Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.348.984
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Wayto XD kaže...

Dali je moguce izbrisati internet explorer posto ga uopce ne koristim al da mi se nista ne pobrka 

 Nije

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

moguce je, kako ne . ja tako radim od bete windowsA 7 kad sam otkrio tu opciju. sustav ostavi datoteke koje vazne za neke aplikacije ali IE, kao program koji mozes pokrenuti, vise ne postoji.

Steam: charmander2005
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Bass kaže...

moguce je, kako ne . ja tako radim od bete windowsA 7 kad sam otkrio tu opciju. sustav ostavi datoteke koje vazne za neke aplikacije ali IE, kao program koji mozes pokrenuti, vise ne postoji.

 I šta si dobio onda? Više nemaš shortcut-ove i .exe datoteku. Folderi u program files i dalje stoje...Sve šti si dobio je satisfakcija da više ne vidiš tebi omraženu plavu ikonu i par megabajta zauzeća manje. Kako je Ihush napisao gore: BESKORISNO! Internet Explorer je dio sustava windows i to se treba prihvatiti kao činjenica.

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 8:42 (BlackMoon).
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
BlackMoon kaže...
Bass kaže...

moguce je, kako ne . ja tako radim od bete windowsA 7 kad sam otkrio tu opciju. sustav ostavi datoteke koje vazne za neke aplikacije ali IE, kao program koji mozes pokrenuti, vise ne postoji.

 I šta si dobio onda? Više nemaš shortcut-ove i .exe datoteku. Folderi u program files i dalje stoje...Sve šti si dobio je satisfakcija da više ne vidiš tebi omraženu plavu ikonu i par megabajta zauzeća manje. Kako je Ihush napisao gore: BESKORISNO! Internet Explorer je dio sustava windows i to se treba prihvatiti kao činjenica.

Problem zna biti sa nekim programima koji se oslanjaju na isti, pa čak i neke igre (Isto kao i WMP).

Znam da Shogun 2 recimo koristi za prikaz svoje in-game enciklopedije IE u layeru jednom (Bez IE-a ne radi enciklopedija/help), a i Steam je čak koristio IE u svojem browseru prije prelaska na Webkit.

Tu i tamo isto zna dobro doći dok treba pristupiti nekim stranicama koje znaju imati smrdani layout na drugim browserima, pa dobro dođe ga ostaviti si ga za rezervu, makar se nikad ne pokrene.

Micanje built-in komponenti većinoma samo stvara kasnije glavobolje te nije vrijedno, a niti na kraju pametno baš radi dependancyja...

Potemkinhr#2800
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 14:49 (p0temk1n).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Bass kaže...

moguce je, kako ne . ja tako radim od bete windowsA 7 kad sam otkrio tu opciju. sustav ostavi datoteke koje vazne za neke aplikacije ali IE, kao program koji mozes pokrenuti, vise ne postoji.

 -primijeti natpis turn off, s razlogom piše upraov to. Ugasiti nije isto što i ukloniti/deinstalirati kao 'normalnu' app. Beskorisno i izazivanje nepotrebnih problema. Ali svatko može ako želi, kao i sve ostale opcionalne stvari u addremove...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

ne znam za vas, ali nisam nikad imao probleme vezane za ie nakon sto sam ga maknuo na gore opisani nacin.

Steam: charmander2005
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Bass kaže...

ne znam za vas, ali nisam nikad imao probleme vezane za ie nakon sto sam ga maknuo na gore opisani nacin.

- nisi ga maknuo, samo si ga isključio. To je sličnije brisanju ikone-shortcuta nego uklanjanju-brisanju/deinstallu, ok? Zato i beskorisno/nepotrebno uz potencijalne probleme (ovisi što koristiš u radu). Usporedi freespace prije i poslije turnoffa i razmisli zašto ne piše npr uninstall.

- Sve to je MSovo, ne samo OS, Office.. a podloga je i VisualStudio sa svim sys.fileovima, tako npr ispod haube imaš komponentu kojom možeš u VSu napraviti 'svoj' browser.. zapravo svoj skin ie-a. To su sys fileovi i međusobno ovisni, ne kao kernel ali blizu. Upravo zato juzeri ne trebaju iči npr u sys folder i random brisati fileove samo zato jer ne znaju čemu služe, vjerojatno par tisuća ničemu.. pa opet ovisi o svemu što se na tom konkretnom PCju radi-koristi, npr neki driver, možeš obrisati bez posljedica kako višak jer tebi ne treba, ali onaj tko ima taj HW treba i driver, gašenje npr printservisa, mreže itd. je ista stvar, netko može bez printera, mreže.. netko ne.

U pravilu početnik koji ništa od tog ne zna, briše da bi oslobodio 'memoriju'... to je smiješno/tužno. Čak je i pravo korisnika.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Dal se ikako može napraviti da fajlove iz nekog foldera na E particiji automatski sinkronizira na OneDrive, bez obzira što nisu u OneDrive folderu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

možeš 'includati' folder.. (nevažno koja particija pa i E:), ostalo zna google.

 

.. btw, možda ti je potrebnije/korisnije moveati OneDrive na neki (ne C:) disk (kao spomenutu particiju E:), eliminiraš problem mjesta i preskočiš gornju potrebu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 22:41 (ihush).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...

možeš 'includati' folder.. (nevažno koja particija pa i E:), ostalo zna google.

 

.. btw, možda ti je potrebnije/korisnije moveati OneDrive na neki (ne C:) disk (kao spomenutu particiju E:), eliminiraš problem mjesta i preskočiš gornju potrebu.

 

Radim kao što piše i izbaci mi da je neispravan naziv datoteke, direktorija ili sintakse

 

http://www.howtogeek.com/174765/how-to-sync-any-folder-with-skydrive-on-windows-8.1/ 

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

linkovi su onemogućeni u 8.1, možeš includati (spešl foldere) npr redirectanje Desktopa->u Onedrive..

kod ovakvih howtoa pazi na verzije i datume, jer neki mogu biti npr za 8.0.. i prvi izbor je MSov site/msdn/technet/superuser.. za rješenje, tek ako tamo nema tražiš dalje.

 

zato i prijedlog da muvneš onedrive (lokacija), tad u njega trpaj koliko ti dozvoljava particija.. (jer predpostavljam da je C: već zatrpan).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...

linkovi su onemogućeni u 8.1, možeš includati (spešl foldere) npr redirectanje Desktopa->u Onedrive..

kod ovakvih howtoa pazi na verzije i datume, jer neki mogu biti npr za 8.0.. i prvi izbor je MSov site/msdn/technet/superuser.. za rješenje, tek ako tamo nema tražiš dalje.

 

zato i prijedlog da muvneš onedrive (lokacija), tad u njega trpaj koliko ti dozvoljava particija.. (jer predpostavljam da je C: već zatrpan).

 

 

Imam 54 GB slobodna. Radim ovo, ali nemam kraticu za lokaciju, vidim na Google slikama da ima al ja to neam bome... Imam Općenito, Zajedničko korištenje, Sigurnost i Prilagodi..

 

http://windows.microsoft.com/en-us/onedrive/windows-app-faq#1TC=other

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

ako stvarno ne radi (vidi win8.0 i 8.1).. 8.1, location jednako kao ostali spešl folderi (library.), ... malo LOLasto.. zvati MS.

 

ali ništa neobičnog kad razmislimo o njihovim željama. Recimo da je to jedan od razloga zašto ne koristim taj/takav servis.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...

ako stvarno ne radi (vidi win8.0 i 8.1).. 8.1, location jednako kao ostali spešl folderi (library.), ... malo LOLasto.. zvati MS.

 

ali ništa neobičnog kad razmislimo o njihovim željama. Recimo da je to jedan od razloga zašto ne koristim taj/takav servis.

 

 

Ma vidim ja ništa od toga... Htio sam si napravit kopiju radova s 99designsa(oko 4 GBa)

12 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Naime kupljen je jeftini HP laptop sa Win 8.1.

Pošto taj laptop nikada nece na net-sluziti ce se samo za igre,moze li se licenca Windowsa ikako prebaciti,prodati,pokloniti nekome za drugo racunalo?

 

To su nekakvi Windowsi 8.1 sa Bing trazilicom,te u Systemu pise da još nisu aktivirani!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Milka30 kaže...

 

Pošto taj laptop nikada nece na net-sluziti ce se samo za igre,moze li se licenca Windowsa ikako prebaciti,prodati,pokloniti nekome za drugo racunalo?

 

To su nekakvi Windowsi 8.1 sa Bing trazilicom,te u Systemu pise da još nisu aktivirani!

 Ne, ne može.

 

Windows ''with Bing'' jesu ''besplatni'', ali licenca je ipak OEM, i ''zacementirana'' je za taj laptop.

 

Ali, barem jedna dobra stvar - dobit će free upgrade na Windows 10, kad ovaj izađe.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 23:33 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

.... with Bing (bez brata)....

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
mario.L_hr kaže...

.... with Bing (bez brata)....

 ... to je ''halo Bing'' (i neki drugi film) ...

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...

 

Windows ''with Bing'' jesu ''besplatni'', ali licenca je ipak OEM, i ''zacementirana'' je za taj laptop.

 

Ali, barem jedna dobra stvar - dobit će free upgrade na Windows 10, kad ovaj izađe.

 I šta u slucaju kada recimo bude trebalo rušiti Windowse?Šta onda?Windowsi propadaju ili?

10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Milka30 kaže...
kizo2703 kaže...

 

Windows ''with Bing'' jesu ''besplatni'', ali licenca je ipak OEM, i ''zacementirana'' je za taj laptop.

 

Ali, barem jedna dobra stvar - dobit će free upgrade na Windows 10, kad ovaj izađe.

 I šta u slucaju kada recimo bude trebalo rušiti Windowse?Šta onda?Windowsi propadaju ili?

 Kljuc je u biosu ili na naljepnici na laptopu tako da nemaš brige al na drugi komp prinit nemozes kako su ti kolege već objasnili

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Zašto meni client za e-Mail ne radi kako treba? Kad mi dođe mail ne dobijem obavijest(na kompu) dok dobijem obavjest na mobitelu za Mail...  Isto tako mi Live tile prikazuje Mailove na kompu al nema one obavjesti u gornjem desnom kutu

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2015 10:15 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Milka30 kaže...
...

 I šta u slucaju kada recimo bude trebalo rušiti Windowse?Šta onda?Windowsi propadaju ili?

-napraviš restore image ili nosiš u ovlašteni servis. (jer install OEM ne daje, na HDDu može biti recovery particija ali na tabletima-mobačima nema mjesta..). Ono što je predviđeno za 'prosječnog juzera' je klik na repair ili refresh.. i to bi trebalo teoretski biti OK. (dok npr ne crkne HDD).

-zapravo, pošto su svi installovi jednaki, (ali w10 je ipak 'novi', tko zna što će izmijeniti), bilo koji install je dobar... (+sif editor).

-formalno nemaš nikakav key, ima ga OEM (i to se može pročitati/backupirati). Sad je na naljepnici samo logo, ostalo može biti u BIOSu (ali opet, 'device-i' nemaju BIOS/UEFI itd.).

-ideja o prenošenju na drugi PC.. recimo ovako, i MS se sjetio da bi se netko toga sjetio. Sve je moguće, ali je namjerno otežano. Teoretski, dovoljno ti je iskopirati (običan copy..) i repairati boot. Nešto sasvim drugo je dali bi se win zbog keya/zaštite upalio.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Milka30 kaže...

 I šta u slucaju kada recimo bude trebalo rušiti Windowse?Šta onda?Windowsi propadaju ili?

 Pošto je u pitanju HP, sigurno postoji i recovery particija na kojoj je instalacija, samo što: em je skrivena, em je instalacija u .wim ili još gore (za usera) .esd formatu.

 

Pa kad user hoće ''rušiti'' Windowse to može napraviti jedino klikom na Reset u Control Panelu ili boot meniju.

A i ako nekim slučajem user ''sruši'' Windowse i ponovno ih instalira, oni se automatski aktiviraju pri prvom paljenju i postavljanju prvog accounta (već spomenuti ključ u BIOS-u/UEFI-ju).

 

Naravno, samo ako je instalirana ''prava'' verzija Windowsa - ako je to sada obična, iliti Core verzija, takvi moraju biti i instalirani.

 

I naravno, tu su magične riječi ''With Bing''.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2015 11:56 (kizo2703).
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

postoji li mogucnost deaktiviranja screen-a koji se prikazuje pri pokretanju windowsa u slucaju kada nam je isti zasticen lozinkom, znaci onaj screen na koji kliknem (stisnem enter) da bi dobio mogucnost upisivanja password-a za login u windowse? hvala

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
definho kaže...

postoji li mogucnost deaktiviranja screen-a koji se prikazuje pri pokretanju windowsa u slucaju kada nam je isti zasticen lozinkom, znaci onaj screen na koji kliknem (stisnem enter) da bi dobio mogucnost upisivanja password-a za login u windowse? hvala

 Postoje dva načina, ovisno o tome imaš li Core ili Pro verziju:

 

Na Core, ''običnoj'' verziji to možeš napraviti samo u Registryu:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Personalization]

 

"NoLockScreen"=dword:00000001

 

C/P u Notepad i Save as (all files) NoLockScreen.reg.

 

A u Pro verziji to možeš i u Group Policy Editoru (gpedit.msc u Run):

idi na Computer Configuration -> Administrative Templates -> Control Panel -> Personalization

i u desnom dijelu nađi "Do not display the lock screen" i stavi na ''Enabled''.

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2015 18:21 (kizo2703).
12 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Zanima me jesu li u microsoftu stvarno vratili classic start menu?

Maloprije sam stavio win 8.1 pro i nigdje ne mogu naći opciju za vratiti običan meni.

Gledam po googleu kako to riješiti i sve opcije su neki programčići koji nisu napravljeni od strane microsofta.

Može li mi netko ukratko reći da li je ovo moguće napraviti negdje unutar windowsa bez da instaliram bilo kakav program za to?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
keymaster kaže...

Zanima me jesu li u microsoftu stvarno vratili classic start menu?

Maloprije sam stavio win 8.1 pro i nigdje ne mogu naći opciju za vratiti običan meni.

Gledam po googleu kako to riješiti i sve opcije su neki programčići koji nisu napravljeni od strane microsofta.

Može li mi netko ukratko reći da li je ovo moguće napraviti negdje unutar windowsa bez da instaliram bilo kakav program za to?

 

Hvala.

 

Nisu u win 8 ali ce bit u win 10.

Do tada mozes stavit Classic Shell free

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

Zašto meni client za e-Mail ne radi kako treba? Kad mi dođe mail ne dobijem obavijest(na kompu) dok dobijem obavjest na mobitelu za Mail...  Isto tako mi Live tile prikazuje Mailove na kompu al nema one obavjesti u gornjem desnom kutu

 

 

Itko?

11 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Ljudi da li je ovo samo fake ili je stvarno?

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Pa ako su ti neki fajlovi nečitljivi, onda je poprilično stvarno.

 

Have fun ako nemaš backupa na stickovima ili nekom Cloudu.

My name is Legion... For we are many!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice