Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

poruka: 81
|
čitano: 21.738
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

Dakle,

 

Poželih kupiti novi W7 64bit, eng, retail verziju. Nadobudno otvorih preglednik i preletih nekoliko najvećih trgovina u HR najprije tražeći one koje imaju OS u mom gradu. Nakon bezuspješne potrage smanjio kriterije i tražim tko ima OS u Hrvatskoj. Sad već lagano iživciran jer mi se svugdjenudi OEM odlazim na lokalizirane stranice Microsofta i nakon par klikova dolazim na opciju KUPI ODMAH. Letim, već sam tamo. HURA!

Kliknem i bivam preusmjeren na http://store.microsoft.com i pokušavam ispuniti obrazac za narudžbu sretan što što proći par stotina kuna jeftinije.

 

1. problem: ne mogu kupiti OS na ovaj jadni obrtić koji imam jer ne postoji polje za unos imena firme, poreznog itd. ajd u redu, može se pojavi poslije.

2. billing address ne mogu ispuniti jer se prihvaćaju podaci samo sa teritorija SADa.

3. platiti karticom ne mogu jer se prihvaćaju samo kartice vezane uz matični račun u SADu (up yours Mastercard).

 

I sad stanem, fiktivno podignem obrvu (u stvarnosti ne mogu) i počnem psovati. Zašto mi ultra/mega-velika korporacija, koja se hvali rasprostranjenošću svog OSa ne dozvoljava da debelo nakon izlaska novog OSa kupim istu stvar, potpuno legalno čak i iz njihovog online shopa kada se već nisu mogli potruditi dostaviti svoj program u ovu malu zaboravljenu pri******u? Da zamolim Ivu sa 6. kata da mi sprži jednu svoju kopiju jer je očigledno čovjek sposobniji prodati OS od njihovih regionalnih menadžera? Da preporučim Ivi da se javi u Microsoft sa molbom za voditelja prodaje?

 

Da stvar bude gora, na nekoliko koraka nudi mi se 0800 MICRO-BLA-BLA broj za podršku (koji, pogađate ne možete nazvati iz HR) iako je kompletan tekst podstranice preveden na hrvatski. Nije im se učinili logičnim navesti i lokalni broj za podršku? Ok, surfam dalje, izluđen navigacijom koja me vozi od beskorisnog online store-a do nepostojeće podrške i nailazim na lokalni broj u Hrvatskoj no eto ljudi ne rade subotom (ja radim)... Ako se dogodi da Sedmicu zavrtim nelegalno i aktiviram je loaderom to neće biti zato što volim krasti software ili nemam novca za kupovinu istog. To ću učiniti samo zato što, iako informatički pismen, obrazovan, vješt u online trgovini, nisam mogao kupiti Microsoftov proizvod na legalan način...

 

 

 

 

 
24 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

Dragi Mr. n05,


Da si provjerio tu listu koju si mi poslao primjetio bi da dečki iz Linksa (kod kojih redovito kupujem) nisu uzeli zelenu bojicu i ispunili onaj mali kružić kraj niti jednog grada za artikal koji tražim. Možda je preintinuitivno ali nešto mi govori da oni taj OS, jel', nemaju...


MICROSOFT Windows7, Professional, Eng, DVD, FQC-00133, retail, raspoloživost: ZG:  RI  ZD  ST  OS


15 godina
offline
Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

Pa piše "raspoloživo u roku od 48 sati" Što ih nemreš zvat i pitat dali ga imaju i da ga naruče ak nemaju? Pa ja sam kod njih uzeo stvari i na kojima bi pisalo da su nedostupne, fino bi mi rekli da će doć za tjedan-dva te će me zvat kad je dobe da ju podignem, tak da ne vidim ovdje neki problemNeodlučan

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)
impaelas kaže...

Dragi Mr. n05,


Da si provjerio tu listu koju si mi poslao primjetio bi da dečki iz Linksa (kod kojih redovito kupujem) nisu uzeli zelenu bojicu i ispunili onaj mali kružić kraj niti jednog grada za artikal koji tražim. Možda je preintinuitivno ali nešto mi govori da oni taj OS, jel', nemaju...


MICROSOFT Windows7, Professional, Eng, DVD, FQC-00133, retail, raspoloživost: ZG:  RI  ZD  ST  OS


Jesi li zvao links ili poslao upit e-mailom?

 

Sjećam se kad sam kupovao pržilicu, za model koji sam tražio nije bio zeleni kružić za Rijeku.

Zvao sam dućan i ispostavilo se da je bila dostupna. 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

Hvala na savjetu, pokušat ću zvati u ponedjeljak i vidjeti može li se dobiti.

Kako boli što isti proizvod u nas košta 800kn više nego u nedostupnom online storeu.. :)

16 godina
online
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)
impaelas kaže...

Da si provjerio tu listu koju si mi poslao primjetio bi da dečki iz Linksa (kod kojih redovito kupujem) nisu uzeli zelenu bojicu i ispunili onaj mali kružić kraj niti jednog grada za artikal koji tražim. Možda je preintinuitivno ali nešto mi govori da oni taj OS, jel', nemaju...

 

Kao da ta boja (ili uopće to što piše na webu) išta znači. Telefon u ruke i nazovi ih, a ne tu cendraš.

 

http://www.links.hr/index.php?page=sviartikli&option=search&id_kategorija=25&search_phrase=Windows+7

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

da, vjerojatno je neki kreten prilikom izrade web sajta rekao "hej, ponuda mi izgleda prazno, idemo ubaciti nekakve šarene točkice da malo ***emo ljude.

i usput, links subotom radi do 15:00 pa ih i ne mogu nazvati.

a što se tiče "cendranja" moji prigovori idu Microsoftu i njihovoj organizaciji prodaje. jednostavno ne mogu vjerovati da u 21. stoljeću ne mogu kupiti prokleti OS online!

15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

0800 300 300 besplatan broj Microsoft-a hrvatska.

Preko njih sam aktivirao XP i sve sto me zanimalo sam saznao, neznam u cemu je problem.Izlanuo se

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

da, napisao sam da sam ga uspio pronaci no danas ne rade :)

16 godina
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)
Elles D. kaže...
impaelas kaže...

Da si provjerio tu listu koju si mi poslao primjetio bi da dečki iz Linksa (kod kojih redovito kupujem) nisu uzeli zelenu bojicu i ispunili onaj mali kružić kraj niti jednog grada za artikal koji tražim. Možda je preintinuitivno ali nešto mi govori da oni taj OS, jel', nemaju...

 

Kao da ta boja (ili uopće to što piše na webu) išta znači. Telefon u ruke i nazovi ih, a ne tu cendraš.

 

http://www.links.hr/index.php?page=sviartikli&option=search&id_kategorija=25&search_phrase=Windows+7

 

 

 

Vjerovao ti ili ne, Links je jedan od rijetkih kod kojih ono što piše na webu odgovara stvarnom stanju u trgovini...bar ovdje u Zadru, možda je ova podružnica iznimka

 

I zašto bi taj mitski "telefon" bio precizniji od weba?

 

Bemti, ljudi su kod nas mentalno još u 19 stoljeću

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

Ja sam imao isti problem s Vistom - kupio novi laptop s predinstaliranim Win XP i licencom za VB 32-bit. Htio sam VB ili VU 64-bit, potrošio pola dana u traženju i na kraju skinuo pirata VU 64 i vrtjelo se bez ikakvih problema donedavno.

 

Naučio sam lekciju kod Viste pa se sad nisam ni zamarao s traženjem W7U 64 u dućanu nego odmah otišao u "kupovinu" preko torrenta i opet sam zadovoljan i kupljenim i brzinom kupovine.

 

Najbolje je to da su me, uz laptop plaćen više od 10k s licencom za OS, servis i zastupništvo tražili dodatnu lovu za 64-bitnu verziju OS-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)
Max14x kaže...

Ja sam imao isti problem s Vistom - kupio novi laptop s predinstaliranim Win XP i licencom za VB 32-bit. Htio sam VB ili VU 64-bit, potrošio pola dana u traženju i na kraju skinuo pirata VU 64 i vrtjelo se bez ikakvih problema donedavno.

 

Naučio sam lekciju kod Viste pa se sad nisam ni zamarao s traženjem W7U 64 u dućanu nego odmah otišao u "kupovinu" preko torrenta i opet sam zadovoljan i kupljenim i brzinom kupovine.

 

Najbolje je to da su me, uz laptop plaćen više od 10k s licencom za OS, servis i zastupništvo tražili dodatnu lovu za 64-bitnu verziju OS-a.

 

ljudi, ja ŽELIM kupiti OS. ja želim imati licencirani software u firmi. ja želim da ljudi budu plaćeni za ono što naprave. ali pobogu, ako mogu kupiti slusalice za 1$ na ebayu ili naruciti rukavice za psa iz pakistana zašto ne mogu kupiti OS od microsofta online?!

15 godina
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)
Stoja kaže...

Pa piše "raspoloživo u roku od 48 sati" Što ih nemreš zvat i pitat dali ga imaju i da ga naruče ak nemaju? Pa ja sam kod njih uzeo stvari i na kojima bi pisalo da su nedostupne, fino bi mi rekli da će doć za tjedan-dva te će me zvat kad je dobe da ju podignem, tak da ne vidim ovdje neki problemNeodlučan

To stoji vec tako dva tjedna. Uglavnom ja sam zvao i rekli su mi da dobavljac je jako malo narucio i da trenutno nema i ne znaju kad ce imat... Pa sam otisao u ADM i kupio zadnji retail koji su imali a to je bio ultimate... Hebes microsoft ali bili smo i ostat cemo zadnja rupa na svirali...Belji se

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)
impaelas kaže...
Max14x kaže...

Ja sam imao isti problem s Vistom - kupio novi laptop s predinstaliranim Win XP i licencom za VB 32-bit. Htio sam VB ili VU 64-bit, potrošio pola dana u traženju i na kraju skinuo pirata VU 64 i vrtjelo se bez ikakvih problema donedavno.

 

Naučio sam lekciju kod Viste pa se sad nisam ni zamarao s traženjem W7U 64 u dućanu nego odmah otišao u "kupovinu" preko torrenta i opet sam zadovoljan i kupljenim i brzinom kupovine.

 

Najbolje je to da su me, uz laptop plaćen više od 10k s licencom za OS, servis i zastupništvo tražili dodatnu lovu za 64-bitnu verziju OS-a.

 

ljudi, ja ŽELIM kupiti OS. ja želim imati licencirani software u firmi. ja želim da ljudi budu plaćeni za ono što naprave. ali pobogu, ako mogu kupiti slusalice za 1$ na ebayu ili naruciti rukavice za psa iz pakistana zašto ne mogu kupiti OS od microsofta online?!

zelis ti svasta...ali, najgore je kaj te lupe po džepu puuuuuuno vise neg kaj taj OS vrijedi ak nije original...jel tako, direktore?...

al dobro, svaka čast, ni porezna uprava nema original OS kolko sam uspio cut, a ni policija...

Psssssst Zecovi spavaju
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

Da, ako je u pitanju poslovna upotreba, licenca je obavezna. Nije baš zgodno riskirati kaznu za piratski softver. Državni sektor je jedno, ali kao privatnik...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)
impaelas kaže...

 

ljudi, ja ŽELIM kupiti OS. ja želim imati licencirani software u firmi. ja želim da ljudi budu plaćeni za ono što naprave. ali pobogu, ako mogu kupiti slusalice za 1$ na ebayu ili naruciti rukavice za psa iz pakistana zašto ne mogu kupiti OS od microsofta online?!

 

Pa, zasto ga ne kupis na ebayu? Ja uzeo iz Njemacke i stiglo za par dana, pravi pravcati neotvoreni original, naljepnice i sve... zapravo jedina je razlika sto je jeftinije nego kod nas...

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

Istina , državni sektor ima oko 50% legalnog softa ,bar one koje ja znam ,logično je da je cijela država takva....čovječe pa sam održavam bar desetak iliegalnih winsa u državnom sektoru  i nitko se ne žali niti ima poziv ka onima koji to kažnjavaju.Sad ispada da sam pokvaren...eh kad država poduzme konkretne korake u uništavanju ilegalnosti tad i ja poduzimam što treba....a privatnici ---pa uvijek postoji neko potkrovlje koje je ilegalno Nevinašce......rizik je naravno veći...u svakom slučaju opet tema može biti o pirateriji .
Svakako , kupi legalu jer privatnik je privatnik ,pod lupom državnih aparata koji uživaju u masnoj korupciji ....

Private
16 godina
online
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)
impaelas kaže...

da, vjerojatno je neki kreten prilikom izrade web sajta rekao "hej, ponuda mi izgleda prazno, idemo ubaciti nekakve šarene točkice da malo ***emo ljude.

Vjerovao ili ne, upravo je tako. Kod njih (a i svih ostalih web shopova) NIKAD nisi siguran da li to što imaju na webu stvarno imaju i na skladištu. Dogodilo mi se mnogo puta da sam tamo odlazio uzalud. Ne u zadnjih godinu dana, jer uvijek nazovem prije odlaska i to mi je uštedilo puno vremena.

 

 

impaelas kaže...

moji prigovori idu Microsoftu i njihovoj organizaciji prodaje. jednostavno ne mogu vjerovati da u 21. stoljeću ne mogu kupiti prokleti OS online!

Možeš, ali ne u HR.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

A šta fali OEM verziji?

Random chance seems to have operated in our favor.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)
segregator kaže...

I zašto bi taj mitski "telefon" bio precizniji od weba?

 

Bemti, ljudi su kod nas mentalno još u 19 stoljeću

 

Zašto mitski? Imaš ga, jel tako?

 

A zašto je precizniji, pitaj trgovce. Činjenica je da je precizniji.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

ma brate mili instaliraj si LINUX i nemas pirata ni nista. a ne tu razglabaš bezveze. ako oces kupit kupi sam izvoli opljuni preko 1000kn za microsoftov šugavi OS, ili si jednostavno napravi hackintOs

My box said, Requires Windows 98 or better. So I installed Linux.
Moj PC  
0 10 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)
moTo kaže...

ma brate mili instaliraj si LINUX i nemas pirata ni nista. a ne tu razglabaš bezveze. ako oces kupit kupi sam izvoli opljuni preko 1000kn za microsoftov šugavi OS, ili si jednostavno napravi hackintOs

Rofl

 

tema nije bilo STO instalirati/kupiti, vec zasto nije moguce kupiti (tj. nije raspolozivo). don't flame.

“Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.&
16 godina
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

Slušajte Spock-a..  OEM + audio kablić i to je to..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)
Spock kaže...

A šta fali OEM verziji?

OEM instaliraj na jednom PC-u i gotovo!!

 

Retail je skup ,ali u njemu ne dobivaš samo kutiju - u toj kutiji su dva diska - 32 i 64 bitni OS ,mogućnost prelaska s jednog na drugi ,promjena PC-a i X broj aktivacija (normalno ,samo na jednom PC-u u isto vrijeme).

 

Zato Ultimate verzija i košta ,recimo u Linksu ,2389 kn ,naspram OEM-a koji košta 1719 kn. Razlika u cijeni nije velika ,s obzirom na mogućnosti!

 

E sad ,to kaj je cijena kod nas 30 % veća nego vani ,zahvalimo našim porezima ,carini ,itd ,itd.

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2009 12:50 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

dakle da odgovorim na vise pitanja u jednoj poruci

 

1. ne zelim kupiti na ebayu jer ne mogu dobiti racun za firmu

2. 'mozes kupiti online ali ne u RH' - i kako to pomaze osobi koja ima firmu otvorenu u RH, zivi u RH i placa porez u RH?

3. OEM verziju je objasnio kizo pa ne moram trositi rijesi

4. moto - ne flejmaj. ako imas komentar komentiraj na postavljenu temu a ne bališ bezveze o stvarima o kojima uopće nije riječ.

 

i na kraju, dobio odgovor i od microsofta koji 'žali' što im online trgovina nije dostupna za RH i savjetuju da mi netko od rodbine (!!) ili prijatelja kupi soft u SADu i posalje kuci... Distribucijska mreža by Microsoft....

 

 

14 godina
protjeran
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)
moTo kaže...

ma brate mili instaliraj si LINUX i nemas pirata ni nista. a ne tu razglabaš bezveze. ako oces kupit kupi sam izvoli opljuni preko 1000kn za microsoftov šugavi OS, ili si jednostavno napravi hackintOs

baš sinoć sam skinuo LINUX ULTIMATE EDITION 2.4 x64.... platio ništa Namigiva..kad windowsi budu na nivou tehničke dorađenosti linux-a..potrajat će jaaaaaaaaaako dugo..a možda niti tada....mislim,skidam kapu linuxašima...rad im je doniran,a mnogi i volonterski rade...ljudi sa srcem rade  i unose istinsku ljubav u to...skinuo sam 5-6 derivacija..i onako jednom baš razmišljam..hebate...bilo bi lijepo nešto donirati tim ljudima....čisto sam osjetio nelagodu jer koristim nešto a nisam niti kune dao..a nitko nije niti tražio,a proizvodom sam više nego zadovoljan....ajd da me više to ne žulja prebacim im 150 eura na račun...tiho i nenametljivo...vraga..kad su mi mailovi počeli stizati,zahvale,hvalospjevi...oipet mi je bilo nelagodno...mislim...jebo tisuću kuna....nisam dao neko bogatstvo...a ljudi zahvaljuju do beskraja....skidam im kapu...što se tiče MS-a...ne znama zašto ali mislim da im se mogu zahvaliti samo na nedovršenom poslu....smeta mi  i to što se doslovno silom nameću kupcima...barem u onom smislu:posao će vam propasti,ako ne kupite najnoviju verziju windowsa...dovoljno...da mi se smuči....

16 godina
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)
TYRAEL kaže...

baš sinoć sam skinuo LINUX ULTIMATE EDITION 2.4 x64.... platio ništa Namigiva..kad windowsi budu na nivou tehničke dorađenosti linux-a..potrajat će jaaaaaaaaaako dugo..a možda niti tada....mislim,skidam kapu linuxašima...rad im je doniran,a mnogi i volonterski rade...ljudi sa srcem rade  i unose istinsku ljubav u to...skinuo sam 5-6 derivacija..i onako jednom baš razmišljam..hebate...bilo bi lijepo nešto donirati tim ljudima....čisto sam osjetio nelagodu jer koristim nešto a nisam niti kune dao..a nitko nije niti tražio,a proizvodom sam više nego zadovoljan....ajd da me više to ne žulja prebacim im 150 eura na račun...tiho i nenametljivo...vraga..kad su mi mailovi počeli stizati,zahvale,hvalospjevi...oipet mi je bilo nelagodno...mislim...jebo tisuću kuna....nisam dao neko bogatstvo...a ljudi zahvaljuju do beskraja....skidam im kapu...što se tiče MS-a...ne znama zašto ali mislim da im se mogu zahvaliti samo na nedovršenom poslu....smeta mi  i to što se doslovno silom nameću kupcima...barem u onom smislu:posao će vam propasti,ako ne kupite najnoviju verziju windowsa...dovoljno...da mi se smuči....

 

 

Sve je to fino i krasno, ali da li software koji impaelas koristi radi na linuxu?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)
impaelas kaže...

1. ne zelim kupiti na ebayu jer ne mogu dobiti racun za firmu

 

Mozda grijesim, ali kupujem online vise godina, cini mi se nevjerojatno da Paypal ili neka firma koje prodaje preko ebaya, odbije izdati/prikazati printabilan racun. (Podrazumijeva se da bi kupovao preko firminog racuna/kartica.)

 

16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - Kupovina (jesam ja lud?)

da si pitao prije "odlaska" u kupovinu, možda bi izgubio manje živaca.

stanje je takvo da malo dobavljača u RH uopće naručuje retail windoze, a i kad ih naruče, nemaju ih baš na bacanje.

zato ti većina dućana ima to naznačeno u ponudi, ali kupiti se može isključivo prednarudžbom.

odeš fino do bilo kojeg većeg dućana (links, konikom, adm...), pitaš ih tamo da ti naruče i to je to.

 

 

ali, eto, valjda ti je zanimljivije ovako...

Silence! I Kill You...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice