Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.349.468
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Sadmir01 kaže...

Jedno poglupo pitanje:

"OneNote" aplikaciju sam sinoc tek otvorio po prvi put posle godinu dana i vidim zanimljiva aplikacija (korisna) e sad ja ne znam kako funkcionise ovaj microsoft racun,ako nesto upisem tu i sacuvam jel to on objavljuje negdje gdje moze bit dostupno jos nekom ili samo pohranjuje na moj "OneDrive" i jel ono sto je na mom OneDriv-u ne moze nigdje niko drugi pronac,posto mi sve ove aplikacije iz nekog razloga izgledaju nepouzdano sto se tice privatnosti,nesto sync-uju uploadaju,cak sam jednom vidjeo ikonu facebooka i gmail-a pa kontam da ne objavljuje negdje ili sta ja znam...?

 Jedini način da ti netko pristupi OneNoteu i OneDriveu, tj. bilo kojem cloud storage - u je da se netko dočepa tvog maila od acc - a i passworda. Neće ti OneNote sinca u cloud pa share - ati s drugima, a u OneDrive - u će biti shareano jedino ako postaviš neki dokument da se dijeli, te podijeliš link do toga (Google - om se ne može pronaći taj dokument, nije indeksirano).

9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Sadmir01 kaže...
keyofdestiny13 kaže...

Imam w 8.1 laptop koji nije namijenjen za igranje,  ali s AMD-om mi se pojavljuje ovaj problem (SLIKA), kako bi ga trebalo rješiti onaj koji je već iskusio to,  i dal se i vama pojavljuje?

 Ne znam jesi rijesio problem al imam rjesenje za to pa napisi ako nisi sredio to da ne kucam bezveze :)

 Nisam riješio problem, jer zasad se još nije pojavio taj prozor.

12 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Ovako ces:
Ici ces desni na start-RUN i upisat "Regedit" lupit enter onda ce ti se otvorit prozor gdje ces otvarat ovo 

Na "GraphicsDrivers" ces stat a zatim (SLIKA) vidjet sta ti je pod "type" kod ovog sto sam zaokruzio,u mom slucaju je "DWORD" pa cu ici desni klik pa "DWORD (32-bit) Value" ako je kod tebe "QWORD" ici ces desni pa "QWORD (64-bit) Value"... 

Upisat ces ime "TdrDelay" a zatim kliknut desnim na to pa "Modify" i upisat broj 8 (kao na SLICI) i klik OK,i to je to,onda samo restart...Ako ti nije jasno nesto napisi ma da samo pogledaj te 3 slike redom i bit ce ti jasno :)

 

Sadmir K
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2016 23:15 (Sadmir01).
 
0 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Sadmir01 kaže...

Ovako ces:
Ici ces desni na start-RUN i upisat "Regedit" lupit enter onda ce ti se otvorit prozor gdje ces otvarat ovo 

Na "GraphicsDrivers" ces stat a zatim (SLIKA) vidjet sta ti je pod "type" kod ovog sto sam zaokruzio,u mom slucaju je "DWORD" pa cu ici desni klik pa "DWORD (32-bit) Value" ako je kod tebe "QWORD" ici ces desni pa "QWORD (64-bit) Value"... 

Upisat ces ime "TdrDelay" a zatim kliknut desnim na to pa "Modify" i upisat broj 8 (kao na SLICI) i klik OK,i to je to,onda samo restart...Ako ti nije jasno nesto napisi ma da samo pogledaj te 3 slike redom i bit ce ti jasno :)

 

 Veliko ti HVALA!! 

12 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Jedno pitanje....Cemu ova zelena slova u nazivu foldera?Nesto sam cack'o oko neke zastite podataka,neka opcija "encrypt file" ili nesto slicno...I od tad mi neki folderi imaju zelena slova,nemam poima sta je to,al me je pitalo da napravim kao backup tih foldera (valjda),pa me brine da necu izgubit te fajlove,ko zna sta sam ja ukljucio xD

Sadmir K
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2016 19:10 (Sadmir01).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Sadmir01 kaže...

Jedno pitanje....Cemu ova zelena slova u nazivu foldera?Nesto sam cack'o oko neke zastite podataka,neka opcija "encrypt file" ili nesto slicno...I od tad mi neki folderi imaju zelena slova,nemam poima sta je to,al me je pitalo da napravim kao backup tih foldera (valjda),pa me brine da necu izgubit te fajlove,ko zna sta sam ja ukljucio xD

 Pozelenili od muke

 

Google is your friend

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2016 22:38 (TiMi79).
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
TiMi79 kaže...
Sadmir01 kaže...

Jedno pitanje....Cemu ova zelena slova u nazivu foldera?Nesto sam cack'o oko neke zastite podataka,neka opcija "encrypt file" ili nesto slicno...I od tad mi neki folderi imaju zelena slova,nemam poima sta je to,al me je pitalo da napravim kao backup tih foldera (valjda),pa me brine da necu izgubit te fajlove,ko zna sta sam ja ukljucio xD

 Pozelenili od muke

 

Google is your friend

 Vidi stvarno....:))

SnaĐo se,fala ;)

Sadmir K
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2016 0:00 (Sadmir01).
10 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Haj, ima li neki nacin da narihtam komp da se sam ugasi u odredeno vrijeme i kako najednostavnije? 

 

Nekaj sam nasel na netu za scheduled tasks al to je prevec posla a i nisam napravil kak spada. 

 

Nesto da mogu bez beda odabrat i mijenjat vrijeme gasenja.

 

Hvala!!

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
gocc01 kaže...

Haj, ima li neki nacin da narihtam komp da se sam ugasi u odredeno vrijeme i kako najednostavnije? 

 

Nekaj sam nasel na netu za scheduled tasks al to je prevec posla a i nisam napravil kak spada. 

 

Nesto da mogu bez beda odabrat i mijenjat vrijeme gasenja.

 

Hvala!!

  pa uopće niije teško napraviti scheduled task. Ali ajde, neka je tebi. Ovo je program koji radi scheduled task umjesto tebe, pa si skini i vidi da li ti odgovara. 

10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
WackyZG kaže...

  pa uopće niije teško napraviti scheduled task. Ali ajde, neka je tebi. Ovo je program koji radi scheduled task umjesto tebe, pa si skini i vidi da li ti odgovara. 

 

Grr baš me tjeraš da se malo više potrudim 

 

Probat ću danas ponovno makar je ta aplikacija baš ono što trebam.

 

Hvala!

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Nitko te niš ne tjera.Dao ti zato app da napravi umjesto tebe. ;)
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Nitko te niš ne tjera.Dao ti zato app da napravi umjesto tebe. ;)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito

Dakle na farmi imam komp sa windows 8 koji upravlja sa hranilicom + videonadzor. Ako kratkotrajnog nestanka struje,  on se pokrene automatski i u autorun mapi je ubačen proram za hranilicu + program za videonadzor + lockscreen ikonica tj prečac do te naredbe. 

 

Mogu li još kako podesiti da mi se lockscreen upali nakon 10 minuta nekativnosti ?? Nekad mi zaborave zaklučati ekran pa onda da ne gleda u kompjutor netko tko nebi smio.

 

 Nisam zadovoljan sa ovim tj lockscreenom koji se pokrene tek kasnije reicmo poslije paljenja u auturun mapi, rađe bi da to bude brže. Recimo kada se upali kompjutor barem 10 sec treba da se lockscreen aktivira. 

 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito

Nisam te baš razumio... Ti bi da se zaključa odmah nakon paljenja (tj. nakon logina) ili nakon 10 minuta? Ako ćeš odmah nakon logina, imašlogon skripte. Ako ćeš nakon 10 minuta, uključi screensaver i enableaj "On resume, display logon screen".

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito

login nije ni potreban.. tj logiraš se kad želiš koristiti OS (sve ostalo treba pokretati kao servise.. umjesto početničkih kemijanja s autostart-lockom..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
ihush kaže...

login nije ni potreban.. tj logiraš se kad želiš koristiti OS (sve ostalo treba pokretati kao servise.. umjesto početničkih kemijanja s autostart-lockom..)

 Kako da to uradim ? ti alati koje koristim pokreću se kao GUI, možda to moze bez ulogiranja ? 

 

 

15 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito

task..

zapravo, ili sve prouči ili pribavi nekog tko zna što radi i gotovo za par minuta.

npr .bat file kojeg pokrećeš schedulerom, na startup, logon, time.. bilo koji event. U tom batchu može biti bilo što, word.exe ... svejedno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2016 0:25 (ihush).
8 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Imam problem danas mi dosao pc free dos, i krenem instalirat win 8.1 sa usb sticka, i sve se instalira i krene restart i izvadim usb stick i pojavi se win logo i nakon njega crni ekran. U cemu bi mogla biti greska

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Instalirao sam Windows 8.1 na SSD-u.Kada sam došao u onaj dio setupa gdje odabirem na koju particiju ću instalirat.Obrisao sam C disk a ostavio D disk koji je HDD i on je sada kreirao system reserved partition.Čitao sam o tome šta se nalazi na njemu.Sad me zanima da li ima nešta loše u tome što sam izbrisao disk i pustio da kreira system reserved partition (mislim na loše stvari kao viruse ili nešta drugo).

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

El ima neko ideju sta windows 8.1 pocne da radi u trenutku kad se iskljuci display (posle 10 minuta).Jer se toliko hdd napali da lampica konstantno svijetli i opterecenost hdd-a je 90-100%,pogasio sam svaki servis koji su ljudi po forumima preporucivali da se iskljuci,"Windows Search","Superfetch","Background Intelligent Transfer Service"....I nista.Znaci,kad ne diram racunar,posle 10 minuta se ugasi ekran i tad pocinje ludnica sa hdd-om i traje sve dok ne pomjerim mis,kad pomjerim mis on prestaje i vraca se u normalu.Iskljucena je i defregmentacija i defender i maintenance i updejt,stvarno ne znam vise sta ima radit toliko u pozadini.

Sadmir K
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Sadmir01 kaže...

El ima neko ideju sta windows 8.1 pocne da radi u trenutku kad se iskljuci display (posle 10 minuta).Jer se toliko hdd napali da lampica konstantno svijetli i opterecenost hdd-a je 90-100%,pogasio sam svaki servis koji su ljudi po forumima preporucivali da se iskljuci,"Windows Search","Superfetch","Background Intelligent Transfer Service"....I nista.Znaci,kad ne diram racunar,posle 10 minuta se ugasi ekran i tad pocinje ludnica sa hdd-om i traje sve dok ne pomjerim mis,kad pomjerim mis on prestaje i vraca se u normalu.Iskljucena je i defregmentacija i defender i maintenance i updejt,stvarno ne znam vise sta ima radit toliko u pozadini.

Ne gasi napamet servise (zašto gasiti Superfetch???). Skini ProcessExplorer i vidi tko toliko ronda po disku.

 

Koga kod da si slušao, ima stvarno odličnu metodu "rješavanja" problema.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Jedno pitanjce...

Win 8.1 na laptopu, Lenovo G50, odem na provjeru azuriranja i on stalno vrti (trazi) ali nista ne nudi kao moguce azuriranje niti obavijest da nema azuriranja, samo vrti...

Sto bi se moglo napraviti da ili stane ili da nesto nađe? Zasto stalno samo vrti trazenje?

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Provjeri ako ti nesto skida u task manageru, tab Network.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
djigibao kaže...
Provjeri ako ti nesto skida u task manageru, tab Network.

 Nista, 0%

TrustNo1
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Sum_of_all_fears kaže...

Ne gasi napamet servise (zašto gasiti Superfetch???). Skini ProcessExplorer i vidi tko toliko ronda po disku.

 

Koga kod da si slušao, ima stvarno odličnu metodu "rješavanja" problema.

 Ma to sam ja ugasio jer je dosta njih napisalo da su rijesili problem sa gasenjem Windows Search-a i Superfetch-a,ali meni nije pomoglo."wsappx (2)" je proces koji meni gusi HDD.

Sadmir K
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2016 0:49 (Sadmir01).
7 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Bok, ljudi, želio bih smanjiti zauzeće u RAM-u, moj laptop ima 4 GB RAMa, a trenutno mi je zauzeto 3,46 GB, što bih trebao napraviti. Ako bih kliknuo Win+Run, onda %temp%  i sve što bih on našao nešto izbrisao, nadam se da ne bi bilo problema, želio bih da mi laptop ima više mjesta u RAMu. Hvala.

Zemlja je kuća slika, a srce čovjeka je riznica prizora života koji poput slika prolaze ljudskom sviješću, te čovjek živi i pati poput glumca, a uči poput gledatelja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito

tempovi nisu RAM, brisanje tempa ne oslobađa zauzet ram (samo mjesto na disku, ovisno što je kreiralo temp, možda dvostruki posao..)

imaš pokrenute-upaljene aplikacije ili nešto 'skrivenog' (malware-trojan-virus..).

-svi appsi, npr skype/viber, imaju neke opcije kao paljenje s OSom, update.. može se podesiti/pogasiti.

-normalan OS, podešen, nakon paljenja (ako ne obavlja update), treba zauzimati 700-1.2GB, dodatno ovisi o npr VGA i ostatku računala, antivirus, browser..

i pazi, win može pametno koirsititi 'višak', tad ne mora biti npr 2GB free, nego je pripremno i po potrebi će OS to dati.

odnosno, taskmanagerom provjeriš što zauzima toliko više od cca 1GB što bi bilo normalno, 2GB razlike je lako pronaći.

 

'višak' rama je višak, pametno korišten RAM je pametna stvar. Ne mora biti tumačeno kao manjak.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Dali je to samo kod mene ili Win 8.1 sluzbeno postaje Android?(Pri tome mislim da redovno imam svakodnevno ima 3-4 updatea)?

U svakome slucaju-ovo je rekordni update!

 

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Milka30 kaže...

Dali je to samo kod mene ili Win 8.1 sluzbeno postaje Android?(Pri tome mislim da redovno imam svakodnevno ima 3-4 updatea)?

U svakome slucaju-ovo je rekordni update!

 

 Sve mi se čini da je i to još jedan način "tjeranja" korisnika na desetku.

12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
nicky.sl kaže...

 Sve mi se čini da je i to još jedan način "tjeranja" korisnika na desetku.

Iako su relativno "sviježi" Windowsi,nikada mi nije ovoliko updatea radio,a i kada je radio to je radio tiho-tj.kada sam recimo bio afk.

Ovo sada agresivno skida update,dok sam online u igri-pa mi spizdi ms u nebesa.

Odmah da se razumijemo,imam OEM Win i par puta sam "resetirao" Win,nakon nove instalacije skine par updatea to sto mu treba i to je to,nista nikada nisam dirao u postavkama updatea!

Ovo je bas agresivno,sada kada sam mu iskljucio update,on mi stalno popa zastavicu i ne daje mi opciju da iskljucim poruke(a prije sam imao).

Bas forsaju!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice