Windows 7 - SATA Driveri za HP 6830s

poruka: 11
|
čitano: 6.778
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - SATA Driveri za HP 6830s

Eto kao sto naziv teme kaze trebali bi mi SATA driveri jer kada pokusavam na ovaj laptop instalirati sedmicu ona javlja da umetnem USB ili CD s driverima. Laptop je HP 6830s, na HP-ovoj stranici nisam mogao pronaci te drivere.

 

Hvala unaprijed!

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - SATA Driveri za HP 6830s

Ovdje nema ništa? KLIK

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - SATA Driveri za HP 6830s

Ne. To sam i ja gledao, ali tu nema tih drivera.

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - SATA Driveri za HP 6830s

E ,a ja mislim da ima!! Ono kaj trebaš zove se HP 3D DriveGuard.

 

Idi na link ,odaberi koju verziju Sedmice imaš i kad uđeš ,klik na Driver - Storage ,spustit ćeš se do Software - Security i tu ga naći.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - SATA Driveri za HP 6830s

This package provides HP 3D DriveGuard for the supported notebook/laptop models and operating systems. HP 3D DriveGuard receives notifictions from the integrated accelerometer and protects the hard drive (HDD) by automatically "parking the heads" to reduce the risk of damage if the notebook/laptop is accidentally dropped or is abruptly impacted by another object.

 

To nije to. Ovaj program sluzi za zastitu HDD-a u slucaju pada. Ono sto meni treba je SATA driver koji se ucitava pri instalaciji sustava

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - SATA Driveri za HP 6830s

Pa čekaj malo ,Sedmica ,ako je original ,ima nativne sata drivere i automatski ih loada. Imam 4710s i nisam imal nikakvih problema kod instalacije ,niti me je išta tražil do kraja instaliranja.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2009 18:24 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - SATA Driveri za HP 6830s

Naravno da je original. I ja sam mislio da ima nativni SATA. Ne znam, izgleda da je najbolje da sutra pokusam instalirati s USB-a. Inace to je mojoj frendici. Ja sam je sebi instalirao bez ikakvih problema. Ipak hvala na pomoci.

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - SATA Driveri za HP 6830s

Tebi treba ovaj driver:

 

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=hr&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3688712&prodNameId=3688717&swEnvOID=4054&swLang=13&mode=2&taskId=135&swItem=ob-76145-1

 

Intel Matrix Storage Manager!

15 godina
offline
Windows 7 - SATA Driveri za HP 6830s

Ja imam 6830s i ne trebaju ti nikakvi driveri prilikom instalacije? Sata je postavljen na AHCI, ti ga pokusaj postavit na IDE ali trebalo bi radit po defaultu sve...

I'm going woo woo
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 - SATA Driveri za HP 6830s

Zašto, ako je to istina, za Win 7 trebaju ti driveri (ako se windowsi instaliraju dok je SATA podešen kao AHCI), a Vista to uopće ne treba - radi s AHCI-jem normalno. Ti Intel Matrix storage driveri trebaju inače za XP, ali ne u toj verziji nego u jednoj koja se može skinuti s Intelove stranice (tražiti pod ICH9).

 

Sorry: može i ova verzija, samo je treba extractirati pomoću winrara (što novijeg), u Winall direktoriju su dva direktorija s driverima (normalni i 64 bitni) za koje onda kopiraš na USB stick.

Služe za sve Windowse od XP-a do 7.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2009 17:31 (Flanker-B).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - SATA Driveri za HP 6830s

Problem rijesen. Hvala vam svima na pomoci!

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice