Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.349.283
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
16 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
dinos3 kaže...
Koji software koristite za defragmentaciju harda?

 

Osobno koristim ono ugradjeno u Windows-ima, postavke stavljene na Automatic-Daily

 

============================================================

 

Jel netko od vas stavio ovaj Update od 700MB, da li je sve proteklo OK?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
djigibao kaže...
dinos3 kaže...
Koji software koristite za defragmentaciju harda?

 

Osobno koristim ono ugradjeno u Windows-ima, postavke stavljene na Automatic-Daily

 

============================================================

 

Jel netko od vas stavio ovaj Update od 700MB, da li je sve proteklo OK?

Da, sve uredu.

12 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
djigibao kaže...
dinos3 kaže...
Koji software koristite za defragmentaciju harda?

 

Osobno koristim ono ugradjeno u Windows-ima, postavke stavljene na Automatic-Daily

 

============================================================

 

Jel netko od vas stavio ovaj Update od 700MB, da li je sve proteklo OK?

Znam da program za defragmentaciju ima integriran u Windows, ali mi se cini kao da ne obavlja dobro posao. 

Instalirat cu Defraggler od Piriforma kao sto mi je kolega gore preporucio, jer i njihov CCleaner koristim, s kojim sam zadovoljan.

 

============================================================

 

Instalirao sam taj update i nema nikakvih problema {#}

14 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi

A ima li kakvih primjetnih novosti?

HTC 8X :)
13 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
dinos3 kaže...
djigibao kaže...
dinos3 kaže...
Koji software koristite za defragmentaciju harda?

 

Osobno koristim ono ugradjeno u Windows-ima, postavke stavljene na Automatic-Daily

 

============================================================

 

Jel netko od vas stavio ovaj Update od 700MB, da li je sve proteklo OK?

Znam da program za defragmentaciju ima integriran u Windows, ali mi se cini kao da ne obavlja dobro posao. 

Instalirat cu Defraggler od Piriforma kao sto mi je kolega gore preporucio, jer i njihov CCleaner koristim, s kojim sam zadovoljan.

 

============================================================

 

Instalirao sam taj update i nema nikakvih problema {#}

Meni je Auslogics disk defrag odličan, brz i radi svoj posao kako treba, jednom tjedno prije spavanja samo stavim da se defragmentira i stavim kvačicu na 'Turn off PC after defragmentation' i to je to

15 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
dinos3 kaže...
..

Znam da program za defragmentaciju ima integriran u Windows, ali mi se cini kao da ne obavlja dobro posao. 

..

 -čini ti se. (ili ko pile i sisa)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
ihush kaže...

 -čini ti se. (ili ko pile i sisa)

Po običaju: sve kaj je integrirano u Windowse, ne valja. Nego treba nakrcat ako treba i po 3 programa koji rade istu stvar, samo da nisu od M$a. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
kizo2703 kaže...
ihush kaže...

 -čini ti se. (ili ko pile i sisa)

Po običaju: sve kaj je integrirano u Windowse, ne valja. Nego treba nakrcat ako treba i po 3 programa koji rade istu stvar, samo da nisu od M$a. {#}

 -naravno.

 

pa (zato jer su 'dječica izazivala' edukativni primjer).

 

-nekad davno u doba dinos.. DOSa, bila je very cool firma, Symantec, izuzetni alati, NC, speeddisk.. i naravno, bio je bolji. MS je tad kupio licencnu ver, ugradio u 6. ... ali je 'znalcima' to uvijek bilo smeće, dok su drugi bili boji... zašutili bi tek kad im se pokaže u dnu, by symantec.

-placebo. btw, ako se bilo kojim derfagom 'optimizira' disk, drugim (konkurentnim) alatom će biti 'crven'.. Ne posotji ni jedan bench, razmisliti?

-juzeri koji imaju potrebu za defragom tjedno-mjesečno, + čistaći, nešto pogrešno rade, od installa nadalje. Sama ideja da se stavlja dodatno smeće u cilju čiščenja smeća ili optimizacije je suprotna logici. Ali, lakše je klik-next nego nešto znati. KISS je dobro pravilo, vrijedi.

CC kao primjer, umjesto željenog ubrzanja, može usportiti (pa i uništiti) OS. Sam CC je zapravo OK, ali ne na ovom forumu.. (znalci!) jer to što on radi je za one juzere koji to sami ne znaju. Oni koji znaju, obrišu smeće kad je potrebno. (i gotovo). Pitanje, mijenjate li svječice/filtere na automobilu tako često? Ista/slična stvar... tj tad postoji rizik (nazovimo) 'rasklimamvanja' od pretjeranog 'šarafljenja'.

-još samo fali neki pingvin (ne s madagaskara) koji će uletiti u temu.. (umjesto da prizna da je lantentni windozer) i pljucnuti NTFS i reg.. Al za pljuc po MSu je svaki razlog dobar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav, gdje da nadjem up to date ISO file Windowsa 7 ili 8.1? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Odjednom mi se dogodlio to da pritiskom na ikonu Starta na Taskbaru se "restartira" Explorer i prikaz zabljesne.
Tražim po netu, al nisam pametan točno što tražiti.


Dodatak - svaki put kad se to dogodi, isključi mi se nVidia Control panel/GeForce Experience.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 3:46 (sudy_freak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Update od 700mb? Ode još 1gb prostora na ssd-u! {#}

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav svima,

evo mene opet s onim problemom s internetom. Sada nemam ni 8.0 ni 8.1 nego 10 Technical Preview. Na net sam opet spojen s TP-Link TL-WN722N WiFi adapterom koju goraju offical driveri za Windows 8(.1). Antena mi normalno radi(što se tiće pronalaženja WiFiova). Kad se spojim na svoj kučni WLAN, imam 4-5 crtica(ruter je dosta blizu mojoj sobi). Sve lijepo radi nekih 30ak sekundi i onda mi se dogodi da i dalje piše da sam spojen na kučni WLAN(nije ograničena mreža ili tako nešto slično, kao da sam spojen bez problema), a kad na Google Chromu pokušam očitati google.hr ili neku stranicu izbaci mi da nisam spojen na internet(a meni piše na taskbaru da jesam lol -,.,-).

Znam da imam Technical Preview. Znate i prije da sam isti takav problem imao i na Windowsu 8.1 samo što se na 8.1 taj problem javlja nakon nekoliko mjeseci korištenja(maksimalno sam izdržao 3 mjeseca s normalnom ''konekcijom'' WiFia). na TPu mi se problem javio odmah nakon instalacije, i naravno da sam upalio moj hotspot(Tele2, 3G/H+), i gle čuda, net radi ko podmazan. Da nebi bilo ''Jesi probao koristiti duže hotspot?'' i slične stvari, video koji vidite dole(od 80+ MB je prebačen na Youtube bez ikakvih problema, preko mog hotspota). Prije Windowsa 10 sam imao Windows 7 Ultimate i sve mi je normalno radilo s WiFiem.

E sad, ja više ne znam gdje je problem, zovem t-Com i oni meni kažu da je to do mene, do mojeg računala. Mobiteli(iPhone 4, Samsung Ativ S i Sony Erikson) rade normalno na kučnom WLANu, isto tako i bratom komp(Windows 7 Ultimate) isto tako radi normalno na kučno WLANu kao i još par laptopa kad dođu od brata ili sestre prijatelji(jedan je imao isto 8.1 i WLAN je radio normalno). Šta vi mislite o ovome problemu? Jeli to stvaro do mene ili je do t-Coma? Da zovem njih ili da budem morao vječno koristiti ružnu Sedmicu? Bio bi vam zahvalan kad bi me posavjetovali oko ovoga problema.

 

@ Još bi nešto nadodo, imam 3 particije na kompu(C, D I E). Na C je software(programi i OS), na D su igre a na E su moji podatci. Kada instaliram Windows očistim uvijek C I D particiju dok E ostavim na miru. Dali ima neka mogućnost da mi se negdje u E particiji ugurao neki mali zeleni(virus) koji mi na 8.0/8.1/X TP stvara probleme oko neta? Kad sam stavljao Windows 7, išao sam istim postupkom i u nekih mjesec ipo dana nikad nisam imao problema oko korištenja WiFia(kučnom, hotspot nisam ni probao tada).

 

Video možete pogledati ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=xu2wJsdjm8M  
(Ispričavam se što je loša kvaliteta, morao sam snimati u 480p zato što nemam dovoljno memorije na mobitelu a i morao sam prebaciti na YouTube preko hotspota).

 

Još jednom se zahvaljujem na savjetima :) Lijep pozdrav. 

 

@ P.S. Nisam htio otvarati novu temu pošto je meni 10 TP mlađi brat Windowsa 8.1 :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 9:52 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
ihush kaže...
Ali, lakše je klik-next nego nešto znati. KISS je dobro pravilo, vrijedi.

 

-još samo fali neki pingvin (ne s madagaskara) koji će uletiti u temu.. (umjesto da prizna da je lantentni windozer) i pljucnuti NTFS i reg.. Al za pljuc po MSu je svaki razlog dobar.

I obavezno napravit clean install što je ćešće moguće .... {#}

Nije PC tu da se na njemu nešto radi - ipak treba stalno prtljat po njemu, onda si cool i haker ... {#}

Almin94 kaže...

Pozdrav, gdje da nadjem up to date ISO file Windowsa 7 ili 8.1? Hvala

Up to date? {#}

 

Windows 7, zadnje poznate verzije.

 

Windows 8.1

 

Za jedan i drugi će opet bit ''100 kila'' updatea! {#}

Dex.pwn kaže...

 

@ P.S. Nisam htio otvarati novu temu pošto je meni 10 TP mlađi brat Windowsa 8.1 :)

Tema postoji, samo ju treba nać!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 11:35 (kizo2703).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Ovo se također tiće i 8.1, zato sam je prvo tu stavio
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
BlackMoon kaže...

Update od 700mb? Ode još 1gb prostora na ssd-u! {#}

 -da i -...? Ako update prođe, nema nikakvog posebnog razloga 'čuvati ga', ali to win radi dok mu ne kažeš da ga počisti. Drugi način, pobriši TEMPove i win..\softd..\download\ sadržaj. -teško? DiskCelanup? (upravo komentari na CC, defragere i sl. ili primjer kako je to lako).

 

Dex.pwn kaže...

..

E sad, ja više ne znam gdje je problem, zovem t-Com i oni meni kažu da je to do mene, do mojeg računala...

-točno, do tebe je. (i kad nije, moraš znati kako se prijavljuje problem.. tj biti (umjereno) siguran da je do njih).

-Mogući izvori problema, linija (po navedenim info nije jer ostalo radi), modem (moguće, npr wlan i sl ili profil, broj kanala u okolici i sl.), tvoj HW-SW i znanje. Tu traži...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...
BlackMoon kaže...

Update od 700mb? Ode još 1gb prostora na ssd-u! {#}

 -da i -...? Ako update prođe, nema nikakvog posebnog razloga 'čuvati ga', ali to win radi dok mu ne kažeš da ga počisti. Drugi način, pobriši TEMPove i win..\softd..\download\ sadržaj. -teško? DiskCelanup? (upravo komentari na CC, defragere i sl. ili primjer kako je to lako).

 

Dex.pwn kaže...

..

E sad, ja više ne znam gdje je problem, zovem t-Com i oni meni kažu da je to do mene, do mojeg računala...

-točno, do tebe je. (i kad nije, moraš znati kako se prijavljuje problem.. tj biti (umjereno) siguran da je do njih).

-Mogući izvori problema, linija (po navedenim info nije jer ostalo radi), modem (moguće, npr wlan i sl ili profil, broj kanala u okolici i sl.), tvoj HW-SW i znanje. Tu traži...

 

 

 

Da tražim novi ruter ili ? Šta da im kažem onda xD

13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
sudy_freak kaže...

Odjednom mi se dogodlio to da pritiskom na ikonu Starta na Taskbaru se "restartira" Explorer i prikaz zabljesne.
Tražim po netu, al nisam pametan točno što tražiti.


Dodatak - svaki put kad se to dogodi, isključi mi se nVidia Control panel/GeForce Experience.

Itko?

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

@ Dex

-kad 100%tnom eliminacijom znaš da nije do tvojeg dijela, tad prijavljuješ kvar ISPu. Dali linije ili uređaja to zaključiš po ponašanju da je samo na wlanu problem.

-ako npr nema problema s drugim računalima/mobitelima, tad nije njihov nego tvoj problem. PC-SW-Znanje.

.. npr što ako je neki novi notebook s neispravnim wlanom? Možda neki kontakt, nešto bezveze... Tad je logično da ne radi, ali nitko ne vjeruje da je kvar... postane 'vjerska tema' umjesto logike (okamovo pravilo). Tad reklamiraš...

.. najgore, nova računala, politika proizvođača + MS, dali neki driver radi, dali je 'baš pravi'... može biti problem drivera, postvake powermanagera itd itd.. ali tu npr TP nije relevantan (dokaz) jer za njega nema službenih drivera.

 

-quick test, boot neke livedistre/OSa.. ubuntu npr (ako prepozna outofbox wlan adapter). Ako tad radi, tad mora biti SW problem, 99% driver (ili imaš smeće u instalacijama-virus..). Problem je samo imati (znati koja) distru koja će outofbox podržati tvoj wlan adapter. Možeš postaviti pitanje u nekoj linux temi, ako netko ima isti notebook ili wlan, dali mu radi outofbox (liveboot).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 12:20 (ihush).
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Budući da mi Dreamspark ne da da skinem više .iso s Dreamsparka, mogu li skinuti neki .iso s neta i aktivirati samo sa svojim ključem?
Ako netko može podijeliti takav link, bio bih zahvalan.

Znači, Windows 8.1 64-bit Pro

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
sudy_freak kaže...

..
Ako netko može podijeliti takav link, bio bih zahvalan.
..

 -google ne radi? -strogo po pravilima nije dozvoljeno stavljati takve linkove.

.. ili misliš da će ti npr 'moj link' biti bolji windowsi?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
sudy_freak kaže...


Ako netko može podijeliti takav link, bio bih zahvalan.

Ovo ne radi? S obzirom da sam testiral aktivaciju BAŠ sa ključem sa DreamSparka, moralo bi raditi i tebi.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 12:50 (kizo2703).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Al mi ne ide u glavu zašto mi piše da je spojeno a ne može ništa napraviti... I to samo na mome kompu kada imam 8.1/10
Tražit ću da mi resetiraju ruter
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
sudy_freak kaže...


Ako netko može podijeliti takav link, bio bih zahvalan.

Ovo ne radi? S obzirom da sam testiral aktivaciju BAŠ sa ključem sa DreamSparka, moralo bi raditi i tebi.

E hvala, čak sam i zahvalio na tome, ali sam zaboravio na to..

Hvala, odabrao sam USB i vidjet ćemo što ću dobiti. 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
sudy_freak kaže...

Hvala, odabrao sam USB i vidjet ćemo što ću dobiti. 

Savjet: stani sada i napravi si .iso i spremi ga! Bolje od usb-a. Sa gotovim .iso fileom UVIJEK si možeš iznova napraviti usb sa Windows 7 USB DVD Download Tool-om

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 13:01 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
sudy_freak kaže...

Hvala, odabrao sam USB i vidjet ćemo što ću dobiti. 

Savjet: stani sada i napravi si .iso i spremi ga! Bolje od usb-a. Sa gotovim .iso fileom UVIJEK si možeš iznova napraviti usb sa Windows 7 USB DVD Download Tool-om

 {#} ah, pa da... (čuvati važnije stvari, preporuka na CD-DVD mediju, just in case).

OD ISOa (ili 'pravog' bootabilnog medija) se uvijek može napraviti npr USB. Obrnuto je teže.. (i nije 'arhiva').

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...
Al mi ne ide u glavu zašto mi piše da je spojeno a ne može ništa napraviti... I to samo na mome kompu kada imam 8.1/10
Tražit ću da mi resetiraju ruter

-nema veze što piše da je spojeno, ako ne radi, tad ne radi, tad posotji uzrok. Tek kad to otkriješ i popraviš, možeš očekivati da radi.

-router se može resetirati interno u softwareu, može operater s druge strane, može i 'čačkalicom'... (držiš dok se ne ugasi-upali..). Potrebno je cca 2-5minuta dok se ponovo automatski podesi (to ovisi o ISPu, možda moraš ručno podatke za spajanje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1
Pokušat ću danas kad dođem iz škole. Jel postoji mogućnost da chipset zeza zbog drivera pa mi onda ne može povući net preko USBa?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...
Pokušat ću danas kad dođem iz škole. Jel postoji mogućnost da chipset zeza zbog drivera pa mi onda ne može povući net preko USBa?

 -naravno da je moguće. Driver je bitna stvar, ako nije 100% tad mora biti problema. Driver-SW je čak važniji nego sam HW i teže je otkriti nego klasičan kvar.

Ništa ne radi bez drivera. (samo korisniku tako izgleda ako je uključen u OS).

Na PCju je SW SVE! ostalo je plastika-lim.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Kako da znam jel radi windowsov 7 driver na win 8.1/10? Na 8.1 mi jedno mjesec-dva radi WiFi i onda se stvori taj problem... Kako da malo radi pa onda ne radi?
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 13:43 (Dex.pwn).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

-takve uzroke je najteže otkriti, da je lako svi bi bili majstori za sve.

-internet je dodatni problem jer nije stvar samo PCja nego i ostatka svemira.

-npr što ako autoupdate povuče pogrešan driver? Ili jednostavno statistička grešaka, nestabilna komponenta.. bilo što, čak ne mora uvijek biti isti uzrok.

-ti nisi otkrio uzrok i tu je 'problem', pa tek tad kako ga otkloniti. Nema preskakanja.. ili ideš eliminacijom i ono što ostane mora biti uzrok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice