Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

poruka: 23
|
čitano: 12.564
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

Pozdrav, 

 

ma evo nesto sam cacka po disku, pa vidio da mi Windows folder na C: ima 27.1 GB?! 

Malo mi je previse i uzima mi 50% diska skoro. 

Htio bih to smanjiti sto je vise moguce, a da ne izgubim bitno u Win7. Barem 5 do 10 GB da smanjim.

Moze mala pomoc sta i kako da maknem? 

 

PS - na tom disku su samo Windowsi, Office i par sistemskih programa, sve drugo, dokumenti, igre su na drugim diskovima.

 

Eto, thnx :)

Manje od 10% mi je free C: Manje od 10% mi je free C:
Previse mi se cini! Previse mi se cini!
ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

Probaj počistiti CCleaner-om.

Pogledaj i u mapu My Downloads, tu ti se sigurno svega nakupilo što si skinuo i instalirao, a više ti ne treba, pa ručno pobriši ono što ti ne treba.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2012 11:35 (Matozan).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

hybernate/sleep zagasi, recycle bin na drugu particiju... to je sve sto mi pada na pamet osim jos neceg sto ti nebi preporucio; page file i system restore (ok ovo moze ako imas dobar image particije dok je bila nova)

a ako je ultimate 7 ona je malo teza od home premium koja je i najbolja za 80% korisnika

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2012 11:34 (skank666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?
Matozan kaže...

Probaj počistiti CCleaner-om.

Pogledaj i u mapu My Downloads, tu ti se sigurno svega nakupilo što si skinuo i instalirao, a više ti ne treba, pa ručno pobriši ono što ti ne treba.

 

S tim nemam problema, MY Downloads je na drugoj particiji, kao i svi drugi dokumenti .... 

 

skank666 kaže...

hybernate/sleep zagasi, recycle bin na drugu particiju... to je sve sto mi pada na pamet osim jos neceg sto ti nebi preporucio; page file i system restore (ok ovo moze ako imas dobar image particije dok je bila nova)

a ako je ultimate 7 ona je malo teza od home premium koja je i najbolja za 80% korisnika

 

Hibernaciju i sleep ne koristim uopce na kompu, a Recycle Bin mi je prazan jer iskljucivo SHIFT+DEL radim :) System restore mi nije opcija ... Cisto mi je nekako previse 28 GB u WIN folderu.

ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

pa ako je ne koristis onda je i zagasi... samo ona ti rezevira nekih 3-4gb prostora

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

Windows Update ti otima isto dio prostora na disku, jer ostaju datoteke u skrivenoj mapi, ali njih nije preporučljivo brisati.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

si radio upgrade? u tom slučaju ostaje stara instalacija....za početak desni klik na c disk, properties pa disk cleanup pa tamo vidi što će ti sve ponudit

 

 

edit: pod upgrade sam mislio upgrade os, recimo sa viste na 7 ili sa jedne verzije 7 na drugu verziju 7

kod mene normalno radi.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2012 11:56 (cekpi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?
skank666 kaže...

pa ako je ne koristis onda je i zagasi... samo ona ti rezevira nekih 3-4gb prostora

 

Kako? :)

 

cekpi kaže...

si radio upgrade? u tom slučaju ostaje stara instalacija....za početak desni klik na c disk, properties pa disk cleanup pa tamo vidi što će ti sve ponudit

 

Upgrade? Imam SP1, instalacije je stara koliko i Win7 Ultimate :) Nikad reinstalirani, nikad nikakvih problema, sve radi savrseno, cisto bi htio pocistiti malo ^^ 

ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
odjavljen
offline
Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?


Da biste hibernaciju učinili nedostupnom, slijedite ove korake:

  1. Kliknite Start, a zatim u okvir Start Search (Pokreni pretraživanje) upišite cmd.
  2. Na popisu rezultata pretraživanja desnom tipkom miša kliknite Command Prompt (Naredbeni redak), a zatim kliknite Run as Administrator (Pokreni kao administrator).
  3. Kada značajka kontrole korisničkih računa od vas zatraži da to potvrdite, kliknite Continue (Nastavi).
  4. U naredbeni redak upišite powercfg.exe /hibernate off, a zatim pritisnite tipku ENTER.
  5. Upišite exit, a zatim pritisnite tipku ENTER da biste zatvorili prozor naredbenog retka.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

Vjerojatno bi Installer folder mogao malo počistiti, iako ne vidim zašto bi imao tako malu particiju za Windowse.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?
vidim da si pokazao c disk. odi u njega i pogledaj koliko je bas velik Windows folder.
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
14 godina
offline
Re: Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?
Mirko935 kaže...

Vjerojatno bi Installer folder mogao malo počistiti, iako ne vidim zašto bi imao tako malu particiju za Windowse.

 

Nije mala particija, to je disk od 80GB. 

 

Suddenly Psychotic kaže...
vidim da si pokazao c disk. odi u njega i pogledaj koliko je bas velik Windows folder.

 

Ne, to ti je Win folder od 27,1 GB. Disk C je 80 GB, odnosno 69,2 :)

 

PS - pocistio sam sada 10GB, prvenstveno jer sam Page File smanjio na 2 GB MAX. Ostalim ciscenjem sa CCCleanerom i nekim drugim toolsima sam dobio par stotina MB. 

Ono sto me buni je folder Windows\Winsxs koji mi ima 8 GB. Neki tu imaju SP1 fileove, ali ja nemam ... Dobro je sada, sad imam 16GB FREE, sto je odlicno!

Ako netko zna detalje oko tog Winsxs direktorija i sta se moze pocistiti, super :)

ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

kaj nije lakše napravize resize c particije nego kemijat po nečemu kaj ne kužiš (sistemski fajlovi)?

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

Hm, ... nije particija, disk je od 80 GB! 

ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?
sardax kaže...

Pozdrav, 

 

ma evo nesto sam cacka po disku, pa vidio da mi Windows folder na C: ima 27.1 GB?! 

Malo mi je previse i uzima mi 50% diska skoro. 

Htio bih to smanjiti sto je vise moguce, a da ne izgubim bitno u Win7. Barem 5 do 10 GB da smanjim.

Moze mala pomoc sta i kako da maknem? 

 

PS - na tom disku su samo Windowsi, Office i par sistemskih programa, sve drugo, dokumenti, igre su na drugim diskovima.

 

Eto, thnx :)

 Jeza me uhvati kad vidim ovakvo nesto nije mi samo jasno zasto si pravio toliko particija na računalu,mogao si napravit dvije ili najvise 3 gledaj sad imas cijelu zbrku po računalu windows reinstall i obrisi te suvisne particije jer sam siguran da ti tolike netrebaju ovo mi je prvi put da vidim ovoliko particija na računalu,a imam svoj servis i nikad nisam naišao na ovakvo što-.---

Softwer
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?
sardax kaže...

 

Ono sto me buni je folder Windows\Winsxs koji mi ima 8 GB. Neki tu imaju SP1 fileove, ali ja nemam ... Dobro je sada, sad imam 16GB FREE, sto je odlicno!

Ako netko zna detalje oko tog Winsxs direktorija i sta se moze pocistiti, super :)

Winsxs sadrži sistemske datoteke, gotovo sve od tamo se može pobrisati ali nikako nije preporučljivo

 

više o tome možeš pročitati na:

 

http://blogs.technet.com/b/joscon/archive/2010/08/06/should-you-delete-files-in-the-winsxs-directory-and-what-s-the-deal-with-vss.aspx

kod mene normalno radi.....
14 godina
offline
Re: Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

Neznam zasto te jeza hvata :) Nemam NITI JEDNU dodatnu particiju, ovo su fizicki sve diskovi. Svaki tamo, C:, D:, E:, H: i J: su fizicki diskovi! Jedan WD Raptor 80 GB (C), 2x Baracude 250 GB, jedan WD Green 640 i jedan WD Black 750. H i J su za filmove i serije, D za dokumente, slike i igre, a Rezervni kao backup nekakav. :)

ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?
sardax kaže...

Neznam zasto te jeza hvata :) Nemam NITI JEDNU dodatnu particiju, ovo su fizicki sve diskovi. Svaki tamo, C:, D:, E:, H: i J: su fizicki diskovi! Jedan WD Raptor 80 GB (C), 2x Baracude 250 GB, jedan WD Green 640 i jedan WD Black 750. H i J su za filmove i serije, D za dokumente, slike i igre, a Rezervni kao backup nekakav. :)

 Dobro ispricavam se.. {#}

Softwer
14 godina
offline
Re: Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

Ma sto se ispricavas :) 

ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

Dobar savjet ti je dao "skank666" kako se rješit "hiberfil.sys" file-a, koji večine negdje otprilike koliko i večina tvog rama.

Drugo, dobar link ti je ostavio "cekpi" o "winsxs" direktoriju koji je i ujedno največi u windows mapi i zna prelaziti preko 20 Gb-a.

Pošto je on (winsxs) pun hard linkova (višestruke reference na jedan te isti file), pravu veličinu Windows mape ne možeš saznati tako da klikneš na njen properti (obično je manja za 20-30 % od onog što ti Windows kaže).

Skini ovaj program http://www.heise.de/download/cttruesize.html  raspakiraj ga u bilo koju mapu i pokreni na ovaj način:

"ctts.exe C:\Windows >win_space.txt" bez kvota. (ovo spremi u "win_space.cmd" u istom direktoriju i pokreni)

Otvori file "win_space.txt" te ćeš pod sekcijom "total:" naći pravu veličinu Windows direktorija. Program je na njemačkom tako da je i sadržaj file-a na istom.

 

Ono što bi tebi moglo pomoći jesu hard linkovi na direktorije tj. Directory Junction.

Naravno cilj je sa njima prebaciti određeni dio podataka sa tvog sistemskog diska C: na neki drugi disk.

Dole su linkovi sa konkretnim primjerima i programima

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/using-symlinks-in-windows-vista/

http://www.howtogeek.com/howto/16226/complete-guide-to-symbolic-links-symlinks-on-windows-or-linux/

http://bitsum.com/junctionmaster.php

 

Moj savjet da ovo prvo probaš na nekom od tvojih osobnih direktorija tj. da ne diraš sistemske "Windows, users, Program files, Programdata" direktorije.

 

U slučaju da i to nije dovoljno dole imaš tut kako cijeli "Winsxs" direktorij prebaciti na novu lokaciju.

Ali to koristi samo ako ne možeš ništa drugo i ako znaš šta radiš.

http://vitana-group.com/article/microsoft-.net/winsxs-folder

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 1:13 (ivo_svetrice).
14 godina
offline
Re: Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

Hibernaciju sam ocito davno iskljucio, jer je nemam :) 

Drugo sam pocistio i koristio sam taj program da vidim tocno koliko mi zauzima Winsxs folder. 

Sutra cu poraditi na ovom premjestanju i javim. No, sada sam dobio dovoljno, 15GB FREE imam, a to mi je fijuuu ^^ 

ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
offline
Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

Da se sve skresat, a da winsi delaju stabilno.. Ja sam maknul page file na drugi hard, isključil system restore, ugasil hibernaciju, firefox temp maknul isto na drugi hard... Sad gledam folder od (maloprije je bil 17gb, pa sam napravil čišćenje) winsa je "težak" 13gb; izbrisal sam od sp1 onaj copy fileove teške skoro 1gb, tj napravil disk cleanup.. Uglavnom ima dost "smeća" kaj bezveze trpaju hard...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Windows 7 ~27 GB? Kako smanjti?

Probaj DiskMax, najbolje iskorišteni 1 megabajt na svijetu {#}

Great people talk about ideas. Average people talk about stuff. Small people talk about other people.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice