Windows 7 & Linux instalacija

poruka: 19
|
čitano: 9.945
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 & Linux instalacija

Eto prije par dana sam instalirao windows 7 i nakon toga linux i sad imam 2 izbornika pri dizanju sustava....

 

Prva slika:

 

http://www.speedyshare.com/files/25969196/DSC03539.JPG

 

Druga slika:

 

http://www.speedyshare.com/files/25969221/DSC03540.JPG

 

 

Kako sredit da me pita samo jedanput koji OS hoću?...

 

Hvala..;)

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windows 7 & Linux instalacija

jel si ti to prvo preko wubi-a instaliravo pa onda nanovo sa radljeljenim particijama?

CyberPunk
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 & Linux instalacija

Ma to ti je ovako bilo...bili su instalirani windowsi 7,pa sam preko wubija instalirao linux mint...pa sam išo ponovo inst windowse,pa sam s tim obrisao i loader od linuxa...i onda obriso linux mint, te ponovo instalirao linux ali ubuntu al da neovisi o windosima i od tada mi se pojavljuju ova 2 izbornika...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 & Linux instalacija

Instaliraj Win7 pa onda Mint ili Ubuntu. Ne instaliraj iz wubija.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 & Linux instalacija

Pa tak i jesam..i eto ta šta se dogodilo...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 & Linux instalacija

Probaj uništiti sve particije, preformatirati sve pa onda Win pa Ubuntu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 & Linux instalacija

Samo jedno malo pitanjce. Nakon Linuxa instalirani su Win7 i hard od 320gb pokazuje samo 297gb. Je li moguće da se usput izgubilo toliko prostora?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 & Linux instalacija
GigaGirl kaže...

Samo jedno malo pitanjce. Nakon Linuxa instalirani su Win7 i hard od 320gb pokazuje samo 297gb. Je li moguće da se usput izgubilo toliko prostora?

Misliš tolko slobodno ili pokazuje baš hard da je tolko? Jel to u Linuxu ili u Win?

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
13 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 & Linux instalacija

Ukupna veličina harda u Win.

13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 & Linux instalacija

Neda mi se ponovo sve inst jer sam prije 2 sve ispočetka instalirao....-.-

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 & Linux instalacija
GigaGirl kaže...

Ukupna veličina harda u Win.

Gdje točno u Win? Dali u Disk Managementu?

 

Također, provjeri kolko u Linuxu prikazuje i najvažnije, imaj na umu trik kojim se proizvođači koriste za prikaz kapaciteta diskova (ovo mi najviše na to smrdi), malo više o tome ovdje.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2010 15:43 (1domagoj1).
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 & Linux instalacija

Evo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 & Linux instalacija

Po ovome ti Linux nemaš instaliran više?

 

Dakle, kao što rekoh, očito nisi upoznata s tim forama. Naime, proizvođači diskova 1 gigabajt računaju kao 1 000 000 000 bajtova (što je krivo točno, ali nije dobro), dok je stvarni iznos "gigabajta" (zapravo je to gibibajt) 1 073 741 824 bajta, što Windowsi tak i računaju, ali ipak prikazuju kao GB umjesto GiB - gibibajta (kao što to radi Linux). S malo matematike, dobiš da je stvarni iznos kapaciteta 320 gigabajtnog diska, zapravo 298 gibibajta, što potvrđuje i ova slika, 100 MB boot particija, 297,99 GB ostalo, kad se to dvoje zbroji, dobiš 298 G(i)B. Ništa čudno, svaki disk koji kupiš s nekom nazivnom veličinom, zapravo je manji. Trik kojim se koriste proizvođači. Naravno, kak veličina raste, tak raste i razlika.

 

EDIT: Malo sam i ja gore u objašnjenju bio nekonzistentan. Dakle da razjasnimo. Ovo što rade proizvođači, u teoriji nije krivo, jer prefiks giga zbilja stoji za SI prefiks potencije broja 10. Ono što je krivo je što se kod diskova ne može računati kapacitet s potencijom broja 10, jer se sve temelji na potenciji broja 2. Stoga su za potencije broja 2 u SI sustavu uvedeni prefiksi: kibi, mebi, gibi, tebi itd. Dakle, ako se govori o potenciji broja 2 koriste se prefiksi kibi, mebi, gibi, tebi itd, ako se govori o potenciji broja 10 onda se kaže kilo, mega, giga, tera... Tu još upada i softver (kao Windowsi npr.) koji ne poštuje standard pa gibibajt prikazuje kao gigabajt, što je krivo. Ne može disk u isto vrijeme imati 320 GB i 298 GB, ali može imati 320 GB i 298 GiB. Stvar je u tom malom i između slova G i B. Eto, to je objašnjenje, a gore sam ispravio sve nekonzistentnosti.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2010 16:57 (1domagoj1).
 
5 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 & Linux instalacija

Evo mene...lijepo sam instalirao ponovo i windowse i ubuntu i sad sve super radi...pozz

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Windows 7 & Linux instalacija

na lapu mi je na jednom hdd-u linuxMint,a na drugom W7...za igre..sve super..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 & Linux instalacija

Ej ekipa jasno mi je sve što ste mi linkali, sve sam pročitala i kužim. Ali evo upravo sam upalila Speccy koji mi stoji portable tu negdje u dokumentima potpuno zaboravila na njega i on kaže sljedeće:

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows 7 & Linux instalacija
GigaGirl kaže...

Ej ekipa jasno mi je sve što ste mi linkali, sve sam pročitala i kužim. Ali evo upravo sam upalila Speccy koji mi stoji portable tu negdje u dokumentima potpuno zaboravila na njega i on kaže sljedeće:

 

 

 nevažno što kaže. Imaš 297GiB.

-kranje je nevažno kako će neki program prikazivati-preračunavati neku veličinu, jer time disk neće biti ni veći ni brži...

-beskorisno, samo informativno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 & Linux instalacija

OK, samo sam pitala {#}.

 

Tnx puno svima

12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 & Linux instalacija

Dakle imam laptop s hardom od 1000GB hdd i 8GB ssd za cash , na njemu dolazi instaliran linux. Ja bi htio imat i windows i linux , pitanje je hoću li tako usportii previše laptop , hoće li windowsima smetat linux i obratno , kolko sam shvatio iz gornjih postova vaša preporuka je da obrišem linux , instaliram windows i onda opet linux. E da dal da napravim dvije particije ? i kako cu onda birat pri paljenju laptopa na koji sustav ulazim , hocu li morat ulazit u boot kada zelim promijenit sustav ? I da radi se o windowsu 10 ( nadam se da nema problema isto kao i 7 ).

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice