Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.349.094
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
crni pauk kaže...

Ako skinem ovu 8 x86 dal mi se bude sve obrisalo sa predhodnog windowsa 7 x86 ili samo windows pošto sve imam na jednoj particiji...

  Shrinkaj si postojeću particiju i napravi novu pa stavi...Osim ako imaš hard koji ti je 99% pun...

Ja sam Plavi zmaj.
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

Bio sam si skinuo 7989 x64 i instalirao, i šta da vam kažem? Sve te nove foluške sam zraknuo, malo nešto prebirao, ali se taj sustav ne može koristiti doslovno ni za šta. Toliko je nekakav negledljiv i jednostavno neuglađen.... Moj dojam... Deinstal....odn. format.

Make it so!
Moj PC  
1 9 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 - dojmovi

što je foluške? što je zraknuo? daj na hrvatski bemu,

i daj se nauči otključavati stvari na prebeti pa će biti bolje

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.6.2011 12:16 (Oldy).
 
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

Wow, mnogo thumbdownova {#}.

 Htio sam reći da sam instalirao svjestan toga da cu malo da se poigram, tj. da isprobam nove funkcije, što sam i uradio... Sve je to divno, Task Manager, ribbons, sitnije preinake, drago mi je da Microsoft ažurira neke funkcije Windowsa koje se nisu mijenjale godinama itd.

Ali kažem da je ovaj OS osim svoje W7 osnove, dosta nedorađen, te se ne bi baš ugodno mogao koristiti u svakodnevne svrh (što je i logično, po svojoj pre-beta oznaci).

Mog negativnog ispada prema prema tako divnom, stabilnom i funkcionalnom OS koji je još u samim povojima, a koji je zasmetao određenim osobama, duboko se sramim, i evo, odoh šutajući se u guzicu...

PS Također se s dubokim naklonom obraćam i osobama koje pričaju standardnim književnim jezikom i koje, jadne, moraju koristiti Google Translate u razgovoru s nama džutanima koji ne znaju pričati, da mi oproste moje jezičke eskapade...{#}

Make it so!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 - dojmovi

Kizo dojmovi????

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Igy.voy kaže...

Naravno da je nedorađen ,pogledaj samo datum završetka - 21. IV!!

 

A o nestabilnosti se kod ovakvih radnih verzija uopće ne diskutira! Za jedan OS u razvoju ne možeš očekivati da bude stabilan i da radi kao gotova RTM verzija!

 

@Oldy - kasnije ,kad dođem doma! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

@ Kizo -aj baci pogled na ovo:

 

Leaked Windows 8 builds revealed one new feature: Hyper-V 3.0! Hyper-V 3.0 for Windows 8 will be installed via Control panel, offering a dozen new features

New features:

  • Storage
    • Virtual Fibre Channel Adapter
    • Storage Resource Pools
    • New .VHDX virtual hard drive format (Up to 16TB + power failure resiliency)
  • Memory/Processor Enhancements
    • Support for more than 4 cores! (My machine has 12 cores)
    • NUMA – Memory per Node, Cores per Node, Nodes per Processor Socket
  • Networking Enhancements
    • Hardware Acceleration (Virtual Machine Queue & IPsec Offload)
    • Bandwidth Management
    • DHCP Guard
    • Router Guard
    • Monitor Port
    • Virtual Switch Extensions
    • Network Resource Pools
kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi

VHDX je već tu!

Čuj ,dosta stvari je ovdje zaključano i promjenjeno od prošlih buildova ,a i ovo je x64 build i da ,mogu reći da je brži od Sedmice ,iako je instaliran na vhd!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.6.2011 16:13 (kizo2703).
14 godina
offline
Windows 8 - dojmovi

Da, to je za one koji su zaključili po još nedovršenom izgledu, ah to je sedmica, a izgled dolazi na kraju

 

a baš i nije sedmica ali nema veze....

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
kizo2703 kaže...

VHDX je već tu!

Čuj ,dosta stvari je ovdje zaključano i promjenjeno od prošlih buildova ,a i ovo je x64 build i da ,mogu reći da je brži od Sedmice ,iako je instaliran na vhd!

  Jel brz novi w8,ima kakvog drugačijeg izgleda,bugova?

Neću ništa instaliravat dok en provjerim,i jel mogu nekako instalirat ali da sačuvam windows 7?

PS3 ID- http://gamercards.exophase.com/111351.png
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 - dojmovi

VirtualBox, vmware player, microsoft vpc (pa onda njegov .vhd možeš bootati kao obični disk bez opasnosti za win7)...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Sum_of_all_fears kaže...

VirtualBox, vmware player, microsoft vpc (pa onda njegov .vhd možeš bootati kao obični disk bez opasnosti za win7)...

  Daj pojasni malo?

PS3 ID- http://gamercards.exophase.com/111351.png
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Tommy_123 kaže...

  Daj pojasni malo?

Skini MS VirtualPC i instaliraj Win8 u njega. Ako ne znaš kako, nemoj se ni baviti sa Osmicom.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
Windows 8 - dojmovi

Ili čekaj public betu vjerovatno u rujnu pa je stavi na dual boot na D ili koju već drugu ne sistemsku particiju pa isprobavaj i igraj se

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Sum_of_all_fears kaže...

Skini MS VirtualPC i instaliraj Win8 u njega. Ako ne znaš kako, nemoj se ni baviti sa Osmicom.

Kao i buildovi 7955 i 7959 server ,radi samo na VirtualBoxu ,jel traži ACPI 2.0 koji VirtualPC ne podržava!

Oldy kaže...

Ili čekaj public betu vjerovatno u rujnu pa je stavi na dual boot na D ili koju već drugu ne sistemsku particiju pa isprobavaj i igraj se

Najpametnije! Jel treba puuuno živaca i vremena i opet neće raditi kako ''treba''!

 

Da se odmah razumijemo - sam sistem ,bez tweakova i pilula za otključavanje skrivenih funkcija radi dobro - brži je od Sedmice x64 ,i u izvršavanju svih operacija ,i u bootu i restartu.

I itekako se može koristiti kao punokrvni OS ,ali ne i kao jedini!

 

Čak je moguća i aktivacija ,ali samo sa Windows 7 retail ključevima i samo preko telefona!

Više o tome na MDL forumu! (ne može direktan link zbog pravila foruma {#})

 

Ali ,bez novog explorera (Ribboni) ,bez logona ,bez svega ostalog šta je zaključano ,to je samo tweakana Sedmica!

A ako upotrebite RedPill Enabler (koji jedini radi na ovom buildu) događaju se čudne stvari - sistem se neće ugasiti ili restartati ,počinje štekati ,a može vam se dogoditi

(kao meni) da se sistem bez ikakvog razloga odbije bootati ,nakon što je sinoć radio bez većih problema!

Meni se danas kod pokušaja bootanja čak i ugasila grafička kartica i mašina je čak zapištala da je uopće nema! I to sa native driverima!

 

Ali ponavljam ,to se sve događa samo nakon što se uključi RedPill Enabler.

 

Inače ,setup i OOBE su još uvijek iz Sedmice (iako se OOBE može otključati

Original OOBE Original OOBE
  sa RedPill-om) ,kao i sve ostalo!

 

Novi je boot screen sa ''Beta'' ribom

Boot Boot
,iako sumnjam da će takav i ostati!

 

Ukratko - tko nema volje ,živaca i slobodnog vremena ,slobodno nek propusti ovaj build i pričeka rujan ,kad će biti predstavljena prva javna Beta u kojoj će sve nove funkcije biti otključane!

 

I da ,zadnji Windows 8 build (za koji se zna) je 8030.0.110620-1742

 KLIK

 

build 8030 build 8030
 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2011 0:48 (kizo2703).
13 godina
protjeran
offline
Windows 8 - dojmovi

zanima me dali je windows 8 samo za tablete ili je i za računala...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

Ne vidim ni jedan razlog prelaska na Windows 8 sa sedmice.

 
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
davorsite kaže...

Ne vidim ni jedan razlog prelaska na Windows 8 sa sedmice.

Ja ne vidim niti jedan razlog za prelazak sa viste na windows 7. Čak štoviše, sličniji su vista i windows 7 nego W7 i W8.

 

Trenutno još nema smisla uopće o takvim izjavama, sve ovo viđeno je dosta šturo i malo u odnosu na konačan proizvod.

Peace means I'm reloading my gun.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
toshibaboy kaže...

zanima me dali je windows 8 samo za tablete ili je i za računala...

Za oboje ,zato postoji TwinUI ...

davorsite kaže...

Ne vidim ni jedan razlog prelaska na Windows 8 sa sedmice.

Nitko nikog ne tjera na prelazak ,a i još smo daleko od gotovog proizvoda ....

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
davorsite kaže...

Ne vidim ni jedan razlog prelaska na Windows 8 sa sedmice.

Vidjeti ces ga kada izade gotovo verzija Win 8 na "trziste", a ne sada dok je jos debelo u razvojnoj fazi.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
Windows 8 - dojmovi

A neki, tj. mnogi ne vide razlog da pređu sa XP dan danas ga vrte, tako da je to ne vidim razlog, relativan pojam

bug caruje, um klade valja
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Oldy kaže...

A neki, tj. mnogi ne vide razlog da pređu sa XP dan danas ga vrte, tako da je to ne vidim razlog, relativan pojam

Koliko god i sam bio "konzervativan" sto se tice prelaska na novi OS (jedan sam od onih koji su "preskocili" Vistu i to totalno), ne vidim razlog zasto danas pored Win7 koristiti i dalje XP koji je daleko losiji OS no ok, 100 ljudi 100 cudi...100 zena, 200 piiiip. {#}

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
protjeran
offline
Windows 8 - dojmovi

Dajte ljudi samo komentare stavljate pa neka mi netko kaze dali je koristio windows 8 kako radi...dali ima direkdat update...da se mogu driveri pronaci...hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 - dojmovi

Nije final a nije ni beta - dakle OS u ranom stadiju razvoja. Pojam "stabilnost" ovdje se ne može direktno uspoređivati sa stabilnosti nekog drugog OSa. Koliko ja vidim, updatea se samo defender.

 

Win8 se temelji na Win7 a on na Visti tako da driveri nisu problem. Uvjetno. Pogotovo oni koji rade sa hardverom koji ne voli malverzacije (grafičke i sl.). Za jedan OS u alpha fazi radi sasvim solidno. Kao jedini OS na kompu ne valja, eventualno dual boot sa primarnim ili u VPC.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
toshibaboy kaže...

Dajte ljudi samo komentare stavljate pa neka mi netko kaze dali je koristio windows 8 kako radi...dali ima direkdat update...da se mogu driveri pronaci...hvala.

Pa pročitaj moj post ,da se ne moram ponavljati! Mislim da sam bil dovoljno opširan ,uostalom sad i pišem s Osmice! {#}

 

Driveri? Skoro svi driveri (osim VIA HD zvuka) ,uključujući tu i USB 3 i SATA 6.0 skinuti su tijekom same instalacije.

Jedina opcija su driveri grafiku ,ali koliko vidim i ovi ''native'' rade sasvim dobro!

Sum_of_all_fears kaže...

Nije final a nije ni beta - dakle OS u ranom stadiju razvoja. Pojam "stabilnost" ovdje se ne može direktno uspoređivati sa stabilnosti nekog drugog OSa. Koliko ja vidim, updatea se samo defender.

 

Win8 se temelji na Win7 a on na Visti tako da driveri nisu problem. Uvjetno. Pogotovo oni koji rade sa hardverom koji ne voli malverzacije (grafičke i sl.). Za jedan OS u alpha fazi radi sasvim solidno. Kao jedini OS na kompu ne valja, eventualno dual boot sa primarnim ili u VPC.

Upravo to - ovo je Milestone 3 verzija ,build 7989 ,a izlazak RTM-a je najavljen za četvrti kvartal 2012!

A trenutna verzija je neki 803X!

 

Da ,od sistema updatea se samo Defender.

 

Od AV-a rade MSE ,Avast i Avira ,svi u Windows 7 compatibility modeu.

Više-manje svi drugi programi rade normalno kao i na Sedmici.

 

Ponavljam još jedamput - sam sistem je dobar ,stabilan i brz ,ali - ako ga želite samo zbog novog GUI-ja ,novog logona ,ribbona u exploreru i novog Task managera ,budite spremni na to da neke stvari neće raditi kako treba!

RedPill otključava nove funkcije ,ali u isto vrijeme će sje{#}at neke druge!

 

A u međuvremenu ,otkril sam ''lijek'' za blokiranje u restartu ili shutdown screenu - isključite Tablet PC Components u Windows Features!

 

U međuvremu ,nakon updatea RedPilla ,opet se događa blokada restarta i shutdowna!! This Pill sucks!!

Nažalost ,jedina je koja radi na ovom buildu!{#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 21:32 (kizo2703).
14 godina
offline
Windows 8 - dojmovi

Mene samo zanima hoce li ovaj windows phone 7 izgled biti dostupan i za desktop računala?

Bilo bi zgodno, ali nije potrebno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 - dojmovi

za tablete da ili ako imaš touch ako na to misliš, na stolna ili lapove ide obični netouch, ako sam te dobro shvatio

 

i polako to je još jedno veliko gradilište, ima još i godinu i pol do konačne verzije iliti RTM-a

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2011 4:13 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - Procurio Windows 8 M3 build 7989 x
kizo2703 kaže...

Windows 8 M3 build 7989 x64 EN je procurio i ''pravi'' je!

Linkovi na PP ili potražite na TPB-u!

 

Hashevi :

    File name: 6.2.7989.0.amd64fre.winmain.110421-1825.iso
    Size: 3.54GB (3,229,550,592 bytes)
    CRC32: 17B61527
    MD5: 5CB7A32FB7A83972081792EC27BA8CCC
    SHA-1: 5C7828407F6C8CD8EE655E821AEA85F3544BCB84

     Više nakon instalacije ... {#}

 

Pošalji link na PM (Ako ima x86).

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 21:24 (miki150).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - Procurio Windows 8 M3 build 7989 x
miki150 kaže...
kizo2703 kaže...

Windows 8 M3 build 7989 x64 EN je procurio i ''pravi'' je!

Linkovi na PP ili potražite na TPB-u!

 

Hashevi :

      File name: 6.2.7989.0.amd64fre.winmain.110421-1825.iso
      Size: 3.54GB (3,229,550,592 bytes)
      CRC32: 17B61527
      MD5: 5CB7A32FB7A83972081792EC27BA8CCC
      SHA-1: 5C7828407F6C8CD8EE655E821AEA85F3544BCB84

        Više nakon instalacije ... {#}

 

Pošalji link na PM (Ako ima x86).

  Također.

PS3 ID- http://gamercards.exophase.com/111351.png
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - Procurio Windows 8 M3 build 7989 x
miki150 kaže...

Pošalji link na PM (Ako ima x86).

 

Tommy_123 kaže...

  Također.

 

Nema ,samo x64! Ako ipak hoćete probati ,link je gore ,u mojem postu ,no ,evo ga još jedamput!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2011 1:42 (kizo2703).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice