Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.704.604
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Poštovani...

 

Imam problem sa sleepom i hibernacijom. Naime računalo se odmah probudi iz toga... Prema event viewer jedanput piše razlog buđenja nepoznato, a jedanput piše High Definition Audio Device. Od driveraod posljednje reinstalacije trenutno koristim one sa službene stranice od matične ploče (Driveri preko WU su ugašeni u Group policyu. Prije reinstalacije sam koristio drivere sa windows update ista stvar je bila. 

 

Inače prema ovom članku https://www.howtogeek.com/122954/how-to-prevent-your-computer-from-waking-up-accidentally/ sam pogasio i tipkovnicu, miš i mrežnu da bude pc, a sad mi nije jasno High Definition Audio Device može budit pc.

 

Konfiguracija PC je ova pod moj PC

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Audio device je zvucna kartica ili nesto povezano s tim.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Thorin20 kaže...

Poštovani...

 

Imam problem sa sleepom i hibernacijom. Naime računalo se odmah probudi iz toga... Prema event viewer jedanput piše razlog buđenja nepoznato, a jedanput piše High Definition Audio Device. Od driveraod posljednje reinstalacije trenutno koristim one sa službene stranice od matične ploče (Driveri preko WU su ugašeni u Group policyu. Prije reinstalacije sam koristio drivere sa windows update ista stvar je bila. 

 

Inače prema ovom članku https://www.howtogeek.com/122954/how-to-prevent-your-computer-from-waking-up-accidentally/ sam pogasio i tipkovnicu, miš i mrežnu da bude pc, a sad mi nije jasno High Definition Audio Device može budit pc.

 

Konfiguracija PC je ova pod moj PC

 

 pogledaj u Device Manageru, desni klik na uređaj - Properties , MOŽDA ima Power Management tab, pa tamo možeš iskopčati da ti budi PC...

 

a također pogledaj pod tab Details, imaš padajući meni pod Property, pa tamo odaberi Power data i tamo ti piše o raznim stanjima napajanja za taj uređaj... pročačkaj...

Ju je je? Je ju je!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-clean disk briše sve, baš sve.. to je ispod format nivoa, koji ide nakon tog, tj tad tek kreiraš particiju i nakon tog ide formatiranje.. tako da clean= nema baš ničeg, disk je kao iz tvornice (neinicijaliziran).

 Na rufusu napravio mbr i nece da ga upali bios samo izbaci asus i nista ocito da da samo gpt a mbr mi neda

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-da (vjerojatno) .. ponovo, sve mora biti jednako-usklađeno, postavka biosa, boot medij i mod diska ako je inicijaliziran.

-što ćeš napraviti ovisi o opcijama i potrebama, ii gpt ili mbr dok bios može nuditi oba moda (ne mora) kao što i boot medij može biti u oba moda.

-zato je za boot, jedino pravo rješenje (OBAVEZNO!?) koristiti CMS-QuickBoot/ExpressBoot (razni nazivi iste stvari) tj boot-tipke, esc-f9..f12 ovisi koja tipka za koji bios.

-tad taj boot meni prikaže boot medij i visno što podržava, ponudi gpt-mbr boot tj isti boot disk/medij se može vidjeti i bootati na dva različita načina, dok kroz biosov bootorder nemaš kontrolu i ovisiš o sreći da je sve jednako.

-zato u svakom postu ponavljam da treba koristiti biosov boot meni, izabrati disk-mod.. jer čak i kad je medij u oba moda može bootati u pogrešnom ovisno o postavkama biosa. Tad je stikić-medij dobar, ne može biti 'bolji' samo treba izabrati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Sve sam probao i vrh je kad upali kao plavi logo windowsa i dalje ne mrda ocito mu nije sudjeno ma jebat ga neka gpt bar godinu dana onda cu ploču i proc novi uzet naravno ako ne dam otkaz u firmi

edit: namjestio sam, skinuo stariju verziju biosa malko stariju i proradio install

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.10.2019 12:55 (hanteed).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

vec par puta mi se desava da Windows hoce da uradi neki update koji uvijek zavrsi bezuspjesno
vec me zamara to sto nakon svakog restarta dobijem poruku da se update nemoze izvrsiti te da se sve vraca na prijasnje stanje, sto zna trajat i po 20 min :/
jel zna tko rjesenje ovoj prepreci?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Windows 10 - problemi

mjesta na C particiji imas dovoljno?

 

Barem 15+GB?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
irrelevant kaže...

vec par puta mi se desava da Windows hoce da uradi neki update koji uvijek zavrsi bezuspjesno
vec me zamara to sto nakon svakog restarta dobijem poruku da se update nemoze izvrsiti te da se sve vraca na prijasnje stanje, sto zna trajat i po 20 min :/
jel zna tko rjesenje ovoj prepreci?

 -antivirus, smeće kao CC, slobodan prostor na disku.. + postavke npr zašto je eng verzija (za očekivati je 'domaća' hr.. a tad povezano licenca ili loader kao moguć uzrok).. počisti download folder i ponovi update jer poneki nije za neku verziju npr jezične razlike ili povučen-bug i tad neki update stoji na redi za update a povučen je .. brisanjem downloada se miče ili povuče ispravnu verziju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav,

 

imam originalne Win 10, na zadnjem updatu su, ali primjetio sam jedan problem napravljen mi je još jedan korisnik. Pokušavao sam ga maknuti preko upravljačke ploče-korisnički račun- upravljanje računima-brisanje tog korisnika. Korisnik se izbriše i prilikom sljedećeg pokretanja opet se pojavi taj isti korisnik. Pokušao sam i preko Windows postavke Računi-obitelj i drugi korisnici- brisanje računa i opet prilikom restarta se račun pojavi na Windows-u. Pokušao sam preko tog računa povezati ga s Hotmail acc i promjeni ga i izbrišem ga i opet se pojavi. Napravio sam novog korisnika namjerno i probo oba dva izbrisati, izbriše mi novog a ovoga ostavi. Maknuo sam Winows activiti i probao onda i opet ništa. Može li mi netko pomoći ako zna kako da probam riješiti taj problem.

PSlamnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pero1998 kaže...

Pozdrav,

 

imam originalne Win 10, na zadnjem updatu su, ali primjetio sam jedan problem napravljen mi je još jedan korisnik. Pokušavao sam ga maknuti preko upravljačke ploče-korisnički račun- upravljanje računima-brisanje tog korisnika. Korisnik se izbriše i prilikom sljedećeg pokretanja opet se pojavi taj isti korisnik. Pokušao sam i preko Windows postavke Računi-obitelj i drugi korisnici- brisanje računa i opet prilikom restarta se račun pojavi na Windows-u. Pokušao sam preko tog računa povezati ga s Hotmail acc i promjeni ga i izbrišem ga i opet se pojavi. Napravio sam novog korisnika namjerno i probo oba dva izbrisati, izbriše mi novog a ovoga ostavi. Maknuo sam Winows activiti i probao onda i opet ništa. Može li mi netko pomoći ako zna kako da probam riješiti taj problem.

 Jesi probao izbrisati tog usera iz C:\users\user_kojeg treba izbrisat ?

 

Ako to ne ide, probaj ovo:

https://www.tenforums.com/user-accounts-family-safety/96608-unknown-user-account.html

5 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-da (vjerojatno) .. ponovo, sve mora biti jednako-usklađeno, postavka biosa, boot medij i mod diska ako je inicijaliziran.

-što ćeš napraviti ovisi o opcijama i potrebama, ii gpt ili mbr dok bios može nuditi oba moda (ne mora) kao što i boot medij može biti u oba moda.

-zato je za boot, jedino pravo rješenje (OBAVEZNO!?) koristiti CMS-QuickBoot/ExpressBoot (razni nazivi iste stvari) tj boot-tipke, esc-f9..f12 ovisi koja tipka za koji bios.

-tad taj boot meni prikaže boot medij i visno što podržava, ponudi gpt-mbr boot tj isti boot disk/medij se može vidjeti i bootati na dva različita načina, dok kroz biosov bootorder nemaš kontrolu i ovisiš o sreći da je sve jednako.

-zato u svakom postu ponavljam da treba koristiti biosov boot meni, izabrati disk-mod.. jer čak i kad je medij u oba moda može bootati u pogrešnom ovisno o postavkama biosa. Tad je stikić-medij dobar, ne može biti 'bolji' samo treba izabrati.

 Da li je moguće napraviti usb stick da bude botabilan i na novijim uefi računalima (čisti uefi bez csm kompatibilnosti) i na starijima sa biosom? Rufus nudi ili jedno ili drugo. Ako sam dobro shvatio optički medij nema tih problema,.

12 godina
offline
Windows 10 - problemi

MCT pravi oba i u boot meniju biras zeljeni . 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Hvala na preporuci, upravo sam probo ovu soluciju preko netplwiz i opet se isto dogodi, vrati se taj račun nakon restarta ili isključivanja.

 

Preko cmd sam isto probo to sam zaboravio napisati.

Ponovna instalacija mi nije baš opcija jel imam dosta programa vezano za poso i originalne licence neke su koje ne mogu ponovo ih iskoristiti, tako da bi opet trebao kupovati originalne licence...

PSlamnik
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-moguće je napraviti, mctools ne nudi ništa nego napravi oba, dok rufus to nudi.. i može oba. + moraš bootati u odgovarajućem modu a to je neovisno o biosu 'jedino' sigurno ako bootaš kroz boot meni tj cms .. i to pogrešno razumiješ, omogućen meni ne znači da je omogućen legacy-mbr bios, cms je samo meni-izbor (ali naravno povezan s boot opcijama). Kad tako bootaš tad vidiš isti medij u oba moda (ako je tako napravljen i ako bios podržava oba..) i odabereš koji želiš ali je to tad svjesno -izabrano, ne na sreću tj kako bios odredi..

 

-kao što to radi mctool, može i sam win-os tj diskpart, dism.. diskpartom se particionira disk i postavlja aktivan, dok se dismom kreira boot meni ovisno o želji, boot medij ili win-boot (onaj isti koji kreira installer tj to je to..).

za boot je dovoljno u cmdu koristiti bcdboot tj postojeći stikić koji imaš možeš dodati.. bootmod, bcdboot /all je za oba, /BIOS za legacy-bios, /UEFI za uefi.. otvori cmd, utipkaj bcdedit i lupi enter imaš quickhelp .. isto to rade svi alati tj to radi os a alati samo olakšavaju 'klikanje' tj korisnik ne mora znati naredbe, ništa više ili čudotvornog.

.. pogledaj dio pod 'create usb boot S: ..'.. bcdboot C:\Windows /s S: /f ALL

tj sva mudrost je znati koje slovo-path diska ti treba, tj dok to radiš s aktivnog win tad je uvjek C: izvor a kad radiš s install medija tad je izvor ta staza-path dok je target ciljani usb medij ili ona skrivena boto particija kojoj prvo moraš dodati slovo da bi mogao koristit iz win itd itd.. Ako ti je usb na slovu S: možeš copypasteati u cmd ako admin i to je to.. :) ako ide s install medija tad neki X: ili koje slovo već imaš npr DVD-ISO.. mountan i sl. D-E-F... izvor i target, ostalo je copypaste. + pogledaj temu za 'nešto kao boot'.. gdje se upravo to radi.

 

tema..  M:\boot\bootsect.exe /nt60 b: .. =kao primjer kako se radi boot medij, ono što je nekad u dosu bilo format c: /s .. samo što sad može biti za xp-vista.. tj 52-60 kao verzijska oznaka botomanagera tj win 10 je ekšli 6.x .. nakon tog je medij bootabilan i samo treba iskopirati installer-fileove ili instalirati-os + meni za izbor boota-particije-osa.. jer može biti i multiboot i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 20:21 (ihush).
4 godine
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Zašto su mi taskbar ikone ovako široke (stretched), Winsi su friško instalirani i updateani

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
wiksi94 kaže...

Zašto su mi taskbar ikone ovako široke (stretched), Winsi su friško instalirani i updateani

Očito si koristio neki program koji ima opciju podešavanja istog ili si skinuo jogurt verziju Windowsa s raznim prilagodbama. Ako je išto od toga u pitanju, preporučujem čistu instalaciju sustava skinutih s Microsoftovih stranica.

 

https://www.tenforums.com/tutorials/104754-change-width-taskbar-buttons-windows.html

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 11:00 (Marko :D).
4 godine
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...
wiksi94 kaže...

Zašto su mi taskbar ikone ovako široke (stretched), Winsi su friško instalirani i updateani

Očito si koristio neki program koji ima opciju podešavanja istog ili si skinuo jogurt verziju Windowsa s raznim prilagodbama. Ako je išto od toga u pitanju, preporučujem čistu instalaciju sustava skinutih s Microsoftovih stranica.

 

https://www.tenforums.com/tutorials/104754-change-width-taskbar-buttons-windows.html

Nije jogurt i nisam koristio 3rd party programe za takvo nešto. Riješio sam pomoću uputa s tvog linka, morao sam ručno dodati String Value jer ga nije ni bilo. Hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 11:11 (wiksi94).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Da li ti je tako bilo od same instalacije Windowsa ili se pojavilo nakon instalacije nekih programa? 

4 godine
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Nisam siguran, ono što znam da bi nekad u početku restart pomogao ali u zadnje vrijeme je stalno bilo ovako rastegnuto.
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozz, u zadnje vrijeme mi se javio problem s spajanjem na wifi mreže.

Naime, laptop se uredno spoji na mrežu, ali nikako da dobije internetsku vezu ("Povezano, nema interneta"). Wifi je ok podešen, na ostalim uređajima radi bez frke.

Laptopu preko lan-a internet radi bez problema (ovo pišem spojen kablom na ruter).

Probao sam reinstalirati (Ralink) wifi adapter, no nije pomoglo.

Kaj bi još u windowsu mogao probati podesiti da riješim ovo?

Postoji li šansa da je ipak problem u hardware, a ne u winsima?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
wiksi94 kaže...

Zašto su mi taskbar ikone ovako široke (stretched), Winsi su friško instalirani i updateani

 

Sta se to ne moze rijesiti u postavkama (slika)?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ne, to je opcija da ti taskbar ikona bude maksimalno sužena, na veličinu obične ikonice. Upali te druge opcije pa ćeš vidjeti razliku.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 16:35 (wiksi94).
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Kako provjeriti tko/što drži monitor budnim, da ne odlazi u sleep nakon 20 minuta, što je uredno postavljeno i provjereno?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
wiksi94 kaže...

Ne, to je opcija da ti taskbar ikona bude maksimalno sužena, na veličinu obične ikonice. Upali te druge opcije pa ćeš vidjeti razliku.

 

Pa da, to sluzi da ti nisu rasirene...ne znam sta zelis? Da je rasireno ili da je suzeno...ili nesto trece...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...
wiksi94 kaže...

Ne, to je opcija da ti taskbar ikona bude maksimalno sužena, na veličinu obične ikonice. Upali te druge opcije pa ćeš vidjeti razliku.

 

Pa da, to sluzi da ti nisu rasirene...ne znam sta zelis? Da je rasireno ili da je suzeno...ili nesto trece...

 Pa vidim da ti nije jasno, evo ti slika prije i nakon što sam riješio problem. Ovo je nekakav bug.

12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
wiksi94 kaže...

Zašto su mi taskbar ikone ovako široke (stretched), Winsi su friško instalirani i updateani

 Podesi

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav!

Imam problem kod kopiranja datoteka sa eksternog diska na laptop.

Naime, imam brdo malih fajlova na disku i kada ih sve odaberem i copy pasteam na laptop nakon nekog vremena mi kopiranje zašteka.

Kada kopiram recimo 20 po 20 fajlova onda samo ponekad malo stane.

 

Uključi mi se onaj neki zeleni list pored eksternog diska u Task manageru i valjda zaustavi taj proces kopiranja... :-/

 

Jel ima kakve pomoći u tome?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Power Options postavke?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Imam matičnu ploču sa usb C. Tim kablom sam povezao svoj A50 smartphone. Na početku se upali brzo punjenje koje traje odprilike 1 miinutu da bi ga nakon toga prebacilo iz nepoznatog razloga na obično sporo punjenje.
Promijenio sam u android postavkama iz data u charge only, ali ista stvar.

Dakle kako da mi brzo punjenje funkcionira cijelo vrijeme? 

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice