Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.349.699
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

tko zna kako se makne onaj meni užasno frustrirajuči  feature na windows 8,

kad strelicom miša odeš skroz na vrh ekrana pojavi se ručica sa kojom onda mogu povuči desktop !!??

 

 

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Lol jel sam ja jedini kojim se komp nije htio ugasit? o.O Ne znam jel ovo ima kakve veze s Win 8.1 ali prije dok sam imao ružnu 7. mi se to nije događalo. Jutros(oko pola četiri) sam htio stavit komp na hibernaciju, nakon što sam kliknio da otiđe na hibernaciju ekran se ugasio ali se komp nije htio ugasiti, pgledo sam u LEDicu za HDD onda se nije palila, lupo sam po tipkovnici da se ekran upali, nije se htio upalit.... wtf jel samo meni komp neka vrsta magareta ili? Isto mi se samo na Osmici događa da recimo idem ujutro u šk, prije škole prelistam nešto što trebam(99d, ubiti na netu) i ostavim ga da radi, nakon nekog vremena mi se ugasi ekran(power saver) i ja dođem iz škole i lupim pa spaceu da se ekran upali a on neće... HDD ili ništa ne radi(kao da je krepo) ili nešto slabo piše.... Sad sam stavio napravio svoj plan za energiju i stavio sam sve da radi na maksimumu, valjda se više neće ponavljat...   

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Meni se dogodilo da nisam moga ugasit komp, ja njemu iskljuci a on ni da cuje ja njemu reset on ni da cuje i nakraju ja njemu vratija sustav par dana u rikverc i sve radi kako triba.

Također je u pitanju 8.1

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Ovo za restart je ja msm do tvog kompa

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

Ovo za restart je ja msm do tvog kompa

 Ako mislis na moj slucaj moran ti rec sa je softver zvani Windows 8.1 razlog mog problema a ne hardver.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Pa kad pritisneš tipku za restart on mora ispustit sve iz RAMa i ponovno pokrenit hardware

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 8 i 8.1

A zasto je onda sve uredno bilo kad san vratija sustav i do dana danasnjeg radi uredno (negdi tri miseca).

 

Problem je softver il kakva viroza sto je opet softver.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
...ali nije problem do Windowsa
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

O kojem ti restart pričaš... Onom na kučištu ili u Winu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...

 

Ako ne koristiš hibernaciju, potpuno ju isključi u cmd-u: powercfg-h off (za uključivanje - powercfg-h on).

 

 meni ne radi s tom komandom, nego s ovom na windows 10 TP:

 

powercfg.exe /hibernate off

10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

O kojem ti restart pričaš... Onom na kučištu ili u Winu?

 u Windowsu

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Za hibernacijuideš u upravljanje energijom i tamo sa strane imaš... Nzm napamet sad...

 

A ja pričam o restartu na kučištu

 

10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

Za hibernacijuideš u upravljanje energijom i tamo sa strane imaš... Nzm napamet sad...

 

A ja pričam o restartu na kučištu

 

 Jebga nismo se mi razumili ja pricam o gasenju i restartu iz winsa a ne na kucistu.

Hibernacija mene ne zanima ako si ono meni govorija ona je kod mene oduvik iskljucena.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Ma ovom liku iznad sam govorio... Pa otkad ti je tako s rastartom bilo ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

Ma ovom liku iznad sam govorio... Pa otkad ti je tako s rastartom bilo ?

 Bilo prije dva tri miseca, znaci nije htio ugasit nit restartat iz winsa.

Nije uopce reagira na te dvi komande kao da ih nisam niti kliknija.

I kad mi je dosadilo pokusavat sve i svasta vratija sam sustav par dana unazad i sve je proradilo i nemam vise tih problema tako da sumljam na nekakvu virozicu.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Jesi pokušao WIN + L pa onda tamo ugasit.... Meni ima problem da mi nekad traka s metro aplikacijama zabaga, pređem mišem preko tog ruba gdje je traka i ona se neće pokazat... Neće ni WIN + TAB

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Ko se vise sica sta sam sve radio (win+L) nisan sigurno al znam da ga nikako nisam moga softverski ugasit il restartat.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Horned Reaer kaže...

tko zna kako se makne onaj meni užasno frustrirajuči  feature na windows 8,

kad strelicom miša odeš skroz na vrh ekrana pojavi se ručica sa kojom onda mogu povuči desktop !!??

 

 

 evo odgovoriti ću sam sebi , dakle skiniti program Classic Shell , u opcijama pod Classic Start menu Settings , Show All Settings kvačica - Windows 8.1settings- Disable active Corners označiti ALL

 

 

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Kako da se iskopa onaj dio za ocjenjivanje komponenti na 8.1?

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Hvala, za čega služi Host process for windows tasks? Malo prije mi je dero HDD s 80+ MB/s

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav.

Klinci mi navukli neku nevolju.

Komp se upali točno 4 sata nakon što je ugašen! Iduća stvar, ponekad, kada ugasim komp, nakon 2 sekunde se ponovo upali... (jedno od to dvoje se dogodi).

Inače, sve radi normalno osim što je dan ranije, nakon malih klipana, bilo situacija da se neki tabovi ne žele otvoriti nakon što kliknem na njih...

Imam Windows 8.1 PRO, Malwarebytes nije ništa našao, HitmanPro je nešto petljao s cookies.

Rekli su mi za TimeFreeze ali on sprečava iduće promjene, koliko vidim, a ja trebam "staro stanje" vratiti... 

Inače, koristim Avast free.

Pomagajte ljudovi...

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Restore sustav par dana unatrag zna popravit stvari

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Ako može kratka uputa...? System restore? Nisam to nikad radio...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Spiridon kaže...

Ako može kratka uputa...? System restore? Nisam to nikad radio...

 Prati slike i na kraju odaberi točku potvdi i to je to

Sami sebi smo najveci neprijatelji
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pitanje u vezi Statične datoteke(Page file)

Kad igram npr. FarCry, zauzeće Rama bude samo oko 50%, a page file oko 85%.

Oprostite što nisam mogao "uhvatiti" prilikom igranja, ali i ova slika u "mirovanju" pokaziva povišen page file.

Je li možda zato što nisam dirao ništa, windowsi su netaknuti od instalacije?

Jel trebam ručno podesiti page file? Mislim da mi za svaku particiju daje 700MB. Imam dva tvrda diska, primarni 931GB i drugi 300i kusurGB.

Strah me kvara diska!

Hvala.

 

http://oi57.tinypic.com/2whjlhu.jpg

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2015 21:48 (Žohar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
nicky.sl kaže...
Spiridon kaže...

Ako može kratka uputa...? System restore? Nisam to nikad radio...

 Prati slike i na kraju odaberi točku potvdi i to je to

 Pratio sam slike i neće.

Kaže da System Restore nije mogao pristupiti fajlu. Isključio sam Avast prije restora.

Javlja grešku: An unspecified error occurred during System Restore. (0x80070005)

I još kaže ako se ta greška ponavlja da mogu probati advanced recovery method...

 

Ne znam šta sad...

Nisam ja ništa prčko.
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Prije par mjeseci sam nanovo instaliraovao Win 8.1 na SSD i imao sam nekoliko problema koje sam rijesio i vec par mjeseci uzivam na SSD-u. Medutim pojavio mi se problem kada sam od HDD-a radio jedun veliku particiju da mi je ostao podjeljen na 3 volume-a no posto je sve radilo nisam se tada htio igrat s time posto nisam bas bio pri vremenu. Sada zelim spojit ta 3 volume-a u 1 veliki i znam da za to trebam formatirat disk i posto ne zelim gubit podatke metodom copy-paste ih prebacujem na eksterni hard. No tu se pojavljuje problem da jednsotavno ne mogu odabarati sve fileove na particiji, tj. vidim da je zauzece oko 220GB, a meni se prebacuje oko 180GB i sad ne kuzim gdje je nestalo tih 40GB. Kos za smece sam ispraznio i to je donekle smanjilo dio, ali i dalje ostaje nekakvih 30GB. Inace na slici dole se moze vidjeti sto zelim uciniti, spojiti ova 3 volume-a na disku 0 u jedan veliki.

 

Edit: Evo pogledao sam sad tocno koliko je razlika, znaci 24GB sto je strasno puno podataka. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2015 13:52 (gamer34).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
nicky.sl kaže...
 Prati slike i na kraju odaberi točku potvdi i to je to

Naježim se kad vidim windows na Hrvatskom.

Na tako nečemu se moram učiti raditi svaki puta kad dođem u doticaj.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
gamer34 kaže...

Edit: Evo pogledao sam sad tocno koliko je razlika, znaci 24GB sto je strasno puno podataka. 

8GB page file, 8 GB hibernacija, par GB cachea, sys restorea, tmp fajlova... Brzo se skupi.

My name is Legion... For we are many!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice