Windows 8.1 pomoc - driveri

poruka: 7
|
čitano: 2.633
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8.1 pomoc - driveri

dakle ovako. 
imam dell inspiron 15r lapatop sa i7 3632qm procom i hd 7670m grafuljom (i ono smece od hd4000)
stavio sam faildows 8.1 na lapatop  i sada me muci jedna stvar a ta je  - ili novi ati driveri namjerno underperformaju graficku ili switchable graphics sistem ne funkcionira i vrti sve na intelovoj grafickoj. ima li netko taj problem?
najbolji primjer je gdje igram world of tanks i prije updatea mi je radio na high postavkama 30 fps, medium 50 fps, a sada sa najlosijim postavkama za kalkulator jedva 25fps.

takoder, malo offtopic ali je li moguce da turbo boost ne radi? nema ni na intelovim stranicama nikakve price o windowsima 8.1, ni na dellovoj support stranici ikakve ideje o turboboost monitoru. ima samo update za ati graf. i na sva moguca namjestanja da radi na maximize pod baterija i pod punjac ali i dalje isti losi rezultati...  

ima li jos tko slican problem?
ima li nacina kako dokazati da je TurboBoost aktivan iako nema onog widgeta koji to jasno i slikovito prikazuje.

hvala 

EDIT: za turbo boost postoji sansa da nije radio/mozda jos uvijek ne radi, jer su u biosima pod Intel speedstep bilo disabled, i svemogucim spellovima googlanja sam ustanovio da je to usko povezano turboboostom, ali i dalje i grafika zeza jako

mjenjam sobnu lampu za dvosobnu..
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2013 4:30 (mihaeeel).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8.1 pomoc - driveri

ja sam imao isti problem kada sam kupio svoj hp prije 2 god, koji je dosao sa diskretnom grafickom koja nije mogla raditi dok nisam flashao bios i tamo promjenio postavku grafike u FIXED tek onda sam dobio opciju switchable graphics u catalystu...btw radilo se o windows 7 pa onako cisto da provjeris mozda je problem slican :)

Battlelog : Dom1natoRRR | Xfire : dgrubesa14 | YouTube : dgrubesa1990 | Facebook : p4wner
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8.1 pomoc - driveri

hvala ti na toj ideji. naime(valjda se tako pise), u zadnjih par dana me izgleda i ssd poceo zezati, moguce radi 100 reinstaliravanja windowsa da je i on u svojih mjesec dana rada rekao Necu vise i odustao na kratko, sada radi kako treba, ali strah me patchati bios da mi ne bi hard se zaledio i zajebo i biose.. onda bih morao puno lagati kada bih ga nosio na garanciju, a to je nepotrebno.. znam iz prijasnjih iskustava da flashanje nosi dosta dobrih promjena. ja sada imam intelov(tako kazu) bios u kojem mogu promjeniti vrijeme, neke stvari sa intel u nazivu i boot device priority. postoji neki univerzalni bios ili moram od Della (s obzirom da imam njihov proizvod) patch uzet?

sa fixiranom non-intel grafickom(onom boljom), ti sta baterija slabije radi ili je isto? meni je brija u glavi da to trosi bateriju, iako ga na bateriji imam samo kada sam na wc ili na faksu gdje mi minimalno 3 sata treba.. 

mjenjam sobnu lampu za dvosobnu..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8.1 pomoc - driveri

Ako ces vec flashati skini sa dellove stranice sluzbeni patch, neznam stvarno nemam iskustva sa drugim laptopima ali meni je na hp-u tako bilo, cim sam flasho odma mi se opcija pojavila...gle diskretna graficka bateriju pojede brzo posto je tu radi performansi a one gutaju :D...uglavnom imat ces opciju da kada laptop ostane na bateriji automaski pali integriranu tako da ti stedi bateriju

Battlelog : Dom1natoRRR | Xfire : dgrubesa14 | YouTube : dgrubesa1990 | Facebook : p4wner
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2013 5:45 (p4wner).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 pomoc - driveri
I tako patchao biose, nikakve promjene osim nesto sa uefijem i nekih pola sata prikazivao da nema ssda u laptopu. Napokon se dignu windowsi i provjerim health ssda i kaze 100 zdrav, dakle i kontroler da valja i sve.. cudno... Sada kada doma dodem idem alternative biose naci
mjenjam sobnu lampu za dvosobnu..
10 godina
neaktivan
offline
Windows 8.1 pomoc - driveri

vidim win 8 stalno problemi sa dajverima...zasto...i ima li win 7 problema sa tim? imam jos uvijek xp i teska srca se moram oprostiti od njega jer je podrzava vise puno stvari ,hvala na sugestijama unaprijed 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 8.1 pomoc - driveri

n

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice