Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.709.188
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
Sandi4 kaže...

Neznam je li ovo problem ili ne ali hocu instalirati windowse na novi laptop sa free dosom koji vec ima malu particiju od 1000 mb (fat32, basic mbr, system, primary, active). Zasto to sluzi, jel se to moze brisat?

 Nije problem. To se moze uredno 'maknuti'...

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Sandi4 kaže...

Neznam je li ovo problem ili ne ali hocu instalirati windowse na novi laptop sa free dosom koji vec ima malu particiju od 1000 mb (fat32, basic mbr, system, primary, active). Zasto to sluzi, jel se to moze brisat?

 slobodno kod instalacije windowsa obriši sve postojeće particije, napravi novu particiju (ili dve ako tako želiš) i pusti da windowsi sami particioniraju tu novu particiju kako njima odgovara 

8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Bok

Imam jedan problem pa ako netko može pomoči savjetom

Koristim Win 10 pro i uredno aktiviran OEM licencom već 6 mjeseci , dva puta sam ga ponovo instalirao (clean install) i sve pet , aktivirao se sam . Zadnja dva mjeseca ništa nisam dirao do sinoć kad sam nadogradio bios ( laptop ACER ASPIRE ES17 ES1-732-P3TD ) … normalno sinoć koristio i ugasio. Jutros upalim laptop i kaže aktivirajte Win : probao sam unositi ključ ali nije upalilo ,odjavio račun i ponovo prijavio opet neuspješno, probao stisnuti ono promjena hardvera ali opet ništa , stisnuo ono da me nazovu i dao svoj broj , ono nazovu nitko se ne javlja a lova sa računa na mobitelu nestaje.

Kako to riješiti , sačekati možda nešto sa njihovim serverom nije u redu?

Nazvati neki broj , koji? Ako nazovem taj broj koji mi date ( podršku) plača li se to puno ?

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ukoliko si uzeo ključ s neke resale stranice, lako moguće da ti je dospio na black listu.

...................................... funny facts
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bitanga1965 kaže...

.. stisnuo ono da me nazovu i dao svoj broj , ono nazovu nitko se ne javlja a lova sa računa na mobitelu nestaje.

..

 -besplana podrška 0800300300.. ali imaš ozbiljnijih problema. (MS te ne zove, ti zoveš).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Hvala na odgovorima, problem riješen sa clean install ( ključ prihvaćen, zapravo sam se aktivirao ).

@ ihush  , Inače broj koji si mi dao ( besplatni ) sam zvao i rekli su da mi ne mogu pomoči zbog kupnje ključa sa ebaya ( navodno legalni su ali da je to neki drugi način aktivacije, nisam baš shvatio o čemu melje ), a oni samo mogu pomoči ako je licenca iz njihove trgovine ili slanjem računa o kupnji ključa  negdje drugdje ili ako je nadograđen sa Win 7 , opet traže ključ pa tek onda mogu nešto napraviti ( grubi citat razgovora s operaterkom)  .

Drugo : Win 10 nudi opciju da te oni nazovu ( postavke , promjena ključa , neuspjelo, pomoć ili što li već ne sjećam se više i nudi između ostalog da daš svoj broj i da te oni nazovu ( još piše čekanje najduže 5 minuta ), i stvarno nakon par minuta nazovu  ( neki njemački broj ), ali na moje „halo“ s druge strane tišina, prekinem ,ponovim postupak i opet zovu, nitko se ne javlja. Pozivi su trajali po 15-20 sec i ja prekinem. Pogledam stanje računa nedostaje 9 i pol kuna . Eto za tu opciju nisam ni  znao do jučer . Beskorisna do boli i košta

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

svaka škola košta..

-ako je key bio uredno aktiviran, ako nema promjene hardwarea (MBO), malo strpljenja i aktivirat će se. (trenutno je sys u raspadu, takav tjedan..).

-odgovori MShelpa su takvi, uzaludno gubljenje vremena, + ti kao kupac keya ne objašnjavaj nego traži aktivaciju i možda je dobiješ.. :) da je ebay ilegalan, MS bi tužio i dobio, dok cijena nema veze sa zakonom, licenca je važeća ili nevažeća.. a to ovisi o broju aktivacija (uvijetima, svaka licenca ima svoje). To koliko puta je aktivirano, na kojem računalu.. (u pola godine dva clean installa su neobična.. i tek sad objašnjavaš izvor i winver-10... mi ne možemo znati nešto što ne napišeš + jednako ti ne možemo pomoći kao ni MShelp..). Npr dovoljno je da si ti iskoristio key par puta ili netko treći, dok kupnjom u normalnoj trgovini imaš neku zakonsku zaštitu koju u slučaju ebaya nemaš.. (da je licenca kupljena u našoj trgovini ili uz računalo-oem, 99% da bi ti MSov operater dao neovi key nakon što se uvjeri da si normalan korisnik).

 

višestruka aktivacija automatski deaktivira licencu (nedokumentirano, unutar mjesec dana se tolerira.. i tad ide killswitch-blacklistanje keya). Možeš li vjerovati trgovcu s ebaya ili si možda sam aktivirao više puta na različitim računalima (istovremeno više aktivnih licenci)... to ne možemo znati mi, ti i ebay (trgovac) + onaj tko je aktivirao..

... ili će možda za koji dan aktivacija normalno proći (kad prođe trenutno divljanje MS servera..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Drugovi, imam problem. Naime, već par puta sam uredno spustio update kod sebe na komp, resetirao i tako pustio Win, da odradi svoje. Međutim, uvijek mi pri tim prilikama ide restore Win...Znači, nemre do kraja moj sustav i mašina pravilno instalirati updatove...

Nisam, istraživao po netu, nego sam odmah došao pitati vas, jer ionako pratim teme o Win, pa stoga želim prvo čuti Vaše mišljenje.

 

Sa slike koju prilažem vidjet' će te o kojoj se verziji radi.

 

BTW, su legalni, al' meni izgleda da mi je možda preslab hardver???

Dakako, radi se o ovoj novoj config, što se može vidjeti pod "Moj PC".

 

Pic::

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
sseennoonn kaže...

jel ima itko problema od kad mi se apdejtali windowsi sad stalno neka pm.. pod zadnje mi se desava da random dobijem black screen na 2 sekunde. Nikakav zvuk nista nego samo zacrni ekran i vrati se nazad. Ne pokazuje nikakav error ni nista. I ujedno mi je slika na tvu tamnija nego prije. Prije tog je sve bilo dobro. Dafuq mikrosoft. I dal vi imate HDR opciju ? Ja ju nemam samo neki night mode 

 okrio sam dio problema,a to je kada ukopcam tv na DVI port zajedno jel uz monitor koji je spojen HDMIem.  Onda dobivam random black screen na par sekundi. Eh sad zašto to je drugi par rukava...

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozz, slucajno sam instalirao Windows 10 32-bitni na komp umjesto 64-bitnog. Kada sam pokusao instalirati 64-bitni izbacilo mi je poruku "This app can't run on your PC", iako mi komp podrzava 64-bitni windows zbog nekog razloga ne mogu ga skinuti.

Da li neko zna u cemu je problem.

Unaprijed hvala :)

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Znam ja. Ne možeš instalirati Windowse iz Windowsa, u stvari može se, ali ne različite verzije. Moraš skinuti ISO 64-bitne verzije Windowsa, napraviti bootabilni DVD/USB i onda bootati računalo s tog DVD-a/USB-a i pokrenuti instalaciju OS-a.

 

Ako si mislio pretvoriti 32-bitne Windowse u 64-bitne, zaboravi. Možeš jedino formatirati disk i ponovno instalirati 64-bitnu verziju Windowsa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 19:47 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-clean install s install medija, ne može se mijenjati 32-64 iz aktivnog OSa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
PzKpfw kaže...

Drugovi, imam problem. Naime, već par puta sam uredno spustio update kod sebe na komp, resetirao i tako pustio Win, da odradi svoje. Međutim, uvijek mi pri tim prilikama ide restore Win...Znači, nemre do kraja moj sustav i mašina pravilno instalirati updatove...

Nisam, istraživao po netu, nego sam odmah došao pitati vas, jer ionako pratim teme o Win, pa stoga želim prvo čuti Vaše mišljenje.

 

Sa slike koju prilažem vidjet' će te o kojoj se verziji radi.

 

BTW, su legalni, al' meni izgleda da mi je možda preslab hardver???

Dakako, radi se o ovoj novoj config, što se može vidjeti pod "Moj PC".

 

Pic::

 

 Riješio sličan slučaj skidanjem Windows Update Assistant-a sa Microsoft stranica i instalacijom/nadogradnjom Windowsa bez gubitka podataka.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
sseennoonn kaže...
sseennoonn kaže...

jel ima itko problema od kad mi se apdejtali windowsi sad stalno neka pm.. pod zadnje mi se desava da random dobijem black screen na 2 sekunde. Nikakav zvuk nista nego samo zacrni ekran i vrati se nazad. Ne pokazuje nikakav error ni nista. I ujedno mi je slika na tvu tamnija nego prije. Prije tog je sve bilo dobro. Dafuq mikrosoft. I dal vi imate HDR opciju ? Ja ju nemam samo neki night mode 

 okrio sam dio problema,a to je kada ukopcam tv na DVI port zajedno jel uz monitor koji je spojen HDMIem.  Onda dobivam random black screen na par sekundi. Eh sad zašto to je drugi par rukava...

 provjeri drivere za grafičku, jesu li od proizvođača grafičke ili neki microsoftovi

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
PzKpfw kaže...

Drugovi, imam problem. Naime, već par puta sam uredno spustio update kod sebe na komp, resetirao i tako pustio Win, da odradi svoje. Međutim, uvijek mi pri tim prilikama ide restore Win...Znači, nemre do kraja moj sustav i mašina pravilno instalirati updatove...

Nisam, istraživao po netu, nego sam odmah došao pitati vas, jer ionako pratim teme o Win, pa stoga želim prvo čuti Vaše mišljenje.

 

Sa slike koju prilažem vidjet' će te o kojoj se verziji radi.

 

BTW, su legalni, al' meni izgleda da mi je možda preslab hardver???

Dakako, radi se o ovoj novoj config, što se može vidjeti pod "Moj PC".

 

Pic::

 

 hardverski zahtjevi se nisu mijenjali , ako sada vrtiš 1703 onda možeš i 1709.

moguće da ti fali neki update koji je potreban za instalaciju 1709. skini si wsusoffline i napravi  update prek njega dok ti ne javi da nema što više instalirati i onda opet pokušaj upgrade na 1709.

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Jel moguće tipku Num Lock trajno onesposobiti, tako da se Num Lock upali odmah prilikom boota i da se kasnije ne može ugasiti. Koristim ga dosta, a često ga slučajno izgasim...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Jučer sam promijenio matičnu i sada mi pokazuje da mi Win10 Pro nije aktiviran. Šta god sam pokušao jednostavno ga ne uspijevam aktivirati. Prije par godina sam kupio ključ za Win8 Pro (Retail) i njega nadograđivao sve do Win10. Postoji li kakvo rješenje za to?

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Scorp21 kaže...

Jučer sam promijenio matičnu i sada mi pokazuje da mi Win10 Pro nije aktiviran. Šta god sam pokušao jednostavno ga ne uspijevam aktivirati. Prije par godina sam kupio ključ za Win8 Pro (Retail) i njega nadograđivao sve do Win10. Postoji li kakvo rješenje za to?

Prije promjene matične ploče uvijek deaktiviram windows licnecu na M$ stranici te isti key upotrijebim "na novoj matičnoj ploči" i sve prođe uredno.

 

Nazovi microsoft hrvatska te objasni problem ili se logiraj na microsoft stranicu i deaktiviraj licnecu sa starog pc-a (stara ploča) i probaj ponovo licencirati nove windowse.

PSN: Muskarcina77
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 19:33 (Virty).
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Hvala na pomoći! Prvo sam zvao korisničku službu i nisu mi mogli pomoći jer ključ nije baš kood njih kupljen. Napravio sam tako da sam deaktivirao prošlo računalo preko svojeg MS računa te ponovno instalirao Win10 na novi komp i sada sve radi 

FC Bayern Munchen
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
@scorp21
Super, uživaj 👍
PSN: Muskarcina77
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Evo, prvi problem kod win 10 pro.

Vjerojatno od upgrade 1709.

Intel i5 2500K na turbo opciji ne ide na 3700 već ide do maks 3400 Mhz

Update biosa ne postoji za matičnu od kraja 2012.

Memorija 1600 clockana na 1866

 

zakaj ?

Da, JA ! Osobno i lično.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Poz.

Molio bih pomoć jer ne znam kako da podesim slijedeće stvari, imam windows 10 pro.

Znači.

Hoću gledat na tv filmove preko hdmi-a koji je spojen na pc, a tv mi je dosta daleko i kupio sam OVAJ kabel, kabel uredno radi no ja imam drugih problema.

Imam i5 6500 i jednu staru grafičku GeForce GT 220, hoću nekako da pc monitor ide preko hdmi utora od grafičke, a intel hd graphics da vrti multimediju na tv, a da mogu u isto vrijeme radit na pc nevezano za ono što se prikazuje na tv npr. kodi stream itd.

Ja sam to tako i spojio, ali ako pokrenem kodi/vlc/mpc i uključim istodobno i tv i monitor slika i zvuk idu na tv ali onda na pc monitoru imam samo pozadinu i ako kliknem nešto otvara na tv-u, u biosu je podešeno da je GT 220 primarna kartica i opcija dual monitor je omogućena.

Monitor mi ima sve konektore, a grafička dvi/hdmi/d sub, nažalost nemam dvi kabel da mogu spojit i tv i monitor preko GT 220 pa bi pretpostavljam to lakše išlo.

Zna neko kako i može li se uopće podesit ono što ja želim ?

Hvala puno ko pomogne.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
petro43 kaže...

Poz.

Molio bih pomoć jer ne znam kako da podesim slijedeće stvari, imam windows 10 pro.

Znači.

Hoću gledat na tv filmove preko hdmi-a koji je spojen na pc, a tv mi je dosta daleko i kupio sam OVAJ kabel, kabel uredno radi no ja imam drugih problema.

Imam i5 6500 i jednu staru grafičku GeForce GT 220, hoću nekako da pc monitor ide preko hdmi utora od grafičke, a intel hd graphics da vrti multimediju na tv, a da mogu u isto vrijeme radit na pc nevezano za ono što se prikazuje na tv npr. kodi stream itd.

Ja sam to tako i spojio, ali ako pokrenem kodi/vlc/mpc i uključim istodobno i tv i monitor slika i zvuk idu na tv ali onda na pc monitoru imam samo pozadinu i ako kliknem nešto otvara na tv-u, u biosu je podešeno da je GT 220 primarna kartica i opcija dual monitor je omogućena.

Monitor mi ima sve konektore, a grafička dvi/hdmi/d sub, nažalost nemam dvi kabel da mogu spojit i tv i monitor preko GT 220 pa bi pretpostavljam to lakše išlo.

Zna neko kako i može li se uopće podesit ono što ja želim ?

Hvala puno ko pomogne.

 Spajao sam tako sa jednom katricom (npr HDMI i DVI izlaz na različite monitore i televizore) ali po ovom opisu pretpostavljam da isto radi i s dvije grafičke, pošto ti obje pokazuju sliku.

 

Što ti za monitore prikazuje Nvidia control panel, a što Display settings pod windowsima?

Ako windowsi prikazuju da imaš dva monitora i da je odabrano extend desktop, onda bi i mogao napraviti to što tražiš. Odabereš da je PC monitor Primary. I na njemu će se sve otvarati.

A na TV monitor ćeš morati odvlačiti programe (samo primiš i vućeš na drugi ekran, kao da je ejdan široki desktop.

I sad ti samo ostaje da ti TV prima samo zvuk filma, ili čega već. Pogledaj u playeru kojeg koristiš dal ima mogućnost odabira izlaza zvuka. I nemoj odabrati defualt, ili što već, nego HDMI.

Ali onda će ti i svi ostali zvukovi ići na TV (osim playera), a to mislim da možeš srediti s programom Virtual Audio Cable. Nije baš lagano, gledaj tutoriale.

 

P.S. Postoje programi koji dodaju mnogo mogućnosti ako imaš dva monitora, al ih nikad nisam koristil. Npr https://www.displayfusion.com/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 17:24 (CyberDemonVZ).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
CyberDemonVZ kaže...
petro43 kaže...

Poz.

Molio bih pomoć jer ne znam kako da podesim slijedeće stvari, imam windows 10 pro.

Znači.

Hoću gledat na tv filmove preko hdmi-a koji je spojen na pc, a tv mi je dosta daleko i kupio sam OVAJ kabel, kabel uredno radi no ja imam drugih problema.

Imam i5 6500 i jednu staru grafičku GeForce GT 220, hoću nekako da pc monitor ide preko hdmi utora od grafičke, a intel hd graphics da vrti multimediju na tv, a da mogu u isto vrijeme radit na pc nevezano za ono što se prikazuje na tv npr. kodi stream itd.

Ja sam to tako i spojio, ali ako pokrenem kodi/vlc/mpc i uključim istodobno i tv i monitor slika i zvuk idu na tv ali onda na pc monitoru imam samo pozadinu i ako kliknem nešto otvara na tv-u, u biosu je podešeno da je GT 220 primarna kartica i opcija dual monitor je omogućena.

Monitor mi ima sve konektore, a grafička dvi/hdmi/d sub, nažalost nemam dvi kabel da mogu spojit i tv i monitor preko GT 220 pa bi pretpostavljam to lakše išlo.

Zna neko kako i može li se uopće podesit ono što ja želim ?

Hvala puno ko pomogne.

 Spajao sam tako sa jednom katricom (npr HDMI i DVI izlaz na različite monitore i televizore) ali po ovom opisu pretpostavljam da isto radi i s dvije grafičke, pošto ti obje pokazuju sliku.

 

Što ti za monitore prikazuje Nvidia control panel, a što Display settings pod windowsima?

Ako windowsi prikazuju da imaš dva monitora i da je odabrano extend desktop, onda bi i mogao napraviti to što tražiš. Odabereš da je PC monitor Primary. I na njemu će se sve otvarati.

A na TV monitor ćeš morati odvlačiti programe (samo primiš i vućeš na drugi ekran, kao da je ejdan široki desktop.

I sad ti samo ostaje da ti TV prima samo zvuk filma, ili čega već. Pogledaj u playeru kojeg koristiš dal ima mogućnost odabira izlaza zvuka. I nemoj odabrati defualt, ili što već, nego HDMI.

Ali onda će ti i svi ostali zvukovi ići na TV (osim playera), a to mislim da možeš srediti s programom Virtual Audio Cable. Nije baš lagano, gledaj tutoriale.

 

P.S. Postoje programi koji dodaju mnogo mogućnosti ako imaš dva monitora, al ih nikad nisam koristil. Npr https://www.displayfusion.com/

 

Nikako ne mogu postić da jedna grafička radi za monitor a druga za tv.

Kad su priključena oba, postavim extend desktop i automatski se prebaci na intel hd graphics i onda se ikone presele na tv a desktop pozadina ostane i na pc monitoru,al ako kliknem na nešto otvara tamo na tv, zvuk ide preko hdmi to jest tv-a.

U biosu je pod primary postavljena GT 220 pa mi nije jasno zašto se to dešava, izludio sam više krenem namještat i kad totalno izgubim živce prekinem pa onda opet kad skupim volju al džaba.

Ako bih imao DVI kabel pa uključio monitor preko dvi a tv preko hdmi i sve preko GT 220 da ide moglo bi se tako radit na monitoru i istovremeno da ide stream u full size na tv ? 

picture prebacio sam  na ovo da pokaže samo monitor da bih mogao uzet ss, predaleko mi je tv i ne vidim ga uopće dok ne odem tamo.

U nvidia panelu je vidljiv samo pc monitor jer je on samo i uključen, a intel hd graphics driver uopće nije vidljiv dok ne prebacim na extend desktop ili pokaži samo 2. monitor.

Nisam do sad koristio dva monitora pa stvarno pojma nemam kako to podesit ako se uopće i može ako monitori nisu uključeni u istu grafičku.

Probao sam i taj program no u njemu nema nikakvih opcija za takvo što.

Koristim za sad ovako, pokrenem kodi i film na pc i onda samo kliknem pokaži samo 2. monitor i onda i slika i zvuk idu preko tv-a a na pc monitoru logično nema nikakve slike, a kad završim gledanje ištekam fizički kabal iz televizora i onda se sve prebaci na monitor.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 20:22 (petro43).
10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ode cijela subota, palim komp i pri bootu "Inaccessible boot device" bsod, probam safe mode, isto, diskonektam sve usb portove i ostale hddove, isto, skopcam na integriranu karticu - isto. Apsolutno random, sinoc slusao glazbu i ugasio normalno PC. Imao tko slicnih problema? Jedino ako je bio neki update u pozadini pa se corruptalo nešto opako. Sve u svemu, reinstallao win. i sve radi, ali totalno random cijeli dan muke sa instaliravanjem....

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
D3lBoy kaže...

Ode cijela subota, palim komp i pri bootu "Inaccessible boot device" bsod, probam safe mode, isto, diskonektam sve usb portove i ostale hddove, isto, skopcam na integriranu karticu - isto. Apsolutno random, sinoc slusao glazbu i ugasio normalno PC. Imao tko slicnih problema? Jedino ako je bio neki update u pozadini pa se corruptalo nešto opako. Sve u svemu, reinstallao win. i sve radi, ali totalno random cijeli dan muke sa instaliravanjem....

 Meni se jucer konacno instalirao/skinuo zadnji - January 3, 2018—KB4056892 win update. I neki security za Adobe Flash Player. Sada jesi li ti to vec imao instalirano ili nisi ?

To (IBD) je valjda feature desetke. Ima dosta videa i materijala o tom 'problemu'.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 22:38 (Mrgud Veliki).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Updatean je negdje 9. zadnji put (koliko ja znam) jedino ako nije bio neki update baš kad sam gasio. Ne cini mi se ko feature ako ne mozes bootat win od bsodova

Vidio sam da su ljudi riješavali taj problem tako da su usli u safe mode pa resetirali normalno. No meni je bsodao i u safe modeu sto me zabrinulo da nije problem do nekog diska...

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
petro43 kaže...

 

Nikako ne mogu postić da jedna grafička radi za monitor a druga za tv.

Kad su priključena oba, postavim extend desktop i automatski se prebaci na intel hd graphics i onda se ikone presele na tv a desktop pozadina ostane i na pc monitoru,al ako kliknem na nešto otvara tamo na tv, zvuk ide preko hdmi to jest tv-a.

U biosu je pod primary postavljena GT 220 pa mi nije jasno zašto se to dešava, izludio sam više krenem namještat i kad totalno izgubim živce prekinem pa onda opet kad skupim volju al džaba.

Ako bih imao DVI kabel pa uključio monitor preko dvi a tv preko hdmi i sve preko GT 220 da ide moglo bi se tako radit na monitoru i istovremeno da ide stream u full size na tv ? 

picture prebacio sam  na ovo da pokaže samo monitor da bih mogao uzet ss, predaleko mi je tv i ne vidim ga uopće dok ne odem tamo.

U nvidia panelu je vidljiv samo pc monitor jer je on samo i uključen, a intel hd graphics driver uopće nije vidljiv dok ne prebacim na extend desktop ili pokaži samo 2. monitor.

Nisam do sad koristio dva monitora pa stvarno pojma nemam kako to podesit ako se uopće i može ako monitori nisu uključeni u istu grafičku.

Probao sam i taj program no u njemu nema nikakvih opcija za takvo što.

Koristim za sad ovako, pokrenem kodi i film na pc i onda samo kliknem pokaži samo 2. monitor i onda i slika i zvuk idu preko tv-a a na pc monitoru logično nema nikakve slike, a kad završim gledanje ištekam fizički kabal iz televizora i onda se sve prebaci na monitor.

 Onda ne znam kako podesiti s dvije fizićki različite graf. kartice.

Ako na nešto naletim, javim!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ponovno, restartam PC opet "inaccessible boot device" bsod. Na svu srecu napravio sam recovery sliku neki dan, pa je bootao preko recoverya.

99% sam siguran da je rijec u windowsu, a ne hw ili driveru. Apsolutno ništa novo nisam instalirao, a komp radi savršeno kad se napravi recovery ili reinstalla win, tako par dana dok opet ne krene. Navodno je update KB4041676 stvarao taj problem prije 2mj. no ubrzo je patchan. Sad sam provjerio updateove i sve je up to date. Ništa mi nije jasno, odkako sam instalirao creators update samo problemi (ne mogu rollbackat).

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - problemi

Danas naletio na novi 'feature' desetke. Preparing security options... E s ovim se jos do sada nikada nisam susreo.

Resetiram stroj, jer mi se nije dalo cekati vise od 5 minuta dok je vrtio (uz to tu i tamo propustio zvuk iz windowsa) i doceka me u Firefoxu da je AdBlock napravio update

Lele... Sat vremena posla oslo u nepovrat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice