Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)

poruka: 18
|
čitano: 2.747
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)

Pozdrav ,

 

Imam pitanje vezano uz Windows 8.1 pro 64bit original sa licencom na laptopu Acer 2016 E15 E5-571-5930 sa Intel i5 5200 , 4GB RAM DDR3 i 1TB HDD grafika je intel HD5500 integrirana dobiven na poklon iz inostranstva tacine Njemacka.

Ovaj problem sto me muci jeste ali nedesava se cesto kada unidjem u (My PC ili My Computer ili bilo koji fajl folder itd) to mi se u zadnje vreme cesce desava jeste da nema ikona i gore se ono popunjava zeleno i nakon 10 min unidjem sve ok ima ikona.Trazio sam to po internetu kazu da nije virus ja neznam do cega je to neprestavlja mi neki problem ali npr kada usb ubacim i prebacim nesto na njega hocu izvaditi USB flesh odem na My PC i nema nista i ono se popunjava gore i nemogu sigurno da ga izvadim sa *Eject* opcijom.Testirao sam i sa antivirusom koji je dosao uz OS sve je ok kao i ocisito sam OS sa CC cleanerom disk clean up i te sitnice defrag ali isto.Ako zna neko mozda neki savjet trik ili  ? bio mi mnogo zahvalan :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)

Napravi rebuild icon cachea - C/P u Notepad i save as (all files) Rebuild Icon Cache.bat

 

@echo off
cls
echo The Explorer process must be killed to delete the Icon DB.
echo Please SAVE ALL OPEN WORK before continuing
pause
taskkill /IM explorer.exe /F
echo Attempting to delete Icon DB...
If exist %userprofile%\AppData\Local\IconCache.db goto delID
echo Previous Icon DB not found...trying to build a new one
goto :main

:delID
cd /d %userprofile%\AppData\Local
del IconCache.db /a
pause
echo Icon DB has been successfully deleted
goto main

:main
echo Windows must be restarted to rebuild the Icon DB.
echo Restart now? (Y/N):
set /p choice=
If %choice% == y goto end
echo Restart aborted...please close this window
explorer.exe

:end
shutdown /r /t 0
exit

 

Zatvori sve otvorene programe, pokreni kao administrator.

Restartaj PC, to bi trebalo rješiti problem.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)
kizo2703 kaže...

Napravi rebuild icon cachea - C/P u Notepad i save as (all files) Rebuild Icon Cache.bat

 

@echo off
cls
echo The Explorer process must be killed to delete the Icon DB.
echo Please SAVE ALL OPEN WORK before continuing
pause
taskkill /IM explorer.exe /F
echo Attempting to delete Icon DB...
If exist %userprofile%\AppData\Local\IconCache.db goto delID
echo Previous Icon DB not found...trying to build a new one
goto :main

:delID
cd /d %userprofile%\AppData\Local
del IconCache.db /a
pause
echo Icon DB has been successfully deleted
goto main

:main
echo Windows must be restarted to rebuild the Icon DB.
echo Restart now? (Y/N):
set /p choice=
If %choice% == y goto end
echo Restart aborted...please close this window
explorer.exe

:end
shutdown /r /t 0
exit

 

Zatvori sve otvorene programe, pokreni kao administrator.

Restartaj PC, to bi trebalo rješiti problem.

 Uradio to zatvorio CMD restatovao laptop i isti je sluaj opet nepokaziva ikone ili samo bjele one ikone npr ikona od torrenta samo bjela a nekad normalna kao (My PC) nema ikona odem prvi put ima drugi put odem nema ucitava ona linija gore msm popunjava se. ? 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)
007_New kaže...

 Uradio to zatvorio CMD restatovao laptop i isti je sluaj opet nepokaziva ikone ili samo bjele one ikone npr ikona od torrenta samo bjela a nekad normalna kao (My PC) nema ikona odem prvi put ima drugi put odem nema ucitava ona linija gore msm popunjava se. ? 

 Kad je zadnji put napravljena defragmentacija?

 

Otvori Disk Defragmenter (C/P dfrgui) u tražilicu i pokreni kao administrator.

 

Ako ni to ne pomogne, imaš problem sa diskom i bilo bi itekako uputno odmah backupirati cijeli disk i napraviti par testova da se vidi gdje je problem.

 

Probaj HD Tune, trial će biti sasvim dovoljan.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 1:27 (kizo2703).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)
kizo2703 kaže...
007_New kaže...

 Uradio to zatvorio CMD restatovao laptop i isti je sluaj opet nepokaziva ikone ili samo bjele one ikone npr ikona od torrenta samo bjela a nekad normalna kao (My PC) nema ikona odem prvi put ima drugi put odem nema ucitava ona linija gore msm popunjava se. ? 

 Kad je zadnji put napravljena defragmentacija?

 

Otvori Disk Defragmenter (C/P dfrgui) u tražilicu i pokreni kao administrator.

 

Ako ni to ne pomogne, imaš problem sa diskom i bilo itekako uputno odmah backupirati cijeli disk i napraviti par testova da se vidi gdje je problem.

 

Probaj HD Tune, trial će biti sasvim dovoljan.

 Ima podugo od  *Defraga* , uradio sam quick scan na HD Tune i sve kockice su zelene.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)
007_New kaže...

 Ima podugo od  *Defraga* , uradio sam quick scan na HD Tune i sve kockice su zelene.

 

 Pusti ga onda nek izrošta defragmentaciju na svim particijama, počisti temp foldere.

 

Ako je sve hardverski u redu, jedini problem je onda brzina samog diska. A tu možeš samo jedno - brži disk ili, najbolje, ssd.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
offline
Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)

ubaci install medij, pokreni CMD kao admin, sfc/scannow.

-uzork može biti bilo što, neki virus koji je tko zna kad nešto spetljao (ako je sad čist..), može biti čišćenje CCom, može biti običan kvar.. ako ne samog diska onda kontroler, pregrijavanje, ram.. bilo što. (samo je HDD prvi sumnjivac, za normalan rad je potreban čitav PC 100% ispravan). Ako se ne otkrije uzrok tad jedino eliminacijom i/ili clean instalom možeš nešto zaključiti (tad mora raditi ili je kvar).

Boot nekog liveOSa s je praktična stvar, npr miniPE ili neki linux kao ubuntu, probaj.. ako radi normalno tad je soft uzrok i ako ništa drugo (re)install mora popraviti.

-btw, zašto nije updatean? zašto ne win10? .. tad bi imao mogućnost skidanja MSovog installa (zakasnio ali može se još, odaberi neki hendikep i prođi aktivaciju za w10, korisna je).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 19:22 (ihush).
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)
kizo2703 kaže...

Napravi rebuild icon cachea - C/P u Notepad i save as (all files) Rebuild Icon Cache.bat

 

@echo off
cls
echo The Explorer process must be killed to delete the Icon DB.
echo Please SAVE ALL OPEN WORK before continuing
pause
taskkill /IM explorer.exe /F
echo Attempting to delete Icon DB...
If exist %userprofile%\AppData\Local\IconCache.db goto delID
echo Previous Icon DB not found...trying to build a new one
goto :main

:delID
cd /d %userprofile%\AppData\Local
del IconCache.db /a
pause
echo Icon DB has been successfully deleted
goto main

:main
echo Windows must be restarted to rebuild the Icon DB.
echo Restart now? (Y/N):
set /p choice=
If %choice% == y goto end
echo Restart aborted...please close this window
explorer.exe

:end
shutdown /r /t 0
exit

 

Zatvori sve otvorene programe, pokreni kao administrator.

Restartaj PC, to bi trebalo rješiti problem.

 Uradi cu to pobrisati temp foldere brzina moga diska je 5400rpm.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)
ihush kaže...

ubaci install medij, pokreni CMD kao admin, sfc/scannow.

-uzork može biti bilo što, neki virus koji je tko zna kad nešto spetljao (ako je sad čist..), može biti čišćenje CCom, može biti običan kvar.. ako ne samog diska onda kontroler, pregrijavanje, ram.. bilo što. (samo je HDD prvi sumnjivac, za normalan rad je potreban čitav PC 100% ispravan). Ako se ne otkrije uzrok tad jedino eliminacijom i/ili clean instalom možeš nešto zaključiti (tad mora raditi ili je kvar).

Boot nekog liveOSa s je praktična stvar, npr miniPE ili neki linux kao ubuntu, probaj.. ako radi normalno tad je soft uzrok i ako ništa drugo (re)install mora popraviti.

-btw, zašto nije updatean? zašto ne win10? .. tad bi imao mogućnost skidanja MSovog installa (zakasnio ali može se još, odaberi neki hendikep i prođi aktivaciju za w10, korisna je).

 Kakav install medij ? nerazumijem cega ? Windows 10 nisam upgrade zbog nesigurnosti da sam to radim a i sada je kasno inace imam pravo na Windows 10 free posto mi je Win 8.1 original licenciran.Istekao je taj free period cilj mi je samo da ovo resim inace sve je drugo OK.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)
007_New kaže...

 Uradi cu to pobrisati temp foldere brzina moga diska je 5400rpm.

 Pa, otkrili smo problem sporosti.

 

007_New kaže...

 Kakav install medij ? nerazumijem cega ? Windows 10 nisam upgrade zbog nesigurnosti da sam to radim a i sada je kasno inace imam pravo na Windows 10 free posto mi je Win 8.1 original licenciran.Istekao je taj free period cilj mi je samo da ovo resim inace sve je drugo OK.

 Instalacijsi dvd/usb. Za Windows 8/8.1 možeš ga skinuti na MS stranici. Pametno ga je imati, za slučaj "ne daj bože".

 

Windows 10 upgrade - iako je istekao službeni rok za free upgrade, uz jednu malu laž možeš to još uvijek napraviti.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)
kizo2703 kaže...
007_New kaže...

 Uradi cu to pobrisati temp foldere brzina moga diska je 5400rpm.

 Pa, otkrili smo problem sporosti.

 

007_New kaže...

 Kakav install medij ? nerazumijem cega ? Windows 10 nisam upgrade zbog nesigurnosti da sam to radim a i sada je kasno inace imam pravo na Windows 10 free posto mi je Win 8.1 original licenciran.Istekao je taj free period cilj mi je samo da ovo resim inace sve je drugo OK.

 Instalacijsi dvd/usb. Za Windows 8/8.1 možeš ga skinuti na MS stranici. Pametno ga je imati, za slučaj "ne daj bože".

 

Windows 10 upgrade - iako je istekao službeni rok za free upgrade, uz jednu malu laž možeš to još uvijek napraviti.

 Nerazuimijem ovo za Windows 8.1 instalacijski dvd usb jeli se radi o operativnom sistemu za reinstalaciju *clean instal ponovo Windows 8.1) ili ? 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)
007_New kaže...

 Nerazuimijem ovo za Windows 8.1 instalacijski dvd usb jeli se radi o operativnom sistemu za reinstalaciju *clean instal ponovo Windows 8.1) ili ? 

 Da, ako nemaš recovery particiju na disku. Ali instalacijski medij ne služi samo za reinstall.

 

Uvijek ga je dobro imati, recimo za slučaj popravka boot menija, zaboravljenu lozinku, provjeru RAMa.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)
007_New kaže...
ihush kaže...

ubaci install medij, pokreni CMD kao admin, sfc/scannow.

...

 

-btw, zašto nije updatean? zašto ne win10? .. tad bi imao mogućnost skidanja MSovog installa (zakasnio ali može se još, odaberi neki hendikep i prođi aktivaciju za w10, korisna je).

 Kakav install medij ? nerazumijem cega ? Windows 10 nisam upgrade zbog nesigurnosti da sam to radim a i sada je kasno inace imam pravo na Windows 10 free posto mi je Win 8.1 original licenciran.Istekao je taj free period cilj mi je samo da ovo resim inace sve je drugo OK.

 -čitaj.. :)

007_New kaže...
kizo2703 kaže...
007_New kaže...

 Uradi cu to pobrisati temp foldere brzina moga diska je 5400rpm.

 Pa, otkrili smo problem sporosti.

 

007_New kaže...

 Kakav install medij ? nerazumijem cega ? Windows 10 nisam upgrade zbog nesigurnosti da sam to radim a i sada je kasno inace imam pravo na Windows 10 free posto mi je Win 8.1 original licenciran.Istekao je taj free period cilj mi je samo da ovo resim inace sve je drugo OK.

 Instalacijsi dvd/usb. Za Windows 8/8.1 možeš ga skinuti na MS stranici. Pametno ga je imati, za slučaj "ne daj bože".

 

Windows 10 upgrade - iako je istekao službeni rok za free upgrade, uz jednu malu laž možeš to još uvijek napraviti.

 Nerazuimijem ovo za Windows 8.1 instalacijski dvd usb jeli se radi o operativnom sistemu za reinstalaciju *clean instal ponovo Windows 8.1) ili ? 

 + za sfc/scannow

jer ako je nešto oštećeno-neispravno, od nekud se mora instalirati-iskopirati ispravno. S install medija (bez njega će samo biti prijevljena greška ako postoji.. ali ne i porpavljena).

zato, napravi što je savjetovano, dok medij ako ne želiš, .. ali dobro ga je imati, poželjno je imati i w10 licencu (neovisno želiš li je koristiti, možeš se vratiti na stari OS i sl.)

 

svi (ne svi, ali većina 2.5 hdd je na 5.400, samo 'brze' serije kao wd-black je na 7.200 i to se osjeti (kao i SSD), dok nakon nekog vremena-par godina, naravno da ima smeća, fragmentacija... i sve što bi inače bilo (relativno) brzo, može potrajati satima ili nikad završiti, pogotovo ako slobodni kapacitet padne ispod 10% (ispod 50% već počinje pad performansi samog sistema.. kao gužva na parkingu i čeka se dok se neki auto pomakne..). brisanje smeća + defrag + scandiska/chkdsk + .. ma svašta (ili će kvar isplivati i prije), možda kao prevencija prvo backup .. možda su u šumici :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 23:14 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)
kizo2703 kaže...
007_New kaže...

 Uradi cu to pobrisati temp foldere brzina moga diska je 5400rpm.

 Pa, otkrili smo problem sporosti.

 

007_New kaže...

 Kakav install medij ? nerazumijem cega ? Windows 10 nisam upgrade zbog nesigurnosti da sam to radim a i sada je kasno inace imam pravo na Windows 10 free posto mi je Win 8.1 original licenciran.Istekao je taj free period cilj mi je samo da ovo resim inace sve je drugo OK.

 Instalacijsi dvd/usb. Za Windows 8/8.1 možeš ga skinuti na MS stranici. Pametno ga je imati, za slučaj "ne daj bože".

 

Windows 10 upgrade - iako je istekao službeni rok za free upgrade, uz jednu malu laž možeš to još uvijek napraviti.

 Dali je moguce ikako da se uradi install Windows 10 za free , sa 8.1 orginalnog preko ovoga sto si mi poslao ? Ali  cudno mi je da se moze i skinut media installation tool za Windows 10 sa MS sajta besplatno ?

15 godina
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)

-koji smisao je odgovarati ti kad ne čitaš/ne razumiješ..? i na to se samo čudiš leglanom izvoru downloada.. medij je navažan, važan je key-aktivacija (licenca), to je ono što se naziva originalan win. + skidanjem s MSovog sitea eliminiraš rizik (tko zna kakvog smeća + kazneno djelo u slučaju torrenta). Obrnuto, možeš u trgovini kupit (praznu kutiju DVDa), sam key, sad je i izbor na USBu. U pravilu medij poskupljuje cca 100kn (veleprodajno oko 20-30kn). To je digitalizacija svega, ako nisi primijetio posljednjih godina, sve je online, sve je mreža.

 

ipak i odgovor, ne, zakasnio si, ali možda imaš hendikep :)

drugi odgovor, možeš, ali ne očekuj aktivaciju-nadogradnju (staro za novo). Možeš neovisno o tome instalirati noviji win 10, ali prošao je period 'zamjene', za aktivaciju trebaš key od win 10.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)
ihush kaže...

-koji smisao je odgovarati ti kad ne čitaš/ne razumiješ..? i na to se samo čudiš leglanom izvoru downloada.. medij je navažan, važan je key-aktivacija (licenca), to je ono što se naziva originalan win. + skidanjem s MSovog sitea eliminiraš rizik (tko zna kakvog smeća + kazneno djelo u slučaju torrenta). Obrnuto, možeš u trgovini kupit (praznu kutiju DVDa), sam key, sad je i izbor na USBu. U pravilu medij poskupljuje cca 100kn (veleprodajno oko 20-30kn). To je digitalizacija svega, ako nisi primijetio posljednjih godina, sve je online, sve je mreža.

 

ipak i odgovor, ne, zakasnio si, ali možda imaš hendikep :)

drugi odgovor, možeš, ali ne očekuj aktivaciju-nadogradnju (staro za novo). Možeš neovisno o tome instalirati noviji win 10, ali prošao je period 'zamjene', za aktivaciju trebaš key od win 10.

 Hvala , svacam ja sve samo prije  nego sto sam dobio prenosnik imao sam stari *Dekstop-PC* na koji sam skidao piratske (Windowse) sa torrenta a sada sam dobio laptop i original Windows 8.1 pa mi je to problem oko reinstalacije i nadogradnje na Windows 10.Znam da je istekao period free ali nema veze uradicu reinstall trenutnog OS-a (Clean install) dali je potrebno iskopirati ovu licencu prilikom reinstalacije Windows 8.1 ? kojeg sada imam ili samo skinuti mediji sa MS sajta i uraditi  clean install sa DVD ili UBS Bootable ?

15 godina
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)

laptop s predinstaliranim w8/81 vjerojatno ima key u BIOSu.. tako da nije važno dali ćeš kopirati licencu, + OEM-reinstall(particija) sve ima.

ako nije pravi oem-preinstall, nego odvojen tad trebaš key, ili iskopiraš licencu (to radi i za w10).. s gatherosstate.exe/32-64bit s install medija. Poželjno je to iskopirati za svaki slučaj.

za free još postoji mogučnost, hendikep (osobe s invaliditetom..) možeš probati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Pro 64bit (moze pomoc)
ihush kaže...

laptop s predinstaliranim w8/81 vjerojatno ima key u BIOSu.. tako da nije važno dali ćeš kopirati licencu, + OEM-reinstall(particija) sve ima.

ako nije pravi oem-preinstall, nego odvojen tad trebaš key, ili iskopiraš licencu (to radi i za w10).. s gatherosstate.exe/32-64bit s install medija. Poželjno je to iskopirati za svaki slučaj.

za free još postoji mogučnost, hendikep (osobe s invaliditetom..) možeš probati.

 Hvalla

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice