Windows 7 RC - skori kraj!! zaključana tema

poruka: 52
|
čitano: 22.443
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC - skori kraj!!

Samo da se podsjetimo ,svi koji još uvijek imaju Windows 7 RC (sve buildove od 7100 pa sve do 7239) ,da uskoro počinje gašenje RC-a.

Naime ,koliko znamo RC je tempirana bomba ,koja će vas od 15. veljače početi pop-upovima obavještavati  da joj uskoro ističe rok trajanja ,te će se od 1. ožujka početi restartati svaka dva sata  ,i tako do 1. lipnja ,kada će vas dočekati crni desktop i aktivacijski prozor ,te obavijest da vaši Windowsi nisu Genuine !!

Tu naravno spadaju i razni klonovi – takozvane full RTM verzije koje su mnogi skinuli s torrenta i za koje je pisalo da su aktivirane ,a nakon instalacije ste primjetili da imaju watermark na desktopu u kojem piše Windows 7 build 7600 Evaluation copy ili nešto slično ,ili su se ponašale čudno tokom rada.
Najbrži način da provjerite što imate je da u Start – Run utipkate winver.

Finalna (RTM) verzija nema nikakvog datuma ,i ako je i kod vas tako ,mirni ste.

 

Još bolje (a dobijete i puno detaljnije podatke) je utipkati (ili copy-paste odavde) slmgr.vbs –dlv u Run ,i onda ćete vidjeti točno što imate. Ima li bilo kakav datum ,bez obzira koja build vam piše da je ,imate RC verziju!

Naravno ,imate izbor -  napravite backup svih vaših podataka sa sistemske particije i ako već imate kupljenu punu verziju napravite čistu instalaciju (iako ,tko je već nabavio punu verziju vjerujem da ju je već i instalirao).

Ili ,spremite se za vraćanje na Vistu ili XP.

Tko nije ,nek požuri i i izbjegne neugodnosti i sačuva živce.

Samo kratka molba za sve –NEMOJTE OVDJE POČINJATI NIKAKVE RASPRAVE O CRACKOVIMA ,JEL VALJDA ZNATE PRAVILA FORUMA. I MOLIM VAS ,BEZ TROLLANJA I PREPUCAVANJA!!

Ovaj tekst je samo napisan u dobroj namjeri da podsjetim članove foruma što će uskoro dogoditi.

 

Više na linkovima –Softpedia , Microsoft Support

Original RTM u winver Original RTM u winver
Ovo je original ,detaljnije! Ovo je original ,detaljnije!
Ovo je RC ,bez obzira koji build piše!! Ovo je RC ,bez obzira koji build piše!!
Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2010 17:05 (kizo2703).
Moj PC  
13 0 hvala 12
14 godina
protjeran
offline
Windows 7 RC - skori kraj!!

jel to to

jogurt nema kičmu
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!

Pa ,pretpostavljam da znaš jesi li kupil Sedmicu u dućanu ili na torrentu! Svejedno ,probaj slmgr.vbs –dlv

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
16 godina
offline
Windows 7 RC - skori kraj!!

Pošto sam do sad bio vjeran korisnik RC-a moram izraziti žaljenje zbog toga što istječe testni period. Sve što je lijepo kratko traje.

 

...niš!

 

Preostaje mi samo nabavka HR verzije Sedmice Professional. Ključ imam s msdnaa, ali zbog toga što nisam jedini korisnik računala volio bih da je imam na hrvatskom jeziku. Dok ju ne nabavim, glavni OS na mom računalu postaje Ubuntu Linux.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!
kizo2703 kaže...

Pa ,pretpostavljam da znaš jesi li kupil Sedmicu u dućanu ili na torrentu! Svejedno ,probaj slmgr.vbs –dlv

 

tako je ,otvorite start i tamo upiste ovo : %windir%\System32\slmgr.vbs -xpr    i stisnite enter .

 

LASER FAN [url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=781378][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/781378.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2010 19:58 (viper).
16 godina
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!
Eh hvala na informacijama. Upravo sam saznal da mi se istjece win 7 bild 7100 2.3.2010 u 00:59. Kad dojdem na komp stisnem hvala.
rapidshare premium and warez-bb user
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!
cro_blue kaže...

Pošto sam do sad bio vjeran korisnik RC-a moram izraziti žaljenje zbog toga što istječe testni period. Sve što je lijepo kratko traje.

 

...niš!

 

Preostaje mi samo nabavka HR verzije Sedmice Professional. Ključ imam s msdnaa, ali zbog toga što nisam jedini korisnik računala volio bih da je imam na hrvatskom jeziku. Dok ju ne nabavim, glavni OS na mom računalu postaje Ubuntu Linux.

Ne treba ti baš striktno HR verzija - u ovoj temi imaš LP-ove ,skini i instaliraj!!

I klikni Hvala jurluku na poslu koji je napravil tamo.

Jedina razlika je kaj ne možeš mijenjat jezik u Windowsima ko u Ultimate verziji ,nego moraš deinstalirati LP ako se hoćeš vratiti na defaultni jezik.

I to je potpuno legalno.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2010 20:57 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC - skori kraj!!

To je to...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC - skori kraj!!

Odlicna tema..provjerio sam i pise mi da je windwos permamently activated..inace 7600 build 1

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windows 7 RC - skori kraj!!

kodmene su problemi več počeli pa sam se vratija na vistu ultimate 64 bit koja je 80% slična win 7 pa čemo pričekat bolja vrimena

I Jadantisi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC - skori kraj!!

Stiže i ''WGA'' za Sedmicu ,i to mnogo prije nego je prvotno bilo najavljivano. Zove se Windows Activation Technologies Update for Windows 7 ,i bit će raspoloživ za download od 16. 02. na Genuine site-u ,od 17. na MS Download Centru ,a ''Later this month'' ide i kroz Windows Update kao Important.

Po svemu napisanom ,tehnologija provjere je unaprijeđena od Vistinog ''WGA'' ,tako  da će provjera ići puno dublje u sistem i ponavljat će se svaka tri mjeseca.

 

Ono najbitnije kaj će mnogima bit interesantno ,the Update is voluntary ,ili na hrvatskom dobrovoljan ,neobavezan update koji se neće skidati automatski kao critical ,barem za sad!!

 

Više o svemu ,može se pročitati ovdje. KLIK

 

Edit : Sada se zna i KB WAT-a ,a to je KB971033 ,pa se čak može već i skinuti (tko želi) ,i provjeriti imate li original Sedmice (tko još uvijek ne zna)  Izlanuo se

Ovdje možete naći opširniji tekst!! KLIK

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2010 21:54 (kizo2703).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!
viper kaže...

tako je ,otvorite start i tamo upiste ovo : %windir%\System32\slmgr.vbs -xpr    i stisnite enter .

 

 

imam RC build 7100.

napravio sam ovo gore i piše da je trajno aktivirano. znači li to da mi se neće početi gasiti početkom sljedečeg mjeseca? do kad će to tako funkcionirati, jer sumnjam da mi misrosoft poklonio windowse :) ?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!

ja imam built 7600...znaci bit ce vrijeme skinut novu verziju...hvala na upozorenju...

...it's only business...
15 godina
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!
themain.x kaže...

ja imam built 7600...znaci bit ce vrijeme skinut novu verziju...hvala na upozorenju...

Neodlučan

 

To i je zadnji build, šta bi ti dalje skidao? Samo odabiri ručno šta će ti update skidati ili ga onesposobi i nemaš brige.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!
Hyperion kaže...
themain.x kaže...

ja imam built 7600...znaci bit ce vrijeme skinut novu verziju...hvala na upozorenju...

Neodlučan

 

To i je zadnji build, šta bi ti dalje skidao? Samo odabiri ručno šta će ti update skidati ili ga onesposobi i nemaš brige.

a takoo znaci...ma update sam ja ugasio cim sam instaliro windows...netreba mi to..savrseno on radi i bez updateova...

 

hvala care...!!

...it's only business...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!
kohan kaže...

imam RC build 7100.

napravio sam ovo gore i piše da je trajno aktivirano. znači li to da mi se neće početi gasiti početkom sljedečeg mjeseca? do kad će to tako funkcionirati, jer sumnjam da mi misrosoft poklonio windowse :) ?

To kaj tebi ne prikazuje datum i piše da je trajno aktiviran je samo zato jel si ga vjerojatno aktiviral s nekim loaderom ,a ne s ključem.

 

Međutim ,rok trajanja ugrađen je u same Windowse 7 RC i to odbrojavanje ništa ne može zaustaviti!!

 

Nikakvi hackovi to ne mogu spriječiti!!

Samo se nemoj iznenaditi kad ti se počne iznenada gasiti nakon 01.03. ,i kad te 01. 06. dočeka crni ekran i poruka da ti Windowsi nisu ''Genuine''!!

 

Pročitaj ovo - KLIK

themain.x kaže...

a takoo znaci...ma update sam ja ugasio cim sam instaliro windows...netreba mi to..savrseno on radi i bez updateova...

 

hvala care...!!

Jako pametno!! Plač

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2010 17:00 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC - skori kraj!!

17.02.2010, nije mi dosao nikakav pop up.. ocito mogu bit na miru sto se ovog tice.

 

ipak ima i funkcionalnih verzija 7ice na torrentima..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2010 0:51 (gigi_cro).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC - skori kraj!!

Dakle, znam da se o tome raspravljalo hiljadu puta, ali koliko sam god čitao, nikad nisam mogao dobiti dobre informacije. Radi se o tome da mi RC istječe za tjedan-dva, i kako je vrag odnio šalu, morati ću kupiti orignalnu sedmicu. Za Ultimate nemam para, a ni ne treba mi, već ću uzeti Home premium za koju mislim da će pokriti sve moje potrebe. I sada, pitanje na pitanjima (pošto im je cijena jednaka), koju verziju da uzmem: 32-bitnu ili 64-bitnu? Trenutačno imam 2GB rama, i imam neki osjećaj da ću ih morati nadograditi s još toliko. S 32 bitnim windowsima to ne bih mogao. Zanima me da li 64 bitna verzija ima problema s driverima, da li su ti problemi jako rašireni, da li će se u budoćnosti riješavati, razlika u brzini...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!

dobro ja imam piratsku verziju, a mozda i tim vise mogu reci, slobodno uzmi x64, ako meni ne radi probleme, original ce raditi jos manje..

 

s hardverima nema problema.. bio je neki konflikt sa modemom koji sam prije imao , ali to nije bilo do bita vec do win7 opcenito, ali sam to rijesio..

imao sam nekih sitnih problema sa softwerima nekim, npr. alkohol nisam nikad uspio instalirat pa sam se vratio na stari dobri power iso.. lol..

ali ugl svaki sitni problem koji sam imao se dao rijesit..

i 64 bitni win7 ima tu neku opciju da bilo koji program koji za 32 bitne operativne sustave moze pokretat u nekom compatibility mode-u..

npr tako sam morao pokretat office 2007 da ga instaliram..

 

 

ali ako je sve sto ces radit s kompom jos 2 gige rama, onda ti zbog toga ne treba 64 bitna verzija, jer taman toliko trpe i 32 bitne verzije.. tj nesto sitno manje 3,86gb ili tako nesto...

 

ali ja bi savjetovao 64 bita jer ces imat trajniji proizvod.. (prije ili kasnije ces valjda nadogradjivat komp ili kupit novi)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!
Riker kaže...

Dakle, znam da se o tome raspravljalo hiljadu puta, ali koliko sam god čitao, nikad nisam mogao dobiti dobre informacije. Radi se o tome da mi RC istječe za tjedan-dva, i kako je vrag odnio šalu, morati ću kupiti orignalnu sedmicu. Za Ultimate nemam para, a ni ne treba mi, već ću uzeti Home premium za koju mislim da će pokriti sve moje potrebe. I sada, pitanje na pitanjima (pošto im je cijena jednaka), koju verziju da uzmem: 32-bitnu ili 64-bitnu? Trenutačno imam 2GB rama, i imam neki osjećaj da ću ih morati nadograditi s još toliko. S 32 bitnim windowsima to ne bih mogao. Zanima me da li 64 bitna verzija ima problema s driverima, da li su ti problemi jako rašireni, da li će se u budoćnosti riješavati, razlika u brzini...

 

Možeš komotno skinuti sa interneta 64bitnu verziju (nadam se da koristiš flat-rate internetsku vezu) kao zalog za budućnost (više memorije, noviji hardwer polagano "gašenje" 32 bitnog softwarea i buduće kompletne orijentiranosti na 64 bita), proučiš u 30 dana kako radi i kojih problema imaš, ukoliko je sve u redu kupiš licencu i aktiviraš, ukoliko nevalja format i instal 32 bitne verzije...

... dijete oficira JNA, potomak mješanog srpskog braka, homoseksualac, peder, lezba, crnac, vegetarijanac, komunjara, cigan i ateist ...
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC - skori kraj!!

ja imam build 7600..

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!

 

Međutim ,rok trajanja ugrađen je u same Windowse 7 RC i to odbrojavanje ništa ne može zaustaviti!!

 

Nikakvi hackovi to ne mogu spriječiti!!

Samo se nemoj iznenaditi kad ti se počne iznenada gasiti nakon 01.03. ,i kad te 01. 06. dočeka crni ekran i poruka da ti Windowsi nisu ''Genuine''!!

 

 

 Griješiš..samo toliko ...Nevinašce

Private
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!

A kaj to griješim? Da će se RC ugasit?! Dobro ,ako ja griješim ,prosvjetli me ,u čemu ,a i sve ostale ,koji smo imali RC instaliran!!

 

Hoćeš nam možda reći da postoji način za trajnu aktivaciju RC-a?!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!
kizo2703 kaže...

A kaj to griješim? Da će se RC ugasit?! Dobro ,ako ja griješim ,prosvjetli me ,u čemu ,a i sve ostale ,koji smo imali RC instaliran!!

 

Hoćeš nam možda reći da postoji način za trajnu aktivaciju RC-a?!

pa naravno da postoji instaliraš RC verziju na određeni konp i nikad ga nemoj spojit na net i radiće ta rc bez problema

I Jadantisi
15 godina
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!
giga kaže...
..

 

pa naravno da postoji instaliraš RC verziju na određeni konp i nikad ga nemoj spojit na net i radiće ta rc bez problema

 -siguran?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!

Bravo ,a kaj će ti onda uopće PC? I kak ćeš ''sredit'' sat i datum? Oni i dalje idu tik-tak!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC - skori kraj!!

I mene bas zanima, kako se moze izbjeci gasenje RC verzije? Ostaje ipak za vidjeti.

Ako koristim Windows, moj potpis je ovdje. Ako koristim Linux nemojte mi zamjerit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 RC - skori kraj!!

Ja sam stavil datum 02.06. i dalje sve radi.. i 01.06. isto i 31.05. :) no igral sam se s tim..

Aktivirani su sa loaderom i uredno skidaju update sa Microsoftovih stranice ko oriđiđi.

Nema bombe do napalm bombe
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!

Čuj ,oni i jesu original!! Ti si se igral sa datumom i nije se isključil? Dobro ,super ,i sad misliš da si siguran da će ti nastaviti radati trajno ,kao RTM?!

Pošto je aktiviran s loaderom ,ne pokazuje datum isticanja ali nemoj se neugodno iznenadit jedan dan!!

 

Ovdje je frajer prije mjesec dana stavil post sa videom da mu još uvijek radi Beta (build 7000) ,koji je inače imal gašenje 01. 08. prošle godine.

 

Isto mu je uredno skidal update-e do jednog ''nevinog'' KBXXXXXX ,samo označenog kao Important update for Windows7.

I klik ,nakon restarta ,dobil je crni desktop i prozor sa porukom This copy of Windows is not genuine ... bla ,bla.

Isto je bila aktivirana sa loaderom ,pa mu to ipak nije pomoglo!!

 

Sorry ,ne mogu sad naći thread ,vjerojatno su ga moderatori maknuli!!

Poanta - ne zovi vraga ,pošto je danas najmanji problem nabaviti RTM!!

 

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2010 14:42 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC - skori kraj!!

koliko sam ja skontao ono sto sam malo kopao, probleme bi trebali imati oni koji imaju build ispod 7600.. svi koji imaju 7600 su RTM i nece se gasit nikad.

ja imam 7600 :D

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice