Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.348.992
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

@ Kizo

vjerovao ili ne , Gigabyte GA -EP45-DS3L nema tu mogućnost  , a stara je oko šest godina , jednostavno ne želi i šta`š joj

da , dobar je i taj MS - ov program što si naveo , najjednostavniji mogući , ali npr meni nije htio učitati sasvim ispravan ISO , a Wintoflash jeste......

nije sve crno bijelo kolega :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2015 0:53 (error_666).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
error_666 kaže...

@ Kizo

vjerovao ili ne , Gigabyte GA -EP45-DS3L nema tu mogućnost  , a stara je oko šest godina , jednostavno ne želi i šta`š joj

 Gigabyte? Klik na F12 i onda izabereš USB HDD? Nema toga?

 

Na staroj kanti kod mame još uvijek imam GA-EP45-DS3 (bez L) i ima usb u boot meniju.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2015 10:10 (kizo2703).
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Ima i to u obliku "boot USB HDD". "Removable disk" opcija ne postoji u biosu. Ja imam Gigabyte P35 DS4 iz 2007. s zadnjom verzijom biosa i potvrđujem da bootanje sa sticka ne radi kako treba. Meni neke stickove prepozna, neke jednostavno preskoči...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Kizo
Znam to sve, Nije problem u tome, ima USB HDD u meniju, ali neće da povuče sa sticka,samo nastavi sa dizanjem Windowsa
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Tommy_123 kaže...
djigibao kaže...
Pa sta ne moze napravit bootabilni dvd?

 Pržilica mi je shebana ali osposobiti ću nekako jer vidim da sa ovim nema nekog uspjeha.

Čak i u manualu piše ali banana.

 -stariji BIOS, koji ima razne 'prastare' emulacije.. nova je HDD.. ako ne radi, vidjeti dali postoji noviji BIOS ili napraviti prema onom što MBO podržava.. a to je možda samo CD-DVD.. možda neka od emulacija npr CD. Tad se odgovarajućim utilsom tako formatira USB flash disk.. dalje je isto.

 

kizo2703 kaže...
error_666 kaže...

@ Kizo

vjerovao ili ne , Gigabyte GA -EP45-DS3L nema tu mogućnost  , a stara je oko šest godina , jednostavno ne želi i šta`š joj

 Gigabyte? Klik na F12 i onda izabereš USB HDD? Nema toga?

 

Na staroj kanti kod mame još uvijek imam GA-EP45-DS3 (bez L) i ima usb u boot meniju.

 -da GA od e35 nadalje podržava noramalan boot s USB stikića... s E35-EP/31g je prijelazna generacija (samo za GA, npr Asus, Asr.. nisam vidio takav problem, samo stvar BIOSa..). P35 ne radi. EP45 radi. Tako da MBO nakon cca 2007/2008 ugl rade čak i iste ako nije gigabyte.. ali ne mora biti za sve jednako, moguće je još poneki izuzetak.. BIOS!

 

@ error, lovi boot meni F12. Ako u njemu ne vidiš stikić, tad nije bootabilan. Podesi ili nadogradi BIOS.. mora raditi. (vidi post iznad kao razliku).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Ima u bootmeniju , ali iz nekog razloga ne želi povući sa stika , nego nastavi sa dizanjem windowsa . Ne znam što se još može podesiti u BIOSu ...

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
error_666 kaže...

Ima u bootmeniju , ali iz nekog razloga ne želi povući sa stika , nego nastavi sa dizanjem windowsa . Ne znam što se još može podesiti u BIOSu ...

-nema 'pravi' QBM (novije MBO) .. tj to što vidiš je samo popis jednak onom u BIOSu .. ali po njemu ne vidiš boot disk tj jednako kao da npr DVD nije u playeru..

-može biti nebootabilan medij ili BIOS-MBO pa ne podržava.. (ali ta bi morala..).

 

edit: 'pravi' meni prikazuje bootabilne diskove koje detektira (interni HDD u npr legacy i/ili UEFI modu i vanjske ovisno kako je napravljen medij-boot). npr vidi se konkretan naziv diska/brand/model..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2015 19:29 (ihush).
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1
napokon sam i ja presao na svjetlu stranu kupio kljuc i aktivirao windows 8.1 pro :))))
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi

Podesio sam windows 8 da mi se automatski logira zbog neke aplikacije

 

sad moram podesiti da mi se automatski zakluča zaslon nakon logina

 

i da mi se zakluča  nakon 5 minuta mirovanja

 

Kako da to napravim ? 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Markić7 kaže...

Podesio sam windows 8 da mi se automatski logira zbog neke aplikacije

 

sad moram podesiti da mi se automatski zakluča zaslon nakon logina

 

i da mi se zakluča  nakon 5 minuta mirovanja

 Uključi ''Require password on wakeup'' u Power Options.

 

Ne može ti se automatski zaključati odmah bez nekog third party programa.

 

Otvori Screensaver settings, postavi ''Wait'' na 5 minuta i stavi kvačicu na ''display logon screen''.

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2015 11:29 (kizo2703).
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

jučer mi se pri paljenju (gdje je plavi logo Microsofta) više ne pojavljuje krug koji je u pokretu, već mi bude kao isprekidana crta koja zatreperi povrh cijele širine zaslona...
što je to i kako bi se to moglo riješiti?
prijenosnik nije nigdje nit pao nit išta....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

iscrtavanje pointera je stvar VGA, možda driver ili neki util-malware.. najčešće kvar ili pregrijavanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...

iscrtavanje pointera je stvar VGA, možda driver ili neki util-malware.. najčešće kvar ili pregrijavanje.

 laptop nemam nit pola godine, stoga kvar ne može biti,
a pregrijavanje,

igro GTA V i primjetio da se temperatura ekstremno podigne, dal je do toga mozda ?

16 godina
offline
Windows 8 i 8.1

koji lap je u pitanju?

to mi na grafu nekak vuče, najbolje ti je zaigrat još gta pa vidi dal se pojavljuju kakvi artifakti u igri, ak da pravac reklamacija (ak imaš garanciju).

u windowsima sve normalno?

mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
mrakky kaže...

koji lap je u pitanju?

to mi na grafu nekak vuče, najbolje ti je zaigrat još gta pa vidi dal se pojavljuju kakvi artifakti u igri, ak da pravac reklamacija (ak imaš garanciju).

u windowsima sve normalno?

 u igri je sve ok
na windowsima sve ok
sad sam restartirao komp i sad se sve normalno prikazalo,
to je samo pri paljenju "problemčić"....

8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Ima li netko PROVJERENI popis koje je servise sigurno ugasiti, npr printer itd.

16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Kresimir4 kaže...

Ima li netko PROVJERENI popis koje je servise sigurno ugasiti, npr printer itd.

 

Najbolje ti je nista ne dirat jer OS sam po sebi vec optimizira sta treba ali ako bas zelis mozes probat s portabilnim alatom Easy service optimizer koji je jako jednostavan.

Imas tri opcije: Safe, Tweaked i Extreme (Extreme ne preporucam).

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Kresimir4 kaže...

Ima li netko PROVJERENI popis koje je servise sigurno ugasiti, npr printer itd.

- bootanje u safemodu je primjer minimuma servisa za rad OSa, sve ostalo je dodatak.. ali vrlo bitan, tj bez tog je PC skoro neupotrebljiv dok je dobitak zanemariv.

- prije nego kreneš gasiti servise koje se tebi čine nevažni.. nisu sami u PC svemiru, međuovisni su... polovicu tebi nepotrebnih nećeš moći pogasti zbog povezanih servisa, tj možeš ali tad imaš polufunkcionalan PC.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Iman problem na laptopu od frenda,upali se i plavi je ekran i samo pokazivac misa se vidi,nemogu uc ni u bios el laptop odma mi boota taj ekran jer  valjda napravljeno da se nikad ne ugasi vjerovatno momentalno bootanje sistema
nezna jeli do windowsa ili dolaptopa..kupljen je prije 7 dana pa nebi tija dirat jer mozda more zamini??

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Wayto XD kaže...

Iman problem na laptopu od frenda,upali se i plavi je ekran i samo pokazivac misa se vidi,nemogu uc ni u bios el laptop odma mi boota taj ekran jer  valjda napravljeno da se nikad ne ugasi vjerovatno momentalno bootanje sistema
nezna jeli do windowsa ili dolaptopa..kupljen je prije 7 dana pa nebi tija dirat jer mozda more zamini??

 jel se dignu windowsi, nije mi jsno kaj želiš napravit u bios ić ili kaj?

ak želiš u bios sljedi ove upute 

mrakky
12 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav, u jednom velikom hrvatskom maloprodajnom dućanu IT opremom kupio sam WIndows 8.1 softver koji je došao na DVD-u. Naknadno sam skužio da je riječ o OEM licenci, koja tehnički ne dopušta hardversku nadogradnju (nije legalno), a osobito ne matične ploče. Također se OEM licenca ne bi smjela prodavati odvojeno, a meni je bila prodana, što nisam znao.

 

Hoću li imati problema s budućim nadogradnjama kompa (sve komponente) i je li to legalno učiniti? Trebam li u tome slučaju otići u trgovinu tražiti povrat novca? Još želim naglasiti da uopće u prodaji nemaju retail licencu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
intelduo1 kaže...

Pozdrav, u jednom velikom hrvatskom maloprodajnom dućanu IT opremom kupio sam WIndows 8.1 softver koji je došao na DVD-u. Naknadno sam skužio da je riječ o OEM licenci, koja tehnički ne dopušta hardversku nadogradnju (nije legalno), a osobito ne matične ploče. Također se OEM licenca ne bi smjela prodavati odvojeno, a meni je bila prodana, što nisam znao.

 

Hoću li imati problema s budućim nadogradnjama kompa (sve komponente) i je li to legalno učiniti? Trebam li u tome slučaju otići u trgovinu tražiti povrat novca? Još želim naglasiti da uopće u prodaji nemaju retail licencu.

 su ti napmenuli da je oem, ako ne probaj ih nazvat i reč da nisi znao i da nisu napomenu još nabroj da je to zabranjeno prodavat i da želiš mjenjat ploču, možda prođe, nemaš kaj za izgubit.

mrakky
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

 su ti napmenuli da je oem, ako ne probaj ih nazvat i reč da nisi znao i da nisu napomenu još nabroj da je to zabranjeno prodavat i da želiš mjenjat ploču, možda prođe, nemaš kaj za izgubit.

 Nisu uopće spomenuli da je OEM. Iskreno djelatnik nije previše znao reći o softveru, ja sam njemu rekao da trebam licencu za windows 8.1 i to je ono što mi je ponudio

16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
intelduo1 kaže...

 su ti napmenuli da je oem, ako ne probaj ih nazvat i reč da nisi znao i da nisu napomenu još nabroj da je to zabranjeno prodavat i da želiš mjenjat ploču, možda prođe, nemaš kaj za izgubit.

 Nisu uopće spomenuli da je OEM. Iskreno djelatnik nije previše znao reći o softveru, ja sam njemu rekao da trebam licencu za windows 8.1 i to je ono što mi je ponudio

 a gle, nemaš kaj izgubit, pogotovo kaj bude upgrade na w10, tak da kaj bacil si novce u vjetar, nemreš ni ak zamjeniš hw ponovo ni iskoristit 8.1, možda bi i mogo da zoveš ms i da objasniš da si zamjenil ploču pa da ti aktivaciju ponište, al to sve zavisi....ja bi ih zvao...

mrakky
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Tnx, zovem odmah ujutro.

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
mrakky kaže...
intelduo1 kaže...

Pozdrav, u jednom velikom hrvatskom maloprodajnom dućanu IT opremom kupio sam WIndows 8.1 softver koji je došao na DVD-u. Naknadno sam skužio da je riječ o OEM licenci, koja tehnički ne dopušta hardversku nadogradnju (nije legalno), a osobito ne matične ploče. Također se OEM licenca ne bi smjela prodavati odvojeno, a meni je bila prodana, što nisam znao.

 

Hoću li imati problema s budućim nadogradnjama kompa (sve komponente) i je li to legalno učiniti? Trebam li u tome slučaju otići u trgovinu tražiti povrat novca? Još želim naglasiti da uopće u prodaji nemaju retail licencu.

 su ti napmenuli da je oem, ako ne probaj ih nazvat i reč da nisi znao i da nisu napomenu još nabroj da je to zabranjeno prodavat i da želiš mjenjat ploču, možda prođe, nemaš kaj za izgubit.

- nije zabranjeno prodavati OEM licence (tj trebalo je biti .. nekad, ali..). Postoji zapravo dva OEMa, pravi predinstaliran od proizvođača i trgovački, za trgovački može ga se dokupiti odvojeno od PCja ako je kupnja unutar 30 dana (po MSovim uvijetima, ali i to je 'sporedno'.. jer MS ne može tražiti račun PCja.. dovoljno je reči, kupio sam jučer..)

- OEM licenca je vezana uz hardware (MBO), sve ostalo se može nadograđivati. Problemi se rješavaju pozivom MS hr. Retail licenca dozvoljava promjenu HWa. Obje verzije vrijede samo jedna licenca u jedno vrijeme, duplić automatski bana licencu.

 

.. prodaja OEMa u maloprodaji je zapravo 'naš' izum, do prije par godina na zapadu to nisu znali, jer trgovci nisu ni nudili u prodaji... ali imali su retail 3pack .. koji je još jeftiniji nego OEM za 3 licence. MS je prije par godina (cca oko izlaska w7) regulirao i OEM kao normalnu maloprodajnu licencu. Formalno, MS nema ništa s tom ver. sve je na 'proizvođaču' koji btw, mora biti sys.builder i 'prihvaća' uvijete EULAe.. klasični bla-bla koji ništa pravnog ne znači, tj dovoljno je osporiti ga.

 

Tako da od žalbe trgovcu nema koristi, povrata nema zbog licence-aktivacije, kupac mora znati što kupuje... kao i dizel-super.. bilo što. Neznanje nije opravdanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2015 6:54 (ihush).
11 godina
online
Windows 8 i 8.1

Dali netko zna kako ponovno pokrenuti da mi se windows 8.1 ponovno instalira na laptop marka asus, ima u sebi win 8.1, da se onako inicijalno pokrene i instalira kao kada sam ga kupio, jer nemogu prici postavkama da napravim reinstal iz njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
brkan83 kaže...

Dali netko zna kako ponovno pokrenuti da mi se windows 8.1 ponovno instalira na laptop marka asus, ima u sebi win 8.1, da se onako inicijalno pokrene i instalira kao kada sam ga kupio, jer nemogu prici postavkama da napravim reinstal iz njega.

Poprati upute na ovoj stranici.

10 godina
protjeran
offline
 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
WackyZG kaže...
brkan83 kaže...

Dali netko zna kako ponovno pokrenuti da mi se windows 8.1 ponovno instalira na laptop marka asus, ima u sebi win 8.1, da se onako inicijalno pokrene i instalira kao kada sam ga kupio, jer nemogu prici postavkama da napravim reinstal iz njega.

Poprati upute na ovoj stranici.

 Nevrijedi jer nemogu otvoriti postavke a s time ni oporavak, probao sam upisati i isto kada izbaci prozor se odmah zatvori

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice