

 Error code je sada drugaciji

https://imgur.com/Oct6O1R

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2018 22:53 (Aportus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Moguće je da je skinuta iso instalacija sa greškom. Provjeri sha-1 iso fajla. Možeš provjerit ovim programčićem (za md5 i sha-1 hash Windows 10 iso-a proguglaj).

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
x360gamer kaže...
x360gamer kaže...
Koliko vam traje da se Windows digne (od klika na gumb za paljenje do OSa spremnog za rad)?

Na W7 mi je trebalo 17 sekundi, sad mi treba oko 30+ na W10.
Pa u čemu je problem? Čitao sam da bi trebao još brži biti, ali ovo je loše jako.
Trebam reći da mi je "fast startup" isključen, ali i s njim uključenim je razlika 3-4 sekunde. Znači još uvijek sporije od 7ice.

 Itko?

djigibao kaže...
...za 12 sekundi cekanja ja bi razbio PC i odmah otisao kupiti novi jer je to ocito zastarijelo smece....⸮

 Nije mi potrebna ironija, nego odgovor :)

 Svakih 5 minuta pališ i gasiš računalo pa je to toliko bitno? Vidio sam tamo u drugoj temi da si prčkao odmah nakon instalacije, brisao neki "bloatware" itd...Formatiraj to, instaliraj sve nanovo i ne diraj ništa. pa onda mjeri brzinu startup-a...

Sinoć sam lega jutros...
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Da, obrisao sam stvari poput "osobe, alarm, xbox, poruke..."
Ne vidim svrhu toga, očito je sve prilagođeno za touch screen.
Također, ne, to nije utjecalo na brzinu paljenja.
Vremenski mu isto treba ko i s tih par aplikacija.
Stavio i na laptop i ista stvar, znači nije do instalacije.

Vjerujem da je onda normalno 30 sekundi da prođe od vremena pritiska power do ulaska u Windows?
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Meni samo nije jasno kako oko mene žive sve neki Elon Muskovi i Bil Gejtsi kojima zarada teče linearno u funkciji vremena kad se upali kompjuter i to po formuli Zarada=t*100000$ (gdje je t vrijeme izraženo u sekundama) tako da na 30 sekundi koliko traje od pritiska na dugme za paljenje do potpuno funkcionalnih windowsa gube grdan novac.

 

Sad mi je jasno što se nisam obogatio - windowsi mi postaju funkcionalni nakon 38 sekundi. Da mi se kojim slučajem pale za 18, bio bih multimilioner.

morrisoN
 
2 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Znaci imam problem...kupio sam ssd m.2 120gb i na njega windows instalirao....I windows se nekada digne(svaki 20x pokusaj), a vecinom pise:"your pc ran into a problem and needs to restart,collecting some error info...", i onda on diagnosa i kaze na kraju da nije mogao otkriti problem i onda mogu ici u advanced settings ili ga restartati.Nekada cak i prode taj dio nekad ali onda me doceka black screen i nista se ne dogada...

Reinstslirao sam ga par puta...nista...probao dosta rjesenja sa yt od indijaca....nista..

help?

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Windows 10 - problemi

Pitanje prije nego se dogodi problem 

 

Ugrađujem novi sistemski disk. (Nadam se da će se Win 10 uredno aktivirati. Jednom mi se nisu, a svaki ostali put, na svim ostalim računalima je uredno radilo)

Ideja je da imam uštekani samo novi, sve instaliram, i uštekam ostale diskove.

 

I onda još uštekam sadašnji sistemski, i s njega prebacim mailove, browser history... i ako pronađem još nešto.

I brine me dal će se taj novi disk također prepoznati kao sistemski, pa ću od onda imati kod podizanja sustava poneđen izbornik za odabir OS-a.

Ako je ovo slučaj, kako ga izbjeći, ili bar kasnije maknuti?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
mrba kaže...

Znaci imam problem...kupio sam ssd m.2 120gb i na njega windows instalirao....I windows se nekada digne(svaki 20x pokusaj), a vecinom pise:"your pc ran into a problem and needs to restart,collecting some error info...", i onda on diagnosa i kaze na kraju da nije mogao otkriti problem i onda mogu ici u advanced settings ili ga restartati.Nekada cak i prode taj dio nekad ali onda me doceka black screen i nista se ne dogada...

Reinstslirao sam ga par puta...nista...probao dosta rjesenja sa yt od indijaca....nista..

help?

 Je li prije na tom kompu bio win 10? Na hdd-u? Ako je bio, kako se ponašap? Normalno?

 

Ako je odgovor na sve gore potvrdan, onda su moguće dvije opcije

-Nešto u biosu nije podešeno kako treba

-Neispravan ssd

(Ako pretpostavimo da je instalacijski medij ispravan)

morrisoN
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
morrisoN kaže...

Meni samo nije jasno kako oko mene žive sve neki Elon Muskovi i Bil Gejtsi kojima zarada teče linearno u funkciji vremena kad se upali kompjuter i to po formuli Zarada=t*100000$ (gdje je t vrijeme izraženo u sekundama) tako da na 30 sekundi koliko traje od pritiska na dugme za paljenje do potpuno funkcionalnih windowsa gube grdan novac.

 

Sad mi je jasno što se nisam obogatio - windowsi mi postaju funkcionalni nakon 38 sekundi. Da mi se kojim slučajem pale za 18, bio bih multimilioner.

 

Pa dobro svi želimo da se windowsi dižu što je brže moguće, šta je tu čudno? Pogotovo ovdje na bug forumu, gdje smo mnogi entuzijastični u maksimalnom iskorištavanju performansi pc-a, bitan nam je svaki frame i svaka sekunda i ako je moguće skratiti ćemo bilo kakav waiting time, a ako nije, nikom ništa. Ne vidim razlog čuđenju..

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2018 12:33 (AFARON).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
AFARON kaže...
morrisoN kaže...

Meni samo nije jasno kako oko mene žive sve neki Elon Muskovi i Bil Gejtsi kojima zarada teče linearno u funkciji vremena kad se upali kompjuter i to po formuli Zarada=t*100000$ (gdje je t vrijeme izraženo u sekundama) tako da na 30 sekundi koliko traje od pritiska na dugme za paljenje do potpuno funkcionalnih windowsa gube grdan novac.

 

Sad mi je jasno što se nisam obogatio - windowsi mi postaju funkcionalni nakon 38 sekundi. Da mi se kojim slučajem pale za 18, bio bih multimilioner.

 

Pa dobro svi želimo da se windowsi dižu što je brže moguće, šta je tu čudno? Pogotovo ovdje na bug forumu, gdje smo mnogi entuzijastični u maksimalnom iskorištavanju performansi pc-a, bitan nam je svaki frame i svaka sekunda i ako je moguće skratiti ćemo bilo kakav waiting time, a ako nije, nikom ništa. Ne vidim razlog čuđenju..

Svaki frame u igrama - da.

Svaka sekunda pri obradi fotografije/videa - da.

Svaka sekunda pri ucitavanju weba - da.

Svaka sekunda pri downloadu - da.

...

Sve ovo ima smisla.

 

Razlika između 15 i 30 sekundi pri bootanju je nebitna.

morrisoN
10 godina
offline
Windows 10 - problemi

A di je ihush?

Pomalo, šegavo i vajka!
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
morrisoN kaže...
mrba kaže...

Znaci imam problem...kupio sam ssd m.2 120gb i na njega windows instalirao....I windows se nekada digne(svaki 20x pokusaj), a vecinom pise:"your pc ran into a problem and needs to restart,collecting some error info...", i onda on diagnosa i kaze na kraju da nije mogao otkriti problem i onda mogu ici u advanced settings ili ga restartati.Nekada cak i prode taj dio nekad ali onda me doceka black screen i nista se ne dogada...

Reinstslirao sam ga par puta...nista...probao dosta rjesenja sa yt od indijaca....nista..

help?

 Je li prije na tom kompu bio win 10? Na hdd-u? Ako je bio, kako se ponašap? Normalno?

 

Ako je odgovor na sve gore potvrdan, onda su moguće dvije opcije

-Nešto u biosu nije podešeno kako treba

-Neispravan ssd

(Ako pretpostavimo da je instalacijski medij ispravan)

 Da na sve je odg potvrdan...a instalavijski mefij je sigurno ispravan...

Sto moze biti podeseno krivo u biosu?sto da provjerim prije nego sto ga reklamiram.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
morrisoN kaže...
AFARON kaže...
morrisoN kaže...

Meni samo nije jasno kako oko mene žive sve neki Elon Muskovi i Bil Gejtsi kojima zarada teče linearno u funkciji vremena kad se upali kompjuter i to po formuli Zarada=t*100000$ (gdje je t vrijeme izraženo u sekundama) tako da na 30 sekundi koliko traje od pritiska na dugme za paljenje do potpuno funkcionalnih windowsa gube grdan novac.

 

Sad mi je jasno što se nisam obogatio - windowsi mi postaju funkcionalni nakon 38 sekundi. Da mi se kojim slučajem pale za 18, bio bih multimilioner.

 

Pa dobro svi želimo da se windowsi dižu što je brže moguće, šta je tu čudno? Pogotovo ovdje na bug forumu, gdje smo mnogi entuzijastični u maksimalnom iskorištavanju performansi pc-a, bitan nam je svaki frame i svaka sekunda i ako je moguće skratiti ćemo bilo kakav waiting time, a ako nije, nikom ništa. Ne vidim razlog čuđenju..

Svaki frame u igrama - da.

Svaka sekunda pri obradi fotografije/videa - da.

Svaka sekunda pri ucitavanju weba - da.

Svaka sekunda pri downloadu - da.

...

Sve ovo ima smisla.

 

Razlika između 15 i 30 sekundi pri bootanju je nebitna.

 

Ako se može skratiti zašto ne pokušati? Nije toliko bitno, ali bitnost je veća od nule, koliko god mala bila.

13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ja sam na Windows 7, umjesto kompletnog gašenja računala koristio hibernaciju jer mi je računalo brže startalo. Od desetke koristim isključivo fast startup jer mi je čak brži od hibernacije.

 

Ono što možeš napraviti jest;

  1. uključiti fast startup
  2. isključiti sve nepotrebne programe da ne startaju s Windowsima

u postavkama performansi, isključiti maksimalan broj jezgri pri bootu (maknuti kvačicu - tako je zadano)

isključiti nepotrebne spojene uređaje (USB-ove i sl.)

ugraditi SSD

 

Sva četiri rješenja dosta utječu na brzinu boota, ako ne i najviše. I još nešto; ako često čistiš cache Windowsa, prestani. Svaki puta kada ga očistiš, isti se treba ponovno napraviti, a to zahtjeva više vremena, pa ti zbog toga Windows dulje boota.

Osim toga, nekada napravi i potpuni restart; čisto da se kompletno isprazni RAM.

Koliko sam skužio 1809 ima neki bug; iako je uključen fast startup, dok je uključen neki USB uređaj, nekada Windows zna napraviti kompletni boot pa to traje. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2018 14:53 (Marko :D).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Imam SSD (PC2 iz opisa), te je na njemu W10 clean install.
Kako god, instalirao sam u meduvremenu na jos 3 PCa, i izgleda da je na mom i najbrze.
Na ostalima ide i do 40 sec.
Ocito je W7 bio brzi po tom pitanju.

Jednostavno sam tu citao gluposti gdje se komp pali u 8 sec, pa ocekivao cuda.
A sada dok pitam u cemu je problem, najedanput je napad najbolja obrana.

Znaci, pretpostavljam da je 30 sekundi normalno da se od pritiska gumba za paljenja W10 digne i bude spreman za rad, zar ne?
Naravno, pricamo o SSDu.

 

EDIT: I da, citao sam  ovdje problemima i povlacenju tog October updatea 1809, pa je mozda i on taj koji uzrokuje problem.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2018 15:38 (x360gamer).
7 godina
offline
Windows 10 - problemi

 

@x360gamer

 

A koliko je star taj hardver na kojem ti usporedjuješ boot time sedmice i desetke ?

 

....

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Windows 10 - problemi

Opet problemi....

Nedavno slozio novu konfiguraciju.

Error za errorom...

 

Sada mi se pojavljuje  BSOD "MEMORY MANAGMENT" nakon sto startam komp

Windows 10 pro 64 je aktiviran, updatean.

Pokrenuo sam memtest64 i izbacilo je pun kufer errora.

Kako se rijesiti toga? ima li nacina?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
Aportus kaže...

Opet problemi....

Nedavno slozio novu konfiguraciju.

Error za errorom...

 

Sada mi se pojavljuje  BSOD "MEMORY MANAGMENT" nakon sto startam komp

Windows 10 pro 64 je aktiviran, updatean.

Pokrenuo sam memtest64 i izbacilo je pun kufer errora.

Kako se rijesiti toga? ima li nacina?

 Aha. Nova memorija (tj. garancija)

Ili probaj izvaditi, malo očistiti pa vratiti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
CyberDemonVZ kaže...
Aportus kaže...

Opet problemi....

Nedavno slozio novu konfiguraciju.

Error za errorom...

 

Sada mi se pojavljuje  BSOD "MEMORY MANAGMENT" nakon sto startam komp

Windows 10 pro 64 je aktiviran, updatean.

Pokrenuo sam memtest64 i izbacilo je pun kufer errora.

Kako se rijesiti toga? ima li nacina?

 Aha. Nova memorija (tj. garancija)

Ili probaj izvaditi, malo očistiti pa vratiti.

 Pocistio malo, vratio u sockete i pokreno memtest.

Opet isto

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Da se nadovežem na kolegu CyberDemonVZ; ako imaš dvije pločice RAM-a izvadi ih i testiraj jednu po jednu. Možda je samo jedna otišla, a druga radi normalno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.12.2018 10:32 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Instalirao sam nedavno W10 i prvi x se susrecem s njime.

Sada idem prebacivati sve slike/videozapise s PCa nazad na moj Galaxy (64GB mi je bilo premalo, pa sam vecinu 4k sadrzaja prebacio na PC dok se punilo).
Zato sam i kupio 128GB da mi potraje Galaxy duze. Na windows 7 sam jednostavno oznacio sve datoteke (u ovom slucaju je to sve iz mape "S8 na HDDu") i c/p na mapu na S8.

Windows 7 je sam raspoznao koje datoteke se isto zovu i pitao dali zelim ih premjestiti i zamjeniti ili ne kopirati - kliknem da ne kopira koje se isto zovu i da primjeni za sve datoteke tako. I on je onda prebacio sve datoteke koje se tako ne zovu, a ove je jednostavno preskocio / drugim rijecima, sve videzapise koji su bili na mobitelu su i dalje tu bez da ih je dirao, a one koji su mi nedostajali (jer sam ih prebacio na PC radi manjka memorije) je vratio nazad na uredaj.

E, problem je da W10 kad to isto sve napravim uopce ne prebaci ove datoteke koje nisu istog imena. Vec zavrsi proces i doslovno moram rucno kliktat za svaku datoteku da ju ne kopira, te dok dode do one koja nije istog imena, onda ju kopira (vidim po tome sto traje par sec). Ne mogu vjerovati kakve su gluposti napravili u tom W10?!
Pa jel ja sta krivo radim? Jer kazem, na W7 je sve ovo radilo bez problema. Ovo im je veliki korak nazad.
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Nesto krivo radiš jer u win 10 se moze isto napravit kao u win7 samo treba odabrati pravu opciju (skip)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.12.2018 10:53 (djigibao).
12 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Da se nadovežem na kolegu CyberDemonVZ; ako imaš dvije pločice RAM-a izvadi ih i testiraj jednu po jednu. Možda je samo jedna otišla, a druga radi normalno.

 Da, da, naravno. Teško da su obje neispravne.

Osim, ako je kontroler na ploči neispravan. Ako je jedna pločica ispravna, prebaciti je u drugi utor i probati ponovno memtest...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...

Nesto krivo radiš jer u win 10 se moze isto napravit kao u win7 samo treba odabrati pravu opciju (skip)

 

Pa da, ja napravim tako (isto kao na 7), ali on onda ne premjesti uopće ove datoteke koje su drugog imena.
Prekine radnju samo/napuni zelenu crtu kao da je sve prebacio u sekundi/kao da nema datoteka različitog imena.

 

EDIT: Meni je takoder skroz drugaciji izgled ponudenog?!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.12.2018 13:36 (x360gamer).
6 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Da se nadovežem na kolegu CyberDemonVZ; ako imaš dvije pločice RAM-a izvadi ih i testiraj jednu po jednu. Možda je samo jedna otišla, a druga radi normalno.

 Eto testirao sam preko w memorry diag toola oba rama zasebno i na jednom pise  "hardware problems were detected"

Pa iz kutije sam ih nove izvadio jaoooooo

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.12.2018 17:45 (Aportus).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Znači jedan RAM je gotov. Ako imaš garanciju, reklamacija.

6 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

hmm..

Sad da taj "neispravni" ubacim u PC, normalno bi radio, ali bi se pojavio BSOD tu i tamo.

Ako je stvarno neispravan, onda nebi ni radio ?

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Imao sam isti slučaj s RAM-om; svako malo mi je dolazio BSOD i sve je bilo usporeno, ali tu i tamo, računalo bi čak i radilo. To znači da ti RAM nije do kraja krepao, ali da bi mogao uskoro. Zato ti kažem - ako imaš garanciju, nakon praznika pravac u trgovinu gdje si ga kupio i zamijeni ga.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.12.2018 18:15 (Marko :D).
6 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
AFARON kaže...
morrisoN kaže...
AFARON kaže...
morrisoN kaže...

Meni samo nije jasno kako oko mene žive sve neki Elon Muskovi i Bil Gejtsi kojima zarada teče linearno u funkciji vremena kad se upali kompjuter i to po formuli Zarada=t*100000$ (gdje je t vrijeme izraženo u sekundama) tako da na 30 sekundi koliko traje od pritiska na dugme za paljenje do potpuno funkcionalnih windowsa gube grdan novac.

 

Sad mi je jasno što se nisam obogatio - windowsi mi postaju funkcionalni nakon 38 sekundi. Da mi se kojim slučajem pale za 18, bio bih multimilioner.

 

Pa dobro svi želimo da se windowsi dižu što je brže moguće, šta je tu čudno? Pogotovo ovdje na bug forumu, gdje smo mnogi entuzijastični u maksimalnom iskorištavanju performansi pc-a, bitan nam je svaki frame i svaka sekunda i ako je moguće skratiti ćemo bilo kakav waiting time, a ako nije, nikom ništa. Ne vidim razlog čuđenju..

Svaki frame u igrama - da.

Svaka sekunda pri obradi fotografije/videa - da.

Svaka sekunda pri ucitavanju weba - da.

Svaka sekunda pri downloadu - da.

...

Sve ovo ima smisla.

 

Razlika između 15 i 30 sekundi pri bootanju je nebitna.

 

Ako se može skratiti zašto ne pokušati? Nije toliko bitno, ali bitnost je veća od nule, koliko god mala bila.

 ja sam nedavno uzeo Samsung 970 EVO 256GB i windows mi se dize za 27.9 sec i to mi je ok. ionako nikad ne gasim komp jedino radim restart prilikom update-a ili nesto drugo. 

naravno gledao sam po yt i drugima se u sekundi digne win, cak se ni logo od maticne ne pokaze. ali ono, ne pati me to toliko. 

IG: _itsmoriarty
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice