Windows i obrt

poruka: 48
|
čitano: 10.308
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Windows i obrt

Bok, ako netko zna da li mogu kao fizička osoba dati svoje računalo sa original windowsima za koje imam i račun na korištenje svome obrtu?

Ili moram kupiti posebno windowse za obrt sa R1 računom?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2016 15:02 (Tomo051).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows i obrt
Jedino ako preneseš u imovinu firme ali čemu to natezanje, složi nešto sa linuksima da je na stolu ako je reda radi da imaš nešto na stolu može i prazna kutija sve neispravno. A ovaj privatni je privatni i amem normalno sve moguče programe imaš gore i što te briga pasword obavezno. I na kraju uzmi neki tablet i onako ti neko drugi vodi račune i knjige.
http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows i obrt
Tomo051 kaže...

Bok, ako netko zna da li mogu kao fizička osoba dati svoje računalo sa original windowsima za koje imam i račun na korištenje svome obrtu?

Ili moram kupiti posebno windowse za obrt sa R1 računom?

 Možeš jer obrt i ti ste jedno te isto, imate isti oib i sve sto je tvoje je od obrta tako da svoju imovinu možeš koristiti u obrtu kao sredstvo rada, provjerio sam na više mjesta kao i na više foruma iz iskustva drugih ljudi.Imaš dobro objašnjeno ovdje http://www.forum.hr/showthread.php?t=726718&page=58

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2016 17:40 (njuskac).
15 godina
offline
Re: Windows i obrt
njuskac kaže...
 Možeš jer obrt i ti ste jedno te isto, imate isti oib i sve sto je tvoje je od obrta tako da svoju imovinu možeš koristiti u obrtu kao sredstvo rada, provjerio sam na više mjesta kao i na više foruma iz iskustva drugih ljudi.Imaš dobro objašnjeno ovdje http://www.forum.hr/showthread.php?t=726718&page=58

 Puno hvala, tako sam i pretpostavljao, ali bolje provjeriti.

 

@spojka

 

Razmišljao sam i o tom rješenju, ali kako imam taj laptop sa windowsima i gore je još libre office i neki freeware, a obrt je paušalni i ne trebam knjigovodstvo već vodim samo evidenciju izlaznih računa, onda mi se nije dalo zezati s linuxom.  

15 godina
offline
Re: Windows i obrt

-možeš... ako imaš račun tad si miran. (teoretski i bez računa, možeš sam sebi donirati, kao početna sredstva.. ali, kad dođe inspektor problemi.. zato je račun poželjan).

.. btw, win-OS je sitnica naspram svega ostalog. Prekršaj je jednak za sav korišteni soft, ne samo win. Tako da pripazi što imaš SWa (sam OS je besmislen). Za sve moraš imati licencu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows i obrt
ihush kaže...

-možeš... ako imaš račun tad si miran. (teoretski i bez računa, možeš sam sebi donirati, kao početna sredstva.. ali, kad dođe inspektor problemi.. zato je račun poželjan).

.. btw, win-OS je sitnica naspram svega ostalog. Prekršaj je jednak za sav korišteni soft, ne samo win. Tako da pripazi što imaš SWa (sam OS je besmislen). Za sve moraš imati licencu.

 

Windows 10 je besplatan za njega nema ni naljepnice  ni računa,za sav ostali software treba imat račun, za hardware ne treba, znaci kupis 100 računala i ne moraš imati račun jer je to tvoja imovina.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2016 11:21 (njuskac).
10 godina
offline
Re: Windows i obrt
njuskac kaže...
ihush kaže...

-možeš... ako imaš račun tad si miran. (teoretski i bez računa, možeš sam sebi donirati, kao početna sredstva.. ali, kad dođe inspektor problemi.. zato je račun poželjan).

.. btw, win-OS je sitnica naspram svega ostalog. Prekršaj je jednak za sav korišteni soft, ne samo win. Tako da pripazi što imaš SWa (sam OS je besmislen). Za sve moraš imati licencu.

 

Windows 10 je besplatan za njega nema ni naljepnice  ni računa,za sav ostali software treba imat račun, za hardware ne treba, znaci kupis 100 računala i ne moraš imati račun jer je to tvoja imovina.

 

Jeste besplatan ali na torrentu. 

15 godina
offline
Re: Windows i obrt
njuskac kaže...
..

Windows 10 je besplatan za njega nema ni naljepnice  ni računa,..

 -nema besplatnog win, pogotovo ne za komercijalu. (radiš više štete nego koristi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows i obrt
ihush kaže...
njuskac kaže...
..

Windows 10 je besplatan za njega nema ni naljepnice  ni računa,..

 -nema besplatnog win, pogotovo ne za komercijalu. (radiš više štete nego koristi).

 dobio na 15 računala besplatan windows 10, sad sam zvao microsoft i pitao još jednom, windows 10 je apsolutno besplatan ako imaš original windows 7 ili 8 i ne treba za njega račun, a naljepnica ne postoji.

15 godina
offline
Windows i obrt

Ako imaš račun za 7 ili 8 za taj PC onda da.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2016 12:28 (plavi08).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows i obrt

To što si ti dobio na računalu Windows 10 sigurno nije besplatno već je uključeno u cijenu računala. Besplatna je samo nadogradnja ukoliko imaš kupljen WIN7 ili 8.

 

A naljepnica postoji

 

 

10 godina
offline
Re: Windows i obrt
SnakeST kaže...

To što si ti dobio na računalu Windows 10 sigurno nije besplatno već je uključeno u cijenu računala. Besplatna je samo nadogradnja ukoliko imaš kupljen WIN7 ili 8.

 

A naljepnica postoji

 

 

 Ja imam od prije win 7 i win 10 sam dobio besplatno, a računala sam kupio puno prije nego je desetka izašla.Naljepnice za windows 10 nemam niti ne moram imati, nazovite microsoft pa ce vam to potvrditi.

15 godina
offline
Re: Windows i obrt

Ako imaš račun za 7 ne treba ništa za 10. Naravno ako je riječ o home ili pro verziji-

10 godina
offline
Windows i obrt

Ne moraš imati naljepnicu, ali moraš imati potvrdu odakle ti win. Uglavnom nama su tražili račune samo. Problem su nam radili sa officeom jer nismo mogli naći račune iako smo imali one kartonske kutije od office 2007. Jel došla kakva kazna ili nešto to ne znam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows i obrt

Za win 7 imam i račune i naljepnice ali za win 10 nemam ništa niti ne moram imati.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows i obrt
njuskac kaže...
ihush kaže...
njuskac kaže...
..

Windows 10 je besplatan za njega nema ni naljepnice  ni računa,..

 -nema besplatnog win, pogotovo ne za komercijalu. (radiš više štete nego koristi).

 dobio na 15 računala besplatan windows 10, sad sam zvao microsoft i pitao još jednom, windows 10 je apsolutno besplatan ako imaš original windows 7 ili 8 i ne treba za njega račun, a naljepnica ne postoji.

-brkaš stvari, free upgrade sa 7-8 na 10, još par mjeseci.

-key je na novim računalima u BIOSu. Sve se mijenja... ali još je komercijala. Prije nego nešto izjaviš, provjeri, dezorfamacije ne pomažu (posljedice-kazna).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows i obrt
ihush kaže...
njuskac kaže...
ihush kaže...
njuskac kaže...
..

Windows 10 je besplatan za njega nema ni naljepnice  ni računa,..

 -nema besplatnog win, pogotovo ne za komercijalu. (radiš više štete nego koristi).

 dobio na 15 računala besplatan windows 10, sad sam zvao microsoft i pitao još jednom, windows 10 je apsolutno besplatan ako imaš original windows 7 ili 8 i ne treba za njega račun, a naljepnica ne postoji.

-brkaš stvari, free upgrade sa 7-8 na 10, još par mjeseci.

-key je na novim računalima u BIOSu. Sve se mijenja... ali još je komercijala. Prije nego nešto izjaviš, provjeri, dezorfamacije ne pomažu (posljedice-kazna).

 Provjerio ,zvao danas microsoft.

15 godina
offline
Re: Windows i obrt

-i dalje ne razlikuješ stvari.. ne kažnjava te MS. Može ti BillyGates pokloniti key.. inspektor te svejedno kazni.

Pazi razliku, kućni korisnik, ne mora imati račun, dokaz valjane licence. Poslovni mora, kao što moraš imati prometnu i vozačku.. jasnije?

To što ti MSov hepldesk odgovori preko telefona je beskorisno. To ne spašava u slučaju inspektora-države, papiri. Tvoja obaveza je imati papire, kao i vozačku, dovoljno je nemati je uz sebe i kriv si. Jasnije?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2016 17:28 (ihush).
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows i obrt
Znam ljude koji su platili kaznu iako su imali legalne winse dobivene na kupljenim laptopima. Stav inspektorata je bio da za biznis treba pro a ne home oem....
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows i obrt
ihush kaže...

-i dalje ne razlikuješ stvari.. ne kažnjava te MS. Može ti BillyGates pokloniti key.. inspektor te svejedno kazni.

Pazi razliku, kućni korisnik, ne mora imati račun, dokaz valjane licence. Poslovni mora, kao što moraš imati prometnu i vozačku.. jasnije?

To što ti MSov hepldesk odgovori preko telefona je beskorisno. To ne spašava u slučaju inspektora-države, papiri. Tvoja obaveza je imati papire, kao i vozačku, dovoljno je nemati je uz sebe i kriv si. Jasnije?

 Tko je rekao da ja nemam papire i račune , o čemu ti pričaš? dakle ja sma kupio windows 7 sa računom i naljepnicom koju sam naljepio na sva računala, kad je došao win 10 nadogradio sam na win 10 i kad dođe inspekcija traže račun od windowsa 7 jer je win 10 samo nadogradnja ili želiš reci da bi ja makar sam dobio win 10 besplatno sad trebao ici opet kupovat 15x windows 10 samo zato da dobijem račun? gdje to piše?daj mi napismeno to u zakonu jer ako je tako vračam se na windows 7,a onda oni u microsoftu lažu.

15 godina
offline
Re: Windows i obrt
bunkermax kaže...
Znam ljude koji su platili kaznu iako su imali legalne winse dobivene na kupljenim laptopima. Stav inspektorata je bio da za biznis treba pro a ne home oem....

 Ovo ću baš provjeriti sa M$-om. Zašto to.

 

njuskac kaže...
ihush kaže...

-i dalje ne razlikuješ stvari.. ne kažnjava te MS. Može ti BillyGates pokloniti key.. inspektor te svejedno kazni.

Pazi razliku, kućni korisnik, ne mora imati račun, dokaz valjane licence. Poslovni mora, kao što moraš imati prometnu i vozačku.. jasnije?

To što ti MSov hepldesk odgovori preko telefona je beskorisno. To ne spašava u slučaju inspektora-države, papiri. Tvoja obaveza je imati papire, kao i vozačku, dovoljno je nemati je uz sebe i kriv si. Jasnije?

 Tko je rekao da ja nemam papire i račune , o čemu ti pričaš? dakle ja sma kupio windows 7 sa računom i naljepnicom koju sam naljepio na sva računala, kad je došao win 10 nadogradio sam na win 10 i kad dođe inspekcija traže račun od windowsa 7 jer je win 10 samo nadogradnja ili želiš reci da bi ja makar sam dobio win 10 besplatno sad trebao ici opet kupovat 15x windows 10 samo zato da dobijem račun? gdje to piše?daj mi napismeno to u zakonu jer ako je tako vračam se na windows 7,a onda oni u microsoftu lažu.

 

Imaš papire i sa tobom je sve u redu. Al brkaš pojomove free upgrade/free os pa su ljudima tvoji postovi nejasni.  

10 godina
offline
Windows i obrt

Ja sam rekao da za sav software moraš imati račun osim za windows 10, jedino što nisam napomenuo da mislim na nadogradnju, dakle za nadogradnju sa win 7 na win 10 ne moraš imati račun, tako su meni rekli u microsoftu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows i obrt

Opet pišeš zbunjujuće.

 

Dakle:

 

Imaš račun za win 7/8/8.1 (verzije koje su podržane za free upgrade) napravio upgrade na 10 (ne treba računa od 10, ovi od prethodnih pokrivaju to)- upgrade je free (tvoja situcaija)

 

Kupuješ novi komp sa win 10 predinstaliranim ili uz njega win 10 - MORAŠ imati račun za win 10

 

Kupuješ win 10 za stari komp

(npr ako trebaš upgrade sa XP-a ili sa linux mašine)( ZABRANJENO) može jedino legalizacijski paket ili godišnja pretplata na win 10 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2016 18:41 (plavi08).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows i obrt

To sam napisao, za sav software moraš imati račun osim na free nadogradnju na windows 10.Uopće mi se ne da više pisati u ovoj temi, meni je sve jasno kao dan, onome kome nije može nazvati svaki dan microsoft na besplatni broj i pitati sve u vezi windowsa.Pozdrav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Windows i obrt

Majku mu, za siroti linuks ni u obrtu nema mjesta...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows i obrt
njuskac kaže...
..

 Tko je rekao da ja nemam papire i račune ..

- nisi ti tema .. ili jesi?

 

njuskac kaže...

Ja sam rekao da za sav software moraš imati račun osim za windows 10, jedino što nisam napomenuo da mislim na nadogradnju, dakle za nadogradnju sa win 7 na win 10 ne moraš imati račun, tako su meni rekli u microsoftu.

 -brkaš.. ostavi se.

 

Friday kaže...

Majku mu, za siroti linuks ni u obrtu nema mjesta...

 -provokator, mućki :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Windows i obrt

Legalna opcija su i refurbished ključevi za Windows ... kupio sam par za Win 7 pro, dobio samo sticker ali i R1 račun, a ključevi su uredno prošli aktivaciju (bilo kao Win 7 + upgrade na Win 10 ili clean Win 10 instalacija). Za svaki slučaj sam zvao i M$ pa su se na kraju, iako malo nevoljko :), složili da je sve ok.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows i obrt
bunkermax kaže...
Znam ljude koji su platili kaznu iako su imali legalne winse dobivene na kupljenim laptopima. Stav inspektorata je bio da za biznis treba pro a ne home oem....

 

Gdje u zakonu piše da moraš imati pro? Mi nikavih problema sa home verzijama nismo imali što se toga tiče. Bar 20 računala ima home verzije Win7 i Win10.

10 godina
protjeran
offline
Re: Windows i obrt
Ovako : Microsoft je tehnoloska tvrtka i kada ih se zove radi pravnih savjeta, njihov stav uzmite sa rezervom. Zakon tumaci lokalni porezni sluzbenik, a po njegovoj prijavi odluku o krivnji ili neduznosti donosi lokalni sudac. I obojicu zaboli kaj o tome misli microsoft. A i valjda znate da ms outsourca podrsku i da vam se na fon javlja osoba u rumunjskoj ili grckoj i sl i taj veze nema o nasem zakonodavstvu i sudskoj praksi.

Ako u euli striktno ne pise da je ta verzija za biznis, lokalnom porezniku tj inspektoru je to dosta da podnese prijavu...
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Windows i obrt

to je kreten od inspektora.. Win licenca home-pro.. je i za komercijalnu upotrebu.

Office home (& student) kako mu ime kaže, nije.. mora biti biz-pro i sl..

Ali, izjave MSa nemaju veze s inspektorom (pa i kad je kreten), korisnik mora znati svoja prava, ne dati se..

-inspektor obožava uhvatiti SW bez licence.. jer mu je to sigurna pinka kazna..

 

You can use any version of Windows 7 for commercial purposes - many business use Windows in their business. You can read every version of the EULA's (HP, Pro, Ult.) from the link below if you want. I don't believe it has any limit related to your question, and if it doesn't say you're prohibited from doing it then you can do it.

http://www.microsoft.com/About/Legal/EN/US/IntellectualProperty/UseTerms/Default.aspx

 

.. -ali razlika može biti u supportu (koji je za većinu nevažan).

 

-direktno vezn problem, koji može zbuniti početnike.. home je disebliran AD, tek s pro (ultimate-enterprise..) se može na domain, tako da veće firme koje koriste domain moraju koristiti pro verziju iz tog razloga, ali oni ne kupuju nego direktno ugovaraju licencu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2016 23:09 (ihush).
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice