Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.346.310
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1
Pozdrav ljudi, sranje je do neba pa pomagajtemako Boga znate. Da skratim pricu, pocelo je kad sam updateao win 8 na 8.1 prije 2 dana. Laptop je ideapad y580, na njemu su original winsi ali nemam DVD od njih. Nakon updatea, npr, idem ugasit laptop, a on krene unshut down, i tako moze stajati zelena podloga do sudnjeg dana. Ili radim 15 min na njemu, surfam, sve zabloka, nista, neupotrebljio. U igrama se rusi, samo odjednom prestane procesuirati ( ventilator spsuti okretaje, po tom sam skuzio) i od laptopa dalje nista. Onda sam ja pametnjakovic iso to sređivati, ubacio win 7 s DVD-a, krenula je instalacija i dodje do djela gdje treba odabrati particiju na koju da se instaliraju. Neda na ni jednu, ja sam neke brisao, formatirao, uglavnom, napravio sam sranje, mislio sam da tu instalacija ide ko na PC-u :/ u medjuvremenu saznao da su to neke drugacije vrste particija a ne ntfs. Da napomenem, vise manje sam laik za kompove, al winse sam do sad valjda 5 puta instaliravao, mislio sam da nemma kaj zeznut. Izgleda da sam obrisao te win 8.1 koji su bili na lapu i sad tek nis nemrem, nemrem bootat stare win 8, a nove mi neda instalirat :/ kaj da radim,ima ko savjet?
Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
angel of fire kaže...
Pozdrav ljudi, sranje je do neba pa pomagajtemako Boga znate. Da skratim pricu, pocelo je kad sam updateao win 8 na 8.1 prije 2 dana. Laptop je ideapad y580, na njemu su original winsi ali nemam DVD od njih. Nakon updatea, npr, idem ugasit laptop, a on krene unshut down, i tako moze stajati zelena podloga do sudnjeg dana. Ili radim 15 min na njemu, surfam, sve zabloka, nista, neupotrebljio. U igrama se rusi, samo odjednom prestane procesuirati ( ventilator spsuti okretaje, po tom sam skuzio) i od laptopa dalje nista. Onda sam ja pametnjakovic iso to sređivati, ubacio win 7 s DVD-a, krenula je instalacija i dodje do djela gdje treba odabrati particiju na koju da se instaliraju. Neda na ni jednu, ja sam neke brisao, formatirao, uglavnom, napravio sam sranje, mislio sam da tu instalacija ide ko na PC-u :/ u medjuvremenu saznao da su to neke drugacije vrste particija a ne ntfs. Da napomenem, vise manje sam laik za kompove, al winse sam do sad valjda 5 puta instaliravao, mislio sam da nemma kaj zeznut. Izgleda da sam obrisao te win 8.1 koji su bili na lapu i sad tek nis nemrem, nemrem bootat stare win 8, a nove mi neda instalirat :/ kaj da radim,ima ko savjet?

Kako mislis to da ti neda instalirati nove winse? Nema veze sto si obrisao particije, kreiraj novu i odaberi da se Win instalira na istu.

10 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1

 

Vjerojatno je za win 8 bio gpt disk a ne mbr . A u biosu ce uefi tj secure boot sprečavati drugi os dok se ne iskljuci ili dok se ne pokrene os sa uefi ključevima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

gdje mogu legalno skinut iso za windows 8.1 pro

imam original cd key

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
FeeDzOR kaže...

gdje mogu legalno skinut iso za windows 8.1 pro

imam original cd key

KLIK

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
10 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav,

 

Jučer sam napravio update windowsa 8.1 i radilo je ok,ali danas mi nema onog " PIN to START " desnim klikom na aplikaciju?!?!?

 

Surfao sam po netu i nemogu nista naći, možda sam nesvjesno isključio negdje u postavkama ( ako je to moguće? )

 

 

MOlim pomoć ekipa

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Uvijek možeš pinnati aplikaciju dok je otvorena pa na taskbaru stisnuti desni klik na ikonu te aplikacije.

Ali bi morao imati tu opciju i na desktopu, nešto si uspio smuljati {#}

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
mrxa1 kaže...

Uvijek možeš pinnati aplikaciju dok je otvorena pa na taskbaru stisnuti desni klik na ikonu te aplikacije.

Ali bi morao imati tu opciju i na desktopu, nešto si uspio smuljati {#}

 

Da...znam to za taskbar...ali nije mi jasno što se dogodilo da nemogu na desku to....jučer je radilo ok, a jutros čim sam upalio nemože

 

A mislim da ne postoji takva postavka za uljučiti/isključiti pin to start

14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

 

Moj laptop sa orig Win 8.1 uskoro mijenja vlasnika , rođak ili dećko sa oglasa pa ko' da više peneza;) ali neznam kako da uklonim moj hotmail acc sa kojim sam ga registrovao. Googlo sam malo ali... molio bih pomoć da se nemučim više. Sad sam baš newbieeeeeeeeeeeeee.........

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
joyjoy kaže...

 

Moj laptop sa orig Win 8.1 uskoro mijenja vlasnika , rođak ili dećko sa oglasa pa ko' da više peneza;) ali neznam kako da uklonim moj hotmail acc sa kojim sam ga registrovao. Googlo sam malo ali... molio bih pomoć da se nemučim više. Sad sam baš newbieeeeeeeeeeeeee.........

 

Hvala

 

format C sigurno

11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
joyjoy kaže...

 

Moj laptop sa orig Win 8.1 uskoro mijenja vlasnika , rođak ili dećko sa oglasa pa ko' da više peneza;) ali neznam kako da uklonim moj hotmail acc sa kojim sam ga registrovao. Googlo sam malo ali... molio bih pomoć da se nemučim više. Sad sam baš newbieeeeeeeeeeeeee.........

 

Hvala

Metro>PC Settings>Accounts>Your Account>Disconnect>Svoj password. I mislim da je to to. Pošto mi se neda isprobavat micanje i stavljanje accounta. :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.9.2014 17:02 (zviznemte).
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

.. traži pod local acc. (usput obriši trenutnog juzera)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
zviznemte kaže...
joyjoy kaže...

 

Moj laptop sa orig Win 8.1 uskoro mijenja vlasnika , rođak ili dećko sa oglasa pa ko' da više peneza;) ali neznam kako da uklonim moj hotmail acc sa kojim sam ga registrovao. Googlo sam malo ali... molio bih pomoć da se nemučim više. Sad sam baš newbieeeeeeeeeeeeee.........

 

Hvala

Metro>PC Settings>Accounts>Your Account>Disconnect>Svoj password. I mislim da je to to. Pošto mi se neda isprobavat micanje i stavljanje accounta. :)

 

Upio sam nekako , prvo morao dodati novi acc (administrator) , pa ovaj delete (ode sve za njim:onedrive.... sretno).

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.9.2014 21:48 (joyjoy).
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1
Jel ima netko problem s ovim Metroom sa strane(i lijeve i desne) ? Jednostavno mi odjednom ne želi da mi prikaže niti s lijeve niti s desne strane metro navigaciju... Ne znam zašto al imam dugo ovaj problem >:(
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

_

EVERYBODY LIES
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.9.2014 12:47 (Telsey).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
A dal bi ti se dalo svaki pola sata prekidat posao i resetirati komp
11 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Instalirao sam Windows 8.1 na laptop koji ima solidnu konfiguraciju:

Latitude E5500

Intel Core2Duo P8600 2.4GHZ

Ram 4GB

Grafika Intel GMA 4500

 

Problem je sto kad otvaram neki folder gore gdje je link ona zelena crta se puni sporo kao da sam instalirao windows 8 na pentium 2 i po :D

Postavio sam ikonice na "lage" tako da kad otvorim folder pojave se one slicice na folderima,e te slicice se ne pokazu dok se zelena linija ne napuni,a to je po 30,40 sekundi.To i nije neki problem ali mi ide na zivce,nije moguce da windows 7 otvara sve munjevito a osmica ne moze slicicu na folderu da otvori.Kad otvorim nesto sa USB-a ili memoriske kartice jos mu vise treba da ucita,a sedmica to ucita za manje od sekunde :)

 

Jel moze to nekako da se rijesi,googlao sam nesto ali dzaba...Ne znam kako da nazovem taj problem :))

 

 

Sadmir K
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2014 22:10 (Sadmir01).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Probaj iskljuciti Windows Search

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2014 23:49 (djigibao).
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Iskljucio,kao da je malo bolje,sad nekad otvori normalno a nekad opet po starom...Sad defregmentisem HDD da vidim hocel bit bolje.

Sadmir K
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Sadmir01 kaže...

Iskljucio,kao da je malo bolje,sad nekad otvori normalno a nekad opet po starom...Sad defregmentisem HDD da vidim hocel bit bolje.

 

Mozes malo pogledat i ovaj video:

 

Fix Windows Slow Folder Loading Problems

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Nista vratio sam se na sedmicu,sve leti{#}

Malo sam bacio oko u task manager kad sam instalirao osmicu na laptop i primijetio da mi procesor vecinom stoji na 0% zauzeca (cist sistem) pa sam se iznenadio jer mi sedmica ide od 2 do 5% 

Prije par sedmica neko je ostavio komentar kako windows 8 vise opterecuje HDD,ja sam se nasmijao i dislajkovao objavu al sam se uvjerio da je to istina (barem na pojedinim konfiguracijama) signalna lampica od hdd-a je puno vise sijala kad ceprkam po folderima i hdd je pravio dosta vecu buku u odnosu na windows 7 koji je isti posao obavljao dosta lakse.Tako je barem na mom laptopu (Na racunaru mi windows 8 radi puno bolje).

Tako da se izvinjavam kolegi na dislajku,ipak je u pravu :)))

 

 

Sadmir K
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.9.2014 20:54 (Sadmir01).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Sadmir01 kaže...

Nista vratio sam se na sedmicu,sve leti{#}

Malo sam bacio oko u task manager kad sam instalirao osmicu na laptop i primijetio da mi procesor vecinom stoji na 0% zauzeca (cist sistem) pa sam se iznenadio jer mi sedmica ide od 2 do 5% 

Prije par sedmica neko je ostavio komentar kako windows 8 vise opterecuje HDD,ja sam se nasmijao i dislajkovao objavu al sam se uvjerio da je to istina (barem na pojedinim konfiguracijama) signalna lampica od hdd-a je puno vise sijala kad ceprkam po folderima i hdd je pravio dosta vecu buku od u odnosu na windows 7 koji je isti posao obavljao dosa lakse.Tako je barem na mom laptopu (Na racunaru mi windows 8 radi puno bolje).

Tako da se izvinjavam kolegi na dislajku,ipak je u pravu :)))

 

 

Prihvatam izvinjenje {#}

Kod mene ista stvar kao sto sam i rekao. Na laptopu HDD je puno vise opterecen kada koristim windows 8, dok je na PC-u sve ok.

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Almin94 kaže...
,,,

Kod mene ista stvar kao sto sam i rekao. Na laptopu HDD je puno vise opterecen kada koristim windows 8, dok je na PC-u sve ok.

-.. da se laici nebi sad čudili, objašnjenje.

-količina RAMa, brzina HDDa (fizički 2.5-3.5 i 5.400/7.200), powermanagment-struja (notebook i npr baterija), uz sto drugih dodataka, utilsa, drivera.. (cut), upravo to je razlika između bezbroj različitih PCa. Zato i različiti rezulati/ponašanje. Jer ako OS indexira, tad disk radi. Ako je više RAMa, cachiranje pomaže, itd itd. Jer OS je isti, radi jednako, ali ovisi o HWu i SW (ostali soft, kao driveri i smeće koje zan biti predinstalirano na OEMima uz defaultne postavke kao autoupdate, backup, scandisk, defrag itd itd itd..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.9.2014 18:21 (ihush).
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Stiglo novi 184mb update-a{#}

14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
galinjo24 kaže...

Stiglo novi 184mb update-a{#}

Što se točno nalazi u njemu??

http://freebitco.in/?r=624635
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
   x18x05x kaže... 
galinjo24 kaže...

Stiglo novi 184mb update-a{#}

Što se točno nalazi u njemu??

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
galinjo24 kaže...
   x18x05x kaže... 
galinjo24 kaže...

Stiglo novi 184mb update-a{#}

Što se točno nalazi u njemu??

 

http://support.microsoft.com/kb/2975719

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Ništa bitno, nema smisla raditi update. Barem meni nema.

http://freebitco.in/?r=624635
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
x18x05x kaže...

Ništa bitno, nema smisla raditi update. Barem meni nema.

Siguran?

 

Pročitaj ''List of the fixed issues'' pa onda to reci. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
x18x05x kaže...

Ništa bitno, nema smisla raditi update. Barem meni nema.

Siguran?

 

Pročitaj ''List of the fixed issues'' pa onda to reci. {#}

Više pola toga je za RT i Windows Server, tako da baš i nema nešto bitno popravljati u samim Windowsima.

http://freebitco.in/?r=624635
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice