Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.346.320
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
16 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Update:

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

bok!

citam postove,ali nisam pronaso to kaj sam trazio.

 

iam komp star cca 6god.

 

maticna gigabyte p35  dsr3  2.1(zadnji bios iz 2009-te)(2-3 mjeseca nakon kupnje u vidi-ju ili negdje drugdje je proglasena najbrzom,....)

intel e8400 2 x 3000(i u bug-u je pisalo da ga mogu dignuti na 3,8 bez dizanja napona.probao sam jednom

na 3,6(sa starim biosom),pa je malo stekalo,ali da sam malo dignuo napon brijem da bi radio.nije mi trebalo pa nisam prckao po tome)

radeon hd3870 toxic 512  DDR4

4g memorije ocz

 

jel to moze vrtjeti W8.1 bez bilo kakvih problema?

i jel moze link od cistog W8.1.pro(sada skidam neki,ali ali na toj stranici ima i serial,tak da je to ziher piratska verzija.)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 8:50 (k1z+).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
PlayMaker10 kaže...
alias_noname kaže...

pomagajte, prominit iz ahci u IDE nacin rada, bez da reinstaliram windowse, nesto moran prominit u registriyu pa onda tek u biosu stavit u IDE nacin inace mi se nece bootat, aj ako ko zna sta triban napravit, hitno je

Ne moraš, u tom smjeru je dovoljno u BIOS-u stavit IDE mod i neće bit problema, problemi su prisutni samo u obrnutom smjeru- to je provjereno s moje strane.

probao sam to, ali nije mi htjelo bootat, bio sam prominio nesto pod storeahci iz 0 u 3 i nista nije bilo, ma reinstalirat cu windowse sa promjenjenim bios postavkama

12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Jucer sam rusio windows sa win 8.1 RT verzije na ovu novu i imao sam na Properties u mikrofonu opciju VoiceEz(ili nesto slicno) a sada je vise nemam pa ako bi mi itko mogao reci gdje da nadem taj dodatak jer je bio jako koristan,kod suma pozadinskog

It's not about the money...It's about sending a message
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 11:26 (ii7scw).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
k1z+ kaže...

    maticna gigabyte p35  dsr3  2.1(zadnji bios iz 2009-te)(2-3 mjeseca nakon kupnje u vidi-ju ili negdje drugdje je proglasena najbrzom,....)

intel e8400 2 x 3000(i u bug-u je pisalo da ga mogu dignuti na 3,8 bez dizanja napona.probao sam jednom

na 3,6(sa starim biosom),pa je malo stekalo,ali da sam malo dignuo napon brijem da bi radio.nije mi trebalo pa nisam prckao po tome)

radeon hd3870 toxic 512  DDR4

4g memorije ocz

 

jel to moze vrtjeti W8.1 bez bilo kakvih problema?

Definitivno moze, neces imati nikakvih problema. Stavi si 64bit verziju {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 11:06 (dinos3).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
dinos3 kaže...
k1z+ kaže...

 

Definitivno moze, neces imati nikakvih problema. Stavi si 64bit verziju {#}

hvala dinos3!

jos samo kada bih imao link otkuda skinuti 8.1 pro 64??osim sa oficijalne.

12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1
Pozdrav, naime koristim Windows 8.1 i imam problema sa google chrom.om. Nemogu ga normalno pokrenuti... A to znaci da svaki put moram desni klik i odabrati prozor odnosno pinane prozore u padajućem izborniku. To mi se desilo nakon ponovnog podizanja Windowsa 8 a nakon čega je sljedio update na 8.1. Isto tako mi ne radi pokretanje sa task bara nego samo pomoću desnog klika... Probao sam više puta reinstalirat, obrisati sve njegove podatke i reinstalirati. Mijenjao sam target putanju sa -nosplash ili slicno. Probao sam mijenjati compatibility mode. Probao sam mijenjati administratorske postavke. Probao sam kreiranje novog korisnika. Probao sam offline installer. Probao sam u app Data mijenjati naziv foldera i čistiti cache. Probao sam napraviti update/downgrade video drivera. Vijerovatno sam toga još isprobao ali nisam uspio riješiti problem. Također zaboravio sam reci da koristim 64bit windowse. Hvala i nadam se da je neko imao sličan / isti problem.
Let it be
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
duzda kaže...
Pozdrav, naime koristim Windows 8.1 i imam problema sa google chrom.om. Nemogu ga normalno pokrenuti... A to znaci da svaki put moram desni klik i odabrati prozor odnosno pinane prozore u padajućem izborniku. To mi se desilo nakon ponovnog podizanja Windowsa 8 a nakon čega je sljedio update na 8.1. Isto tako mi ne radi pokretanje sa task bara nego samo pomoću desnog klika... Probao sam više puta reinstalirat, obrisati sve njegove podatke i reinstalirati. Mijenjao sam target putanju sa -nosplash ili slicno. Probao sam mijenjati compatibility mode. Probao sam mijenjati administratorske postavke. Probao sam kreiranje novog korisnika. Probao sam offline installer. Probao sam u app Data mijenjati naziv foldera i čistiti cache. Probao sam napraviti update/downgrade video drivera. Vijerovatno sam toga još isprobao ali nisam uspio riješiti problem. Također zaboravio sam reci da koristim 64bit windowse. Hvala i nadam se da je neko imao sličan / isti problem.

Jesi probao instalirati Chrome 64bit?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Jesam, ista stvar... Pobao sam downloadati sa službene stranice, ne radi kako treba. Probao sam downloadati sa torenta ne radi, probao sam downloadati sa nekih "partnerskih stranica" offline installere  ne radi...

 

Između ostaloga smatrao sam da ne trebam napisati da sam probao i 32 i 64 bitne instalere... Ali izgleda ipak treba i očito napisati.

Let it be
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 15:26 (duzda).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
duzda kaže...

Jesam, ista stvar... Pobao sam downloadati sa službene stranice, ne radi kako treba. Probao sam downloadati sa torenta ne radi, probao sam downloadati sa nekih "partnerskih stranica" offline installere  ne radi...

 

Između ostaloga smatrao sam da ne trebam napisati da sam probao i 32 i 64 bitne instalere... Ali izgleda ipak treba i očito napisati.

a jel si probao pogasiti apsolutno svu zastitu?

14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Jedno pitanje.. Dakle imam instaliran windows 8.1 u legacy modu na laptopu, a sada bih zelio to prebaciti u UEFI mod. Trenutno imam dvije particije od kojih jednu koristim za backup potrebnih podataka. Sada, da bih instalirao Windows u UEFI modu moram prebaciti disk iz MBR-a u GPT. Interesuje me da li moram sve particije brisati da bi to uradio? Ako moram, onda cu izgubiti sve podatke ili se moze prebaciti samo ta particija na koju bi instalirao Windows, a da druga ostane nedirnuta s backup podacima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Bok ljudovi. Imam jedan mali problemčić.

 

Danas mi je istekao "probni rok" za Windows 8.1 Pro 64 bit. Pokušavam ga ponovo aktivirat ali dok stisnem gumb 'Activate Windows' ništa se ne događa, ne otvara onaj prozor koji bi trebalo.

 

Zna neko zašto mi ne otvara ništa ili dali postoji neka alternativa gdje se isto može aktivirat?

 

Hvala.

Xfire: lxexo // Steam: leozjeee // BF4: http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/leo_ZJEEEh/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Nisam Ja,Nisi Ti kaže...

Bok ljudovi. Imam jedan mali problemčić.

 

Danas mi je istekao "probni rok" za Windows 8.1 Pro 64 bit. Pokušavam ga ponovo aktivirat ali dok stisnem gumb 'Activate Windows' ništa se ne događa, ne otvara onaj prozor koji bi trebalo.

 

Zna neko zašto mi ne otvara ništa ili dali postoji neka alternativa gdje se isto može aktivirat?

 

Hvala.

Vjerojatno ''torrent verzija'' u kojoj je blokirana aktivacija?

 

BTW, Windows 8/8.1 nema ''probni rok''. Ako je original, untouched verzija ključ moraš upisati kod instalacije. Sve drugo je fake.

 

Ako ipak imaš ključ, možeš probat aktivirati u Command promptu (Run as Administrator) , sa komandama:

 

slmgr /ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX
slmgr /ato

 

[XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX je, naravno, ključ]

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 14:01 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Almin94 kaže...

.. da bih instalirao Windows u UEFI modu moram prebaciti disk iz MBR-a u GPT...

- ne, ne moraš. To su odvojene stvari. Win8 podržava oba moda. (obrnuto drugi OSevi ne podržavaju gpt+efi+sec.. i tad zbog tih OSeva radiš izmjenu).

 

Nisam Ja,Nisi Ti kaže...

..

 

Danas mi je istekao "probni rok" ..

 -istekao je. (to mu je smisao). Ako pronađeš 'alternativu' tad to ''tiše'' javiš, ipak se forum drži nekih pravila. Dozvoljena alternativa je 'forkmat c': + install =novi trial.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...
Almin94 kaže...

.. da bih instalirao Windows u UEFI modu moram prebaciti disk iz MBR-a u GPT...

- ne, ne moraš. To su odvojene stvari. Win8 podržava oba moda. (obrnuto drugi OSevi ne podržavaju gpt+efi+sec.. i tad zbog tih OSeva radiš izmjenu).

I kako onda da prebacim?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Almin94 kaže...

I kako onda da prebacim?

''Prebaciti'' se ne možeš - moraš nanovo instalirati sistem. {#}

 

Prvo, obrišeš cijeli disk - najbolja i najbrža opcija je naredba ''clean'' u diskpartu,

i onda ga inicijaliziraš kao GPT u Disk Managementu.
Ako na njega instaliraš sistem, formatiraj ga prilikom instalacije, da on sam napravi dodatne pomoćne particije.
Naravno, to ne možeš napraviti iz OS-a koji je na tom disku.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 15:28 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Cekaj, znaci moram obrisati sve particije sa diska? Ne postoji nacin da prebacim samo jednu particiju u GPT?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 17:45 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Almin94 kaže...

Cekaj, znaci moram obrisati sve particije sa diska? Ne postoji nacin da prebacim samo jednu particiju u GPT?

Ne. Samo cijeli disk može biti MBR ili GPT. Ne postoji način za prebacivanje pojedinih particija.

 

Postoje alati za prebacivanje diskova bez brisanja, ali se do sad nisu pokazali baš najpouzdanijima, tak da je najpametnije: backup > brisanje diska > inicijaliziranje u GPT i ponovna instalacija.

Drugi ''problem'' GPT-a je da sistem ne može raditi bez dodatnih fileova i particija, kojih inače nema na MBR-u.

Početak instalacije, prazan disk ... Početak instalacije, prazan disk ...
... klik na format i umjesto dvije particije u MBR-u, u GPT-u se ''stvore'' četiri''! ... klik na format i umjesto dvije particije u MBR-u, u GPT-u se ''stvore'' četiri''!
 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 0:22 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pitanje.

Ako ja preko USB-a pokrenem Linux, hoću li moći formatirati particije za WIN8 u particije za WIN7?

Imam laptop s kojim su dosli WIN 8 ali s WIN 8,1 mi je sve krenulo naopako, pa sam ja to isao ceprkati i usrao sam stvar, izbrisao pola WIN8 i sad se ni oni ne mogu dici, a ne mogu ni WIN7 instalirati jer ne odgovaraju formati particija (nisu NTFS koje trebaju za WIN7).

Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
angel of fire kaže...

Pitanje.

Ako ja preko USB-a pokrenem Linux, hoću li moći formatirati particije za WIN8 u particije za WIN7?

Imam laptop s kojim su dosli WIN 8 ali s WIN 8,1 mi je sve krenulo naopako, pa sam ja to isao ceprkati i usrao sam stvar, izbrisao pola WIN8 i sad se ni oni ne mogu dici, a ne mogu ni WIN7 instalirati jer ne odgovaraju formati particija (nisu NTFS koje trebaju za WIN7).

Bolja opcija je onda formatiranje sa instalacijskog dvd/usb-a Sedmice. Ili sa Hirens BootCD-om.

I particije formatirane u Osmici, Sedmica prepoznaje bez problema. Tak da ne znam kaj si ti radil.

Daj koji screenshot.

 

U principu, najbolja opcija ti je da ostaviš prazan prostor za sistem na početku diska za Sedmicu, od nekih 80 GB, a ostatak formatiraj kako hoćeš.

To kasnije središ iz sistema.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 0:15 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
angel of fire kaže...

Pitanje.

Ako ja preko USB-a pokrenem Linux, hoću li moći formatirati particije za WIN8 u particije za WIN7?

Imam laptop s kojim su dosli WIN 8 ali s WIN 8,1 mi je sve krenulo naopako, pa sam ja to isao ceprkati i usrao sam stvar, izbrisao pola WIN8 i sad se ni oni ne mogu dici, a ne mogu ni WIN7 instalirati jer ne odgovaraju formati particija (nisu NTFS koje trebaju za WIN7).

Bolja opcija je onda formatiranje sa instalacijskog dvd/usb-a Sedmice. Ili sa Hirens BootCD-om.

I particije formatirane u Osmici, Sedmica prepoznaje bez problema. Tak da ne znam kaj si ti radil.

Daj koji screenshot.

 

U principu, najbolja opcija ti je da ostaviš prazan prostor za sistem na početku diska za Sedmicu, od nekih 80 GB, a ostatak formatiraj kako hoćeš.

To kasnije središ iz sistema.

Mislio sam i ja da se tako moze, ubacio CD od 7-ice i doslo je do odabira particije gdje ce se instalirati sedmica. 

Tu mi nije dao ni jednu da odaberem, pa sam ja isao formatirati ponudjene, pa se ni particije nisu dale formatirati u smislu da se obrisu potpuno (ozbacivao je error, kao, ne može se). Dead end. 

 

Psssssst Zecovi spavaju
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
angel of fire kaže...

Mislio sam i ja da se tako moze, ubacio CD od 7-ice i doslo je do odabira particije gdje ce se instalirati sedmica. 

Tu mi nije dao ni jednu da odaberem, pa sam ja isao formatirati ponudjene, pa se ni particije nisu dale formatirati u smislu da se obrisu potpuno (ozbacivao je error, kao, ne može se). Dead end. 

 

To ovisi o verziji Sedmice (torrent ili MS server), dali je 32 ili 64 bitna, dali je disk MBR ili GPT, [ako je disk GPT, ne možeš instalirati 32 bitnu Sedmicu].

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
angel of fire kaže...

Mislio sam i ja da se tako moze, ubacio CD od 7-ice i doslo je do odabira particije gdje ce se instalirati sedmica. 

Tu mi nije dao ni jednu da odaberem, pa sam ja isao formatirati ponudjene, pa se ni particije nisu dale formatirati u smislu da se obrisu potpuno (ozbacivao je error, kao, ne može se). Dead end. 

 

To ovisi o verziji Sedmice (torrent ili MS server), dali je 32 ili 64 bitna, dali je disk MBR ili GPT, [ako je disk GPT, ne možeš instalirati 32 bitnu Sedmicu].

Pa torrent je, 64-bitna. Koju da nadjem onda a da ce mi se htjeti instalirati?

Psssssst Zecovi spavaju
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
angel of fire kaže...

Pa torrent je, 64-bitna. Koju da nadjem onda a da ce mi se htjeti instalirati?

Tak da klikneš na link koji sam ti stavil i odabereš onu za koji imaš ključ? {#}[ako imaš ključ?]

 

Pošto su to original, untouched verzije?!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 11:43 (kizo2703).
12 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav, u firmi bi trebao nadograditi windowse 7 na windows 8.1, jel ima neka jeftinija šema za vlasnike original windows 7 sa licencom ili jednostavno kupiti windowse 8.1 za 800-1000 kn u dučanu pa instalirati, hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

ovisi.. po onom šta si natipkao (i ono što nisi) to je 'jedini' način.

-ali, ovisi koji tip licence, na kraju uvjek postoji telefon 0800300300, MS stalno mijenja načine licenciranja i nije isključeno da postoji ta shema (postojala je.. ali više vjerojatno ne). Sve ovisi o licenci koju imate, koju možete imati... i nekog tko će tad to odraditi. Trgovac samo prodaje robu, MScro te upućuje na partnere/trgovce.

-sve to je malo neobično, 'nitko normalan' to ne radi sa 7-na-8... na radnim PCjima. Ako je direktnor metrosexual to bi mogao biti razlog... pa želi metro i sl. jer ... ma nevažno.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
angel of fire kaže...

Pa torrent je, 64-bitna. Koju da nadjem onda a da ce mi se htjeti instalirati?

Tak da klikneš na link koji sam ti stavil i odabereš onu za koji imaš ključ? {#}[ako imaš ključ?]

 

Pošto su to original, untouched verzije?!

Imam WIN 8 original, ne 7. 

Ok, ajmo drugacije.

Imam WIN 8 ali nemam CD, dosao je vec instaliran na laptopu.

Kako da popravim te WINse?

Psssssst Zecovi spavaju
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
angel of fire kaže...

Imam WIN 8 original, ne 7. 

Ok, ajmo drugacije.

Imam WIN 8 ali nemam CD, dosao je vec instaliran na laptopu.

Kako da popravim te WINse?

Dobro, sam smo barem došli do toga koji Windows stvarno hoćeš instalirati! {#} Pošto se iz prethodnih postova jednostavno neda zaključiti hoćeš li Sedmicu ili Osmicu!

 

E sad, idi na ovaj site, i samo sa ključem možeš skinuti instalaciju.

Kad ti završi skidanje, sačuvaj kao .iso file, pa onda možeš s njim raditi kaj hoćeš - spržiti na dvd ili napraviti usb.

I uvijek imaš backup, za slučaj da te opet pukne želja za mijenjanjem OS-a. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
angel of fire kaže...

Imam WIN 8 original, ne 7. 

Ok, ajmo drugacije.

Imam WIN 8 ali nemam CD, dosao je vec instaliran na laptopu.

Kako da popravim te WINse?

Dobro, sam smo barem došli do toga koji Windows stvarno hoćeš instalirati! {#} Pošto se iz prethodnih postova jednostavno neda zaključiti hoćeš li Sedmicu ili Osmicu!

 

E sad, idi na ovaj site, i samo sa ključem možeš skinuti instalaciju.

Kad ti završi skidanje, sačuvaj kao .iso file, pa onda možeš s njim raditi kaj hoćeš - spržiti na dvd ili napraviti usb.

I uvijek imaš backup, za slučaj da te opet pukne želja za mijenjanjem OS-a. {#}

Ne kapiras ti mene.

Ja na laptopu sam imao WIN 8. Dosao je win 8.1 update, gdje je sve pocelo stekat, rusit se, uglavnom, sipak.

Ja sam odlucio instalirati WIN 7 na taj laptop jer se nikad nisam ni do kraja  naviknuo na WIN 8 i ne sviđa mi se pretjerano.

Gurnuo sam DVD s WIN 7 u laptop, i pricekao da krene instalacija, pretpostavljajući da će sve biti ok kao i do sad kad sam rusio win 7 na desktop racunalu. (Ono, ubacim CD, pricekam, formatiram particije, napravim nove koliko ih zelim, next...i prica gotova).

E, na laptopu je zapelo upravo na tom dijelu gdje ja odabirem na koju particiju zelim instalirati WIN 7.. Naime, koju god particiju sam oznacio i kliknuo format, izbacio je error.

Ne dopusta  mi ni da napravim novu particiju, nista nista on meni ne dopusta  s tim particijama kemijati. Ne mogu ih ni obrisati potpuno, ja oznacm particiju, kliknem delete a on izbaci error. 

E sad, s tim mojim prtljanjem po particijama je doslo do problema da kad prekinem tu instalaciju WIN 7, i pokrenem laptop, win 8 se ne podižu jer se u tim neuspješnim formatiranjima izgleda ipak nesto je izbrisalo, pa WIN 8 javlja da se ne mogu podići.

 

Psssssst Zecovi spavaju
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 11:07 (angel of fire).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
angel of fire kaže...
..

 

 -prije nego kreneš u install OSa moraš znati/imati..:

1. podesiti BIOS prema req.OSa (nije isto 8-7-TPB-linux.. npr UEFI/legacy, Sec.Boot, GPT/MBR itd.). Ovisi i o verziji npr win7 s/bez EFIja.

2. imati dobar install, pod 1.

3. provjeriti stanje particija, po želji/potrebi image npr za install/recovery particiju jer je tamo origigi s keyem. Ili samo brisanje.. ovisno što je bilo (GPT) gubi se sve.

-dalje ke 'klik-next' ako je HW+SW ispravan. Ali naravno.. proizvđači blagoslovljeni MSom to malo znaju otežati. Posebno s traženjem drivera npr VGA-WLAN..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice