Windows 7 tutorijali i trikovi izdvojena tema

poruka: 263
|
čitano: 176.630
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

imam mali problem nepostoji mi na laptopu datoteka my documents pokuša sam je tražiti svugdje ali je nema :((( ...šta da radim

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Desni klik na radnu površinu i odaberi Personalization

 

Zatim na lijevoj strani treba biti Change desktop icons..

 

Stavi kvačicu na User's Files

 

 

Trebala bi se unutar mape na desktopu User-PC pojaviti mapa my documents i ostale...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2012 1:23 (Bellatrix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

proba sam ali neide koda nepostoji mapa na kompu

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

 

Instalacija Windowsa s hard diska

 

 

Ukoliko windowse imamo u .iso fileu na hard disku jednostavno ih možemo instalirati s njega bez prženja, mountanja ili prebacivanja na USB drive.

Dakle za instalaciju nam je potreban postojeći OS te particioniran hard disk...

Idemo:

 

  • Raspakiraj .iso file s nekim programom poput winrar-a na onu particiju gdje nećemo instalirati windows 7(preporučuje se)
  • Particija mora imati minimalno 8GB slobodnog prostora
  • pokreni setup(standardna instalacija kreće)
  • ako si kojim slučajem instalirao na particiju gdje je prethodno bio instaliran windows jednostavno obriši windows.old mapu

 

 

Minus ovakvog načina instalacije je taj da ne možemo formatirati particije te stvarati nove ili im mjenjati veličinu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Imam nekoliko pitanja u vezi ovakvog nacina instaliranja windowsa. Znaci meni je sada win xp intaliran na C: particiju, i na toj partici mi je sve, druga mi je E: particija i u njoj su mi neke plave mape cudnih naziva ( http://imgur.com/m0fW8 ?), sada posto mi je sve na C: particiji zelio bih instalirati windows 7 na E: pariticiju, sto je kako pise u ovom tutorialu ispravno? (podcrtano). Zanima me ako instaliram win 7 na E: particiju sta ce mi bit s windows xp na C: particiji on ce ostati? Jos me zanima je li mogu tijekom intslacije formatirati E: particiju bez ikakvih posljedica, znaci na njoj nemam nista svojih dokumenata nego samo te plave mape...Hvala svima na pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi
Odabereš particiju E i kad te pita da li zeliš tu particiju formatirati potvrdi yes i pričekaj dok se ne formatira i onda instal.
Sve se nema.Možeš mislit.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
sLim95 kaže...

 

Instalacija Windowsa s hard diska

 

 

Ukoliko windowse imamo u .iso fileu na hard disku jednostavno ih možemo instalirati s njega bez prženja, mountanja ili prebacivanja na USB drive.

Dakle za instalaciju nam je potreban postojeći OS te particioniran hard disk...

Idemo:

 

  • Raspakiraj .iso file s nekim programom poput winrar-a na onu particiju gdje nećemo instalirati windows 7(preporučuje se)
  • Particija mora imati minimalno 8GB slobodnog prostora
  • pokreni setup(standardna instalacija kreće)
  • ako si kojim slučajem instalirao na particiju gdje je prethodno bio instaliran windows jednostavno obriši windows.old mapu

 

 

Minus ovakvog načina instalacije je taj da ne možemo formatirati particije te stvarati nove ili im mjenjati veličinu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Imam nekoliko pitanja u vezi ovakvog nacina instaliranja windowsa. Znaci meni je sada win xp intaliran na C: particiju, i na toj partici mi je sve, druga mi je E: particija i u njoj su mi neke plave mape cudnih naziva ( http://imgur.com/m0fW8 ?), sada posto mi je sve na C: particiji zelio bih instalirati windows 7 na E: pariticiju, sto je kako pise u ovom tutorialu ispravno? (podcrtano). Zanima me ako instaliram win 7 na E: particiju sta ce mi bit s windows xp na C: particiji on ce ostati? Jos me zanima je li mogu tijekom intslacije formatirati E: particiju bez ikakvih posljedica, znaci na njoj nemam nista svojih dokumenata nego samo te plave mape...Hvala svima na pomoci

 

Fero kaže...
Odabereš particiju E i kad te pita da li zeliš tu particiju formatirati potvrdi yes i pričekaj dok se ne formatira i onda instal.

Moze jos odgovori na ovo podcrtano? Sta cu uopce ove plave mape?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
sLim95 kaže...

 



Imam nekoliko pitanja u vezi ovakvog nacina instaliranja windowsa. Znaci meni je sada win xp intaliran na C: particiju, i na toj partici mi je sve, druga mi je E: particija i u njoj su mi neke plave mape cudnih naziva ( http://imgur.com/m0fW8 ?), sada posto mi je sve na C: particiji zelio bih instalirati windows 7 na E: pariticiju, sto je kako pise u ovom tutorialu ispravno? (podcrtano). Zanima me ako instaliram win 7 na E: particiju sta ce mi bit s windows xp na C: particiji on ce ostati? Jos me zanima je li mogu tijekom intslacije formatirati E: particiju bez ikakvih posljedica, znaci na njoj nemam nista svojih dokumenata nego samo te plave mape...Hvala svima na pomoci

Meni ovo djeluje kao da ti je XP update stavljao na E: disk a ne na C: Također tu je i mapa Program Files..

 

Dali je prije sadašnjeg Xp-a tu bio instaliran neki os a da nije formatiran disk!?

 

Ja nebih dirao ako ne želiš izgubiti win xp. Jednostavno instaliraj sedmicu na E: bez formatiranja i biti će ok. Imati ćeš dual boot i to je to...

12 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
Bellatrix kaže...
sLim95 kaže...

 



Imam nekoliko pitanja u vezi ovakvog nacina instaliranja windowsa. Znaci meni je sada win xp intaliran na C: particiju, i na toj partici mi je sve, druga mi je E: particija i u njoj su mi neke plave mape cudnih naziva ( http://imgur.com/m0fW8 ?), sada posto mi je sve na C: particiji zelio bih instalirati windows 7 na E: pariticiju, sto je kako pise u ovom tutorialu ispravno? (podcrtano). Zanima me ako instaliram win 7 na E: particiju sta ce mi bit s windows xp na C: particiji on ce ostati? Jos me zanima je li mogu tijekom intslacije formatirati E: particiju bez ikakvih posljedica, znaci na njoj nemam nista svojih dokumenata nego samo te plave mape...Hvala svima na pomoci

Meni ovo djeluje kao da ti je XP update stavljao na E: disk a ne na C: Također tu je i mapa Program Files..

 

Dali je prije sadašnjeg Xp-a tu bio instaliran neki os a da nije formatiran disk!?

 

Ja nebih dirao ako ne želiš izgubiti win xp. Jednostavno instaliraj sedmicu na E: bez formatiranja i biti će ok. Imati ćeš dual boot i to je to...

U toj mapi program files se nalazi samo mapa s microsoft games..."Prava" mapa program files je na C: particiji
Nije, kupljen je novi disk i na njega sam instalirao xp i od tada nije mjenjan OS.
Da, to sam i ja mislio da je najbolje rjesenje. 
Inace evo slika kako te mape izgledaju ->http://i.imgur.com/9t6if.jpg

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
sLim95 kaže...
Bellatrix kaže...

U toj mapi program files se nalazi samo mapa s microsoft games..."Prava" mapa program files je na C: particiji
Nije, kupljen je novi disk i na njega sam instalirao xp i od tada nije mjenjan OS.
Da, to sam i ja mislio da je najbolje rjesenje. 
Inace evo slika kako te mape izgledaju ->http://i.imgur.com/9t6if.jpg

Ma ovo ti možeš onda formatirati slobodno! Ovo je sigurno neko smeće od prije... Dakle Formatiraj iz xp-a i to je to..

12 godina
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Ok. Znaci da prvo formatiram E: particiju s postojeceg Os-a, i nakon toga instaliram win 7 na tu E: particiju i imat cu dual boot i to je to?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
sLim95 kaže...

Ok. Znaci da prvo formatiram E: particiju s postojeceg Os-a, i nakon toga instaliram win 7 na tu E: particiju i imat cu dual boot i to je to?

Da, tako je!

 

Ustvari po tome ćeš vidjeti dali xp ovisi o particiji E:

 

Ako prođe formatiranje bez frke, sigurno je da particije odnosno diskovi nemaju nikakve povezanosti.

12 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
Bellatrix kaže...
sLim95 kaže...

Ok. Znaci da prvo formatiram E: particiju s postojeceg Os-a, i nakon toga instaliram win 7 na tu E: particiju i imat cu dual boot i to je to?

Da, tako je!

 

Ustvari po tome ćeš vidjeti dali xp ovisi o particiji E:

 

Ako prođe formatiranje bez frke, sigurno je da particije odnosno diskovi nemaju nikakve povezanosti.

Da, hvala.
Evo sad sam vam poslao PM, ali odgovor sam dobio ovdje. Hvala na pomoci, javim kako je proslo 

12 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

Evo instalirao sam windows 7 na drugu particiju sve super, ali nemam zvuka...Kad se prebacim na xp sve valja. U cemu je problem, zvucnici su neki logitech s200...

12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Pogledaj u device manageru pod win 7 dali imaš instaliran sound , video and game controllers ako ne napravi update driver. Pa ćeš vidjeti kako se ponaša. Bit je da imaš instalirane drivere za zvučnu u  win7 ili da ti ju instalira kao Pnp audio device. Znaći da ti win7 stavi svoje drivere za zvučnu karticu.

Sve se nema.Možeš mislit.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
sLim95 kaže...

Evo instalirao sam windows 7 na drugu particiju sve super, ali nemam zvuka...Kad se prebacim na xp sve valja. U cemu je problem, zvucnici su neki logitech s200...

Pogledaj da li se instalirao driver za zvučnu tj. pogledaj u Device manageru da li imaš uskličnik kod zvučne.

Ako imaš uskličnik, instalitaj zvučnu.

 

EDIT: Fero me pretekao.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 11:59 (Matozan).
12 godina
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Nemogu nikako naci drivere za svoju zvucnu -> soundmax audio hd integrirana, ima za xp i starije windowse ali nema za sedmicu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
sLim95 kaže...

Nemogu nikako naci drivere za svoju zvucnu -> soundmax audio hd integrirana, ima za xp i starije windowse ali nema za sedmicu

Idi na ovaj LINK odaberi Download>> Select OS Vista32bit i Idi na Audio

 

Skini i instaliraj, trebali bi driveri raditi ako je matična iz Moj PC.. a imaš win7 32 bit..

12 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
Bellatrix kaže...
sLim95 kaže...

Nemogu nikako naci drivere za svoju zvucnu -> soundmax audio hd integrirana, ima za xp i starije windowse ali nema za sedmicu

Idi na ovaj LINK odaberi Download>> Select OS Vista32bit i Idi na Audio

 

Skini i instaliraj, trebali bi driveri raditi ako je matična iz Moj PC.. a imaš win7 32 bit..

Imam win7 64 bit 
Da odaberem vistu 64 bitnu? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 22:40 (sLim95).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
sLim95 kaže...
Bellatrix kaže...
sLim95 kaže...

Nemogu nikako naci drivere za svoju zvucnu -> soundmax audio hd integrirana, ima za xp i starije windowse ali nema za sedmicu

Idi na ovaj LINK odaberi Download>> Select OS Vista32bit i Idi na Audio

 

Skini i instaliraj, trebali bi driveri raditi ako je matična iz Moj PC.. a imaš win7 32 bit..

Imam win7 64 bit 

onda samo odaberi Vista64bit...

11 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

POMOC---KUPILA SAM NOVI COMP SA VEC INSTALIRANIM WIN7--PROBLEMI SU VEC NAKON MJESEC DANA ZAPOCELI SA ULASKOM NA INTERNET--DA BIH JA POCELA NOVU INSTALACIJU SA RECOVERY DVD-om I TAD POCINJU PROBLEMI U POLA INSTALACIJE COMP MI JE IZBACIO DVD I PREKINUO INSTALACIJU--PONOVNO SAM POKRENULA COMP I TAD POCINJE JOS GORE POJAVLJUJE SE CRNI EKRAN SA NEKOLIKO RIJECI" BOOTmgr IS MISING" TRAZI DA SE UTIPKA ctrl+alt+del --POKRENULA SAM U ^BIOSU OPCIJU BOTTANJA SA DVD--- KOD PONOVNOG STARTANJA POCINJE INSTALACIJA  SA  SYSTEM BOTT DVD SVE DOK NE ZATRAZI RECOVERY DVD BR 1 I TAD MI IZBACUJE DVD SA NAPOMENOM DA NEMAM DOVOLJNO MEMORIJE NA TVRDOME DISKU---MOZE LI MI NEKO POMOCI OKO MOG PROBLEMA ---UNAPRIJED HVALA

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
kab1234 kaže...

POMOC---KUPILA SAM NOVI COMP SA VEC INSTALIRANIM WIN7--PROBLEMI SU VEC NAKON MJESEC DANA ZAPOCELI SA ULASKOM NA INTERNET--DA BIH JA POCELA NOVU INSTALACIJU SA RECOVERY DVD-om I TAD POCINJU PROBLEMI U POLA INSTALACIJE COMP MI JE IZBACIO DVD I PREKINUO INSTALACIJU--PONOVNO SAM POKRENULA COMP I TAD POCINJE JOS GORE POJAVLJUJE SE CRNI EKRAN SA NEKOLIKO RIJECI" BOOTmgr IS MISING" TRAZI DA SE UTIPKA ctrl+alt+del --POKRENULA SAM U ^BIOSU OPCIJU BOTTANJA SA DVD--- KOD PONOVNOG STARTANJA POCINJE INSTALACIJA  SA  SYSTEM BOTT DVD SVE DOK NE ZATRAZI RECOVERY DVD BR 1 I TAD MI IZBACUJE DVD SA NAPOMENOM DA NEMAM DOVOLJNO MEMORIJE NA TVRDOME DISKU---MOZE LI MI NEKO POMOCI OKO MOG PROBLEMA ---UNAPRIJED HVALA

Evo slijedi ovaj tutorijal, trebaće ti windows 7 instalacijski medij.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-7-operativnog-sustava/61304.aspx

 

Formatiraj partciju na kojoj je windows i instaliraj windows 7 ispočetka.

 

EDIT: Izbjegavaj pisanje svih velikih slova u postovima.

         Ako ti se neda radit sve ispočetka pogledaj si koju verziju windowsa 7 imaš,

         skini Windows 7 instalacijski DVD s tom verzijom s linkova dolje,

         sprži na DVD sa Nerom i bootaj računalo s

         njega i odaberi repair your computer (slika 1), zatim odaberi Startup repair (slika 2).

 

Windows 7 instalacijski DVD medij download linkovi.

 

Windows 7 Home Premium x86 SP1(bootable)   http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-24208.iso   

Windows 7 Home Premium x64 SP1  (bootable)  http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-24209.iso   

Windows 7 Professional x86 SP1  (bootable)      http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-24280.iso   

Windows 7 Professional x64 SP1  (bootable)     http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-24281.iso   

Windows 7 Ultimate x86 SP1  (bootable)            http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-24394.iso   

Windows 7 Ultimate x64 SP1  (bootable)            http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-24395.iso

 

On će odradit svoje i nakon toga bi se računalo moralo normalno pokrenut.

 

 

SLIKA 1 SLIKA 1
SLIKA 2 SLIKA 2
Valentin
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2012 20:08 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Hvala puno na brzom odgovoru--jos samo jedno neznam kak da sad formatiram jer moj je ekrac crni sa ti prokletim bootmgr misingom??? jos jednom hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

Hvala ti puno{#}

11 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Sorry vjerujem da sam ti dosadna ali ja nebrem nikak da dobijem tu slikicu koju si mi poslo, problem je kaj iz crnog ekrana i tog misinga nist drugo i nemam-probala sam u Biosu da deaktiviram sve i ponovo da ga bottam ali opet isto bootmgr is mising--nit znam kak da udem u neki proces ili u biosu kaj da menjam-kaj da ukljucim ili iskljucim  pa da ga mogu formartirat--nisam ja neki profi ili neko ko se jako dobro razumije u compa pa mi i treba pomoc kaj da napravim i kam da udem da mogu to sve izbrisat i ponovno sve instalirat -molim te oprosti znam da je tesko sa ljudima koji se ne razumiju--hvala ti

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
kab1234 kaže...

Sorry vjerujem da sam ti dosadna ali ja nebrem nikak da dobijem tu slikicu koju si mi poslo, problem je kaj iz crnog ekrana i tog misinga nist drugo i nemam-probala sam u Biosu da deaktiviram sve i ponovo da ga bottam ali opet isto bootmgr is mising--nit znam kak da udem u neki proces ili u biosu kaj da menjam-kaj da ukljucim ili iskljucim  pa da ga mogu formartirat--nisam ja neki profi ili neko ko se jako dobro razumije u compa pa mi i treba pomoc kaj da napravim i kam da udem da mogu to sve izbrisat i ponovno sve instalirat -molim te oprosti znam da je tesko sa ljudima koji se ne razumiju--hvala ti

Imaš PM.

Valentin
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

Zanima me što bi se desilo kad bi dinstalira KB971033.

13 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
blekson kaže...

Zanima me što bi se desilo kad bi dinstalira KB971033.

Ako se do sada nije dogodilo ništa, onda se neće dogodit ni ako izbrišeš taj update.

Valentin
15 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
blekson kaže...

Zanima me što bi se desilo kad bi dinstalira KB971033.

Ja ne radim security update ničega jer kad se sve instalira restart mi je 10 s duži od standardne instalacije. Instaliram samo npr. Hr prijevod i sitnice poput Silverlighta, nekih drivera i sl. I poisključujem neke nepotrebne procese. Sa svim driverima, programima i igrama restart mi je nekih 47 s što je sasvim prihvatljivo, za razliku od 1 min. koliko iznosi restart sa SP 1 updateom.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Deinstalira  KB971033 i ............. ništa se nije desilo osim što se win 7 sam rekonfigurira.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 10:24 (blekson).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Eto primjetio sam da nitko nije stavio tutorial za Flip 3d pa ću ja.Imajte na umu da za Flip 3d morate imati uključen Aero.Ima mnogo načina za uključiti Aero ali ja ću pokazati jedne od najjednostavnijih.

1.Dakle desni klik na desktop pa Personalize i odaberete listu tema iz Aero.Vratite nazad bez aera sa jednom iz liste Basic tema.

2.Možete i otvoriti regedit/HKey current user/Software/Microsoft/Windows/DWM.Minimizirajte regedit i upišite u search cmd.U cmd upišite:net stop uxsms.Sad hop natrag u regedit i promijenite composition u 1 i composition policy u 2 tako što desnim klikom kliknete modify.Zatvorite regedit i u cmd upišite:net start uxsms.Napomena kad vam dosadi Aero promijenite te dvije vrijednosti u 0 i uz pomoć cmd.

 

Dakle sad kad imamo Aero ostatak je vrlo lagan.Desni klik na Desktop/New/Shortcut.Kopirajte RunDll32 DwmApi #105 u location box i napišite Flip3d kao ime i finish.Nažalost nemate još prave ikone tako da desni klik/Properties/Shortcut/change icon u Look for icons zaljepite C:\windows\explorer.exe i odaberite ikonu s puno tablica to je ikona Flip3d.Sada imate i funkcionalnu ikonu s malo eye candy,sljedeće preporučam da ikonu dragate u taskbar tako da vam uvijek bude pri ruci.

 

Male napomene:Obavezno provjerite svoj windows experience index jer ako imate slabu grafu i malo memorije aero će značajno usporiti cijeli sistem.Iako škvadra u Microsoftu tvrdi da je minimum za Aero 128 mb vram ja bi ipak rekao da je 256 optimalno iako će i to značajno usporiti računalo

 

Druga napomena ako nekome ne bude radilo imajte na umu da detaljno prođete oba načina paljenja aera.Ako i dalje ne bude radilo onda slijedite ovo upišite Aero u search odaberite Find and fix problems with transparency and other visual effects pa next.Tako se isto uključuje Aero ali ne i isključuje tako da imajte na umu za isključivanje gornje opcije i Basic temu u personalize.

 

Ako ste sve lijepo odradili ovako ćete biti nagrađeni.

Imajte na umu da za Flip3d trebate imati više tablica i da koristite tipku koju ste premjestili u taskbar.Uživajte!!!

Stavio bi svoje slike ali neda mi snipping tool u aeru koristiti.

Osobno ne volim Aero jer mi usporava komp i od njega me bole oči,ali ako netko voli eye-candy neka slobodno proba sve se ionako lako vrati nazad.

 

 

Također možete dodati i aero ON/OFF tipke u desni klik na desktopu http://nwarwick.co.uk/wp/index.php/add-aero-on-off-option-to-right-click-menu/#

U linku je lijepo objašnjeno.(To samo šljaka za Windows Vistu provjerio na sedmici i ne radi).

Ponudio sam vam četiri načina paljenja aera i tri gašenja nadam s da vam je to dosta,a ako netko ima koji prijedlog ili sam gdje pogriješio molim vas recite mi tako da mogu grešku ispraviti{#}.

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 11:52 (Ikarus01).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice