Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 5.143
|
čitano: 667.178
|
moderatori: Danny_HR, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
11 godina
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...
AF139 kaže...

..meni od zadnjeg update Serch držao 38% CPU pa dok naprave zakrpu ja ugasio ručno..

djigibao kaže...
također i kod mene debilana od Search/Cortana opterecuje CPU nepotrebno....
Laptop, Win Home

To je bug kod zadnjeg ažuriranja. Rješenje je opisano na Redditu.

provjeri link...
...ups 404...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 17:10 (djigibao).
9 godina

Ja se ispričavam.

Ispravan link ➡ https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/cxmot9/windows_10_1903_update_18362329_causes_high_cpu/eyotp50/

Također možeš i deinstalirati ažuriranje, te blokirati WU do novog patch tuesdaya (tako sam ja napravio).

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 18:01 (Marko :D).
5 godina

To sa pauzom za ažuriranja ne diram odavno jer mi se desilo da sam jednom to uključio i kod svakog ulaska u "advanced" pogledam a ono odmah drugi datum do kada traje pauza pomaknuto misec dana kao da sam trenutno kliknio na pauzu....neznam sad kod ove verzije je pauza premještena na prozor gdje radim ažuriranja.

-----------

Nije se meni tražilo puno po netu pa sam ručno u task menageru pokušavao ugasiti ali se samo ponovo uključivalo , ja opet ono dva search..ugasim nabrzinu i čudo nema ga ponovo, odem u Windows/WinApss / microsot cortana i promjenim ime cilog foldera. Nakon restarta nema Search ni na task bar ikoni, nema Cortane u "all setings" i Cpu nije zauzet

Kad stigne ažuriranje vidit ću  jel rješeno...iako mi se ovako sviđa, a "search" nisam ni 10 puta koristio od kad koristim win 10 i Cortana mi je bila izgašena mada sam sad sigurniji da je .

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 19:30 (AF139).
10 godina
Windows 10 - problemi

Prestanite se praviti "englezi", prebacite windowse na materinji jezik i nestati će vam mrska Cortana i svi problemi. Najjednostavnije rješenje. Ja ih nisam niti imao.

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
2 4 hvala 0
5 godina

Nije se radilo o Cortani ni o jeziku , Cortanu sam usput spomenio jer je u njenom folderu Windows/SystemApps/Microsoft.Windows.Cortana_xxxxxxx SearchUI.exe kojeg sam htio ugasiti radi zauzeća CPU.

ps: Kad mi netko donese PC za srediti prvo ga prebacim na Eng. da bi ga mogao brže koristiti bez pogađanja što je na Hrv. rječniku prevodioc htio reći prevodom.

9 godina
BlackMoon kaže...

Prestanite se praviti "englezi", prebacite windowse na materinji jezik i nestati će vam mrska Cortana i svi problemi. Najjednostavnije rješenje. Ja ih nisam niti imao.

Nije do Cortane već do povezanosti Binga i Windows Searcha. Imam Windows na engleskom i nemam Cortanu.

AF139 kaže...

Nije se radilo o Cortani ni o jeziku , Cortanu sam usput spomenio jer je u njenom folderu Windows/SystemApps/Microsoft.Windows.Cortana_xxxxxxx SearchUI.exe kojeg sam htio ugasiti radi zauzeća CPU.

ps: Kad mi netko donese PC za srediti prvo ga prebacim na Eng. da bi ga mogao brže koristiti bez pogađanja što je na Hrv. rječniku prevodioc htio reći prevodom.

Slažem se. Nema potrebe za prebacivanjem računala s engleskog na hrvatski. Meni se također lakše snalaziti na engleskom nego na hrvatskom.

10 godina
Windows 10 - problemi

Najnoviji build (18362.356) ima čudan bug - Start meni i "jump lists" kod pokretanja završe iza svih otvorenih prozora, bukvalno moraš minimizirat otvorene prozore da bi se vidjeli.

Know your world.

0 0 hvala 0
9 godina
Windows 10 - problemi

Pozdrav.

Imam jedan problem koji sam danas primjetio. Na laptopu u jednom text documentu imam napisano par bitnih stvari. Danas idem nešto provjeravat i primjetetim da u tom dokumetu umjesto slova, prikazani su nekakvi "znakovi". Slika vam je dolje, uglavnom umjesto tih znakova su bila slova. WTF ahahahaha

EDIT: bilo koji text doc. umjesto slova mi piše ove znakove xD
SVEMOGUĆI
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 20:56 (Nisam Ja,Nisi Ti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Nisam Ja,Nisi Ti kaže...

Pozdrav.

Imam jedan problem koji sam danas primjetio. Na laptopu u jednom text documentu imam napisano par bitnih stvari. Danas idem nešto provjeravat i primjetetim da u tom dokumetu umjesto slova, prikazani su nekakvi "znakovi". Slika vam je dolje, uglavnom umjesto tih znakova su bila slova. WTF ahahahaha

EDIT: bilo koji text doc. umjesto slova mi piše ove znakove xD

1. neko ti je promijenio defaultni font u notepadu

ili

2. nemaš instaliran office (word), a umjesto u wordpadu, neko je asocirao .doc fileove na notepad.

Rješenje: Instaliraj neki besplatni office ili asociraj .doc fileove na wordpad (desni klik na file, open with.... worpdad...

morrisoN
10 godina

-podesi font u notepadu, npr arial-console..

-text je .txt .. kad u rečenici dodaš riječ doc/dokument tad ostali pomisle na word-doc tj ekstenziju-filefirmat word dokumenta, .doc/docx.. i tad su mogući i 'pogrešni' savjeti, pa i to da sam ja pogrešno razumio napisano. Ugl. ne trebaš mijenjati-popravljati file-asocijacije, tj. text/.txt se otvara u notepadu i to je ok. (da ne stvoriš problem tamo gdje ga za sad nema).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
Windows 10 - problemi

Ekipa gdje kupit najpovoljnije key za Win10?

rijeseno

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2019 19:33 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
Windows 10 - problemi
pozdrav, htio sam spojiti svoj gamepad sa PC preko bluethoota, medjutim kada sam otisao pise da na racunaru nema (bluethoot windows 10), iako je koliko se sjecam bio, ona opcija za upaliti i ugasiti, pa me zanima postoji li neko rijesenje da se to vrati ili nekako skine ako ima neki link pa da instaliram? Hvala unaprijed, Lp

0 0 hvala 0
9 godina

Instaliraj drivere za Bluetooth...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice