Windows 98 RAM

poruka: 8
|
čitano: 1.554
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Windows 98 RAM

Treba mi Windows 98 za jedan stari program koji je napravljen za DOS.Napravio bih dual boot sa Windows 7.Da li je moguce instalirati Windows 98 na kompu koji ima vise od 1GB RAM?U DosBox-u program nije najbolje funkcionisao.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 98 RAM

Najlakše ti je napraviti virtualku.

12 godina
offline
Re: Windows 98 RAM

Jesi probao VM Ware?

everyday i'm shuffling...
16 godina
online
Re: Windows 98 RAM

Jesi probao VMware Player ili VirtualBox ?

Za moderniji komp teško da ćeš imati Win98 drivere.

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 RAM

Nisam probao,njega bih koristio samo za jedan program,napravicu virtuelnu masinu.

15 godina
offline
Re: Windows 98 RAM

-u to vrijeme je max bio 512MB (nestabilno), dok je tx bio 256MB.. normalno je bilo recimo 32-64.. 128MB. VM treba manje rama od fizičkog PCja za jednake taskove.

-za DOS ti ne treba win (3.1-95-98..) tj pod w98 (i SE/ME) je dos 7.0, posljednji samostalni je 6.2 .. jedini razlog za win je npr printer/driver ali u VMu je to sporedno (za razliku od fizičkog printera na lpt portu..).

dosbox je primarno za gaming (i neznalice koje ne znaju napraviti VM), ponekad radi. Za sve ostalo imaš npr vbox, vmware ili hyperv.

 

-dualboot? .. na noviji HW? Možeš ako imaš drivere (najnoviji HW ne dozvoljava ništa osim w10, lin, osx .. igra wintela kako bi eliminirali xp-w7..).

-svaka generacija računala je imala minimalnu količinu rama da bi uopče radilo/bootalo.. npr danas je to 4GB, nema manje, takav bios-mbo.. i ako na takvo računalo pokušaš instalirati w98/dos tad imaš problem, nekompatibilnost, ne očekuje toliko rama koji se u ono vrijeme mjerio u MB, ne u GB... nikako dualboot, ili vm ili složi stari pc, .. na jakuševcu se tako nešto sigurno može kupiti za menje od gajbe pive..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 10:36 (ihush).
13 godina
offline
Re: Windows 98 RAM
ihush kaže...

-u to vrijeme je max bio 512MB (nestabilno)

Vidio sam ovu temu među aktivnima i odmah sam znao da si ti ovdje.

7 godina
protjeran
offline
Windows 98 RAM

Mozes u besplatnom VirtualBox-u dignuti virtualku, i fino adaptirati portove koje trebas.

https://www.virtualbox.org/

 

Puno bolje od DualBoota, jer oba sistema ti rade odjednom, a za Win9x ti treba jako malo resursa.

 

Takodjer vidi dali je program kompatibilan sa WinME, jer poneki rade na WinME makar su radjeni za DOS/9x,

pa ce ti biti lakse sve konfigurirati.

 

S tim da WinME je jedan od najgorih OS-ova, ali uz nesluzbeni SP3.0x je upotrebljiv:

https://hjtsoft.blogspot.com/2017/10/unofficial-windows-millenium-edition.html

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 10:32 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice