Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.708.976
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...
Mozda trebas pokrenut taj program kao Admin.

 Jesam,i opet isto.

11 godina
neaktivan
offline
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi

 To je vise za onu rubriku - opcenito o win 10, a ne o problemima sa win 10.

Taman da nastavis zamrlu raspravu oko keyeva od trecih osoba

12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

 Imam 3 takva, i još 4 za frendove.

Svi rade i aktivirali su se preko neta.

Al ponude vrijede pola dana, i onda nestanu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Moj je ilegalan i aktivira se preko neta, microsoft ga prihvaća kao brata rođenog.

Nema zamjerke. 

Čemu to sve ?    

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav ljudi imam problem sa Update KB4088776 znaći instalira se i resetiram i opet piše da nije instalirano i opet ga skida i opet ga instaliram stalno isto neznam šta više napravit

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Probaj ga manualno skinut i instalirat
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Probo sam već ne vrijedi opet isto

 

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Imam i ja jedan update problematican. kad god uđem pise spreman za instalaciju , instaliram i doceka me ovo sa slike , i tako vec dva mjeseca  . Probao sam ga i manualno instalirati ,  i obrisati pa ponovo , al nece pa  nece . Wtf microsoft ??? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 21:13 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Evo, prvi put imam problemčić sa win 10. Zadnji build sa svim updateima.

 

Prestao mi je raditi windows spotlight. Provjerio sam, ni slide show za lock screen ne radi, dok za desktop wallpaper radi normalno. Pokušao sam sve od uputa koje sam našao na netu.

-sfc /scannow

-brisanje svega iz %USERPROFILE%/AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

-backupiranje i brisanje settingsa u folderu %USERPROFILE%/AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\Settings

-disableanje, pa reenableanje postavki vezanih za slide show u naprednim power postavkama

-vjerovatno još štošta (neki fazon s powershellom o skidanju paketa) + još par raznih pokušaja po uputama.

 

Kad nakon brisanja postavki i sadržja assets foldera restartam pc, te nakon boota ponovo prebacim na windows spotlight, settings fajlovi se regularno re-kreiraju u gore navedenom folderu, no u assets folder se ne downloadaju sloke koje bi inace trebale da se tu skinu s bing-a.

 

Kod odabira slide show opcije, bez obzira na defaultni folder za slide show, ili custom dodani drugi folder sa slikama, ništa se ne događa - u preview prozoru, kao i log on prozoru stoji jedino slika koja je zadnja odabrana kao log-on slika.

 

Ako je neko imao i uspješno riješio ovakav problem, rado bih čuo savjet.

 

p.s. nisam upratio, no vjerovatno problem vremenski potiče od zadnjeg updatea. Vjerujem da će narednu update sam riješiti problem, no mrzi me čekati jer me nervira, no ne toliko da bih resetovao pc (winse) na početne ostavke zbog toga.

morrisoN
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Windows 10 - problemi

Imam File Explorer prikvačen na taskbar i svaki put kad kliknem na njega mu treba dobre 2-3 sekunde da se otvori, a imam SSD.

 

 

Imao sam sličan problem i na desktopu kad kliknem desnu tipku pa je trebala doslovno jedna sekunda da reagira pa sam preko programa Autoruns samo onemogućio Shell Extension za Nvidia i Intel grafičke postavke i sad instant otvara.

 

 

Ali ovo za File Explorer preko taskbara još nisam skužio kako riješiti, pa ako netko zna - neka nas prosvijetli svojim znanjem 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
morrisoN kaže...

Evo, prvi put imam problemčić sa win 10. Zadnji build sa svim updateima.

 

Prestao mi je raditi windows spotlight. Provjerio sam, ni slide show za lock screen ne radi, dok za desktop wallpaper radi normalno. Pokušao sam sve od uputa koje sam našao na netu.

-sfc /scannow

-brisanje svega iz %USERPROFILE%/AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

-backupiranje i brisanje settingsa u folderu %USERPROFILE%/AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\Settings

-disableanje, pa reenableanje postavki vezanih za slide show u naprednim power postavkama

-vjerovatno još štošta (neki fazon s powershellom o skidanju paketa) + još par raznih pokušaja po uputama.

 

Kad nakon brisanja postavki i sadržja assets foldera restartam pc, te nakon boota ponovo prebacim na windows spotlight, settings fajlovi se regularno re-kreiraju u gore navedenom folderu, no u assets folder se ne downloadaju sloke koje bi inace trebale da se tu skinu s bing-a.

 

Kod odabira slide show opcije, bez obzira na defaultni folder za slide show, ili custom dodani drugi folder sa slikama, ništa se ne događa - u preview prozoru, kao i log on prozoru stoji jedino slika koja je zadnja odabrana kao log-on slika.

 

Ako je neko imao i uspješno riješio ovakav problem, rado bih čuo savjet.

 

p.s. nisam upratio, no vjerovatno problem vremenski potiče od zadnjeg updatea. Vjerujem da će narednu update sam riješiti problem, no mrzi me čekati jer me nervira, no ne toliko da bih resetovao pc (winse) na početne ostavke zbog toga.

 Evo, ako nekom zatreba, riješio sam prema OVIM uputama (fix1), iako sam i prije pokušavao isto ovako, no nije uspijevalo. Možda je razlog to što je u jednom kometaru ispod navedeno - treba zatvoriti explorer nakon brisanja sadržaja assets foldera.

morrisoN
12 godina
online
Windows 10 - problemi

Pozdrav.

 

Imam Win 10 Pro 64, 9. ožujka je sam pokrenuo Upgrade iako sam to isključio... E sad, kad otvorim sajt www.cpu-world.com , oni mi kažu da mi ne daju sve info o procesoru jer im blokiram ads-e (a žive od toga) i na većini mjesta gdje trebaju biti podaci o procu piše "wait for ads to load"...

To se događa kad koristim i Firefox i Operu, FF mi je omiljen i u njemu sam dozvolio ads-e za tu stranicu. Jedina sumnja pada na Windowse, čačkao sam po njima ali ništa...

 

Pomagajte, pliz...

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

opet imam problema sa satom koji kasni.

prije nekih dva mjeseca bilo je isto pa sam podesio u biosu vrijeme i stavio na zg1.ntp.carnet.hr.

sve je bilo ok do danas

opet kasni bez obzira na kojem time serveru ali u biosu ide pravilno

lenovo win 10 notebook je u pitanju

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
rappy kaže...

Pozdrav ljudi imam problem sa Update KB4088776 znaći instalira se i resetiram i opet piše da nije instalirano i opet ga skida i opet ga instaliram stalno isto neznam šta više napravit

 

meni se isto to dogodilo pa sam ovdje rijesio taj problem

 

https://support.microsoft.com/hr-hr/help/10164

9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozz, imao sam jedan problem i to sam rijesio, ali me zanima zasto nije islo. Znaci, odlucio sam osvjeziti win10 pa sam rusio i ponovo instalirao win10. I tu se javlja problem, nisam mogao instalirati na SSD, pisalo je da nema dovoljno mjesta? Pa sam morao ponovo klonirati kao i prvi put. Taj SSD ima 250 gb, zasto nisam mogao instalirati win10 direktno na SSD?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Prvo odspojiš druge diskove pa pokrebneš instalaciju i kad traži označiš particiju i formatiraš je jer je moguće da si htio instalirat na pun ssd podataka.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-obrišeš sve (postojeće particije..)

+ovisno o opcijama BIOSa uefi/legacy i boot modu install medija (jedan od ta dva/oba..) kasnije je moguć problem 'nekompatibilnosti' particijeske tablice, zaštita.. inicijalizacija diska u jednom ili drugom modu, stari je MBR, novi GPT. Ovisno o tome, standard za MBR dozvoljava do 4 primarne particije, kad treba više, koristi se extended koja nema ograničenja osim nije bootabilna. GPT nema ograničenja + kapacitet ali je noviji standard time nekompatibilan sa starim alatima. Većini nevažno, osim kad se desi problem (spašavanje podataka..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 14:52 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
AF139 kaže...

Prvo odspojiš druge diskove pa pokrebneš instalaciju i kad traži označiš particiju i formatiraš je jer je moguće da si htio instalirat na pun ssd podataka.

 Formartirao sam ssd, ali nije islo. A u vezi odspajanja drugih diskova, nisam siguran jesam li to napravio

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-obrišeš sve (postojeće particije..)

+ovisno o opcijama BIOSa uefi/legacy i boot modu install medija (jedan od ta dva/oba..) kasnije je moguć problem 'nekompatibilnosti' particijeske tablice, zaštita.. inicijalizacija diska u jednom ili drugom modu, stari je MBR, novi GPT. Ovisno o tome, standard za MBR dozvoljava do 4 primarne particije, kad treba više, koristi se extended koja nema ograničenja osim nije bootabilna. GPT nema ograničenja + kapacitet ali je noviji standard time nekompatibilan sa starim alatima. Većini nevažno, osim kad se desi problem (spašavanje podataka..).

 Aha, ovo s uefi/legacy nisam provjerio, ali sam podesio da pc boota preko ssd-a. Nisam imao particije jer ssd koristim kao disk za OS...

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-imaš particije, bar jednu, jer inače nemaš ništa... neovisno koji/koje OSeve korsitiš.. particija je 'ispod' filesysa soft-hard-disk.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-imaš particije, bar jednu, jer inače nemaš ništa... neovisno koji/koje OSeve korsitiš.. particija je 'ispod' filesysa soft-hard-disk.

 Da, krivo sam se izrazio, imam jednu particiju, nemam particije u mnozini.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 12:15 (Elijah01).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Stuleni kaže...
rappy kaže...

Pozdrav ljudi imam problem sa Update KB4088776 znaći instalira se i resetiram i opet piše da nije instalirano i opet ga skida i opet ga instaliram stalno isto neznam šta više napravit

 

meni se isto to dogodilo pa sam ovdje rijesio taj problem

 

https://support.microsoft.com/hr-hr/help/10164

 Uspio sam riješit mislim samo do sebe se skinio update i normalno instaliro :D

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

.. i najvjerojatnije još jednu/dvije, ponekad tri.. ovisi kako je pripremljen disk OEM računalo, defalut install.. i sl. (skrivene boot/repair particije).

-to sve možeš vidjeti u diskmanageru ili nekom disk/partition manageru kao easeus pm-home.. lakše/preglednije i čak sigurnije (za razliku od diskmanagera gdje se sve izvršava direktno ovo je tek nakon aplajanja..).

 

-ako imaš samo jednu particiju, koju nisi obrisao, to je odgovor zašto ti install nije dozvolio nastavak.. jer ''nema mjesta'' za boot (particiju). Obrišeš.. kreiraš, automatika doda potrebnu boot.. i ne moraš uopće znati da postoji jer će defaultno biti skrivena od OSa.. (ne mountana, bez dodjeljenog slova koje je u win oznaka za mountpoint/path).

-ako imaš više diskova (fizičkih) tad je na drugom disku bila boot particija.. i kad ga ukloniš, nema je.. svakako je savjet/preporuka isključi druge diskove za vrijeme installa (kreiranja boota) upravo zato. Bez tog disk može biti samo storage, ne boot disk.

 

Važan je i redosljed, jer su lančano povezane stvari. - prvo se kroz bios podesi mod rada diska (gpt-mbr), zatim se kreira particija (particijska tablica, sukladna tome, boot sektor..), dok je formatiranje samo priprema za korištenje za konkretan OS, jer svaki OS ima svoj nativni FS, win je na ntfs, lin na ext(2-3-4..).. dok se fat32 koristi kao najniži zajednički, free licenca itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 12:24 (ihush).
10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Drugovi, imam problem.

 

Naime, išao sam u clean install Win 10, zbog Win update kaj kostatno nije prolazio..

 

Uspješno instalirao Win 10, ali OS, odnosno kompjuter se nakon nekoliko minuta ugasi sam od sebe. Prije to pod 10 nikada nije radio. Radio sam instalciju sa diska, što sam prije dva danas skinuo sa MS stranica.

Volim Win općenito i Microsoft, te bi baš htio da mi uspije sa Windosima.

 

Ovo pišem sa laptopa, te mi molio nekog da mi objani zašto se to događa, te mi ukaže na moguća rj. mog problema.

Nekoliko sam puta dizao sustav te sam uspio isključiti one opcije sa "..fast" turn of, automarski restart, power plan pravilno setirao, kao i update...neka moguća rj. što sam pronašo guglajući....

 

Kako dalje?? 

 

Nakon dizanja, comp radi max. par minuta, te se jednostavno isključi...

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Mozda je problem do nekog HW.
Provjeri RAM, HDD/SSD...
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
PzKpfw kaže...

Drugovi, imam problem.

 

Naime, išao sam u clean install Win 10, zbog Win update kaj kostatno nije prolazio..

 

Uspješno instalirao Win 10, ali OS, odnosno kompjuter se nakon nekoliko minuta ugasi sam od sebe. Prije to pod 10 nikada nije radio. Radio sam instalciju sa diska, što sam prije dva danas skinuo sa MS stranica.

Volim Win općenito i Microsoft, te bi baš htio da mi uspije sa Windosima.

 

Ovo pišem sa laptopa, te mi molio nekog da mi objani zašto se to događa, te mi ukaže na moguća rj. mog problema.

Nekoliko sam puta dizao sustav te sam uspio isključiti one opcije sa "..fast" turn of, automarski restart, power plan pravilno setirao, kao i update...neka moguća rj. što sam pronašo guglajući....

 

Kako dalje?? 

 

Nakon dizanja, comp radi max. par minuta, te se jednostavno isključi...

 

Kada se pocnu rusiti win10 onda moze biti doslovno problem u bilo cemu, pa i u tome, ako komarac malo jace podrigne u Kini. Meni se srusi jednom tjedno i to kada nakon igre upalim ffox (i to ne odmah nego za jedno 30+ minuta). Znaci ne kada igram. Ne kada sam u ffoxu. Samo u toj ludoj kombinaciji i to ne uvijek. Pocelo je nakon nekog vremena samo od sebe na jednom racunalu (a sada trebam 'loviti' sto mu smeta). Onda odes citati i naidjes na jos ludje probleme i jos ludja rjesenja koja su nekima pomogla . Jel' ti se samo ugasi ili resetira ? Sto kaze event viewer ? Ima li famozne 'kernel' greske ili nema ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 12:08 (Mrgud Veliki).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

@Mrgud Veliki

 

 

Samo se ugasi. Ako duže prije paljenja bio ugašen, onda samo kada se upali radi par minuta, te se ugasi. Kao da mu netko prekine izvor elekt.energije.

Ako odmah ga potom proba ga upaliti, digne se pol minut pa se izgasi. Jel' to do napajanja.

??

 

 

Naime problemi su počeli kad sam iša raditi clean install Win 10, zato što mi nikako nije htio prihvatiti 1709 update....Prije toga je komp radio okay, uopće nije bilo ovakvih stvari...

 

..pokušao sam nekoliko stvari sa neta, al' je problem, što ne možeš puno napravit, jerbo se  kompjuter jednostavno ugasi....

 

Okay, možda bum ga morao nositi na servis,da ekipa veli ka je točno problem, ali možda netko zna iz iskustva što bi moglo biti...

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
PzKpfw kaže...

@Mrgud Veliki

 

 

Samo se ugasi. Ako duže prije paljenja bio ugašen, onda samo kada se upali radi par minuta, te se ugasi. Kao da mu netko prekine izvor elekt.energije.

Ako odmah ga potom proba ga upaliti, digne se pol minut pa se izgasi. Jel' to do napajanja.

??

 

 

 A moze biti doslovno svasta. Kakve su temperature ?

7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

@pzkpfw

Detektiraj prvo da li je kvar softverske ili hardverske prirode.

Kreiraj live usb sa linuxom, odspoji hdd, bootaj u taj linux i kreni sa testovima i benchmarcima. Ako tada sve radi, suzio si kvar na hdd ili winse na tom hdd...

Kad bus testirao hardver, odspoji SVE, pa na stolu upali samo plocu i napajanje i slusaj zvukove ( šrafciger spoji pinove, pazi na stat elektricitet ). Pa onda dodas cpu pa slusaj zvukove, pa onda dodas jedan ram pa opet test zvucni bipova....i tako dok nedodjes do komponente koja gasi ostatak sistema....
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 23:24 (bunker).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice