Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.348.552
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

 

.... mislim da sam neki virus pokupio.

 

Pa to nisam niti htio spominjati, vjerujući da si kao iskusan forumaš prvo preskenirao disk i ram sa više alata i time eliminirao malware mogućnost..

Ali čudno zauzeće resursa svako prvo smrdi na malwer....tako da si vrlo lako u pravu sa gornjom tvrdnjom...   Clean instal desetke bu to riješio, samo prije full format gpartedom iz live linuxa i nova gpt..

 

12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Nisam još prešao i nisam skenirao ništa, sad sam upalio održavanje i čekam, preko noći ću ostavit skeniranje full.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Prije koji dan sam instalirao ponovno Windows 8.1 Pro x64(prije toga sam par sati bio na WXu). Od sada mi se javio ovaj čudni problem, znači niti jednu fotku ne želi prikazati u "preview", vidim samo te bijele listove papira. Ostale fajlove vidim normalno, kod instalacije sam samo formatirao onu glavnu(System) i C particiju(na kojoj je sustav), D i E particije nisam dirao, tako sam svaki put instalirao i nikad nije bio ovakav problem.

 Isto tako vidim da imam problem s kontrol panelom. Ja ga otvorim a on ne želi izbaciti listu kad sam ga otvorio prije par minuta, sad radi sve ok..

 

http://i.imgur.com/1LI1Lz6.png (Nemam Silverlight)

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Jel iko mozda zna zašto mi se novi win 8.1 freeza nakon restarta nemogu stisnut ikone niti nikaj na ssd je instalacija i onda nakon par sekudni dode sebi i sve radi ponovo jel iko zna vec sam očajan googla problem 5 sati i nikako doc do rijesenja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Nvidia GTX 680 kaže...

Jel iko mozda zna zašto mi se novi win 8.1 freeza nakon restarta nemogu stisnut ikone niti nikaj na ssd je instalacija i onda nakon par sekudni dode sebi i sve radi ponovo jel iko zna vec sam očajan googla problem 5 sati i nikako doc do rijesenja?

 Probaj reset ili sam reinstal win

13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
CyberDemonVZ kaže...

Na D: disku sam imao dosta sheranih foldera, prvo na Win 7, pa na 8, pa na 8.1.

 

Svaki put prilikom instalacije novog OS-a imam problema s tim direktorijima. Ponekad imam problema s permissionsima, ponekad ne želi ponovo sherati, ponekad im uopće ne mogu pristupiti, pa moram raditi Take ownership....

 

Ima koji način da SVE direktorije vratim na default, kao da je direktorij (i svi poddirektoriji i fajlovi) tek napravljen?

 Napravi nove foldere, iskopiraj u njih sve iz starih foldera, izbriši stare foldere i ako treba nove preimenuj po starima.

12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Hrvoje001 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Na D: disku sam imao dosta sheranih foldera, prvo na Win 7, pa na 8, pa na 8.1.

 

Svaki put prilikom instalacije novog OS-a imam problema s tim direktorijima. Ponekad imam problema s permissionsima, ponekad ne želi ponovo sherati, ponekad im uopće ne mogu pristupiti, pa moram raditi Take ownership....

 

Ima koji način da SVE direktorije vratim na default, kao da je direktorij (i svi poddirektoriji i fajlovi) tek napravljen?

 Napravi nove foldere, iskopiraj u njih sve iz starih foldera, izbriši stare foldere i ako treba nove preimenuj po starima.

 LOL, odlično!

Uopće mi nije palo na pamet!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Clean install i opet je krenio divljati...

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
...i meni je krenio divljat kad je vidio sliku ;-)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

pa ko ne bi s takvom zenom na desktopu?

Steam: charmander2005
Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Hahahagagagaaag
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi

Imam kod za orginal win 8, ali imam nekih komplikacija pomocu instalacije. Cuo sam da mi treba nekakav poseban kljuc i kada ga instaliram onda ubacim u postavkama kljuc koj ja imam.

Zna li itko koj je to kljuc?

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi

Jedna osoba ima vec duze vrijeme windows 8, tj sada 8.1  i hoce reinstall.

Product key koji je unešen je legalan ali ga neznamo. Nemamo naljepnicu jer je naknadno kupljen. 

 

Na internetu sam nasao mogučnost da pogledam kod na dva načina preko regedit tj malo komplicraniji način i preko Belarc Adwisor.

On je ispisao specifikacije i naravno product key od windows 8.1 koji sam ja zapisao 

 

I hoču napraviti reinstal jer nemam medij za windows 8.1 i tako nadjem na microsoftovoj  stranici maleni windows 8.1 instaler (online) u kojem se odma upise product key koji smo (dobili sa naljepnicom ili prilikom kupovine tako pise) . ali ga ne prihvača. 

 

Kada idem u trazilicu win8 onda upisem recovery i tamo odaberem opciju da vratim na tvornicke postavke (dakle da izbrise sve podatke tj da bude kao da je friško instaliran ali kaže da će mi trebati dvd medij jer u kompu nema svih dijelova. 

 

 

Sto da radim ? jesam li na dobar način izvlačio product key ili ? 

 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 - dojmovi

Skini utouched ISO i sa njim instaliraj... Ili ubaci DVD sa tim ISOm u drive i pokreni onaj "Refresh" instalacije...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
12 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Ima li neko iskustva sa kupovinom igrica i aplikacija u Windows stor-u?Nisam nikad kupao na taj nacin pa me zanima kako to izgleda,kako to funkcionise,popunis one podatke i oni ti posalju neki serial key ili ti se sama otkljuca full verzija,jel moguce ponovo instalirat igru ili aplikaciju nakon reinstalacije windows-a?

Sadmir K
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Sadmir01 kaže...

Ima li neko iskustva sa kupovinom igrica i aplikacija u Windows stor-u?Nisam nikad kupao na taj nacin pa me zanima kako to izgleda,kako to funkcionise,popunis one podatke i oni ti posalju neki serial key ili ti se sama otkljuca full verzija,jel moguce ponovo instalirat igru ili aplikaciju nakon reinstalacije windows-a?

 Jednom kupljena igra ili aplikacija je uvijek tvoja i možeš ju instalirati na sve svoje PC-je - 81 u Osmici i, nažalost, ''samo'' deset u Desetki.

 

I naravno da ju uvijek možeš ponovno instalirati nakon reseta ili reinstalacije. Bitno je samo da imaš isti MS account.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pozz ekips imam pitanje da li mi netko moze poslat link da skinem windows 8 bilo koja verzija sam da nije enterprise aktiviran po mogucnosti ako ne program za aktivaciju jel nemrem nigdje  torrent naci a doma imam neki cd key orginal os osmice kaj je buraz prek faksa dobil nemam kak stavit da isprobam a ne  zelim se  zeznut hvala

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Cromar kaže...

Pozz ekips imam pitanje da li mi netko moze poslat link da skinem windows 8 bilo koja verzija sam da nije enterprise aktiviran po mogucnosti ako ne program za aktivaciju jel nemrem nigdje  torrent naci a doma imam neki cd key orginal os osmice kaj je buraz prek faksa dobil nemam kak stavit da isprobam a ne  zelim se  zeznut hvala

 Ako imaš ''burazov ključ s faksa'' (vjerojatno sa DreamSparka), skini original - ovdje ćeš naći alat za to, a ovdje tutorijal kako se to radi.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Kako igrati dos igru u win8.1?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Kresimir4 kaže...

Kako igrati dos igru u win8.1?

 DOSBox. Radi i na XP-u, Visti...

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Kresimir4 kaže...

Kako igrati dos igru u win8.1?

 Imaš bolje programe od DOSboxa, odnosno imaju grafičko sučelje za njega:

ProGammaX ili D-Fend reloaded

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2015 18:48 (Hrvoje001).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Hrvoje001 kaže...

Imaš bolje programe od DOSboxa, odnosno imaju grafičko sučelje za njega:

ProGammaX ili D-Fend reloaded

 Što će mu to? Valjda zna raditi u DOS-u, iako je teško reći da netko zna raditi u DOS-u ako se zna navigirati do nekog foldera. :)

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

možda nije usko vrzano uz samu temu (unaprijed se ispričavam) no zanima me zašto više nije moguće pokrenuti, kada se preuzme Skype s Windows Storea?
Odnosno on se pokrene ali se pojavo obavijest o dospiječu nadogradnju, potom nadogradnja instalira Skype for Desktop, koji nije ništa drugo nego obična aplikacija, koja krajnje bezvezno izgleda (slika u privitku),

dal netko zna kako se može koristiti ona inačica Skypea s Windows Storea?

Skype app s Windows Storea (good) Skype app s Windows Storea (good)
Skype for Desktop (bad) Skype for Desktop (bad)
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Gale92 kaže...

možda nije usko vrzano uz samu temu (unaprijed se ispričavam) no zanima me zašto više nije moguće pokrenuti, kada se preuzme Skype s Windows Storea?
Odnosno on se pokrene ali se pojavo obavijest o dospiječu nadogradnju, potom nadogradnja instalira Skype for Desktop, koji nije ništa drugo nego obična aplikacija, koja krajnje bezvezno izgleda (slika u privitku),

dal netko zna kako se može koristiti ona inačica Skypea s Windows Storea?

 To je s namjerom tako. Pročitaj.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Arendelle kaže...
Gale92 kaže...

možda nije usko vrzano uz samu temu (unaprijed se ispričavam) no zanima me zašto više nije moguće pokrenuti, kada se preuzme Skype s Windows Storea?
Odnosno on se pokrene ali se pojavo obavijest o dospiječu nadogradnju, potom nadogradnja instalira Skype for Desktop, koji nije ništa drugo nego obična aplikacija, koja krajnje bezvezno izgleda (slika u privitku),

dal netko zna kako se može koristiti ona inačica Skypea s Windows Storea?

 To je s namjerom tako. Pročitaj.

 ehhh i taj Microsoft i sva njihova tehnologija i hardver
a niš vraćamo se na app

11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
djigibao kaže...

 

...pa i win 7 ce dobit free upgrade na win 10

 S opaskom da po navedenom, kolega očito nije radio downgrade po ''službenoj'' metodi, niti tako aktiviral Sedmicu.

(jer inače, downgrade ne briše Repair particiju)

 

Pa bi ipak bilo bolje da istalira Osmicu. Jedino nisam siguran hoće li OEM key aktivirati retail verziju Osmice kakva se dobije korištenjem Media Creation Tool-a.

 Skinuo sam win8.1 pomoću media creation tool-a, u ponudi pri skidanju bile verzije win8.1, win8.1 pro i win8.1 N, RT verzije nije bilo...prilikom instalacije nije me tražilo da unesem OEM key, sam ju je valjda povukao iz biosa i odmah nakon instalacije sam išao provjeriti i windowsi su bili aktivirani, zatim provjerio UPDATES i ponudilo mi nadogradnju na win10 i nadogradio i sve radi bez problema....mislim da na ovaj način mogu skinuti oni koji im imaju i RT verziju ali njih ce tražiti key prilikom instalacije a mi koji imamo OEM verziju, key se automatski povuče iz biosa....

8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Imam tužne vijesti. RT i Retail ne znače istu stvar.
bolje.hr - Bolje je hrvatski!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
tunazg kaže...

....mislim da na ovaj način mogu skinuti oni koji im imaju i RT verziju ali njih ce tražiti key prilikom instalacije a mi koji imamo OEM verziju, key se automatski povuče iz biosa....

 Windows RT i retail nisu jedno te isto. Ne postoji RT verzija Windowsa 10.

 

BTW, kriva tema. Za Windows 10, imamo ovu.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2015 0:17 (kizo2703).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
tunazg kaže...

....mislim da na ovaj način mogu skinuti oni koji im imaju i RT verziju ali njih ce tražiti key prilikom instalacije a mi koji imamo OEM verziju, key se automatski povuče iz biosa....

 Windows RT i retail nisu jedno te isto. Ne postoji RT verzija Windowsa 10.

 

BTW, kriva tema. Za Windows 10, imamo ovu.

 Ma krivo ste me razumijeli...nije riječ o win10, skidao sam osmicu....  tražio sam od kud da skinem win8 i rekli ste mi da pokušam sa Media creation tool-a ali je bilo pitanje da li će mi se win aktivirati jer je u mene OEM verzija a preko Media creation tool-a se dobije Retail verzija osmice... pa sam želio reći da nema nikakvih problema sa aktivacijom, skinuo osmicu i prilikom skidanja bile su ponuđene win8.1, win 8.1 pro, i win 8.1 N, retail verzija nije bila u ponudi....skinuo win8 i bez obzira sto je kod mene OEM verzija, windowsi su se automatski aktivirali i nije me ni tražilo key....želio sam samo reći da pomoću media creation tool-a osmicu mogu skinuti i oni koji imaju OEM verziju i retail verziju, neće biti problema sa aktivacijom...

 

btw. RT/retail, lapsus 

10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
tunazg kaže...
kizo2703 kaže...
tunazg kaže...

....mislim da na ovaj način mogu skinuti oni koji im imaju i RT verziju ali njih ce tražiti key prilikom instalacije a mi koji imamo OEM verziju, key se automatski povuče iz biosa....

 Windows RT i retail nisu jedno te isto. Ne postoji RT verzija Windowsa 10.

 

BTW, kriva tema. Za Windows 10, imamo ovu.

 Ma krivo ste me razumijeli...nije riječ o win10, skidao sam osmicu....  tražio sam od kud da skinem win8 i rekli ste mi da pokušam sa Media creation tool-a ali je bilo pitanje da li će mi se win aktivirati jer je u mene OEM verzija a preko Media creation tool-a se dobije Retail verzija osmice... pa sam želio reći da nema nikakvih problema sa aktivacijom, skinuo osmicu i prilikom skidanja bile su ponuđene win8.1, win 8.1 pro, i win 8.1 N, retail verzija nije bila u ponudi....skinuo win8 i bez obzira sto je kod mene OEM verzija, windowsi su se automatski aktivirali i nije me ni tražilo key....želio sam samo reći da pomoću media creation tool-a osmicu mogu skinuti i oni koji imaju OEM verziju i retail verziju, neće biti problema sa aktivacijom...

 

btw. RT/retail, lapsus 

 Nije to što si skinuo OEM ili Retail već je KEY koji imaš OEM ili retail.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice