Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.709.234
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Umax Astra scanner i lampica koja se ne gasi... dajte, nemojte...vraćate me u mladost i vrijeme kad je bilo ljepše živjeti!

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...

Pa naravno, vidi brojke na tvojoj i mojoj statistici : Win7 je od tada znatno smanjio a win10 znatno povećao postotak sa 29 na 48%...

Cemu podvaljivanje statistike cije brojke vise nisu niti priblizno tocne ?

 -jer w10 mora biti loš..

Anđeo bez falinge kaže...

Znaš li zašto "raste" najvećim dijelom osim toga što je najnoviji ?

Zato što sve firme poput moje imaju ugovor s Microsoftom i moraju implementirati najnovij MS softver pa tako i Win 10..

Win 10 update i upgrade ide samo na serverske stanice dok je na 200 ostalih računala blokiran.

Zašto ?

 -jer imaš nesposoban kadar.. (u firmi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...

Pa naravno, vidi brojke na tvojoj i mojoj statistici : Win7 je od tada znatno smanjio a win10 znatno povećao postotak sa 29 na 48%...

Cemu podvaljivanje statistike cije brojke vise nisu niti priblizno tocne ?

Daj pročitaj članak ponovo.

Ti si podmetnuo neki glupi grafikon kao relevantan a tamo (u članku iz PC CHIPa) ti je sve lijepo objašnjeno.

Win 7 ima 54%, win 10 30% a ostatak ide na druge OS.

Normalno je da će win 10 rasti jer sedmici ukidaju podršku.

Ljude prisiljavaju na prelazak kao i sve firme koje imaju Microsoftov softver.

 

Reci ti meni da windowsu 7 ne ukidaju podršku tko bi ga mijenjao ?

Zašto bi ga mijenjao kad radi i ne pravi probleme kao što pravi Win 10 ?

Meni nije pravio do prije neki dan, ali eto, to mi je bilo dovoljno da ga smaknem.

ihush kaže...

 -jer imaš nesposoban kadar.. (u firmi).

Zaposlit ćemo tebe, informatičkog filozofa...

To je nova informatička struka zvana; Forumski informatički filozof.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Anđeo bez falinge kaže...
Daj pročitaj članak ponovo.

Ti si podmetnuo neki glupi grafikon kao relevantan a tamo (u članku iz PC CHIPa) ti je sve lijepo objašnjeno.

Win 7 ima 54%, win 10 30% a ostatak ide na druge OS.

Normalno je da će win 10 rasti jer sedmici ukidaju podršku....

 

 

Razumiješ li ti pojam relevantnosti ?

 

Ako je tada win10 bio na 30% a danas je na 48% , otkud ti ikakvo moralno opravdanje da se pozivaš na statistiku koja je za današnju situaciju potpuno netočna...

Šta misliš o tamo nekakvoj statistici iz 1977 koja će pokazati da je Tito trenutno najpopularniji političar balkana....?

 

Razlozi za porast i pad su nešto posve drugo , no neraspravljamo o tome nego o tvojoj tvrdnji da gomila korisnika prelazi sa win10 na win7.

Argumentiraj svoje tvrdnje linkom na neovisna istraživanja sa konkretnim brojkama i postocima koji vrijede u ovom trenutku,

a ako nemaš potvrdu svojih teza onda čemu se uopće upuštaš u dokazivanje toga... Kao što vidiš na linku kojeg sam priložio, moj grafikon se odnosi na period 02-2017 do 02-2018  ( znači iz veljače 2018 godine ).

 

U it-u su mjeseci strašno dug period statistički , tako da su uvjek najtočniji samo oni podaci koj su čim noviji a javno dostupni te po mogućnosti sa nezavisnog izvora.

 

Pc chip je točno što ? Firma sa koliko zaposlenika, kakve su naobrazbe i iskustvo tih zaposlenika, koliko je taj konkretan autor tog članka uopće duboko u materiji...?

Nemam običaj iznositi nečiji prljavi veš ali mogu ti i ja linkati par članaka sa pcchipa u kojima su takve nebuloze iznesene ( o linuxu je bila riječ ) da je to tragikomično za čitati.

Prođeš li katkad uz onaj zapušteni i neugledni prostor gdje im je iznad vrata tabla pcchip...?

 

Prelako i prepovršno ulaziš u tematiku .....i još se pritom pozivaš na potpuno beznačajan i zastarjeli izvor...

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...

Firma sa koliko zaposlenika, kakve su naobrazbe i iskustvo tih zaposlenika, koliko je taj konkretan autor tog članka uopće duboko u materiji...?

Nemam običaj iznositi nečiji prljavi veš ali mogu ti i ja linkati par članaka sa pcchipa u kojima su takve nebuloze iznesene ( o linuxu je bila riječ ) da je to tragikomično za čitati.

Prođeš li katkad uz onaj zapušteni i neugledni prostor gdje im je iznad vrata tabla pcchip...?

 

Prelako i prepovršno ulaziš u tematiku .....i još se pritom pozivaš na potpuno beznačajan i zastarjeli izvor...

 Tko si ti bunkeru vulgaris da tako deuniciraš zaposlenike nekada vrhunskog informatičkog časopisa Pc Chip ?

Gdje ti radiš, koju si ti informatičku školu završio, koje su tvoje reference osim besmisleno ispraznih forumskih laprdanja.

Prikvačio si se ihushu, ulizuješ mu se idok taj čovjek ipak posjeduje info znanje tvoje je nula a Pc Chip je s  časopisom Bug odgojio hrpu mladih naraštaja od kojih je njih jako puno  postalo hrvatska informatička dika i ponos. A ako tako ljigavo pišeš o njima ti si obični iskompleksirani luzer.

 

Nemoj mi više kvotati postove niti mi se obraćati.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Anđeo bez falinge kaže...
.... Pc Chip je s  časopisom Bug odgojio hrpu mladih naraštaja od kojih je njih jako puno  postalo hrvatska informatička dika i ponos. ....

 

Nekad bilo, danas se spominjalo.....  

 

I dalje napad kada ti zafali argumenata ? Nemam namjeru hraniti tvoj svađalački ego , pa prema tome nikaj od rasprave dok neizneseš konkretne argumente ( a tvoje mišljenje i stav o nečemu nisu mjerodavni )...

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Anđeo bez falinge kaže...
..

Normalno je da će win 10 rasti jer sedmici ukidaju podršku.

Ljude prisiljavaju na prelazak kao i sve firme koje imaju Microsoftov softver.

 

Reci ti meni da windowsu 7 ne ukidaju podršku tko bi ga mijenjao ?

Zašto bi ga mijenjao kad radi i ne pravi probleme kao što pravi Win 10 ?

Meni nije pravio do prije neki dan, ali eto, to mi je bilo dovoljno da ga smaknem.

ihush kaže...

 -jer imaš nesposoban kadar.. (u firmi).

Zaposlit ćemo tebe, informatičkog filozofa...

To je nova informatička struka zvana; Forumski informatički filozof.

 -s ovim se (uvjetno) slažem.. :))

ali vidi, upravo to je filozofiranje, šbb-kbb, zar ne? Ili prevedeno, da ne ukidaju.. ali ukidaju, jednako tad vrijedi za dos-xp ili bilo koji OS. Još gore, (karikirano-banalizirano) sam support bi bio sporedan, ali što vrijedi ako NE RADI, ako ne radi npr mail, banking, poslovno-kućno, igra, ako ne radi soft ili usluga zbog koje upravo i koristimo računalo (a OS je samo dio platforme kao i cpu-ram-disk-browser-..) šbb-kbb je filozofiranje, a što ću npr s XPom ako nemaš driver za scaner, ako ne pokreće igru ili ako ne može na 32bita vrtiti 64bitnu app.. (neki su sad 64bit only.. neke distre također gase 32bitnu verziju).

-ja bi vjerojatno ostao na w7 (ja sam na svim OSevima, ne na jednom, razno), i jesam na w7 na npr kućnom gaming, jer mi je draži i još je upotrebljiv, izbor, navika, no kave to veze s nečim ima? Soft je vječan, nepoderiv, soft bi mogao, ali se ostatak mjenja i soft to mora pratiti, tad ovisi o supportu a to je u ovom slučaju volja MSa. Uzaludan otpor, njurganje (i ja, kao da se mene pita..). Postoje slučajevi (zatvoren sustav, neovisan), kad može raditi i ne ovisiš o ostatku globusa, tad je tvoj izbor.

-2018ma, vrijeme kad će početi gašenje supporta w7-8, do 2020.. i MS više ne želi ponavljanje XPa, tako da će (vjerojatno) uz godinu-dvije produljivanja biti mrtvi kao XP (mada je i prije mjesec izbačen patch-update za XP, svim korisnicima, ne samo bankama..). Što ćeš tad smaknuti? Ili imaš li uopće feeling da te nagovaram-odgovaram za neki OS, winver? Da preferiram neki OS? Varaš se, samo ovo je tema za win10, ne za ostale. Ostalo je filozofiranje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 10 - problemi
bunker kaže...

Pa naravno, vidi brojke na tvojoj i mojoj statistici : Win7 je od tada znatno smanjio a win10 znatno povećao postotak sa 29 na 48%... 

Cemu podvaljivanje statistike cije brojke vise nisu niti priblizno tocne ? 

bunkermax Nemoguće je odrediti koja verzija Windowsa je trenutno vodeća i to sve dok Microsoft ne objavi točne brojke. Pošto svi znamo da će Microsoft dodati malo više brojki nego što je zapravo, ni ta statistika neće biti važeća. Samo se sjeti Edgea, rekli su kako mu je market share u dvije skočio za 60%, a nigdje nikakvih konkretnih dokaza za to. Čak se i stranice koje mjere browser market share ne slažu s tim.

 

Drugo, podaci koje si linkao nisu valjani jer StatCounter govori jedno, a NetMarketShare govori drugo, a Steam treće. Brojke s Microsoftove stranice nisu vjerodostojne, nigdje nikakvih dokaza za njih.

 

I da, slažem se da je Windows 10 najbrže rastući OS. Bilo bi čudno i da nije kad su se računala na desetku nadograđivala sama od sebe (i dan danas se nadograđuju, ali s prethodne verzije na novu bez pitanja). Silili su korisnike na sve žive načine da nadograde na Windows 10, kad nisu uspjeli, krenuli su sami nadograđivat računala. Kad su pale tužbe, Microsoft se ispričao i priznali su da su koristili tehnologiju malwarea da bi pridobili korisnike. Svaki put kad se neko sr*nje dogodi, Microsoft prizna i kaže kako je sve bilo slučajno. Malo previše se toga slučajno dogodilo od izlaska desetke.

Anđeo bez falinge kaže...

Znaš li zašto "raste" najvećim dijelom osim toga što je najnoviji ?

Zato što sve firme poput moje imaju ugovor s Microsoftom i moraju implementirati najnovij MS softver pa tako i Win 10..

Win 10 update i upgrade ide samo na serverske stanice dok je na 200 ostalih računala blokiran.

Zašto ?

Ne samo to; sjeti se guranja GWX, nemogućnosti odgađanja ažuriranja i korisničkih tužbi Microsofta. Pa bilo bi i čudno da nije najbrže rastući OS, a je li vodeći nitko ne može sa sigurnošću reći. NetMarketShare i Steam govore da je Windows 7 vodeći, dok StatCounter jedini govori kako je Windows 10 vodeći.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 17:05 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pa valjda znas da steam uzima u obzir samo win10 na kojem je instaliran steam preko kojeg to to i utvrdjuju.Ja znam za 48 win10 bez steama sto znaci da ih nema u steamovoj statistici...
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...

 Nekad bilo, danas se spominjalo.....  

 

I dalje napad kada ti zafali argumenata ? Nemam namjeru hraniti tvoj svađalački ego , pa prema tome nikaj od rasprave dok neizneseš konkretne argumente ( a tvoje mišljenje i stav o nečemu nisu mjerodavni )...

 

Koji su tvoji argumenti ?

Od kad si se pojavio nakon nekoliko godina, svima si morao reći da si ti ONAJ bunker, znate, onaj "imao sam dosta zvjezdica ali sam morao otići", nisam ja neki novi, bezveznjak, 

Kažem ti da si pročitan.... narcisoidni luzeru

Šlepaš se uz ihusha, ponavljaš što on piskara i ubijaš Bogu dane, neznalico.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...
Pa valjda znas da steam uzima u obzir samo win10 na kojem je instaliran steam preko kojeg to to i utvrdjuju.Ja znam za 48 win10 bez steama sto znaci da ih nema u steamovoj statistici...

Znam i nema to veze. I da ne gledaš Steam, opet ne možeš sa sigurnošću reći koji je OS popularniji te na koliko se uređaja nalazi. Gledaj na statistiku iz Steama kao na izlazne izborne ankete; "odgovorio" je određen broj ljudi i na temelju toga se može zaključiti tko bi mogao biti pobjednik. Nisu 100% točne, ali nisu ni 100% netočne. Steam je, prema statistici iz 2015. godine imao 125 milijuna korisnika, danas je taj broj veći, ali nove brojke nisu otkrivene. Znači, od tih 125 milijuna korisnika (možda, i više), 68.50% ih koristi Windows 7; više od pola.

 

StatCounter je, dakle, jedna stranica koja pokazuje kako se Windows 10 koristi na više računala od Windowsa 7. Ista stranica ne razlikuje Hrvatsku zastavu od Nizozemske. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 19:14 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

@andjeo

Moze ss moje izjave gdje sam naveo te zvjezdice i ostalo kaj si nadrobio ?

@marko

Win10 je na preko 500 miliona desktop racunala ( pc plus radne stanice plus laptopi ), a ti kazes da 68.5% od 125 miliona steam korisnika koristi win 7 i to po statistici iz 2015 ?

Jesi svjestan odnosa brojki koje si naveo ? Sta mislis kako je danas odnos na steamu ? Mozes pretpostaviti kojem osu će naginjati industrija igara i danas i u doglednoj budućnosti ?

😊
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Gdje si došao do te brojke da je Windows 10 na 500 milijuna desktop računala? Podatke s Microsoftove stranice ne računam jer postoji mogućnost da su ih prenapuhali kao i one za Edge.

 

Pročitaj moj post još jednom. Steam je 2015. godine imao 125 milijuna korisnika, najnovije brojke nisu dostupne, ali može se pretpostaviti da je taj broj rastao.

Statistika koju sam linkao i nalazi se na Steamovoj stranici je najnovija; to je trenutno stanje. I po trenutnoj, najnovijoj statistici 68.50% svih Steam korisnika koristi Windows 7. Tu se ne radi o statistici iz 2015., samo je broj korisnika iz 2015., sve ostalo je najnovije.

 

Kako god, Windows 7 je i prema NetMarketShare-u i prema Steamu vodeći OS. Samo StatCounter govori kako je Windows 10 vodeći OS. Moram priznati da više vjerujem NetMarketShare-u i Steam-u.

 

Ja sam tebi dao sve crno na bijelo. Potkrijepio sam svoje tvrdnje izvorima i statistikom. Sad je na tebi red da sve tvoje tvrdnje potkrijepiš izvorima. Sve što si rekao je da je Windows 10 najbrže rastući OS i da se nalazi na 500 milijuna računala, a nigdje nikakvog linka i dokaza.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 23:29 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Vrlo rado druze, sve imam i pri ruci mi je. Ali ajmo po redu, prvi sam trazio link za onu tvrdnju o kaznama za piratske i neaktivirane windowse, pa kada to podastres onda ja odgovorim sa win10 statistikama.

Edit, kao znak dobre volje cak bum ti i unaprijed dao mrvicu statistike, a imam je napretek...

https://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 0:10 (bunker).
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Marko, prijatelju jedini. 

Vratio sam se na Win 10 ali Lite verziju.....  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

...kapirate, ono ja sam STARi forumaš i znam staviti one stare smajliće, kapirate po tome da se kužim i da nisam novi, kapirate a ????? 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ekipa imam Lenovo Ideapad 520 te mi je ponududilo da nadogradim softver BIOS-a. Napravio sam nadogradnju te je sve prošlo uredu, laptop radi kako spada, no u obavijesnom centru nemam više gumb za bluetooth te pod postavke, povezivanja uređaja, bluetooth nemam više uključi/isključi bluetooth. Wireless miš koji je spojen preko bluetootha više ne funkcionira. Napravio sam instalaciju drivera te mi je navelo kako je sve aktivno i instalirano ali bluetooth i dalje ne radi.... do čega bi moglo biti

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pogledaj u BIOS ako ti je možda Bluetooth isključen?
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-mora biti opcija u BIOSu, + provjeri fn-tipke, sve kao wlan se zbog 'sigurnosti' isključuje dok korisnik ne upali..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...
Pogledaj u BIOS ako ti je možda Bluetooth isključen?

 

ihush kaže...

-mora biti opcija u BIOSu, + provjeri fn-tipke, sve kao wlan se zbog 'sigurnosti' isključuje dok korisnik ne upali..

 trebalo je samo ući u BIOS. Funkcija je bila uključena (aktivna) te sam postavke spremio i računalo pokrenuo.... hvala ekipa

11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav. Laptop mi stalno izbacuje prepairing repairs i pokusala sam preko cmd to popraviti. Medutim kad pokusam pronaci drive na kojem su mi windowsi kaze the device is not ready. Mozete li mi pomoci da pokrenem windows bez da izgubim podatke? Unaprijed hvala na pomoci 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

samo ih instaliraj nanovo na istu particiju di su i dosad bile, jednostavno je...nemoj ni slucajno formatirat particiju, da ne izgubis podatke, a jednom kad instaliiras, ostatke starog OS-a mos pocistiti kroz disk cleanup, samo odaberes system files cleanup, eventualno mozes rucno izvadit stare sistemske fajlove iz winold foldera koji ce ti se stvorit, ako ti tribaju...

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 1:02 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pozdrav, jedno pitanje
Imam microsoft acc, i preko njega registriranu licencu za win10 .
Ugl kupio sam novi laptop jer je stri na kojem ja bio win10 skoro pa potpuno izgorio 🤗
Zanima me ocu mocu registrirat windows 10 sa starog na novi comp, ili je lifenca striktno vezanaza stari uređaj. Hvala
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Instaliraj windows na novi laptop al pazi da bude ista verzija (PRO, HOME il koji već)

Tokom instalacije se prijavi svojim Microsoft računom. 

Kad sve bude gotovo odi u postavke i vidi jel aktivacija prošla (obično nije) i ako nije klikni na otklanjanje poteškoća pa odaberi opciju da si nedavno mijenjao hardver. 

 

MISCREATED
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Postupak znam, samo me zanimalo oci moc prijavit taj windows na novi PC, ili je vezan za stari comp..
znaci ugl mogu ga prijavit/registrirat na novi pc .
Hvala na brzom odgovoru
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav.

Imam glupi problem sa win 10.

Naime,kod Popcorn time-a,ne želi mi spremiti film nakon downloadanja. Uđem u setting i odznačim Clear catche after exiting,i ok. Zatvorim program,ponovno uđem i kvačica je tamo. Tako mogu sto puta isto mi se desi. Neće jednostavno da spremi to. 

Te isto tako kod VLC-a. Dok sam bio na win 8.1,stavio sam zvuk na 125% i to je to. Tu stavim na 125,pogledam dio filma,zatvorim program. Upalim ponovno,zvuk opet na 100% po defaultu. I stalno se resetira pozicija prozora.

Jednostavno izgleda windows ne pamti te postavke :S .

Što bi moglo to biti ako ima itko ideju.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Mozda trebas pokrenut taj program kao Admin.
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Već nekoliko mjeseci imam čudan problem sa Quantumom. Ovo je već treći put u 3 mjeseca da imam problema sa bugom gdje mi se uopće ne želi pokrenuti automatski download neke aplikacije te kad kliknem na "Start Download" također se ništa ne dešava.

Taj bug mi se random javlja i kad se pojavi apsolutno niti jedan download link ne želi otvoriti.

Od add onsa jedino koristim Adguard i Ublock Origin i definitivno nije do njih. Nekoliko puta sam išao refreshat Firefox ali bug se opet pojavi s vremenom.

Ima li netko fix za ovo ?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 11:27 (big smoke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav!

Imam problem sa najnovijim ažuriranjem Windowsa 10.

Nakon što se ažuriraju ne žele se dignuti, pojavi se login na ekranu i nakon toga se zacrni ekran, nakon reseta opet isto u krug. Jedino pomaze vracanje na prethodnu verziju jer zamrzava i u safe modu,ucitaju se Windowsi ali zamrznu.

Radi se o Win 10 Pro 64-bit,instaliran Kaspersky.

Dali je mozda do antivirusnog?Pauziro sam ga prije ažuriranja ali opet isto.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

.. vjerojatno kaspersky mora van... (trump, vid današnju temu..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 23:41 (ihush).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice