Windows 8.1 x64 na Win 7 x86 zaključana tema

poruka: 7
|
čitano: 1.855
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
Windows 8.1 x64 na Win 7 x86

Možda je pitanje prejednostavno, ali zanima me da li je potrebno kada se instalira Windows 8.1 Pro 64-bitni na komp na kojem je Windows 7 Ultimate 32-bitni, formatirati cijeli disk ili samo formatirati C particiju na kojoj je sustav? Da li će podaci koji su na ostalim  particijama moći ostati ili je potrebno cijeli disk formatirati pri prelasku na 64-bitni sustav s 32-bitnog?

Neželim pogriješiti. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2014 9:18 (boxblax).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8.1 x64 na Win 7 x86

Dovoljno je samo formatirati C particiju, tj. onu particiju gdje se nalaze postojeći Windowsi tako da podaci na ostalim particijama ostaju.

mag.inf
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8.1 x64 na Win 7 x86

Hvala ti {#}

15 godina
offline
Re: Windows 8.1 x64 na Win 7 x86

-OSu je samo važno da je njegov FS (NTFS), ako formatiraš disk tad gubiš, ako ne formatiraš.... (btw, podatci mogu biti i kriptirani i sl.)

-win koristi NTFS (i FAT/FAT32). Nema razloga za nekom greškom, install izlista dostupne diskove, problem je samo što korisnici razmišljaju o ''slovima'' kao C: .. i pogriješe formatiranjem pogrešnog diska. Slovo je samo slovo, može biti bilo koje od a-z osim rezerviranih-zauzetih. Particije gledaj po redosljedu i veličini (ako nema labele gdje bi pisalo 'ja sam disk s podatcima, ne briši me').

-backup, ako su podatci važni.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2014 9:31 (ihush).
12 godina
offline
Windows 8.1 x64 na Win 7 x86

windows 8.1 setup će to napraviti za tebe samo u setupu kad ti ponudi odi na advanced options i odaberi c particiju i makar te pita dal si siguran jer je to sistemska particija, odaberi da, on će ti reč ok, instalirat ćemo nove windowse na c particiju ali stari sistem ćemo sažeti  jednu mapu imena windows.old koju ćeš kasnije obrisati. ali neće se dat obrisat samo tak negu ćeš morat ić u opcije particije, disk cleanup- clean sistem files.

 

http://windows.microsoft.com/hr-hr/windows7/how-do-i-remove-the-windows-old-folder

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Windows 8.1 x64 na Win 7 x86

Hvala svima. Znam da kako je to tijekom instalacije Windowsa. Mene je samo zanimalo da li ću morati brisati sve particije koje su sada na Win 7 32-bit kada se prebacujem na 64-bitni sustav. al kužim da je potrebno samo onu particiju na kojoj je windows 7 instaliran formatirati i tu staviti OS, te da ostale particije netreba dirati jer neovise o tome je li 32 ili 64 bita.

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Windows 8.1 x64 na Win 7 x86
TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice