Windows start problem[hitno] zaključana tema

poruka: 21
|
čitano: 2.374
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Windows start problem[hitno]

Zdravi svima! Novi sam na forumu, pratio sam i prije ovaj forum kao guest ali nisam se registrovao iz nekih ne bitnih razloga, valjda nisam trebao pomoc do sad nazalost.

Problem je taj sto kad upalim komp nece da starta windows,samo blica sa lijeve strane u cosku neka strelica i to je to -.-  dosta puta palim gasim i cesto po 1h mi treba da ga upalim. Probao sam reinstaliranjem windowsa ali nije pomoglo, inace koristim win 7 64bit.  Zna li neko sta je problem * evo snimio sam i mobitelom problem :#3. moze pomoc hvala :(

 

 

eto video 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows start problem[hitno]

Meni kaže "Ovaj je videozapis privatan"

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.3.2014 18:59 (mirzet1976).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows start problem[hitno]
mirzet1976 kaže...

Meni kaže "Ovaj je videozapis privatan"

a sad =?

11 godina
offline
Windows start problem[hitno]

Sad link radi, još treba rješiti problem neko iz mase.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows start problem[hitno]

Iskopčaj usb iz računala i onda probaj

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows start problem[hitno]
display name ivo kaže...

Iskopčaj usb iz računala i onda probaj

nema usb niti cd unutra, znam na sta mislis :(

13 godina
offline
Re: Windows start problem[hitno]

Onda ti je sata kabel od hdd-a u pitanju. Probaj ga iskopčati iz ploče i u idući slobodan utor ukopčaj.

12 godina
offline
Windows start problem[hitno]

A moze malo više informacija...

 

što si točno radio s računalom? radilo je i onda samo odjednom neće više u windowse ili?

 

možeš li popuniti "moj komp" da vidimo o kojem računalu se radi, procesor, matična, memorija , hdd, napajanje

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.3.2014 19:48 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows start problem[hitno]

Nije strelica nego ti blinka tekst kursor. Opiši malo više problem, vidiš li POST tekst, događa li se išta od standardnog boot postupka prije nego se Windowsi pokušaju bootati?

 

Kažeš da ti treba i do 1h da ga upališ? Da ti možda hard disk ne odlazi na vječne pašnjake?

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
15 godina
offline
Windows start problem[hitno]

Probaj u biosu umjesto automatic stavit pojedinacno svaki uredjaj koji je koji na kojem kanalu,,, ono pretraga i kad nadje ides iduci i onda save....vidim da je starija masina znalo se dogadjat da trazi automacki svaki put dugo disk ili dvd writer.

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: &amp
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows start problem[hitno]

Nije to ništa problem, jer komp baca u restart što se i vidi preko videa...

 

moguce da je samo da u biosu prebaciti Storage conf. sa AHCI na IDE ili obratno, i sve ce raditi..znaci prvo to treba vidjeti a onda tek dalje

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows start problem[hitno]

Ako je masina stara kao i monitor onda u biosu nema sto posto ahci mod....mmoze bit da mu je i memorija rika

 

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: &amp
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows start problem[hitno]

zato tražim popis komponenti pa da vidimo šta i kako :D jer ovako nema smisla...

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows start problem[hitno]

evo konfiguracije :3 ma nije stara :(

evo konfiguracije pca evo konfiguracije pca
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.3.2014 20:56 (Ismirko).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows start problem[hitno]

a kako si sada to uslikao ako ti nece uci u windowse?

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows start problem[hitno]
FakeDeath kaže...

a kako si sada to uslikao ako ti nece uci u windowse?

pa hoce ali nakon 1h patnje paljenja -.-

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows start problem[hitno]
Ismirko kaže...

pa hoce ali nakon 1h patnje paljenja -.-

Pa o tome i govorim. Što se događa dok komp tako lapi jedan sat, jel hard disk lampica periodički blinka, ili radi malo više, ili konstantno svijetli? Dolaze li ikakvi neobični zvukovi iz hard diska (bilo što što bi mogao opisati kao nešto što ne zvuči kao normalno čitanje)?

 

Kada upališ komp pokreni cmd i upiši

chkdsk c: /r /x

 

Ako ti kaže da ne može dismountati particiju i pita te želiš li obaviti skeniranje idući puta prije bootanja odaberi yes i restartaj računalo. Dok se računalo bude bootalo pokrenut će se chkdsk i ti onda lijepo prati što nalazi dok ti skenira disk.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.3.2014 23:34 (rustweaver).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows start problem[hitno]
rustweaver kaže...
Ismirko kaže...

pa hoce ali nakon 1h patnje paljenja -.-

Pa o tome i govorim. Što se događa dok komp tako lapi jedan sat, jel hard disk lampica periodički blinka, ili radi malo više, ili konstantno svijetli? Dolaze li ikakvi neobični zvukovi iz hard diska (bilo što što bi mogao opisati kao nešto što ne zvuči kao normalno čitanje)?

 

Kada upališ komp pokreni cmd i upiši

chkdsk c: /r /x

 

Ako ti kaže da ne može dismountati particiju i pita te želiš li obaviti skeniranje idući puta prije bootanja odaberi yes i restartaj računalo. Dok se računalo bude bootalo pokrenut će se chkdsk i ti onda lijepo prati što nalazi dok ti skenira disk.

normalno sve radi :( 

probao sam, skenirao sam i nista opet isto sve :3 pise da je sve ok ..nije nista repair :(

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows start problem[hitno]
rustweaver kaže...

Nije strelica nego ti blinka tekst kursor. Opiši malo više problem, vidiš li POST tekst, događa li se išta od standardnog boot postupka prije nego se Windowsi pokušaju bootati?

 

Kažeš da ti treba i do 1h da ga upališ? Da ti možda hard disk ne odlazi na vječne pašnjake?

ma nista sve je normalno, palim gasim palim gasim i nekako dodje starting windows :3 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows start problem[hitno]

Pa to nije tako loša vijest. Ako chkdsk nije našao bad sectore znači da je hard savršeno čitljiv pa možemo razmatrati druge mogućnosti...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows start problem[hitno]
Ismirko kaže...

ma nista sve je normalno, palim gasim palim gasim i nekako dodje starting windows :3 

Imam jednu matičnu doma sa sličnim problemom, pri POST-u prikaže model procesora i zaglavi se na tom mjestu. HDD lampica svijetli cca minutu i onda se i ona ugasi i to je to, nakon nekoliko resetiranja prijeđe tu granicu i prebroji količinu memorije (taj dio ispiše sporo, doslovno slovo po slovo možeš gledati kako se ispisuje), nakon toga računalo se boota sasvim normalno i radi kako treba (izuzev spaljenih komponenata od kojih niti jedna nije nešto za čime bi se moglo plakati).

 

Ali ta je ploča preživjela nekoliko strujnih udara tako da me ništa ne iznenađuje :D

 

To bi trebalo pod najluđe kvarove, ili otvoriti novu kategoriju: "ne mogu vjerovati da još uvijek radi".

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.3.2014 0:43 (rustweaver).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice