Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.349.753
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
RealMadrid4Ever kaže...
siick_bubble_gumm kaže...
RealMadrid4Ever kaže...
siick_bubble_gumm kaže...

pozz, imam jedno pitanje, ovako korisim google chrome ( 64x ) na windows 8.1 ali mi ne zeli pustiti javu na odredenim stranicama, pise kao install plugin and reaload page, ja to uradim i opet isto. kako to rijesiti ? hvala.

jesi pokušao OVO

jesam, nista.

Pokusaj ovo klikni na Add i dodaj odredenu domenu npr http://www.bug.hr/

napravio, opet isto. nema veze 

mpetr01
10 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

yo boysi,

 

Ne rade mi live tiles news ,sports  na windows 8.1

 

kako to popraviti,što da učinim...možda je neko imao ovakav problem

 

 

Prije sam deinstalirao i ponovno instalirao programe i radilo je, ali sad nece nikako

 

hvala unaprijed

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1
Jel zna neko kak da vratim na defult font nakon kaj sam RR PC pojavio mi je ovaj font bez razloga kak da vratim na normalan? ova slova ukoso kak da ih maknem?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Nov sam u W8 svijetu. Od kada je izasao, koristim W7, a prije toga XP. Vistu sam bio radi "musica" preskocio. Zanima me dali mi vrijedi instalirat W8 64 bit ili preskocit.

-dali racunalo brze radi s njima?

-dali je bolji rezultat u igrama?
- Dali ima klasicno W7 sucelje, START, ikonice itd...ne svida mi se metro dizajn (WP FTW, al ovo nikako jer nemam monitor na dodir, nego mis)

 

14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Osobno ga nisam koristio na svom računalu, dok sam ga koristio na drugim laptopima, i poprilično brzo radi. I mnogo ljudi kaže da fenomenalno radi, i da je puno bolji čak i u igrama.
Što se tiče sučelja i sličnih stvari, ima, postoje načini kako to srediti da izgleda kao W7, s toga nemaš razloga za strah.
Optimizam je nedostatak iskustva.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Ovako ljudi otkad imam novi mob, punim ga preko kompa, slusalice nosim na usima (prikopčane na komp)  i kada je prikopčan na komp čujem preko slusalice čudne zvukove. 

Čuo sam da su drugi isto imali sa nekim drugim mobom slican problem, i da su to riješili sa reinstalacijom drivera za usb.  

 

Skinuo sam usb driver za moj mob, bas sa njihove stranice. U biti nije installer nego driveri u zip fileu. Stvar je u tome sto neznam to instalirati.  Probao sam u device manageru instalirati ali windows kao da ne treba te drivere. Kako je to najbolje instalirati ??? Na što da idem u device manageru ? 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

bi li netko mogao dati link ili ime onog malog programčića koji sprema licencu/kljuc windowsa za drugi put da se ne zafrkajem oko ponovne aktivacije,pa da ga mogu stavit na usb stick za poslije...

zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Mislim da OVO tražiš.
Izgleda da je kolega bolje razumio!

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 18:33 (SHELBY_09).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
x360gamer kaže...

Nov sam u W8 svijetu. Od kada je izasao, koristim W7, a prije toga XP. Vistu sam bio radi "musica" preskocio. Zanima me dali mi vrijedi instalirat W8 64 bit ili preskocit.

-dali racunalo brze radi s njima?

-dali je bolji rezultat u igrama?
- Dali ima klasicno W7 sucelje, START, ikonice itd...ne svida mi se metro dizajn (WP FTW, al ovo nikako jer nemam monitor na dodir, nego mis)

 

Samo me zanima zašto so preskočio Vistu? Provao si pa vidio da "ima mušica?" Jednostavno, naježim se od ovakvih postova!!! Ontopic: Windows 8.1 ti je bolji OS od windowsa 7 i full funkcionalan! Metro ne traži jesti!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 18:41 (BlackMoon).
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Korisitm windows 7 professional i sada mislim preci na win 8.1 pa me zanima razlika izmedu pro i Enterprise verzije ?

Zlatno pravilo:Ako nesto radi ne diraj! Pravi balkanci ne čitaju upute da saznaju na početku kako nešto radi ili kako nešto osposobiti, već da vide gdje su zajebali
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

pozdrav, što na Windowsima 8.1 nemaju oni dodatci kao vremenska prognoza ili sat koji se mogu postaviti na Desktop?

Drugo moje pitanje je, dal za Windows 8.1 postoji Google Mail widget, kao što je to slučaj za Windows 7?

Hvala {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
zagi55 kaže...

Korisitm windows 7 professional i sada mislim preci na win 8.1 pa me zanima razlika izmedu pro i Enterprise verzije ?

Nema je, osim što se Enterprise ne može kupiti pojedinačno, za privatnu upotrebu.

Gale92 kaže...

pozdrav, što na Windowsima 8.1 nemaju oni dodatci kao vremenska prognoza ili sat koji se mogu postaviti na Desktop?

Nema toga na Osmici, bar ne po defaultu. Windows 8 gadgets

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 20:06 (kizo2703).
9 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

pozdrav ekipi, 

jedno pitanje, ja imam windows 8.1 ali Core edition, igram sve bez problema i sve radim na njemu ali me zanima ima li bas neke velike razlike izmedju professionala i cora ? i zasto core ? znam mogao sam gogglat al opet :P 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Koliko ja vidim, nema baš prevelike razlike, ali ipak je pro nekako bolji

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
siick_bubble_gumm kaže...

 znam mogao sam gogglat al opet :P 

Zašto onda nisi? {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 20:59 (kizo2703).
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1
Pozdrav, evo mene opet s onim retardiranim problemom... Znači ovog puta imam TP Link WN722N koji je spojen pomoću USBa(mislim na onaj "produžni kabal") u prednji USB 2.0 port(taj USB pripada malom uređaju koji ima još mogućnost čitanja SD kartica i slično, znači nije USB spojen direktno na matičnu)... Imam Windows 8.1 x64 i sve mi je normalno radilo do jutros kada je nestalo struje na 10 minuta. Komp mi nije bio upaljen, bio je na hibernaciji(ono što RAM prebaci na HDD i ugasi komp) i jutros kad sam se probudio javio mi se opet onaj problem. Piše da sam spojen na net, 5 crtica ali kad želim očitati neku stranicu, izbaci mi poruku da se stranica ne može prikazati. Koristim IE 11 s Metro UIem, pokušao sam i s Google Chromom i ista priča... Radi mi jedino kad se spojim na WiFi Hotspot od mobitela(3G/H+). Jel netko zna do čega bi moglo biti?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...
Pozdrav, evo mene opet s onim retardiranim problemom... Znači ovog puta imam TP Link WN722N koji je spojen pomoću USBa(mislim na onaj "produžni kabal") u prednji USB 2.0 port(taj USB pripada malom uređaju koji ima još mogućnost čitanja SD kartica i slično, znači nije USB spojen direktno na matičnu)... Imam Windows 8.1 x64 i sve mi je normalno radilo do jutros kada je nestalo struje na 10 minuta. Komp mi nije bio upaljen, bio je na hibernaciji(ono što RAM prebaci na HDD i ugasi komp) i jutros kad sam se probudio javio mi se opet onaj problem. Piše da sam spojen na net, 5 crtica ali kad želim očitati neku stranicu, izbaci mi poruku da se stranica ne može prikazati. Koristim IE 11 s Metro UIem, pokušao sam i s Google Chromom i ista priča... Radi mi jedino kad se spojim na WiFi Hotspot od mobitela(3G/H+). Jel netko zna do čega bi moglo biti?

 

Imam taj isti model i isti OS.

Ali nemam njihove drivere nego od Realteka. I radi savršeno...

 

Tako mi je sam sustav stavio i sve šljaka.

 

 

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dali bi mi mogao dati download link za te Realtek drivere? Jel to imaš desktop ili laptop pošto vidim da imaš Bluetooth. Koliko dugo ti radi s tim driverima? Dali si samo tokom instalacije Windowsa 8 uključio WiFi antenu ili? Jel bi možda WAMP server 2.5 mogao smetati driverima da rade? I da, ja prvo instaliram 8.0 i onda iz Storea ažuriram na 8.1, jel i ti tako radiš? Isto tako mi nekad zna net proradit na nekih pola minute, minutu... Isto to se desi kad isključim i uključim antenu. Evo sad sam vidio da kad kliknem na alatnoj traci na onu USB ikonicu(kad želimo nešto sigurno ukloniti iz sustava), tamo uopće nema te antene a pored te ikonice stoji 5 crtica WiFi signala
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2014 15:24 (Dex.pwn).
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Instalirao sam win 8.1 i sad me zanima kako sačuvati odnosno produžiti vijek SSD. Iskljucio sam Hibernate, Sleep, Defragment, System restore, Indexing. Da prebacim paging file na HDD?

Zlatno pravilo:Ako nesto radi ne diraj! Pravi balkanci ne čitaju upute da saznaju na početku kako nešto radi ili kako nešto osposobiti, već da vide gdje su zajebali
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2014 18:58 (zagi55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
zagi55 kaže...

Instalirao sam win 8.1 i sad me zanima kako sačuvati odnosno produžiti vijek SSD. Iskljucio sam Hibernate, Sleep, Defragment, System restore, Indexing. Da prebacim paging file na HDD?

 

SSD Fresh 2015

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

otisao sam tamo da provjeri sve update koji su izasli i bilo je oko 900 mb i to se skinulo medutim i dalje nema onog update 1.. kako da ga rucno updateam?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 13:44 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Kako se zove program s kojim mogu 8.1 x64 ISO da napravim bootabilan fajl na DVDu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Skini i instaliraj ovo(ako več nemaš)

https://www.ashampoo.com/en/usd/dld/7110/Ashampoo-Burning-Studio-FREE/

Idi na -Disc image-burn image i to je to,imaš boot-abilni DVD.

10 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Ako imaš iso koje je bootabilan, možeš snimiti i iz Explorera na dvd.

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Hvala, koristio sam FreeISOBurner, metnio sam DVD i stavio da mi ase boota s CDROMa(tako piše i BIOSu, ubiti iz optike se diže) a nije mi htjelo ni izbaciti nikakvu poruku da lupim neku tipku ako želim da mi se botta s DVDa, nego je odmah počelo dizat s HDDa

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

Hvala, koristio sam FreeISOBurner, metnio sam DVD i stavio da mi ase boota s CDROMa(tako piše i BIOSu, ubiti iz optike se diže) a nije mi htjelo ni izbaciti nikakvu poruku da lupim neku tipku ako želim da mi se botta s DVDa, nego je odmah počelo dizat s HDDa

mos i sa usb-a ako imas od 8 gb jednostavnije je http://wudt.codeplex.com/

skroz jednostavno,stavio iso jucer uz pomoc ovoga, ne brini sto kaze 7 radi i na 8.1 provjereno...

13 godina
offline
Windows 8 i 8.1
Sveti PCE Forum!!!
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
djigibao kaže...
zagi55 kaže...

Instalirao sam win 8.1 i sad me zanima kako sačuvati odnosno produžiti vijek SSD. Iskljucio sam Hibernate, Sleep, Defragment, System restore, Indexing. Da prebacim paging file na HDD?

 

SSD Fresh 2015

Jel valja taj program? free vrezija?

 

Isplati li se stavlja na pc?

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice