Xiaomi Mi 9

poruka: 1.022
|
čitano: 232.581
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Xiaomi Mi 9

 Za to što si ti sad naveo možeš kupit i telefon od 1000kn, ali da, Mi 9T Pro ti je dobar izbor jer ima top chipset ko Mi 9, bez notcha ekran i ima veću bateriju od Mi 9 i sigurno ti drži puni dan.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
ILoxD kaže...

Znaci Mi 9T Pro je najjaci od svih devetki, a 400 kuna je jeftiniji od obicnog Mi9 kolko sam mogao jucer vidjet ako se dobro sjecam.. E da sto se baterije tice, vidim da se tu ljudi najvise zale.. Dakle meni je najbitnije da mi baterija izgura dan, nista vise od toga.. Kao sto rekoh, nisam prezahtjevan korisnik, igre na mobitelu uglavnom ne igram jer za to imam odgovarajuce konzole.. Dakle mobitel koristim vise nekako casual-pozivi, poruke, fejs, instagram, yt, surfanje, kamera tu i tamo... Pretpostavljam da u tim uvjetima mogu ocekivat jednodnevnu autonomiju?

 Ne. Mi9 i MI9t pro imaju isti procesor (snapdragon 855), imaju isti ekran i istu kameru. Razlika je u tome što je Mi9t pro teži i deblji te nema notch napred već ima pop up kameru (prednju). Mi9t pro ima bolju bateriju ali u praksi će i MI9 izdržati jedan dan minimalno. Meni traje i duže od jednog dana (ali ne igram igrice i ne mučim mob). Oba uređaja podržavaju 27W punjenje (s mobom dolazi 18W punjenje koje je dovoljno brzo - QC4) s tim da samo MI9 ima podršku za 20W bežično punjenje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 11:40 (gnomisa).
14 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Velika razlika između mi 9 i mi 9t je u osjećaju u ruci, mi 9 je flagship a mi 9t pro je upper-mid-tier sa flagship specifikacijama, mi 9t pro ima kompromisa kad zagrebeš malo ispod površine.

Npr: kvaliteta zvuka na slušalicama, brzina odaziva zaslona, kvaliteta izrade, izgled, tankoća, težina, sve je ovo na strani mi 9.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Razlika je 95% u dizajnu i ništa više. Što je subjektivno. Kvaliteta izrade ista jer isti materijali.

Mi 9T Pro deblji jer normalno veća baterija.

Odaziv ekrana? Isti su osim notcha. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9

ja ti svakako preporučavam mi 9t pro, proleti malo kroz xiaomi forume i puno bolje iskustvo je sa pro nego bez pro, sa razlogom je pro

btw evo i slike koliko meni izdrži baterija ja imam mi9t pro (3300 mh i 4000 mh je velika razlika )

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 13:09 (dado16).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
zuper kaže...

Razlika je 95% u dizajnu i ništa više. Što je subjektivno. Kvaliteta izrade ista jer isti materijali.

Mi 9T Pro deblji jer normalno veća baterija.

Odaziv ekrana? Isti su osim notcha. 

 Treba imat oba bar jedno tjedan dana u rukama pa da se može nešto relevantno pisati na forumu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 13:27 (gnomisa).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
zuper kaže...

Razlika je 95% u dizajnu i ništa više. Što je subjektivno. Kvaliteta izrade ista jer isti materijali.

Mi 9T Pro deblji jer normalno veća baterija.

Odaziv ekrana? Isti su osim notcha. 

Zapravo sam zeznuo, mislio sam na mix 3 za kojeg sam gledao, jako je sličan odaziv, kvaliteta izrade je moguće subjektivno samo ali je većini ljudi ipak draže držati u ruci tanji uređaj (iako je baterija manja).

Isto tako mi se čini da su rubovi zaslona grublji na mi 9t pro, mi 9 kao da je glađi prijelaz, zvuči nebitno ali kod swipeanja (geste) je bitno.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 13:30 (EZY-E).
5 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Najveći nedostatak mi9t pro je težina,mobitel je puno teži u ruci nego što brojke pokazuju,također zbog istog lako ispada iz ruke pa se naoružajte svim mogućim zaštitama.

Ne sviđa mi se ni pop up kamera jer sam naviknuo čim podignem mobitel da se zaslon ukljljuči,što je kod izlazeće kamere malo sporije,a kad bi se to uključilo koliko bi to trajalo s obzirom da uključim mobitel dnevno nekoliko desetaka puta.

Ne bih mijenjao Mi9,ne vidi razloga za to...a temu za Mi9t imate..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
gnomisa kaže...
zuper kaže...

Razlika je 95% u dizajnu i ništa više. Što je subjektivno. Kvaliteta izrade ista jer isti materijali.

Mi 9T Pro deblji jer normalno veća baterija.

Odaziv ekrana? Isti su osim notcha. 

 Treba imat oba bar jedno tjedan dana u rukama pa da se može nešto relevantno pisati na forumu.

 Ja sam ih dosta uspoređivao i jedno 4 puta već išao u Mi centar i stvarno se osjeća kao da je mi 9 kvalitetnije izrađen.

Postoji razlog zašto je jeftiniji od mi 9.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 13:33 (EZY-E).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
nikad mi nije ispao iz ruke prethodno sam imao note 9 iphone 6 i samsung s7 edge i nije nista to tesko da ce ti ispadat iz ruke, ne znam o kakvoj težini vi pričate, jel bitnije da je baterija bar pol dana dan duža ili to sto je ne znam 20 grama teži...a pop up camera izade unutar 1 sec i nije neki problem osim ak si neki selfie manijak koji treba iste sekunde da se pojavi kamera
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
dado16 kaže...
nikad mi nije ispao iz ruke prethodno sam imao note 9 iphone 6 i samsung s7 edge i nije nista to tesko da ce ti ispadat iz ruke, ne znam o kakvoj težini vi pričate, jel bitnije da je baterija bar pol dana dan duža ili to sto je ne znam 20 grama teži...a pop up camera izade unutar 1 sec i nije neki problem osim ak si neki selfie manijak koji treba iste sekunde da se pojavi kamera

 Dečki valjda pišu o svom osobnom doživljaju i ja se slažem s njima. Probavao sam u dućanu oba mobitela jedno pola sata svaki i Mi9 mi se činio više premium i bome u ruci se osjeti da je dosta lakši čak više nego to brojke kažu (18g razlike).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
ILoxD kaže...

Znaci Mi 9T Pro je najjaci od svih devetki, a 400 kuna je jeftiniji od obicnog Mi9 kolko sam mogao jucer vidjet ako se dobro sjecam.. E da sto se baterije tice, vidim da se tu ljudi najvise zale.. Dakle meni je najbitnije da mi baterija izgura dan, nista vise od toga.. Kao sto rekoh, nisam prezahtjevan korisnik, igre na mobitelu uglavnom ne igram jer za to imam odgovarajuce konzole.. Dakle mobitel koristim vise nekako casual-pozivi, poruke, fejs, instagram, yt, surfanje, kamera tu i tamo... Pretpostavljam da u tim uvjetima mogu ocekivat jednodnevnu autonomiju?

Par sitnica, nema Mi 10, još nije izašao, kolega je to već spomenuo, ali evo još jednom, taj model se zove Mi Note 10. Kod Kineza su ti nazivi mobitela dosta konfuzni + što izbace desetke modela + što se neki zovu drugačije za EU tržište.

 

Općenito gledajući kao jednu cijelinu najjači je model Mi 9.

Svi ostali su nekakve izvedenice kod kojih je određeni dio hardwarea u fokusu, kod Mi Note 10 je to kamera, kod Mi 9T i Mi 9T Pro je to ekran + što je to u biti Redmi brand flagship, Mi A3 baterija, Note 9 Pro gamerske performanse... Modela je stvarno jako puno i previše, samo od Mi 9 serije imamo Mi 9 SE, Mi 9 Lite, Mi 9T, Mi 9T Pro, Mi 9, Mi 9 Pro, valjda nisam nekoga zaboravio. 

 

Ukoliko želiš uređaj koji je svugdje podjednako dobar (ili loš :)) uzmeš Mi 9, a ukoliko ti je ipak nešto bitnije tipa baterija, ekran, kamera onda biraš drugi model.

 

Za cca 4000kn se može kupiti odličan uređaj, a može i za dosta manje.

 

Za dva mjeseca izlazi Mi 10.

 

Zanimljiva je i Redmi serija, upravo je izašao K30, a za mjesec dana stiže K30 Pro.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
EZY-E kaže...
gnomisa kaže...
zuper kaže...

Razlika je 95% u dizajnu i ništa više. Što je subjektivno. Kvaliteta izrade ista jer isti materijali.

Mi 9T Pro deblji jer normalno veća baterija.

Odaziv ekrana? Isti su osim notcha. 

 Treba imat oba bar jedno tjedan dana u rukama pa da se može nešto relevantno pisati na forumu.

 Ja sam ih dosta uspoređivao i jedno 4 puta već išao u Mi centar i stvarno se osjeća kao da je mi 9 kvalitetnije izrađen.

Postoji razlog zašto je jeftiniji od mi 9.

 Pa ustvari, Mi 9 je jeftiniji. Ja stvarno nisam dobio dojam da je Mi 9 kvalitetnije izrađen.

Mi 9 je tanji, lakši i zaobljeniji i bolje leži u ruci. Ali to nije naznaka kvalitetnije izrade

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
zuper kaže...
EZY-E kaže...
gnomisa kaže...
zuper kaže...

Razlika je 95% u dizajnu i ništa više. Što je subjektivno. Kvaliteta izrade ista jer isti materijali.

Mi 9T Pro deblji jer normalno veća baterija.

Odaziv ekrana? Isti su osim notcha. 

 Treba imat oba bar jedno tjedan dana u rukama pa da se može nešto relevantno pisati na forumu.

 Ja sam ih dosta uspoređivao i jedno 4 puta već išao u Mi centar i stvarno se osjeća kao da je mi 9 kvalitetnije izrađen.

Postoji razlog zašto je jeftiniji od mi 9.

 Pa ustvari, Mi 9 je jeftiniji. Ja stvarno nisam dobio dojam da je Mi 9 kvalitetnije izrađen.

Mi 9 je tanji, lakši i zaobljeniji i bolje leži u ruci. Ali to nije naznaka kvalitetnije izrade

 Moguće jer je stariji mi 9, osim svega nabrojanog mi 9 ima i ozbiljniju poleđinu koja je i savijena sa svih strana, jedino što kamere nisu u sredini i izbočene su, al kužim, to je trend.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 22:06 (EZY-E).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Treba uzet u obzir i da oba t modela imaju određenih bugova i to ne baš malih dok za Mi9 još nisam čuo da sada ima nekih problema a i duže je na tržištu...

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Ima li neko na Mi9 aplikaciju amazface a da mu radi,imam inače amazfit gtr a aplikacija služi za jednostavno mijenjanje lica satova.

Nakon ažuriranja prije dvadesetak dana,aplikacija se ruši kod pokretanja,bilo je nekoliko ažuriranja ali bez rezultata.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 9

na MI9 imam u mapi slike razdvojeno po podmapama (događaji, obljetnice.....)

 

i sad s starog moba sam isto tako prebacio na PC, no mene zanima kako da to s PCa prebacim na mobitel jer koliko vidim, sve slike su u jednoj mapi

a on to preko MIUIa ima razvrstano po mapama (kako sam ja napravio)

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Netko je pitao za modanje Mi 9, jučer stavio 84Hz mod, radi bez problema, jedini nedostaci su što boje postanu mrvicu zelenkaste i što je potrebno biti na androidu 9, za android 10 je dostupno 69Hz jedino, iako i to je primjetno.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Xiaomi Mi 9

 Primjetno je sa 60Hz na 69Hz ??

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
itomic009 kaže...

 Primjetno je sa 60Hz na 69Hz ??

 Ja sam bio na 75Hz i to je primjetno, mislim da nisam na 69 bio zapravo.

Ali skokovi sa 60 na više je puno primjetnije nego npr sa 90 na 120Hz.

Kao i rezolucije.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
5 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Bug ili? Bio ja Global Stable, a sad na MIUI EU Stable i isto se događa. Stvar je kad u low light okruženju čitam nešto na Chrome i mobitel krene pojačavati i smanjivati svjetlinu. Riješenje je isključiti auto brightness, ali svejedno me zanima da li netko ima sličan problem.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 8:21 (colnagoc60).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
colnagoc60 kaže...

pozdrav svima!

 

prije par dana kupio MI 9 lite i nažalost nisam presretan s njime.

imao probleme sa prebacivanjem podatake... nakon par dana zaje... nisam uspio prebaciti bilješke, always on displej ne vrijedi ništa, čitač otiska na MIUI 11 je dosta loš (mislim da je na MIUI 10 bolje radio), zatim stalno ima neke svoje mušice (čitaj fali mu dosta umjetne inteligencije koju imaju samsung ili huawei mobiteli koje sam imao)...itd

 

...ima naravno puno dobrih karakteristika, ali me previše razočaro da bi ga ovdje hvalio

 

uglavnom, zamolio bih za pomoć u vezi isključivanja mikrofona tijekom telefoniranja...dakle nakon što započnem razgovor kroz cca jedne minute mi se isključi mikrofon i druga strana me ne čuje pa moram prekinuti i ponovo nazvati, te onda ne prekida ...WTF 

 

unaprijed hvala na pomoći! 

 

 Factory reset pa servis ako prvo ne pomogne.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Pozdrav. Ja pokušavam otključati bootloader na Mi 9 Lite, ali neće. U Mi unlock programu kaže da mob nije povezan. A drivere sam instalirala sa 15 seconds adb installer, a i sa unlock toolom sam dobila drivere. Stavim mob u fastboot i spojim,ali ga ne vidi. Isto tako ni Mi phone manager ga ne vidi, naravno kad nije u fastboot modu. 

Ja mislim da sam negdje zeznula sa driverima.

 

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
AxLiNa kaže...

Pozdrav. Ja pokušavam otključati bootloader na Mi 9 Lite, ali neće. U Mi unlock programu kaže da mob nije povezan. A drivere sam instalirala sa 15 seconds adb installer, a i sa unlock toolom sam dobila drivere. Stavim mob u fastboot i spojim,ali ga ne vidi. Isto tako ni Mi phone manager ga ne vidi, naravno kad nije u fastboot modu. 

Ja mislim da sam negdje zeznula sa driverima.

 

 Uključi debuging u opcijama.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
EZY-E kaže...
AxLiNa kaže...

Pozdrav. Ja pokušavam otključati bootloader na Mi 9 Lite, ali neće. U Mi unlock programu kaže da mob nije povezan. A drivere sam instalirala sa 15 seconds adb installer, a i sa unlock toolom sam dobila drivere. Stavim mob u fastboot i spojim,ali ga ne vidi. Isto tako ni Mi phone manager ga ne vidi, naravno kad nije u fastboot modu. 

Ja mislim da sam negdje zeznula sa driverima.

 

 Uključi debuging u opcijama.

 Jesam. I OEM unlock u developers options. Slijedila sam upute sa xda, ali nije uspjelo. 

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
AxLiNa kaže...
EZY-E kaže...
AxLiNa kaže...

Pozdrav. Ja pokušavam otključati bootloader na Mi 9 Lite, ali neće. U Mi unlock programu kaže da mob nije povezan. A drivere sam instalirala sa 15 seconds adb installer, a i sa unlock toolom sam dobila drivere. Stavim mob u fastboot i spojim,ali ga ne vidi. Isto tako ni Mi phone manager ga ne vidi, naravno kad nije u fastboot modu. 

Ja mislim da sam negdje zeznula sa driverima.

 

 Uključi debuging u opcijama.

 Jesam. I OEM unlock u developers options. Slijedila sam upute sa xda, ali nije uspjelo. 

 Koji Mi Unlock imaš?
Ja sam imao problema sa 2018 verzijom, provjeri jel 2019 verzija, možda nije skinulo dobre drivere.

Probaj sa "adb devices" naredbom vidjeti jel vidljiv, ako nije onda su driveri skoro sigurno.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Probala sam sa verzijom Mi unlocka 3.5.1108.44 i 45. To je najnovija koju sam našla. 

Kako napravim to sa naredbom "adb devices"?

 

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Kada mi proradi Unlock dugme, kako onda? Neki na forumima pišu da se odmah može otključati,neki da se mora čekati desetak dana.

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Evo adb devices ga je prepoznao. Obrisala sa. Sve drivere i ponovno ih instalirala. 

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice