Windows se nece updejtat

poruka: 8
|
čitano: 1.177
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Windows se nece updejtat

Na lapu sam uradio recovery 7 (Starter), sve je bilo ok, cak je recovery particija uradila nadogradnju i na SP1.E problemi nastaju, otvorim upodate, pokrenem upodejt..i ono pise da provjerava i provjerava i tako satima ...probao sam i sa windows fix toolom..al nista bezuspjesno..jel se netko sreo sa slicnim problemom?Rijesio?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 1:48 (blue_tander).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows se nece updejtat

sp1 moraš 'ručno' pribaviti/instalirati.. već par godina (za sve je preduvijet sa SP1).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows se nece updejtat
Nekad davno ssm imao nesreću da sam morao popravljati sedmicu na bratovom računalu. Bilo je slično ali je kod njega i gutalo ram. Po mom sjećanju znam da sam morao u registry editor ulazit, dalje nemogu pomoći.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
11 godina
neaktivan
offline
Windows se nece updejtat

Ja sam ovdje uradio sl. Po defultu za lap je tipka F9 pokrece recovery particiju, pokrenuo..odabrao instalaciju na 2 particije (probao sam i sa 1 particijom al problem je isti). Obavilo, pokrenulo se opet, izbaci mi  ''da chekiram'' uslove koristenja i nadogradnju SP1, bez toga nece da nastavi instalaciju, sve to otklikam...krene dalje, digne se sistem, nadograde se Asusovi dodatci ''energy itd''.Sistem se podigne..i evo sad vec treci put isto cekam vec 3 h da pocne update..

Probao sam i sa ''jogurt'' verzijom ( Windows Ultimate SP1) i isto tu nece nadogradnja..sta mi preostaje? Jel moze se skinut clean verzija Widows Startera (jogurt) pa ju aktivirat sa kljucem od ovog sto ima na PC? pa onda radit rucno nadogradnju SP1 ..??

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows se nece updejtat
blue_tander kaže...

Jel moze se skinut clean verzija Widows Startera (jogurt) pa ju aktivirat sa kljucem od ovog sto ima na PC?

 Dašta. Vidi ovo.

http://informanka.blogspot.hr/
15 godina
offline
Re: Windows se nece updejtat

.. previše kombinacija, jednostavnije, instaliraj clean win10home s keyom w7..

starter je osakaćen OS

 

+ čekanje updatea? 3sata -jedini problem?? .. čekaj, strpljenje (tako je već pola godine, namjerno..). Ostavi preko noći i obavit će.

 

+ iz pitanja samo izbaci riječ yogurt.. jer imaš key. Traži origigi untouched... i strpljenja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 2:13 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows se nece updejtat
ihush kaže...

.. previše kombinacija, jednostavnije, instaliraj clean win10home s keyom w7..

starter je osakaćen OS

 

+ čekanje updatea? 3sata -jedini problem?? .. čekaj, strpljenje (tako je već pola godine, namjerno..). Ostavi preko noći i obavit će.

 

+ iz pitanja samo izbaci riječ yogurt.. jer imaš key. Traži origigi untouched... i strpljenja.

 

Licno lap nije moj, pa me bas nesto boli briga jel osakacen nisam znao da je to tako namjerno.Kad si vec rekao 10 tku, razlog nadogradnje je upravo da prebacim na 10 tku.

Pitanje (glupo al sta cu?) s obzirom da je u pitanju recovery particija, key se nalazi gdje? Na odrnjem djelu lapa, ili moram koristit neki key finder da mi iz Win 7 izvuce key?

15 godina
offline
Re: Windows se nece updejtat

traži.. keyfinder, naljepnica (noviji imaju u BIOSu).

ako nađeš dva različita keya, to je normalno, proizvođač aktivira svojim, pojedinačni je na naljepnici.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice