Windows 7 64 bit - čudan problem sa PBZ-om

poruka: 12
|
čitano: 15.662
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 64 bit - čudan problem sa PBZ-om

Imam instaliran Windows 7 Ultimate, 64 bitnu verziju.

U početku je sve funkcioniralo kako treba, ali od prije nekoliko dana javlja se problem da ne mogu otvoriti stranicu PBZ internet bankarstva.

Jednostavno je prazan ekran, i to traje unedogled. Nikakva poruka.

Zvao sam njihovu službu, pa Iskon službu (jer se u firmi spajamo preko njih, ADSL, LAN), i problem nije riješen.

A sada najčudnije: kada sam spojen kod kuće (wireless veza, drugi provider, ADSL), sve radi uredno. Mogu se spojiti. I preko USB mobile interneta (treći provider) isto tako sve funkcionira.

Još čudnije: ako se spajam sa susjednog računala u firmi, gdje su Windowsi XP (čak i sa Linuxa) sve funkcionira!!!

 

Ono što sam već napravio:

- probao se spajati sa različitim preglednicima (Internet Explorer, Firefox, Opera, Safari) te resetirao sve postavke na default

- resetirao postavke windows firewalla (čak probao i sa ugašenim)

- uklonio anti-virus zaštitu

- resetiran router na lokalnoj mreži

- pokušao se spojiti i preko wirelessa (opet na router u firmi)

- prekontrolirao host datoteku - OK

- nema spywarea ni trojanaca ni virusa na računalu

 

Na stranice od Americana (također HTTPS) mogu se uredno spojiti...

 

Ima li netko ideju?

Everybody lies...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 64 bit - čudan problem sa PBZ-om

hmm.. weird.
na tako nesto sam naletio samo kada je korisnik koristio T-mobile usb stick za pristup netu - u 90% slucajeva nije se htjela otvarati stranica. cim se spojis na ista drugo. radi.
ali kod tebe je u pitanju LAN s routerom kod kojega radi na ostalim racunalima (a i kod tebe je radilo do nedavno).

wicked.

sve ti stane kad kliknes na "kliknite za ulaz"? tj. kada te treba prebaciti na onu stranicu "prijava u aplikaciju"?

“Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.&
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 64 bit - čudan problem sa PBZ-om
Littlemanbeingerased kaže...

hmm.. weird.
na tako nesto sam naletio samo kada je korisnik koristio T-mobile usb stick za pristup netu - u 90% slucajeva nije se htjela otvarati stranica. cim se spojis na ista drugo. radi.
ali kod tebe je u pitanju LAN s routerom kod kojega radi na ostalim racunalima (a i kod tebe je radilo do nedavno).

wicked.

sve ti stane kad kliknes na "kliknite za ulaz"? tj. kada te treba prebaciti na onu stranicu "prijava u aplikaciju"?

Ne, uopće ne prikazuje stranicu sa maskom za ulaz.

Spajam se na https://net.pbz.hr/pbz365/ (ili samo upišem: net.pbz.hr, kako su predložili u centru za podršku), a nakon toga ovo na slici. I tako stoji...

Interesantno je da dole u lijevom uglu (ovo je Firefox) piše: conected to net.pbz.hr, ali ekran je prazan.

 

Everybody lies...
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2009 15:18 (gox).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 64 bit - čudan problem sa PBZ-om

ah.. ja sam mislio da imas problema s com@net ulazom (za pravne osobe).

hmm.. pojma nemam sto bi to moglo biti :(

no, ako je radilo neko vrijeme, onda se fakat nesto dogodilo u medjuvremenu pa da je prestalo raditi. ali pitanje je sto. hmmm

“Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.&
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 64 bit - čudan problem sa PBZ-om

ja osobno koristim usluge americai pbz sa IE8 i nemam nikakvih problema.. nekužim koji bi bio razlog

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 64 bit - čudan problem sa PBZ-om

Evo još nešto...

 

Sada sam probao preko proxy-ja (proxy.org). I radi. S time da ne izvršava java scripte ali to je ok.

 

 

Everybody lies...
15 godina
offline
RE: Windows 7 64 bit - čudan problem sa PBZ-om

@ gox, probaj pokrenuti explorer-32bit (imaš ga samo pronađi..). Dosta pluginova je problematično. Ponovo instaliraj (32bitne verzije) potrebnih stvari.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 64 bit - čudan problem sa PBZ-om
ihush kaže...

@ gox, probaj pokrenuti explorer-32bit (imaš ga samo pronađi..). Dosta pluginova je problematično. Ponovo instaliraj (32bitne verzije) potrebnih stvari.

Isto...

Everybody lies...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 64 bit - čudan problem sa PBZ-om

Instalirao sve ispočetka...

 

Sada sve opet radi....

 

Hvala svima na trudu.

Everybody lies...
15 godina
offline
Windows 7 64 bit - čudan problem sa PBZ-om

PBZ net nema pluginove, meni sve radi uredno Win7 ultimate x64 - ffox sve zive i nezive verzije kao i  IE?

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 64 bit - čudan problem sa PBZ-om

Ok, kao što sam napisao, uslijedila je reinstalacija sedmice, i sve radi.

 

Očito je bio problem sa samom 7-om, odnosno, neki od instaliranih programa je vjerojatno nešto izmjenio...

 

Hvala još jednom svima...

Everybody lies...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 64 bit - čudan problem sa PBZ-om

Pozdrav,

 

Imam isti problem u firmi gdje radim. Koristimo Win7 Enterprise 32bit. Kod mene je problem od samog početka kad smo prešli na win7. Problem se javlja npr. od 10 pokušaja otvaranja https://com.pbz.hr, 2 puta ću je otvorit a 7 puta ne i to samo u našoj domeni na windows7 sustavu. Čim se spojim na vanjski izlaz otvara ko iz puške istu stranicu na win7. Pokušao sam sam gašenjem firewalla lokalno ali nije pomoglo, isto tako pokušao sam sa firefoxom, operom, chromeom ista stvar. Testirao sam tu stranicu na winxp sa ie8 u domeni i šljaka kako treba bez problema. Sve je uredno instalirano prema uputama sa njihovih web stranica. Jel kom pada šta na pamet, ili je imao sličan problem?

 

Hvala.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice