Windows 7 (ultimate) instalacija - nema miša

poruka: 15
|
čitano: 10.530
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Windows Vista i 7 instalacija - nema miša

Ja imam Windows 7 Ultimate (Svi update-ovi, itd...) 1,5 tjedan dana i danas mi ne valja internet.

Antena u redu (Wireless je), sve radi, on čak pokazuje da je spojen, ali mozilla, google chrome i internet explorer ne mogu pokazat

ni jednu web stranicu. Onda ja idem na System Restore i restoram ga na jučer, dok je još sve radilo.

Opet isto. Onda sam ga ugasio, i da ću ga ponovo upalit a odjednom se pokazuje nekakva loša pozadina (nešto kao kad se ide instalirat, 16 boja)

i prozor na kojem piše system restore i da biram keyboard input, language i kliknem next (!?). I ja bi to učinio, ali

ni miš ni tipkovnica ne rade (iako maloprije jesu). Onda ništa, kažem i idem bootat sa install DVD-a (Sedmice).

Isto, jedino što nije više System Restore nego install windows. Onda opet ništa, kažem i idem bootat sa

drugog install DVD-a (Viste). OPET ISTO!!! Jel' se to može ikako popravit ili moram zvat nekoga?

 

P.S. Stavio sam u ovu kategoriju jer znam da nije hardverski problem, tipk. i miš rade.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Windows 7 (ultimate) instalacija - nema miša

nekad pomogne ako iskopčaš miš i tipkovnicu na 10 sec pa ukopčaš...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 (ultimate) instalacija - nema miša

Piratske kopije Windowsa ponekad ne rade kako bi trebale...

Neznam, jel imaš drivere za tipkovnicu i miša? Probaj reinstalirati ili probaj sa nekom drugom tipkovnicom/mišem.

Možeš varati sve ljude neko vrijeme, i neke ljude svo vrijeme, ali ne možeš varati sve ljude svo vrijeme.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista i 7 instalacija - nema miša

koliko mi se puta dogodilo to sa internetom što si ti opisao

 

samo isključiš ono za max tv iz struje na 10-ak minuta,opet upališ i radi sve

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista i 7 instalacija - nema miša
patch123 kaže...

koliko mi se puta dogodilo to sa internetom što si ti opisao

 

samo isključiš ono za max tv iz struje na 10-ak minuta,opet upališ i radi sve

Što je "ono za max tv"? Router? STB? A što ako nema MaxTV?

Možeš varati sve ljude neko vrijeme, i neke ljude svo vrijeme, ali ne možeš varati sve ljude svo vrijeme.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista i 7 instalacija - nema miša

ono za max tv je crni uređaj u obliku kvadra LOL

 

u njega ukopčan internet i maxtv

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 (ultimate) instalacija - nema miša

Ne mogu instalirat drivere za mis i tipk., jer nemogu ukljucit komp, pokazuje mi system restore nesto.

A osim toga, nije bezicna i nema drivere sa njom.

(Iako imam i bezicni mis i tipkovnicu i oni isto ne rade)

 

BTW, ok, mozda ima veze to s piratskim kopijama, ali zasto ondaq ne radi install dvd od viste?

I zasto mom susjedu radi a meni ne, ako imamo isti OS? Malo mi je to cudno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 9:32 (roko121roko).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista i 7 instalacija - nema miša
patch123 kaže...

koliko mi se puta dogodilo to sa internetom što si ti opisao

 

samo isključiš ono za max tv iz struje na 10-ak minuta,opet upališ i radi sve

Dobro znam sto je to u MOM slucaju (router) jer ja nemam maxtv nego iskon ;)

P.S. nikad mi se prije to nije dogadalo

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 9:29 (roko121roko).
14 godina
offline
Windows 7 (ultimate) instalacija - nema miša

majstore ukopčaj PS/2 tipkovnicu i   PS/2 miš i tipkaj i klikaj na system restoru do mile volje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
A sad onaj internet?

????
OK, ja i imama PS/2 mis i tipkovnicu,
i probao sam s njima.
A imam i bezicnu PS/2 mis i tipkovnicu
i opet nista

 

 

Okej, mali update.

Evo sad ukljucio komp i pokazao se system repair screen i popravio sam komp.

Ali sad onaj prob. sa internetom,

kad se zavrsia system repair internet radi.

Ali nakon restartiranja mi se (jedan detalj, odnedavno mi se svaki put pojavljuje prozor od internet explorera i pise nesto

poput t-mobile ihr handypartner ili tako nesto) s internetom dogodilo isto on je spojen na internet, windows update radi, antivirus (bullguard) se moze updateat iako pokazuje kad se ukljuci neki error (koji dok mi je internet radio nije pokazivao), ali browseri ucitavaju website (npr google ili bing) cijeli dan i ja prekinem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2010 14:04 (roko121roko).
14 godina
offline
RE: A sad onaj internet?

da nemas neki gadni virus?

14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 (ultimate) instalacija - nema miša

Vjerojatno.

Isto tako ono nije bio system repair screen nego STARTUP repair.\

Evo mi se opet isto dogodilo. Opet se popravio startup repairom.

Nakon toga ja ga restartiram i opet ne radi.

Ako proradi, instaliram sedmicu potpuno nanovo i to na formatirani hdd.

I necu instalirat 32 bit nego 64 bit verziju i molit boga.

Internet mi opet radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: A sad onaj internet?
roko121roko kaže...

Ali nakon restartiranja mi se (jedan detalj, odnedavno mi se svaki put pojavljuje prozor od internet explorera i pise nesto

poput t-mobile ihr handypartner ili tako nesto) s internetom dogodilo isto on je spojen na internet, windows update radi, antivirus (bullguard) se moze updateat iako pokazuje kad se ukljuci neki error (koji dok mi je internet radio nije pokazivao), ali browseri ucitavaju website (npr google ili bing) cijeli dan i ja prekinem.

Ovo (boldano) vidim već par puta na forumu i svaki put je neki problem s Windowsima. Pitam se zašto?! Iznenađen (možda virus?!)

Mislim da bi se nabavom i instalacijom original OS-a ,riješil takvih problema!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
protjeran
offline
Windows 7 (ultimate) instalacija - nema miša

Jel ti ovo za internet kad odes na (slika 1)

Ovakvo (slika 2)

ili ovakvo (slika 3)?

 

KLIKNI MI MRTVI HVALA ISPOD POTPISA
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2010 13:56 (DombaCoD).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 (ultimate) instalacija - nema miša

Pa recimo nesto kao slika 1, buduci da mi je kao internet connected a browser nista ne prikazuje,

mislim da je to windows problem ; i nisam siguran jeli mozda pisalo no internet connection ; kao ono samo local ali nista vise.

 

Vjerojatno cu nabavit original 7 Home Pr., sama ideja o ovome mi se vise ne svida. Jos jednom je proradio, nakon sto sam pokrenuo memtest, ocito on u dos-u moze raditi ali ga windowsi zezaju. instalirah x64 verziju. Nista, ista stvar jednom radi, ali nakon restarta, zaboravi.

 

Instalirat cu vistu nakon sto opet proradi... ako proradi, a po sadasnjim iskustvima hoce, samo je pitanje vremena. Najcesce treba par minuta, ako ne onda tek za par dana (4+).

 

Nazalost vista je orig. ali je naljepnica sa serialom na kucistu kojeg sam se, recimo, rijesio. Tocnije moj serviser, duga prica. Ali mi je bar radila. Ako netko ima inf. O prvom problemu (ovaj sys. rest. i rep. i ta stvar) stvarno ce mi pomoci.

 

Otkrio sam razliku izmedju mog i susjedovog windowsa. Njegov je nekakav vec crackiran ako mu je za vjerovati. Uglavnom, neka on uziva u onome sto ima, dok bude mogao. Isto tako ja sam redovito updateao a on je iskljucio update. Opet sam formatirao HDD, ali kako je (Kao sto se vidi na pocetku) win opet na njemu, nema razlike (opet par redova nagore) - opet isti problem s pocetka. U visti necu imati internetskih problema, a btw rijesio sam ih se iskljucivanjem automatskog connectanja! I isto tako onoga www.euros4click.de t-mobile ihr handypartner necega. To vjer. ima veze s nekim addonom za IE8, jos neznam.

 

Pokusao sam inst. Vistu, i formatirao sam hdd pa nebi vise trebao imat prob. ali mi je doslo do installing featrues i onda treba restartirat. I on se restartira i nema nicega i restartira se ponovo i ponovo i ponovo...

 

+ Ugradio sam novi HDD, a stari izvadio van nema nikakvih promjena... pls neka netko pomogne!

 

Evo sad sve radi, popravljeno je. hvala svima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 20:19 (roko121roko).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice