Xiaomi Mi 6

poruka: 429
|
čitano: 118.564
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Kulin Ban kaže...
Slabo ti to znaš jarane
Po najreferentnijem site-u test kamera uopšte DxOMarku, pa i mob kamera, Pixel je jedini osvojio 89 od 100 mogućih bodova, drugi je HTC 10 pa s7 sa 88/100

Top tabela mobitela po DxOMarku pogledati na slici

 

Aha, a tu se nalaze baš svi modeli? 

Ne vidim OP3/3T...tako da ti "slabo ti to znaš jarane" ne drži vodu...

 

Opet, taman i da je bolji Pixel (iako po meni na videu koji sam stavio OnePlus ima bolju sliku i bolji low light zbog blende), zar nije sramota da je duplo skuplji uređaj tek malo bolji od njega?

Da ne spominjem stabilizaciju videa na Pixelu (

na videu koji sam postavio). Nije ni na OP3T to savršeno, daleko je, ali opet, DUPLO je jeftinije a opet jednako dobro, ako ne i bolje s obzirom da je na OP3T slika bar oštra (iako se trese) dok je na Pixelu zbog EIS-a sva zamućena i trzava dok trči.

 

Malo mi znači ikakva ocjena kvalitete ako kada fotkam to nije onako kako rezultat testiranja da naslutiti...

OnePlus nije savršen, nije ni Mi5, a sigurno nije niti Pixel...niti će ijedan kada biti, ali ako je nešto povoljno a kvalitetno pa skoro i jednako dobro kao nešto što košta još toliko, to je po meni dobra kupovina. Skupo ne znači uvijek i dobro, eto ti test Canona 5DMKIV i 1DX MKII gdje je model skoro duplo skuplji slabiji po kvaliteti slike (mada je taj DxOMark test po meni blago rečeno upitan al ajde).

 

P.S. Bug forum ima mogućnost editiranja postova pa nema potrebe dvaput zaredom redati odgovore jednog korisnika (što je čak mislim protivno pravilima foruma).

origin: mrxa
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi 6

da li nešto vrijedi velikih para ili ne, pogotovo spram best buy modela je sasvim druga tema, ali slažem se  s tobom, to  sam čak  i naveo govoreći o s7 i Mi5/MI5s

ali u odgovoru tebi o tvom mobitelu i Pixelu za koji si rekao "da nije nešto" striktno sam govorio  o kvalitetu kamere neovisno o cijenam mobitela

da li je nešto subjektivno bolje/gore tebi, meni, Miletu, Peri, Husi, Hasi....je MENI nebitno

ja sam racionalista i vjerujem u neutralne testove koji pod jednakim uslovima testiraju i maximalno nastoje smanjit subjektivnost, a tu je DxOMark u svijetu kamera No.1 i ako je test pokazo da je trenutno No.1 Pixel i to jedini nsa osvojenih 89/100 bodova ko si ti /ja da to osporavamo

uostalom pogledaj kako to ljudi profesionlano testiraju

dakel DxOMark test prvaka Pixela

https://www.dxomark.com/Mobiles/Pixel-smartphone-camera-review-At-the-top

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
maks0806 kaže...

Čuj, kom je bitno, bitno je. S7 nema bolji displej zbog rezolucije nego zbog tehnologije koju koristi. I ja sam svoj prvi S7 ubacio u pivu gdje je bio 15 min (ne pitaj zašto), te u moru na nekih metar ipo sam snimao. Nije mu nikad ništa bilo. Da su mi ti plusevi naspram mi5 bitni, koristio bih S7. Očito nisu, ali nekome će biti :)

Koliko platiš i muzike dobiješ. Kod mi5 sam za cijenu violine dobio gudački kvartet :D

 

 

Ovo je istina, a ja definitivno nisam fan Samsunga iako ga koristim.

Imao sam S7E cim je izasao i koristio nekih 4 mjeseca i presao na OP3 koji sam koristio nekih 3 mjeseca i za taj mob sam pisao da je u nekoliko stvari bolji od S7...uglavnom dobio sam nemoralnu ponudu za svoj OP3 koju nisam mogao odbiti jer sam nakon 3 mjeseca koristenja jos i zaradio na tom mobu 500 Kn.

Nakon njega sam morao nesto kupiti i kako je OP3 bio otkazan, a do izlaska OP3T je trebalo cekati 3 tjedna i jos 2 da se isporuci izabrao sam ponovo S7 (obicni) koji me iznova podsjetio da je u nekim stvarima odlican.

Taj mob je za ljude koji zele pouzdan mob, koji uz minimalan trud mogu dobiti dobru fotku, ne moraju paziti kako ga koriste jer je poprilicno otporan.

Neki primjeri moga koristenja su recimo voznja bicikla (rekreaciono) na minus temperaturama kakve su sada, a mob uredno radi i biljezi podatke voznje, prosli tjedan sam bio u Sloveniji (bazeni, saune sa 50-60 c temperaturama kao i parne saune, vanjski bazeni sa toplom vodom i temp. zraka -10 c)...nisam se ni najmanje ustezao da ga u svim tim uvjetima koristim (ili imam pokraj sebe) bez da se zamaram hoce mu se nesto dogoditi i hoce mi ga netko maznuti ako ga ostavim bez nadzora...iskreno sa Xiaomiem Mi5 se nebi u tako nesto upustao.

12 godina
offline
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Kaj je ovo crveno kraj r36 na mobitelu? 🤔😂😂😂

Meni je par slika isto, jedino u mraku vani pobjeduje s7, na manual bi se dalo popravit kod mi5..

Makar, s obzirom na cijenu je za ocekivat da ce s7 bit bolji.. Jel ima ista usporedba i sa ajfonom?

Btw evo jedne stranice sa dosta "dubokim" reviewovima..

Http://www.Devicespecifications.com/en
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 6

MIUI ima loš image processing, previše denoisea. U zadnje vrijeme aktivno raspravljamo o tome s Administratorima i osobno sa Global product team, nadam se da ćemo uspjet napravit nešto s MIUI 9 ukoliko je moguće.

A dodatnu prašinu stvara i Google koji ne želi dati Camera 2 API access 3rd party developerima...

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Da li se sa CM ROMom taj MIU nedostatak ispravlja, tj.da li je kamera bolja
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Kulin Ban kaže...
Da li se sa CM ROMom taj MIU nedostatak ispravlja, tj.da li je kamera bolja

 Ne. Upravo zbog nedostatka image processing rješenja.

7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Cromaki kaže...

MIUI ima loš image processing, previše denoisea. U zadnje vrijeme aktivno raspravljamo o tome s Administratorima i osobno sa Global product team, nadam se da ćemo uspjet napravit nešto s MIUI 9 ukoliko je moguće.

A dodatnu prašinu stvara i Google koji ne želi dati Camera 2 API access 3rd party developerima...

 da li će se to eventulano pobošljanje kamere sa MIU9 (ako uopšte uspijete) odnositi na sve modele koji će biti updateovani na MIU9 ili samo misliš na MI5/5s o kome je bilo riječi

Xiaomi Mi4;Redmi Note 2; Redmi 2 Pro
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Kulin Ban kaže...

 da li će se to eventulano pobošljanje kamere sa MIU9 (ako uopšte uspijete) odnositi na sve modele koji će biti updateovani na MIU9 ili samo misliš na MI5/5s o kome je bilo riječi

Problem je softwerski, ukoliko se sredi processing dostupan je za sve uređaje ne samo za pojedine.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Cromaki kaže...
Kulin Ban kaže...

 da li će se to eventulano pobošljanje kamere sa MIU9 (ako uopšte uspijete) odnositi na sve modele koji će biti updateovani na MIU9 ili samo misliš na MI5/5s o kome je bilo riječi

Problem je softwerski, ukoliko se sredi processing dostupan je za sve uređaje ne samo za pojedine.

 

A eto, vidio sam i na MIUI forumu da su obećali riješiti problem kamere...svjesni su oni toga, kako i neće biti kada im korisnici sigurno kenjaju stalno.

Nisu ni ljudi glupi, reklamira se najnovija Sony kamera, ista kao i kod konkurencije, a sama slika lošija...ako je senzor isti, mora biti nešto software-wise.

 

Tako da polažem nade da budu nešto napravili. Iskreno, čekam najavu Mi6, a još više neki review jer ako neće biti nešto, uzimam OP3T.

Cura ima Mi5 i fotka je stvarno super, slika je detaljna...noćne nisu tolika drama, niti se očekuju vrhunci, treba biti realan.

origin: mrxa
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 6
mrxa1 kaže...

A eto, vidio sam i na MIUI forumu da su obećali riješiti problem kamere...svjesni su oni toga, kako i neće biti kada im korisnici sigurno kenjaju stalno.

Nisu ni ljudi glupi, reklamira se najnovija Sony kamera, ista kao i kod konkurencije, a sama slika lošija...ako je senzor isti, mora biti nešto software-wise.

 

Tako da polažem nade da budu nešto napravili. Iskreno, čekam najavu Mi6, a još više neki review jer ako neće biti nešto, uzimam OP3T.

Cura ima Mi5 i fotka je stvarno super, slika je detaljna...noćne nisu tolika drama, niti se očekuju vrhunci, treba biti realan.

 ovdje si malo proturječan sam sebi

prvo kažeš da čekaš šta će biti sa MI6 u nadi da će se rješit poboljšanje kamerem inače uzimaš drugi mob

a onda da si zadovoljan i sa Mi5  pazi ! ne sa Mi5s koji ima daleko bolju kameru od Mi5 ( i u suštini je trebao on i biti Mi6, a ovaj novi Mi7, npr. da bi se po numeraciji flagshipa izjednačio sa Ajfunom npr.) i to čak sa noćnim slikama na što i ima primjedbi najviše, jer slike su loše u low-light ambijentu, u dnevnom su podjedanko dobre sa najboljim telefonima

Xiaomi Mi4;Redmi Note 2; Redmi 2 Pro
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Kulin Ban kaže....

 ovdje si malo proturječan sam sebi

prvo kažeš da čekaš šta će biti sa MI6 u nadi da će se rješit poboljšanje kamerem inače uzimaš drugi mob

a onda da si zadovoljan i sa Mi5  pazi ! ne sa Mi5s koji ima daleko bolju kameru od Mi5 ( i u suštini je trebao on i biti Mi6, a ovaj novi Mi7, npr. da bi se po numeraciji flagshipa izjednačio sa Ajfunom npr.) i to čak sa noćnim slikama na što i ima primjedbi najviše, jer slike su loše u low-light ambijentu, u dnevnom su podjedanko dobre sa najboljim telefonima

 

Da, slažem se, u suštini si skačem sam u usta ;)

Što sam htio reći je da iako je kamera dobra (barem po meni jer ipak je to "zrno riže" senzor u odnosu na DSLR), nije toliko dobra kao što imaju drugi proizvođači sa istim ili lošijim senzorom.

 

U Mi5s su izbacili OIS, Gorilla glass (barem ga ne spominju) i IR pa su valjda zato stavili da je "samo" S model...a opet, ubacili su ultrasonic reader, vratili metlani body koji je po meni bolja opcija. da, mogao se označiti i kao Mi6...

origin: mrxa
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi 6
u MI5s je daleko bolja kamera, ustvari je skroz druga nego u Mi5
sensor kao u pravaka DxOMark testa Google Pixela.... Sony IMX378 sa veličinom sensora 1/2,3" i pixela 1,55 mikrona dok je otvor blende isti kao i kod Mi5 f/2.0 (kod mI5 je sony sensor imx298 sa veličinom 1/2,8" i veličinom pixela 1,12 mikrona) dakle svi hardverski preduslovi kao i Pixel, ali znači jebe softverski dio, jer bar po iskustvu korisnika nezadovoljni su slikama u low-light ambijentu, iako nažalost DxOMark nije testiro Mi5s da stvarno bodovno vidimo gdje mu je pozicija....by the way Mi5 je testiran i osoovjio je razočaravujeće mjesto i broj bodova, u rangu sa prastarim samsungom s5 !?!?!
u prilogu top lista mobitela po DxOMark

Xiaomi Mi4;Redmi Note 2; Redmi 2 Pro
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
CharlessS kaže...

 

Ovo je jaaaako vjerodostojno...

Komentari ispod su iz 4.mj 2016., a iako na fotki uređaja imaju duplu kameru, to ne spominju u specifikacijama.

 

Očito samo nadoštukavaju specifikacije kako negjde nešto procuri...

origin: mrxa
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

bump, izlazi za par dana!

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Xiaomi Mi6

xiaomi mi6 xiaomi mi6
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Ocekivao sam puno vise... 

Hardware ok, ali dizajn...

Apsolutno nista novo i nista spektakularno...

Cemu 2 kamere iza??? Kakve gluparije... Razocaran sam! :D

Apsolutno nikakav pomak (ako gledamo dizajn) u odnosu na Mi5... 

 

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
CharlessS kaže...

Xiaomi Mi6

Ovo bi bilo fenomenalno... 

Ali mislim da ovaj render nema veze sa gotovim proizvodom... :/

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Mi6 meni lici na p10

 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

negdje se spominje cijena od 290$ u kini za najslabiji mobitel sto bi negdje u eu shopovima mozda bilo oko 350$, bas me zanima koja ce bit

u mi 6 plus su stavili bateriju od 4500mah za 5.7 incha, bome lijepo

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 9:13 (Deutsch).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Problem Xiaomia je što nisu inovativni., osim onog bljeska s MIX-om, a vidjeli smo da je i onda cijena u razini ostalih top modela.

 

Ovaj dizajn pa i boja je copy/paste Honora 8. Bezveze.

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
R36 kaže...

Problem Xiaomia je što nisu inovativni., osim onog bljeska s MIX-om, a vidjeli smo da je i onda cijena u razini ostalih top modela.

 

Ovaj dizajn pa i boja je copy/paste Honora 8. Bezveze.

 

 

 tek sada sam isao pretrazit honor 8 da vidim u cjelosti kako izgleda jer znao sam da je plav i slican mi6 , ali tek sada vidim da je straznja strana potpuno ista...

edit : pretrazio sam sada i p10 kako je gore charles rekao i stvarno pljunuti su

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 10:01 (Deutsch).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Realno,mislim da su nasa ocekivanja prevelika konstantno i trazimo previse.Danas je gotovo nemoguce biti potpuno drukciji i inovativan.Kako god da su ga napravili,sigurno bi licio na neki drugi model ili nekog drugog proizvodaca.To su uspjeli sa MIX-om i sada je sudbina svakog iduceg telefona usporedba upravo sa MIX-om.
Sto se samog Mi6 tice ,ja sam zadovoljan i definitivno se sa MIX-a vracam na 5.15 incha
Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
12 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Osobno, dizajn mi nije spektakularan, vjerojatno zbog prevelikih očekivanja. Tek sad sam skužio da neće imati priključak za slušalice, a to mi je veliki minus. Imam Mi4 i fan sam Xiaomija i razmišljam uzeti nešto novije, ali Mi5 će mi biti bolji izbor za moje potrebe čak i ako se pokaže da će cijena biti neznatno veća kao što sam po nekim najavama vidio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Meni se svidja, zadovoljan vodoprasina certifikatom, kamere i ois na papiru izgledaju dobro - valjda ce konacno napraviti bolju softversku podrsku za njih. Jedino me baterija malo brine, razmazio sam se sa note 3 i 4.

Za sada mi se cini da cem naruciti model sa vecim ekranom , nakon prvih recenzija.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Gnjh, sada sam vidio da nije uopce predstavljen plus model sa vecim ekranom.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 6
Nema 3.5mm jack... Zar i ti Xiaomi pređeš na tamnu stranu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice