Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.711.108
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav svima!

 

Zadnja 2 tjedna iskače mi svako malo upozorenje "Your Windows licence will expire soon. You need to activate Windows in settings. Radi se o windowsima 10. Ima li netko rješenje za ovaj problem? Hvala!

 
0 4 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Windows 10 - problemi
rayoflight kaže...

Pozdrav svima!

 

Zadnja 2 tjedna iskače mi svako malo upozorenje "Your Windows licence will expire soon. You need to activate Windows in settings. Radi se o windowsima 10. Ima li netko rješenje za ovaj problem? Hvala!

1. Prestani nepotrebno koristiti zeleni marker!

 

2. Kupi Windows pa nećeš imati problema.

https://www.nabava.net/software__440?q=windows+10

Kuponi s popustima na Banggood: https://www.facebook.com/banggood.coupons.discounts/
11 godina
suspendiran
online
Re: Windows 10 - problemi
rayoflight kaže...

Pozdrav svima!

 

Zadnja 2 tjedna iskače mi svako malo upozorenje "Your Windows licence will expire soon. You need to activate Windows in settings. Radi se o windowsima 10. Ima li netko rješenje za ovaj problem? Hvala!

  

6 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
rayoflight kaže...

Pozdrav svima!

 

Zadnja 2 tjedna iskače mi svako malo upozorenje "Your Windows licence will expire soon. You need to activate Windows in settings. Radi se o windowsima 10. Ima li netko rješenje za ovaj problem? Hvala!

 Neka iskače, nemoj kupovat ako nisi pri novcima, btw ako si na faksu imaš aktivacijski kod free, i nemoj ovaj marker, jebeš nas u mozak 

Trust nobody, become the best !
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

ajde neću više šareniti

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2017 21:55 (rayoflight).
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Neki dan sam pustio update na verziju 1703, nakon toga mi Android emulator više nije radio. Na nekim forumima sam našao da je to uobičajen problem i da iz nekog razloga (sigurnosnih ograničenja?) niti jedan emulator ne radi nakon tog updatea. Kako mi Android emulacija treba i ne želim je se odreći napravio sam roll-back.
Sad mi je opet update 1703 u listi, a ja ga ne želim. Mogu li selektivno preskočiti neki update? Pustio bih update defendera, a feature update bi pustio s nekom kasnijom verzijom u nadi da će problem s emulatorima u njoj biti riješen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
jozef kaže...

Neki dan sam pustio update na verziju 1703, nakon toga mi Android emulator više nije radio. Na nekim forumima sam našao da je to uobičajen problem i da iz nekog razloga (sigurnosnih ograničenja?) niti jedan emulator ne radi nakon tog updatea. Kako mi Android emulacija treba i ne želim je se odreći napravio sam roll-back.
Sad mi je opet update 1703 u listi, a ja ga ne želim. Mogu li selektivno preskočiti neki update? Pustio bih update defendera, a feature update bi pustio s nekom kasnijom verzijom u nadi da će problem s emulatorima u njoj biti riješen.

 Ne mogu, MS je to omogućio posebnim alatom samo za drivere koji dolaze kroz WU...

Sinoć sam lega jutros...
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

ms je izmijenio-zasrao hyperv mv.. Možda isprave možda reinstal novijih ver apsa kao emulator-vm..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Ja imam pro 10 i ažuriao sam ga sve se skinilo ništa nisam dirao i on kad se ponovo pokrenuo upalio se i kad je ono izvrtio dobro došli pokaže mi se plavi deskop bez ikona bez ićega i izbaci poruku ažuriranje nije uspjelo to me živicira pa ako neko može pomoć kako to da sredim

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Windows 10 - problemi

Trebali bi mi logovi da bi mogo vidjet. CBS.log

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Imam problem sa instalacijom windowsa 10.

Narucio sam u ponedjeljak komp dijelovi su:

Asrock AB350M-HDV
Kingston SA400S37 240GB
Toshiba 1TB HDD
Ryzen 3 1200 procesor

Stavio sam Windows 10 na USB i ustekao jer CD rom nisam stavljao.

U ACHI modu je SATA, IDE opcija ne postoji, samo jos RAID.

Boot priority je na USB, na njemu je sa najnovijim verzijom rufusa stavljen Windows 10 iso, i sve je ok, krene boot usba i javi ovo (slika uploadana).

p.s. imam besplatno studentsku verziju windowsa ako nekome to predstavlja problem.

Live and let live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Imam problem sa instalacijom windowsa 10.

Narucio sam u ponedjeljak komp dijelovi su:

Asrock AB350M-HDV
Kingston SA400S37 240GB
Toshiba 1TB HDD
Ryzen 3 1200 procesor

Stavio sam Windows 10 na USB i ustekao jer CD rom nisam stavljao.

U ACHI modu je SATA, IDE opcija ne postoji, samo jos RAID.

Boot priority je na USB, na njemu je sa najnovijim verzijom rufusa stavljen Windows 10 iso, i sve je ok, krene boot usba i javi ovo (slika uploadana).

p.s. imam besplatno studentsku verziju windowsa ako nekome to predstavlja problem.

Live and let live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
online
Re: Windows 10 - problemi

Kada bude dio gdje piše:

"Which type of installation do you want?"

 

1. Upgrade: install windows and keep files, settings, and app

2. Custome: Install Windows Only

 

šta si odabrao? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ne dođe do toga, odma baca na ovo.

Procitao sam na netu da mi kao fali Boot/BCD file i da ga mogu kroz command prompt ubacit lako, al do toga ne mogu doc a i nema mi smisla jer na ovim drive-ovima nikad nisu windowsi ni bili
Live and let live.
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pretpostavljam da imaš pro verziju, non N?

Skini MediaCreationTool , odabereš jezik i verziju koja ti odgovara i pustiš da ti on automatski napravi bootabilni stick i to je to.

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Mislim da cak je neka PRO and HOMe verzija pa pretpostavljam da biraš. Al brijem da je.

Ovo Non N ne znam bas sta znaci. Probat cu sad s ovim tvojim toolom.
Live and let live.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

gdje da nađem taj cbs logo

8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
softwaremaniac kaže...

Trebali bi mi logovi da bi mogo vidjet. CBS.log

 gdje da nađem taj cbs logo

14 godina
online
Windows 10 - problemi

C:\Windows\Logs

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Podgora kaže...

 gdje da nađem taj cbs logo

Po meni tebi instalacija ne valja, čisto radi probe, možeš probati neki drugi ISO.

A možeš probati i sa drugim alatom kako su kolege iznad predložile.

ps. nadam se da si na ploči nadogradio BIOS na najnoviji.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 15:30 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
cecenac kaže...
Imam problem sa instalacijom windowsa 10.

Narucio sam u ponedjeljak komp dijelovi su:

Asrock AB350M-HDV
Kingston SA400S37 240GB
Toshiba 1TB HDD
Ryzen 3 1200 procesor

Stavio sam Windows 10 na USB i ustekao jer CD rom nisam stavljao.

U ACHI modu je SATA, IDE opcija ne postoji, samo jos RAID.

Boot priority je na USB, na njemu je sa najnovijim verzijom rufusa stavljen Windows 10 iso, i sve je ok, krene boot usba i javi ovo (slika uploadana).

p.s. imam besplatno studentsku verziju windowsa ako nekome to predstavlja problem.

- zašto rufus? Rufus je alat.. kao i svaki alat, treba znati..

- msctom kreiraj boot medij, podesi BIOS (prema željama, potrebama-mogućnostima), nevažan je bootorder u BIOSu (koristi quickbootmenu ili cbs ili kako se već naziva, jer tad vidiš medij i vidiš u kojem modu se nudi boot (+ako je bios u npr uefi-gpt modu neće ići s legacy bootom i obrnuto), ako je pravilno kreiran-novi, tad ima dvije opcije legacy-uefi ili ovisno kako to bios prikazuje), ako u tom meniju nema medija tad nisi ispravno kreirao, .. instaliraj. (+ preporuka, fizički odspoji storage disk, dodaj ga kasnije zbog kreiranja boota..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 17:22 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

- zašto rufus? Rufus je alat.. kao i svaki alat, treba znati..

- msctom kreiraj boot medij, podesi BIOS (prema željama, potrebama-mogućnostima), nevažan je bootorder u BIOSu (koristi quickbootmenu ili cbs ili kako se već naziva, jer tad vidiš medij i vidiš u kojem modu se nudi boot (+ako je bios u npr uefi-gpt modu neće ići s legacy bootom i obrnuto), ako je pravilno kreiran-novi, tad ima dvije opcije legacy-uefi ili ovisno kako to bios prikazuje), ako u tom meniju nema medija tad nisi ispravno kreirao, .. instaliraj. (+ preporuka, fizički odspoji storage disk, dodaj ga kasnije zbog kreiranja boota..)

 Na kraju sam uspio nekako doći do instalacije i instalirao preko microsoftovog ovog službenog kreatora bootable usb-a.

 

Al nešto nije u redu. 3-4 puta do sada se zamrznilo računalo i ništa osim restarta ga nije vraćalo u život.

 

Kad idem instalirat drivere za nvidiu 1050ti kaže mi da nije compatible driver sa ovom verzijom windowsa. A skinem 64bitnu verziju drivera i windows je 64bit..

 

Čak sam Geforce Expirience koji sam prepoznaje grafu i ono što je on skinuo opet je reklo da verzija windowsa je problem.

 

Radim sad windows update al i ta debilnost stoji već sat vremena na downloadanju nvidia drivera na 98%..

Live and let live.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 19:40 (cecenac).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

 Na kraju sam uspio nekako doći do instalacije i instalirao preko microsoftovog ovog službenog kreatora bootable usb-a.

 

 

 Čini mi se da si instaliro  dvije godine strau verziju windowsa. Ne znam da li tvoj novi procesor podržan u njima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pendula kaže...

 Čini mi se da si instaliro  dvije godine strau verziju windowsa. Ne znam da li tvoj novi procesor podržan u njima.

 Jel se može update-at preko windows update?

 

Pa ne kužim zašto su mi ulupali na usb 2 godine staru verziju :O

Live and let live.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
cecenac kaže...
Pendula kaže...

 Čini mi se da si instaliro  dvije godine strau verziju windowsa. Ne znam da li tvoj novi procesor podržan u njima.

 Jel se može update-at preko windows update?

 

Pa ne kužim zašto su mi ulupali na usb 2 godine staru verziju :O

 Iskreno, ne znam. Update bi trebo ići na, tj updetati na novu verziju. Pogledaj sa winver, aktualna verzija windowsa je 1703. Što se tiće kompatibilnosti isti ne znam, samo sam primjetio da imaš prcesor od ove godine i windowse iz 2015 godine. Nisam u zadnje vrijeme baš pažljivo pratio, ali sam primjetio da neki procesori traže najnovije windowse, a neki novi windowsi neče raditi sa starijim procesorima. Proguglaj malo, a svakako probaj updetati windowse da se ne bi ponovo patio s instalacijom

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 19:49 (Pendula).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pendula kaže...

 Iskreno, ne znam. Update bi trebo ići na, tj updetati na novu verziju. Pogledaj sa winver, aktualna verzija windowsa je 1703. Što se tiće kompatibilnosti isti ne znam, samo sam primjetio da imaš prcesor od ove godine i windowse iz 2015 godine. Nisam u zadnje vrijeme baš pažljivo pratio, ali sam primjetio da neki procesori traže najnovije windowse, a neki novi windowsi neče raditi sa starijim procesorima. Proguglaj malo, a svakako probaj updetati windowse da se ne bi ponovo patio s instalacijom

 Windows update mi trenutno ne radi al evo google kaže da preko Windows 10 Media Creation toola se može upgrade-at windows na zadnji build, pa sam sad to pokrenuo. Thx na info.

Live and let live.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi

Hoces reci da nisi skinuo zadnju verziju windowsa???????

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Torent kaže...

Hoces reci da nisi skinuo zadnju verziju windowsa???????

 Pa s obzirom da je Windows 10 Media Creation tool software od Windowsa, mislim da su oni krivi.

 

Inače smrzlo se usred update-a računalo i sad bi ka treba opet. Idem nać torrent i skinit neki noviji build..

Live and let live.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ako si sa nj8me skidao onda ok....

9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Može se desiti da  Media Creation tool da stariju verziju windowsa …dokazano… meni se jednom desilo i to sam i tu  na forumu ( negdje ) napisao .. ne mogu objasniti zašto ali znam da se meni desilo iako sam do sada za razna računala i laptope skidao barem 20 puta u godinu dan.

Vjerojatno je to jako ali baš jako rijetko  .. a i zbilja bih volio znati kako je do toga došlo pošto nemam nikakvo logično objašnjenje za to

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice