Windows Explorer XP pro SP2

poruka: 7
|
čitano: 3.622
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Windows Explorer XP pro SP2

Pozdrav!

 

Ovako problem je sljedeći pa ako ko zna neka pomaga.

Na kompu sa XP pro SP 2 postoje 2 računa, admin i korisnicki.

kod admina je sve ok ali na korisnickom zna se smrznuti, ili se pri podizanju ne uspije podici do kraja nego stane negdje na pola puta par ikona na ekranu) i smrzne se, u toj situaciji jedino mogu pokrenuti task manager u konem ne vidim nista sumnivo, i iz njega restartiram komp pa mi se pojavi prozor "win explorer not responding".

 

Nema sumnivih procesa u task manageru ( IDLE 98 %)

 

Probao sam repair - nije pomoglo, skenirano sa nodom, mbm-om, kaspersky. nije pomoglo.

 

Znaci problem je samo na acc od korisnika. Znam da mogu reinstalirati winse ali volio bi znati jel ima ko kakv pametan prijedlog kako to rijesiti bez nove instalacije. Hvala i ako treba kakva informacija pitajte

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows Explorer XP pro SP2

Spremi sve važne podatke iz toga računa,obriši ga i kreiraj novi...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows Explorer XP pro SP2

-kreiraj novi račun, aktivriraj, ako je sve OK  prekopiraj postojeći na njega. To bi rješilo greške povezane s računom.

Pitanje je samo uzroka (ako je virus eliminiran?), možda neki sys update ili sp3-wga... neki soft je nešto promijenio, trebaš otkriti što.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windows Explorer XP pro SP2

Jesam ali problem i nastane upravo kad kopiram podatke iz starog profila u novi, skenirano i nije nista pomoglo, na kraju sam kopirao samo osnovne stvari iz starog profila pa se nadam da ce raditi kako treba, znaci jedina sumnja zasad je na nekakav maliciozni program ??

 

I zanima me da li moze biti da se neki od drivera ne ucitava kako treba pa da mi on zablokira podizanje i  dovede do smrzavanja??

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows Explorer XP pro SP2
ihush kaže...

-kreiraj novi račun, aktivriraj, ako je sve OK  prekopiraj postojeći na njega. To bi rješilo greške povezane s računom.

Pitanje je samo uzroka (ako je virus eliminiran?), možda neki sys update ili sp3-wga... neki soft je nešto promijenio, trebaš otkriti što.

Da,zašto bi jednostavno kad može komplicirano. Tko zna što sve sadrže folderi kompromitiranog računa....Nije li lakše na čisto?

www.hrphotocontest.com
15 godina
offline
RE: Windows Explorer XP pro SP2

- driver nemože biti jer se učitava na nivou sistema, svi računi bi se jednako ponašali.

 

Za kopiranje računa, procedura, login na admin, kreiraš ga, dodaš mu admin ovlasti, logiraš se pod njim. Tad obavezni restart (logoff nije dovoljan) i ponovo s admina kopiranje. Ako tad ne radi kopiranje bez greške, uđeš u user folder koji kopiraš i nastaviš jedan po jedan.. otkrivajući gdje je problem. Kad dođeš do problematičnog dijela ovisno o tomu dali ti je bitan pokušaš ga spasiti ili preskočiti muvingom i nastaviš kopiranje ostatka... Dijelovi koji izazivaju takve probleme su userski kao IE-tempovi, DRMovi i sl. Većina se može preskočiti.

 

@ post prije, da. Jer je to normalan (predviđen način).

Nipočemu kompliciranjiji od tvog prijedloga koji je OK, samo je pitanje što korisnik treba-želi-može..

U slučaju da nema važnih stvari dovoljan je novi acc ali to se podrazumijeva? Identično kao u slučaju install ili reinstalla OSa.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windows Explorer XP pro SP2

Sorry sto me nije bilo dugo samo da napisem da sam rijesio problem. Kao sto je kolega ihush rekao tako sam i napravio, Problem je stvarao neki file u podacima korisnika, ne sjecam se sto je u pitanju ali virus ili sl  nije. Nesto sto je normalno ali eto nisu samo virusi  virusi :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice