Xiaomi Mi 9

poruka: 1.022
|
čitano: 232.443
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi 9
@gnomisa
Možda si pisao za 64 gb verziju, ali si stavio link od 128 gb tak da...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 12:28 (kbenzema).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
gnomisa kaže...
Kregol kaže...

Na njusci kupis za 2000 par mjeseci star ko nov i bok

 Rabljeni mob ne bi kupio nikad. Plus što treba imat u kešu tih 2 tkn, jel. I da ti prdne mob moš se pozdravit sa tim ulogom.

 Kaj bi prdnulo? Pa nek prdne! Ovaj konkretno ima 24 mj garanciju! Znaci može prdnuti i za godinu i pol i boli te kifla. A ovaj sa Goldway i sl imaju godinu dana garancije....hmm

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
kbenzema kaže...
@gnomisa
Možda si pisao za 64 gb verziju, ali si stavio link od 128 gb tak da...

 Da i na tom linku je 128GB oko 2800kn (uračunat DHL). Kod nas (u pouzdanim i provjerenim trgovinama) nema ispod 3400kn..

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 14:17 (gnomisa).
13 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Ukoliko nekog zanima službeni Xiaomi store na Aliexpressu ima neki sale pa evo link:


https://sale.aliexpress.com/country@HR/__pc/BrandsFest_Xiaomi.htm?spm=2114.best.5.1.23a1LZBTLZBTuh

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 9:03 (Command Prompt).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Pozdrav,

 

mislim da cu uzet mi 9, ali nemam pojma di. Jel narucivao netko online, gdje je najpovoljniji?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Tkozna kaže...

Pozdrav,

 

mislim da cu uzet mi 9, ali nemam pojma di. Jel narucivao netko online, gdje je najpovoljniji?

 Koliko ja znam GB oko 2200kn, kod nas oko 3000kn.

Imaš puno postova oko online naručivanja u ovoj temi i Mi 9T temi pa prođi malo.

12 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Da li je netko narucivao sa banggood-a HK skladište ali eu priority line? Citam da bi trebalo proći bez dodatnih placanja. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
ivan11duke kaže...

Da li je netko narucivao sa banggood-a HK skladište ali eu priority line? Citam da bi trebalo proći bez dodatnih placanja. 

 Procitaj na MI9T temi

11 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Imam Mi 9 SE i primjećujem da nema pocket moda. Bome mi fali. Nedavno sam nazvao čovjeka iz imenika dok je mobitel bio u džepu, a ruke vani. Više puta mi se već desilo da glazba sama krene dok je mobitel isto u džepu. Citam po netu da se i drugima dešavaju iste stvari, čak i reser cijeloga mobitela se odigra u džepu. Nisam našao rješenje.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Peruneph kaže...

Imam Mi 9 SE i primjećujem da nema pocket moda. Bome mi fali. Nedavno sam nazvao čovjeka iz imenika dok je mobitel bio u džepu, a ruke vani. Više puta mi se već desilo da glazba sama krene dok je mobitel isto u džepu. Citam po netu da se i drugima dešavaju iste stvari, čak i reser cijeloga mobitela se odigra u džepu. Nisam našao rješenje.

 

 

 

 

 MIUI?

 

settings -> lock screen & password -> advanced settings -> pocket mode 

12 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Može mi netko objasniti što je svrha i kako djeluje taj pocket mod?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Ako proxy senzor je konstantko prekriven i nema izvora svjetolosti ne možeš otključati uređaj. Tipa držiš ruku u đepu s mobitelom i slučajno prisloniš prst na senzor. Ako imaš uključen pocket mode neće se ništa dogoditi, ali ako nemaš mobitel će se otključati i svašta se može izdogađati na njemu. Ja osobno imam isključen poket mode iako mi se redovito dešava da u đepu otključam mobitel, ali uvijek su mi se neke gluposti dešavale kada je pocket mode bio uključen.

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
tomislav10 kaže...

Može mi netko objasniti što je svrha i kako djeluje taj pocket mod?

 Nema te opcije na SE.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Mi 9 SE ozbiljno nema pocket mode i ne kužim zašto??
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Peruneph kaže...
Mi 9 SE ozbiljno nema pocket mode i ne kužim zašto??

Nema niti moj Mi 9, koji je kao najjači iz te 9 serije tako da, ne znam, vjerujem da postoji neki razlog iz kojega to nije implementirano.

 

Iako, evo meni je Mi 9 non stop u džepu, što u riflama, što u odijelu i nije mi do sada još niti jednom nekoga nazvao samostlano il' učinio nekakvu nepodopštinu sličnu tome, dok recimo, kada sam imao Redmi Note 5 Pro koji ima taj "Pocket mode" to mi se dogodilo jedanput ili dva puta.

 

Sad, zbilja ne znam, ako su to riješili na nekakav inteligentniji način s nekim drugim senzorom ili kombinacijom istih, meni još bolje.

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Kao što sam napisao meni je dosad jednom nazvao a više puta krene glazba u džepu premda sam stisnuo pauzu. Nije baš zgodno ni jedno ni drugo.
Uz to, od jučer sam primijetio da mobitel ne zvoni kad me zovu neki brojevi premda nije na bešumnom. Dakle netko zove i čuje se zvono, netko drugi zove i ništa se ne čuje.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 0:47 (Peruneph).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Uh! Po opisanom, meni to više miriši na potrebu za Factory resetom, budući se tako čudno i nasumično ponaša. Možda to probati?! To je i inače poželjno napraviti odmah nakon kupovine, jer na taj način, ako i ima neki bezopasniji spyware, a instaliran je pored, a ne u system, čovjek ga se elegantno riješi, a i ove "bubice" su onda rijede. Možda da probate to?
14 godina
offline
Xiaomi Mi 9

LINK tu na Xda forumu su bar dvojica koji su imali problem sa buđenjem u đžepu potvrdili da je nakon jednog update-a problem nestao iako nije ubačen pocket mode na MI9 SE.

Dakle, pogledajte da li vam je verzija globalnog službenog MIUI-a bar 10.3.3.0. I da, probajte neki reset i slično, zvuči kao da vam je nešto zabrljano. I daj javite kako je prošlo, bilo bi korisno za nas koji ciljamo kupiti baš taj mobitel.

 

Double tap treba na ovom mobitelu isključiti, ili u đžepu okretati ekran prema vani ako se zbog ultrazvucnog proxy senzora slučajno sam otključava, i to mi se nije neki problem priviknuti. Iako izgleda da ovaj problem nemaju svi na mi9 SE, pa vjerujem da je do nekih postavki. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
ALVIN kaže...

LINK tu na Xda forumu su bar dvojica koji su imali problem sa buđenjem u đžepu potvrdili da je nakon jednog update-a problem nestao iako nije ubačen pocket mode na MI9 SE.

Dakle, pogledajte da li vam je verzija globalnog službenog MIUI-a bar 10.3.3.0. I da, probajte neki reset i slično, zvuči kao da vam je nešto zabrljano. I daj javite kako je prošlo, bilo bi korisno za nas koji ciljamo kupiti baš taj mobitel.

 

Double tap treba na ovom mobitelu isključiti, ili u đžepu okretati ekran prema vani ako se zbog ultrazvucnog proxy senzora slučajno sam otključava, i to mi se nije neki problem priviknuti. Iako izgleda da ovaj problem nemaju svi na mi9 SE, pa vjerujem da je do nekih postavki. 

Iskreno, nemam ništa od navedenih problema koje opisujete, a sve je uključeno, čak i double tap (ekran je okrenut prema unutra, uvijek).

 

Također, danas sam uhvatio vremena, malo se "poigrao" i evo uredno rade VoLTE i VoWiFi, bez roota, sve stock, zadnji EEA ROM, pa ti vidi!

 

Za sada, fantastičan uređaj koji se nema čega stidjeti od puno razvikanijih-skupljih takmaca!

 

Jedino, da nešto ne ... kada pristigne ovaj novi MIUI 11 baziran na Androidu 10, al' o tome ćemo kada pristigne na uređaje...

14 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Za đžep je logično, a i jedan je bio negdje napisao, da su problematični oni đžepovi kakve obično imaju kratke sportske hlačice, znači tanki prozračni sa rupicama. Tada valjda može doći lakše do kontakta sa kožom noge, i onda ako mobitel ne prepoznaje da je u đžepu ne može razlikovati tu kožu od kože na prstu pa registrira dodire.

 

Izašao je novi rom za MI9 SE 10.3.9.0. Stable

Iako navode da je samo security patch u pitanju, jedan je napisao da ima sada digital weelbeing koji prati koliko smo vremana bili na kojoj app. Nadam se da se to može isključiti, jer nepotrebno troši bateriju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 6:08 (ALVIN).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
ALVIN kaže...

Za đžep je logično, a i jedan je bio negdje napisao, da su problematični oni đžepovi kakve obično imaju kratke sportske hlačice, znači tanki prozračni sa rupicama. Tada valjda može doći lakše do kontakta sa kožom noge, i onda ako mobitel ne prepoznaje da je u đžepu ne može razlikovati tu kožu od kože na prstu pa registrira dodire.

 

Izašao je novi rom za MI9 SE 10.3.9.0. Stable

Iako navode da je samo security patch u pitanju, jedan je napisao da ima sada digital weelbeing koji prati koliko smo vremana bili na kojoj app. Nadam se da se to može isključiti, jer nepotrebno troši bateriju.

Naravno!

 

Pravac u adb shell, uključiš prije toga Developer options te uneseš:

 

pm uninstall --user 0 com.google.android.apps.wellbeing

 

I voila!

 

Nema mu više nit' traga nit' glasa!

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Jehonan kaže...

Naravno!

 

Pravac u adb shell, uključiš prije toga Developer options te uneseš:

 

pm uninstall --user 0 com.google.android.apps.wellbeing

 

I voila!

 

Nema mu više nit' traga nit' glasa!

 

Pošto nisi dobro objasnio, ima li neki vodič za to ?

Šta u developers optionsu se uključuje taj adb shell ?  Da li je potrebno prethodno instalirati neke pomoćne drivere ili alate da se tako gase sistemske aplikacije ? Root ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 8:57 (ALVIN).
16 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Ekipa, molim pomoć... Imam Mi9 i primjetio sam da njegova defaultna aplikacija za vremensku prognozu se nikada sama ne refresha.

Postoji li opcija kako da se refresha u nekom intervalu, npr svakih 1h nego da ja moram "Ulaziti" u prognozu kako bi se refreshalo?

 

thnx

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
ALVIN kaže...
Jehonan kaže...

Naravno!

 

Pravac u adb shell, uključiš prije toga Developer options te uneseš:

 

pm uninstall --user 0 com.google.android.apps.wellbeing

 

I voila!

 

Nema mu više nit' traga nit' glasa!

 

Pošto nisi dobro objasnio, ima li neki vodič za to ?

Šta u developers optionsu se uključuje taj adb shell ?  Da li je potrebno prethodno instalirati neke pomoćne drivere ili alate da se tako gase sistemske aplikacije ? Root ?

Hajd' majke ti hodi par postova u natrag pa pogledaj gdje sam objasnio u detalje, naravno, ako ti nije problem, a ne ovako bahato drugi put!

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Ziga kaže...

Ekipa, molim pomoć... Imam Mi9 i primjetio sam da njegova defaultna aplikacija za vremensku prognozu se nikada sama ne refresha.

Postoji li opcija kako da se refresha u nekom intervalu, npr svakih 1h nego da ja moram "Ulaziti" u prognozu kako bi se refreshalo?

 

thnx

 

 

 Isto se meni događalo na skoro svim Xiaomi mobitelima.

Rješenje je da sam instalirao drugi weather app. Accuweather ili yr su moji favoriti

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Ziga kaže...

Ekipa, molim pomoć... Imam Mi9 i primjetio sam da njegova defaultna aplikacija za vremensku prognozu se nikada sama ne refresha.

Postoji li opcija kako da se refresha u nekom intervalu, npr svakih 1h nego da ja moram "Ulaziti" u prognozu kako bi se refreshalo?

 

thnx

 

 

Je, i ja sam to gledao, na kraju sam se zadovoljio s tim kako je jer opet vjerujem da na ovaj manuelni način manje troši bateriju, a i nisam baš Vakula pa da mi treba konstantna informacija o vremenu.

 

Jedino, aktivirao sam da preko noći povuče stanje o vremenu i to je to.

 

Zašto nisu dodali opciju za mijenjanje intervala povlačenja info. o vremenu sa acuweather servera?!

Vjerujem da je vrag u detalju tj. da ne žele baš neko prekomjerno pinganje servera te da su sami postavili neku vrijednost intervala od 3-4 sata i to ti je što ti je.

 

Tako da...

14 godina
offline
Mi9 Se

MI9 SE

 

Hvala. Dakle na stranici 10 je objašnjen debloat, a imamo mislim i LINK sa tom temom na XDA forumu, gdje je i download materijal. Ispravi me ako to nije to.

 

Pretraživao sam i gledao još youtube videa za MI9 SE, pa evo par korisnih:

 

ovo je jedan od brojnih primjera gdje se vidi da mikrofon kod snimanja radi dobro i u prosječnoj buci.

  a ovo je jedan od samo dva primjera koji sam uspio naći, u kojima se vidi da ekstremnu buku ne može riješiti. Ali u ovakvim uvjetima 90% mobitela zakazuje po pitanju audia, navodno i najnoviji mobiteli samsung također.

  Ovo je primjer videa 1080p 60fps, koji je došao na MIUI 10.3.4.0 Global. Žali se lik na trzaje, ali meni je ovo ok i upotrebljivo, trzanje je rijetko i ne toliko jako.

 
  
    Na ova tri linka se vidi da je i 4K upotrebljivo. Inače sam viđao češće drmusavije snimke, kao da im se ruke tresu. Valjda su te lošije verzije bile u prvim romovima.

 

Calculator omjera. Pomoću ovoga se lako izračuna da je širina displaya MI9 SE jednaka kao što je bila širina 5,1'' mobitela u starijem omjeru stranica 16:9. Dakle ista širina kao Galaxy S7 i Huawei P10.

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mi9 Se
ALVIN kaže...

MI9 SE

 

Hvala. Dakle na stranici 10 je objašnjen debloat, a imamo mislim i LINK sa tom temom na XDA forumu, gdje je i download materijal. Ispravi me ako to nije to.

 

Pretraživao sam i gledao još youtube videa za MI9 SE, pa evo par korisnih:

 

ovo je jedan od brojnih primjera gdje se vidi da mikrofon kod snimanja radi dobro i u prosječnoj buci.

  a ovo je jedan od samo dva primjera koji sam uspio naći, u kojima se vidi da ekstremnu buku ne može riješiti. Ali u ovakvim uvjetima 90% mobitela zakazuje po pitanju audia, navodno i najnoviji mobiteli samsung također.

  Ovo je primjer videa 1080p 60fps, koji je došao na MIUI 10.3.4.0 Global. Žali se lik na trzaje, ali meni je ovo ok i upotrebljivo, trzanje je rijetko i ne toliko jako.

 
  
    Na ova tri linka se vidi da je i 4K upotrebljivo. Inače sam viđao češće drmusavije snimke, kao da im se ruke tresu. Valjda su te lošije verzije bile u prvim romovima.

 

Calculator omjera. Pomoću ovoga se lako izračuna da je širina displaya MI9 SE jednaka kao što je bila širina 5,1'' mobitela u starijem omjeru stranica 16:9. Dakle ista širina kao Galaxy S7 i Huawei P10.

 

 

Ma molim, nikakav problem !

 

Da, to je "aplikacija" koja radi otprilike to što ovdje napraviš pješke, osim što čini mi se "ostavi" iza sebe sav cache i direktorije od deinstaliranih aplikacija (to je onaj -k koji sam ja izbacio).

 

Osobno sam uvijek za ovaj drugi način, a ne znam, valjda mi je to u prirodi tj. linux mi je dosta ajmo to tako reći "simpatičan", tako da shodno tome volim znati što se točno radi, događa te imati ispravnu povratnu informaciju.

 

Al' opet, to sam ja, moj način tj. nikoga nit' uvjeravam nit' tjeram na nešto, samo sam našao za shodno objaviti nešto sa čim mogu nekome pomoći, ništa više i ništa manje.

 

Na ovo ostalo rekao bih, a štaš, imaš dobra mobitel i to ti je to !

 

Tako da, pazi da ti ne ispadne i uživaj dok traje!

14 godina
offline
Xiaomi Mi 9

   od 22:20

Lik pokazuje kako se AOD ne gasi kada je mobitel okrenut naopako. Isto bi se ponašao u đžepu.

 

Je li vama tako na Mi9 SE ? Možda su kasnijim updateom to sredili

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Pozdrav.

Vidim da je vani cijena za Mi 9 (6/128) oko 2.600 kn

Na Nabavi je oko 3.100 kn.

 

Ima negdje povoljnije?

Vrijedi garancija 500kn?

 

Prema prošlogodišnjim iskustvima, budu uskoro kakvi popusti na Xiaomi mobitele (black friday, 11.11...)?

 

P.S.

Kad mislite da će pasti cijena Mi 9 Pro 5G? Sad su cijene preko 4000 kn vani...

 

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice