Xiaomi Mi 9

poruka: 1.022
|
čitano: 232.423
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
mzopg kaže...
EZY-E kaže...

Od kuda ga je najjeftinije za naručiti uz garanciju?

6/64 model.

Goldway?

Najjeftiniji je trenutno na GB oko 2250kn (335$ + dostava).

Kod nas je oko 25% skuplji (2840kn), trenutno akcija na ekupi uz Zaba karticu.

 Ali uz carinu iako odaberem DHL kao dostavu koliko sam skužio iz Mi9t teme?

Malo sam zapeo za Mi9 SE, 2300 kn je kod nas + garancija.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
EZY-E kaže...
mzopg kaže...
EZY-E kaže...

Od kuda ga je najjeftinije za naručiti uz garanciju?

6/64 model.

Goldway?

Najjeftiniji je trenutno na GB oko 2250kn (335$ + dostava).

Kod nas je oko 25% skuplji (2840kn), trenutno akcija na ekupi uz Zaba karticu.

 Ali uz carinu iako odaberem DHL kao dostavu koliko sam skužio iz Mi9t teme?

Malo sam zapeo za Mi9 SE, 2300 kn je kod nas + garancija.

Slabo si skužio. 

Kao prvo nema carine na informatičku opremu, plaća se samo PDV u iznosu od 25% i troškovi špeditera (DHL, HP...).

Ukoliko kupuješ preko Gearbesta biraš "EU Priority Line" za 4$ i paket ti stiže direktno na tvoju poštu, bez ikakvih dodatnih troškova.

 

Ako nisi spreman na određeni rizik kupuj u HR.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 20:08 (mzopg).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
mzopg kaže...
EZY-E kaže...
mzopg kaže...
EZY-E kaže...

Od kuda ga je najjeftinije za naručiti uz garanciju?

6/64 model.

Goldway?

Najjeftiniji je trenutno na GB oko 2250kn (335$ + dostava).

Kod nas je oko 25% skuplji (2840kn), trenutno akcija na ekupi uz Zaba karticu.

 Ali uz carinu iako odaberem DHL kao dostavu koliko sam skužio iz Mi9t teme?

Malo sam zapeo za Mi9 SE, 2300 kn je kod nas + garancija.

Slabo si skužio. 

Kao prvo nema carine na informatičku opremu, plaća se samo PDV u iznosu od 25% i troškovi špeditera (DHL, HP...).

Ukoliko kupuješ preko Gearbesta biraš "EU Priority Line" za 4$ i paket ti stiže direktno na tvoju poštu, bez ikakvih dodatnih troškova.

 

Ako nisi spreman na određeni rizik kupuj u HR.

 Znači onda bi npr Mi 9 SE koštao cca 1800 kn? $277.5

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009651179762.html?wid=1349303

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
EZY-E kaže...
mzopg kaže...
EZY-E kaže...
mzopg kaže...
EZY-E kaže...

Od kuda ga je najjeftinije za naručiti uz garanciju?

6/64 model.

Goldway?

Najjeftiniji je trenutno na GB oko 2250kn (335$ + dostava).

Kod nas je oko 25% skuplji (2840kn), trenutno akcija na ekupi uz Zaba karticu.

 Ali uz carinu iako odaberem DHL kao dostavu koliko sam skužio iz Mi9t teme?

Malo sam zapeo za Mi9 SE, 2300 kn je kod nas + garancija.

Slabo si skužio. 

Kao prvo nema carine na informatičku opremu, plaća se samo PDV u iznosu od 25% i troškovi špeditera (DHL, HP...).

Ukoliko kupuješ preko Gearbesta biraš "EU Priority Line" za 4$ i paket ti stiže direktno na tvoju poštu, bez ikakvih dodatnih troškova.

 

Ako nisi spreman na određeni rizik kupuj u HR.

 Znači onda bi npr Mi 9 SE koštao cca 1800 kn? $277.5

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009651179762.html?wid=1349303

 Da. :)

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Mislim da ak ide roba iz Kine onda ide carina samo kaj ak se uzima sa Allija (Goldway ili mi store) - Dhl dostava, carini se u jednoj od eu drzava gdje paket prvo dodje..pa onda ide k nama....

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 20:30 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
gnomisa kaže...

Mislim da ak ide roba iz Kine onda ide carina samo kaj ak se uzima sa Allija (Goldway ili mi store) - Dhl dostava, carini se u jednoj od eu drzava gdje paket prvo dodje..pa onda ide k nama....

Link 1

Link 2

10 godina
offline
Xiaomi Mi 9

HŽV

 
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Naručen Mi 9SE, gearbest, 1900 kn.

Napišem iskustva.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
EZY-E kaže...

Naručen Mi 9SE, gearbest, 1900 kn.

Napišem iskustva.

Ja još uvijek čekam Mi 9, također naručio s Gearbesta, poslano sa Njemačkog skladišta.

 

Problem je samo što ovi  u Hrvatskoj pošti po svemu sudeći uopće ne rade sa krajnjim korisnicima, samo deklaratorno, tj. uopće se ne isplati zvati niti jedan od tel. brojeva, slati email, ništa!

 

Jednostavno, čekaš da stvar dođe i to je to!

 

Krajnje žalosno, rekao bih!

 

Bitno da se hvale sa novim sortirnim centrom, preseljenjem, ovim, onim, a odnos prema korisnicima od kojih žive jedna velika nula!

 

Al' eto, bitno samo da uredno stigne i ne bude nekih nepredviđenih problema al' sve u svemu, gorak okus u ustima do sada .

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Jehonan kaže...
EZY-E kaže...

Naručen Mi 9SE, gearbest, 1900 kn.

Napišem iskustva.

Ja još uvijek čekam Mi 9, također naručio s Gearbesta, poslano sa Njemačkog skladišta.

 

Problem je samo što ovi  u Hrvatskoj pošti po svemu sudeći uopće ne rade sa krajnjim korisnicima, samo deklaratorno, tj. uopće se ne isplati zvati niti jedan od tel. brojeva, slati email, ništa!

 

Jednostavno, čekaš da stvar dođe i to je to!

 

Krajnje žalosno, rekao bih!

 

Bitno da se hvale sa novim sortirnim centrom, preseljenjem, ovim, onim, a odnos prema korisnicima od kojih žive jedna velika nula!

 

Al' eto, bitno samo da uredno stigne i ne bude nekih nepredviđenih problema al' sve u svemu, gorak okus u ustima do sada .

 Dap ja sam prije koji tjedan tako čekao neki dio za auto, to se proteglo na mjesec dana, pošalješ im račun itema pa čekaš par dana da ti samo odgovore jel to dosta ili treba još nešto, feedback nula, zoveš ih na telefone zvone i nitko se ne javlja.

Jednom se javila neka žena koja je vidno spavala do mog poziva, pitam je za detalje oko pošiljke njoj treba vremena da se razbudi i počne povezivati stvari uopće - žalost i žalost.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
EZY-E kaže...
Jehonan kaže...
EZY-E kaže...

Naručen Mi 9SE, gearbest, 1900 kn.

Napišem iskustva.

Ja još uvijek čekam Mi 9, također naručio s Gearbesta, poslano sa Njemačkog skladišta.

 

Problem je samo što ovi  u Hrvatskoj pošti po svemu sudeći uopće ne rade sa krajnjim korisnicima, samo deklaratorno, tj. uopće se ne isplati zvati niti jedan od tel. brojeva, slati email, ništa!

 

Jednostavno, čekaš da stvar dođe i to je to!

 

Krajnje žalosno, rekao bih!

 

Bitno da se hvale sa novim sortirnim centrom, preseljenjem, ovim, onim, a odnos prema korisnicima od kojih žive jedna velika nula!

 

Al' eto, bitno samo da uredno stigne i ne bude nekih nepredviđenih problema al' sve u svemu, gorak okus u ustima do sada .

 Dap ja sam prije koji tjedan tako čekao neki dio za auto, to se proteglo na mjesec dana, pošalješ im račun itema pa čekaš par dana da ti samo odgovore jel to dosta ili treba još nešto, feedback nula, zoveš ih na telefone zvone i nitko se ne javlja.

Jednom se javila neka žena koja je vidno spavala do mog poziva, pitam je za detalje oko pošiljke njoj treba vremena da se razbudi i počne povezivati stvari uopće - žalost i žalost.

Zbilja, sve od k vragu!

 

Inače, nisam pobornik ovih "javnih linčevanja" al' ovo sve skupa polako gubi smisao.

 

Gdje god dođeš, svi se otresaju na tebe, nitko za ništa nije odgovoran, a svi žele urednu plaću, godišnji, socijalno osiguranje, biti cijenjeni, poštovani.

 

I zanimljivo, uvijek je netko treći kriv?!

 

Naišao ja, baš sada u ovu sobotu, dakle 31.08.2019. god. k njima u HP, tzv. šalter sala, te na kraju skoro dobio batina, a sve u stilu kako se usuđuješ išta pitati me?!

 

Nema, čim dođeš, pristojno pitaš, a oni apriori odmah zauzmu obrambeni stav, sve ti je jasno!

 

A što je još bolje, ovo dolazi iz Njemačke, znači poštanski promet unutar EU, tj. niti ne ide na carinjenje!

 

Pamet staje!

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Nakon par izgubljenih paketa, nedostavljenih paketa i otvorenih paketa te stajanje po lokalnih poštanskim uredima po mjesec dana vidno je očito da je HP otišla kvragu... Bitno da su logo promjenili, to će rješiti sve njihove probleme...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 14:01 (Gam3r).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Gam3r kaže...

Nakon par izgubljenih paketa, nedostavljenih paketa i otvorenih paketa te stajanje po lokalnih poštanskim uredima po mjesec dana vidno je očito da je HP otišla kvragu... Bitno da su logo promjenili, to će rješiti sve njihove probleme...

A to je otprilike i moto svake državne administracije do sada!

Imam osjećaj da su oni svi uvjereni da bi se i zemlja prestala rotirati oko svoje osi, čim bi donijeli takav zakon ili uredbu!

 

To i je tuga i sramota ove države, što je sve deklaratorno, sve je lijepo propisano, uređeno, za sve ili gotovo sve postoji zakonsko riješenje! Al' vidi vraga, nekako uvijek ispadne problem u odgovornosti i realizaciji! I to kako kod ovih sitnih privatnih  gluposti, tako i kod nečega od životne važnosti za sve nas! Na žalost, stara priča!

 

I to, pazi, koja tragedija, ja preko Facebooka pošaljem upit Njemačkoj pošti, a sve u nastojanju da vidim, saznam, gdje je taj paket, jel' to krenulo od njih, jel' uopće stiglo k njima i sve u tome smislu i pazi, ljudi me odgovore nakona dva dana!!!

 

Lijepo i uredno mi u ime Deutsche Post odgovori Mr. Holger!

 

Eto, to je to! To sve govori, samo za sebe!

 

A mi, mi ko "baba Mara", pogni glavicu, ljubim ruku milostiva, oprostite molim Vas što Vas povrijedih upitom svojim, te na kraju, daj Bože samo da stigne, ma još ću i platiti sve što tražite!

 

I to je kao način na koji se radi posao?!

 

Ahaa, je, je, baš!

10 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Ne znam kakva je razlika u cijeni na Gearbestu između Mi 9 i Mi 9se, ali kod nas je skoro pa ista. Pa zašto onda SE kad je Mi 9 bolji uređaj? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Zbog velicine

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Jedino to... Makar meni osobno ako je razlika u par milimetara a imam bolji stroj za iste novce onda uzmem veći. Tako velik još nije bio a da ga nisam kupio :-) 

14 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Veličina, bolje ležanje u ruci, mi9 jedino bitno ima bolji procesor, što mi nije toliko bitno pošto ne gejmam, a razlika u cijeni je 500kn.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 21:48 (EZY-E).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Zadnji info s trackinga.

 

2019-08-30 16:00:00 Port of Destination BUD, Customs clearance processing complete.

 

Jel' to u redu?!

 

Što kažete vi s više iskustva?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 14:31 (Jehonan).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Moze neko napisati dojmove o MI 9 SE? Baterija me najviše zanima.Koristim dva sima, youtube, glazba na bluetooth slušalicama, tapatalk. Ima još problema sa notifikacijama i obavjestima? Trenutno sam na Xiaomi Note 4X i ne bi veći mobitel od njega. Još uvijek je goldway najjeftiniji? Pitam za 128gb verziju, dostava bi bila u Njemačku.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 12:01 (khneza).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Ja imam Xiaomi Mi9SE i odlican je u svakom pogledu osim baterije. Ona je osrednja i moze se dan izvuci s njom ali isto tako mi je znalo zafaliti kapaciteta nekada. Za te potrebe kupio sam externu bateriju sa brzim punjenjem pa mi posluzi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Ima li kakvih skrivenih troškova za ovu ponudu?

 

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009230388712.html?wid=1349303#goodsDetail

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Jehonan kaže...
EZY-E kaže...

Naručen Mi 9SE, gearbest, 1900 kn.

Napišem iskustva.

Ja još uvijek čekam Mi 9, također naručio s Gearbesta, poslano sa Njemačkog skladišta.

 

Problem je samo što ovi  u Hrvatskoj pošti po svemu sudeći uopće ne rade sa krajnjim korisnicima, samo deklaratorno, tj. uopće se ne isplati zvati niti jedan od tel. brojeva, slati email, ništa!

 

Jednostavno, čekaš da stvar dođe i to je to!

 

Krajnje žalosno, rekao bih!

 

Bitno da se hvale sa novim sortirnim centrom, preseljenjem, ovim, onim, a odnos prema korisnicima od kojih žive jedna velika nula!

 

Al' eto, bitno samo da uredno stigne i ne bude nekih nepredviđenih problema al' sve u svemu, gorak okus u ustima do sada .

HP ima podršku za -10  Jedino gdje ih možeš dobiti je na tel i to treba biti uporan. Na mail odgovore u roku od 20 dana. 

Carina je još bolja, njih dobiti na telefon je ravno dobitku na lutriji, a kad ih i dobiješ samo što te u k... ne pošalju jer ih uznemiravaš.

 

Imao sam tri vesele anegdote s HP-om i to mi je bilo dosta da se odlučim poslati jedan lijepi dopis.

 

Prva, naručim nešto iz SAD-a, webshop, stigne paket u HR iz pošte mi ne ostave ceduljicu i paket se vrati nazad, dok sam to skužio po tracking kodu bilo je prekasno. Pokušati doći do takvog paketa je bilo nemoguća misija. Navodno se takvi paketi uništavaju, moš' mislit'.

 

Drugi put mi čovjek pošalje nešto za auto, pratim svaki dan preko tracking koda, navečer u 19h se ispiše da je na mojoj pošti i odmah poruka da je poslano nazad pošiljatelju. Ja sam to vidio oko 23h, kao za vraga sutra je praznik, znači nema nikoga u pošti. Pošaljem odmah mail da stopiraju paket i ne vraćaju ga nazad. Dan nakon praznika zovem njihovu službu, nitko nema pojma gdje je paket, samo me preusmjeravaju sa jednog telefona na drugi. Izgubim 2h vremena, ali i dalje nitko ne zna gdje je paket. Na kraju se paket vratio pošiljatelju i on me kontaktirao da li će ga ponovno poslati. Pošalje čovjek ponovno, ovaj put ga dočekam. Nakon svega stiže mail odgovor na moj mail iz pošte, koji sam poslao 15 dana prije, obaviještavaju me da je paket napustio HR i da oni ne znaju više gdje je. 

 

Treća situacija, pošaljem paket za SAD, platim pošti preko 500kn poštarine i paket krene na put. Nakon kojeg tjedna Amer me pita gdje je paket, ja pitam poštu, oni pojma nemaju, jednom kad izađe van HR oni više ne znaju ništa. Ja ih pitam i što sada, e treba ispuniti nekakvu potražnicu pa će oni tražiti paket... uglavnom tada sam shvatio da ako paket zaluta možeš se slikati.

 

Inače ovih dana su radili nekakav upgrade pa im je dodatna ludnica u pošti:

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/nasi-reporteri-prvi-usli-u-tek-sagraden-sortirni-centar-hp-a-vrijedan-50-milijuna-eura/9302498/

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Jehonan kaže...

Zadnji info s trackinga.

 

2019-08-30 16:00:00 Port of Destination BUD, Customs clearance processing complete.

 

Jel' to u redu?!

 

Što kažete vi s više iskustva?

 

Nema previše koristi od tih tracking kodova, pa se ne zamaraj s njima. Meni u prosjeku paket putuje 15-20 dana, tako da budi strpljiv. 

Nedavno mi je tako paket prema tracking kodu stajao danima u Turskoj, da bi se odjednom pojavio poštar na vratima s paketom i tek onda se ažurirao tracking kod.

 

Aliexpress ima dobar tracking sistem za svoj shipping, šalju obavijest kad paket uđe u odredišnu državu, kad stigne na poštu i kad ga poštar dostavi.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
funny games kaže...

 Ne bi trebalo biti ako odabereš "Priority Line", ali evo pričekaj koji dan da kolega s foruma dobije svoj mob pa ćeš imati frišku informaciju.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
mzopg kaže...
Jehonan kaže...

Zadnji info s trackinga.

 

2019-08-30 16:00:00 Port of Destination BUD, Customs clearance processing complete.

 

Jel' to u redu?!

 

Što kažete vi s više iskustva?

 

Nema previše koristi od tih tracking kodova, pa se ne zamaraj s njima. Meni u prosjeku paket putuje 15-20 dana, tako da budi strpljiv. 

Nedavno mi je tako paket prema tracking kodu stajao danima u Turskoj, da bi se odjednom pojavio poštar na vratima s paketom i tek onda se ažurirao tracking kod.

 

Aliexpress ima dobar tracking sistem za svoj shipping, šalju obavijest kad paket uđe u odredišnu državu, kad stigne na poštu i kad ga poštar dostavi.

Iskreno, ne znam što bih rekao!

Sve ode i krasni ....

Evo, ovo je otprilike cijeli tracking info, baš večeras je došlo do promjene tj. pojavila se ova informacija: " The international shipment has been processed in the parcel center of origin", što god to značilo!

2019-09-03 22:13:00 The international shipment has been processed in the parcel center of origin
2019-08-25 00:03:00 The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

2019-08-30 16:00:00 Port of Destination BUD, Customs clearance processing complete.
2019-08-30 10:00:00 Port of Destination BUD, Parcel is in clearance.
2019-08-28 20:00:57 Port of Destination BUD, Parcel arrived at the airport.
2019-08-28 12:40:38 Hongkong, Departed Hongkong Sorting Centre.
2019-08-27 17:00:11 Hongkong, Arrived at Hongkong Sorting Centre.
2019-08-27 11:00:04 ShenZhen, Sent to HongKong Sorting Centre.
2019-08-24 16:31:42 Departure in Location Warehouse Sorting Centre.
2019-08-24 15:25:55 Shipping Label Printed.
2019-08-24 11:19:11 Order Created.

I da, ono što je meni čudno, poslali ga preko Budimpešte (BUD)!

ZBilja, ni vrit ni mimo! 

14 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Vi koji ste naručivali s Gearbesta, koliko vam je trebalo da dođe?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Jehonan kaže...
mzopg kaže...
Jehonan kaže...

Zadnji info s trackinga.

 

2019-08-30 16:00:00 Port of Destination BUD, Customs clearance processing complete.

 

Jel' to u redu?!

 

Što kažete vi s više iskustva?

 

Nema previše koristi od tih tracking kodova, pa se ne zamaraj s njima. Meni u prosjeku paket putuje 15-20 dana, tako da budi strpljiv. 

Nedavno mi je tako paket prema tracking kodu stajao danima u Turskoj, da bi se odjednom pojavio poštar na vratima s paketom i tek onda se ažurirao tracking kod.

 

Aliexpress ima dobar tracking sistem za svoj shipping, šalju obavijest kad paket uđe u odredišnu državu, kad stigne na poštu i kad ga poštar dostavi.

Iskreno, ne znam što bih rekao!

Sve ode i krasni ....

Evo, ovo je otprilike cijeli tracking info, baš večeras je došlo do promjene tj. pojavila se ova informacija: " The international shipment has been processed in the parcel center of origin", što god to značilo!

2019-09-03 22:13:00 The international shipment has been processed in the parcel center of origin
2019-08-25 00:03:00 The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

2019-08-30 16:00:00 Port of Destination BUD, Customs clearance processing complete.
2019-08-30 10:00:00 Port of Destination BUD, Parcel is in clearance.
2019-08-28 20:00:57 Port of Destination BUD, Parcel arrived at the airport.
2019-08-28 12:40:38 Hongkong, Departed Hongkong Sorting Centre.
2019-08-27 17:00:11 Hongkong, Arrived at Hongkong Sorting Centre.
2019-08-27 11:00:04 ShenZhen, Sent to HongKong Sorting Centre.
2019-08-24 16:31:42 Departure in Location Warehouse Sorting Centre.
2019-08-24 15:25:55 Shipping Label Printed.
2019-08-24 11:19:11 Order Created.

I da, ono što je meni čudno, poslali ga preko Budimpešte (BUD)!

ZBilja, ni vrit ni mimo! 

 Koji dio te muči? 

Ta poruka znači da su obradili paket u polazišnom distributivnom centru. U ovom slučaju to je EU centar. Sada bi paket trebao krenuti prema tebi, pretpostavljam da će kroz 2-3 dana biti kod tebe.

 

Kad uđe u HR mislim da ga možeš pratiti preko posta.hr, možda možeš i već sad tamo provjeriti, ne sjećam se točno. U početku sam često pratio te kodove, ali sam kasnije odustao jer sam shvatio da nisu previše korisni.

Nekada kad paket uđe u HR zna se pojaviti status "package returned to the origin country" ili nešto u tom stilu, zvuči kao da se paket vraća nazad. 

 

Evo tu su svi DHL statusi, ako nekoga zanimaju:

http://parcelsapp.com/en/carriers/dhl-express

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
EZY-E kaže...

Vi koji ste naručivali s Gearbesta, koliko vam je trebalo da dođe?

 Oko 2-3 tjedna, ali nekad zna stići i za 10 dana, a nekada putuje i 30 dana. U prosjeku oko 15-20 dana.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
mzopg kaže...
Jehonan kaže...
mzopg kaže...
Jehonan kaže...

Zadnji info s trackinga.

 

2019-08-30 16:00:00 Port of Destination BUD, Customs clearance processing complete.

 

Jel' to u redu?!

 

Što kažete vi s više iskustva?

 

Nema previše koristi od tih tracking kodova, pa se ne zamaraj s njima. Meni u prosjeku paket putuje 15-20 dana, tako da budi strpljiv. 

Nedavno mi je tako paket prema tracking kodu stajao danima u Turskoj, da bi se odjednom pojavio poštar na vratima s paketom i tek onda se ažurirao tracking kod.

 

Aliexpress ima dobar tracking sistem za svoj shipping, šalju obavijest kad paket uđe u odredišnu državu, kad stigne na poštu i kad ga poštar dostavi.

Iskreno, ne znam što bih rekao!

Sve ode i krasni ....

Evo, ovo je otprilike cijeli tracking info, baš večeras je došlo do promjene tj. pojavila se ova informacija: " The international shipment has been processed in the parcel center of origin", što god to značilo!

2019-09-03 22:13:00 The international shipment has been processed in the parcel center of origin
2019-08-25 00:03:00 The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

2019-08-30 16:00:00 Port of Destination BUD, Customs clearance processing complete.
2019-08-30 10:00:00 Port of Destination BUD, Parcel is in clearance.
2019-08-28 20:00:57 Port of Destination BUD, Parcel arrived at the airport.
2019-08-28 12:40:38 Hongkong, Departed Hongkong Sorting Centre.
2019-08-27 17:00:11 Hongkong, Arrived at Hongkong Sorting Centre.
2019-08-27 11:00:04 ShenZhen, Sent to HongKong Sorting Centre.
2019-08-24 16:31:42 Departure in Location Warehouse Sorting Centre.
2019-08-24 15:25:55 Shipping Label Printed.
2019-08-24 11:19:11 Order Created.

I da, ono što je meni čudno, poslali ga preko Budimpešte (BUD)!

ZBilja, ni vrit ni mimo! 

 Koji dio te muči? 

Ta poruka znači da su obradili paket u polazišnom distributivnom centru. U ovom slučaju to je EU centar. Sada bi paket trebao krenuti prema tebi, pretpostavljam da će kroz 2-3 dana biti kod tebe.

 

Kad uđe u HR mislim da ga možeš pratiti preko posta.hr, možda možeš i već sad tamo provjeriti, ne sjećam se točno. U početku sam često pratio te kodove, ali sam kasnije odustao jer sam shvatio da nisu previše korisni.

Nekada kad paket uđe u HR zna se pojaviti status "package returned to the origin country" ili nešto u tom stilu, zvuči kao da se paket vraća nazad

 

Evo tu su svi DHL statusi, ako nekoga zanimaju:

http://parcelsapp.com/en/carriers/dhl-express

Upravo to, izgledalo je kao da se paket vraća tamo od kuda je krenuo?!

 

Al' kada sam malo bolje pogledao okolo po forumima, ispalo je da nisam jedini koji je došao do takvog zaključka!

 

Tome je valjda uzrok taj nekakav "stručno-kriptično-dvosmisleni" izričaj koji imaju i koriste prilikom opisa trenutne pozicije pošiljke, vrag bi ga znao, al' opet koliko vidim sve to dovodi do zabune, kako nas europljane tako i sve ostale širom svijeta!

 

Ništa, hvala na pojašnjenju i javima kada i ako uopće dođe!

 

Svako dobro!

 

 

Addendum!

Dakle, kada sam na početku kontaktirao DHL, ovdje tu kod nas u Hrvatskoj, uvijek su mi govorili isto:"mi nismo taj DHL", tj. oni nisu Njemačka pošta, a preko koje je ovaj paket u početku nazivno išao, iako su ih ovi koliko sam shvatio kupili tj. DHL je u vlasništvu Njemačke pošte, Sada, uvijek su oni to meni rekli ljubazno al' koliko sam shvatio po tonu glasa to im po malo ide na živce, dakle ovima u DHL-u kod nas što mi mislimo da su oni u Njemačkom DHL-u .

Luda kuća !

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 7:28 (Jehonan).
9 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Pozdrav ekipa, da li znate gdje mogu kupit 9H kaljeno staklo sa oleofobnim slojem? 

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice