Xiaomi Pocophone F1

poruka: 1.535
|
čitano: 383.128
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Kupio Mi9T nedavno i nisam htio koristiti njega, ostajem na Pocu F1 do daljnjega, evo već godinu dana ga koristim.

MIUI 10.5 - EU 9.6.27 - custom kernel Seshtation, zadnja verzija, 65HZ, FTS panel, munjevito radi sve.

Radi silnih aplikacija za potrebe posla neću još neko vrijeme na MIUI 11, nemam vremena sve prebacivati.

SOT 6H cca, na njemu GCAM 6.2.030.

Nema laga u tipkanju ni radu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

Ista situacija kod mene, srećom sestra ima Mi9t i kolikogod je to pomak u odnosu na poco, nekako nemam potrebu za rastajanjem nakon godine dana. Do pocoa bih mjenjao mob svakih par dana do ajmo reći par tjedana, a sad eto 365 dana and counting 

Zadnji mob koji sam imao godinu dana je bio iphone 4 

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Tko ima volje za čačkanje može uraditi čudo.

Ako je tko bacio MIUI 11 neka javi kako mu radi sa panelom kao i u mene, i koji su noviteti...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Ja sam igrom slucaja dobio odlicnu ponudu za svoj mi9t pro i sad sam nazad na poco armored.

Odlicno je da je ovaj koji sam dobio imao unlockan BL pa sam odmah na njega stavio eu rom s miui 11.

 

Uopce ne zalim sto sam nazad na poco jer je jebeno brz i gcam je fenomenalan na njemu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
thebatman kaže...

Ja sam igrom slucaja dobio odlicnu ponudu za svoj mi9t pro i sad sam nazad na poco armored.

Odlicno je da je ovaj koji sam dobio imao unlockan BL pa sam odmah na njega stavio eu rom s miui 11.

 

Uopce ne zalim sto sam nazad na poco jer je jebeno brz i gcam je fenomenalan na njemu.

Imaš custom kernel ili eu kernel sa MIUI 11?

Koji panel imaš?

10 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
zoharbizo kaže...
thebatman kaže...

Ja sam igrom slucaja dobio odlicnu ponudu za svoj mi9t pro i sad sam nazad na poco armored.

Odlicno je da je ovaj koji sam dobio imao unlockan BL pa sam odmah na njega stavio eu rom s miui 11.

 

Uopce ne zalim sto sam nazad na poco jer je jebeno brz i gcam je fenomenalan na njemu.

Imaš custom kernel ili eu kernel sa MIUI 11?

Koji panel imaš?

 Kernel koji dolazi s eu romom. Di da provjerim panel?

13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

CPUZ mobile, tamo imaš vrstu panela pod specifikacijama.

NVT ili FTS.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
FTS
7 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Nisam moga cekat update pa skinija sa xda 11.0.5.
Za sada radi dobro, osim kozmetike cini mi se da je malo fluidniji
Sat fan
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Ali ide full wipe s miui 11?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

Preko OTA sve ostaje. Meni pronaslo odmah, samo sam morao 2 puta stisnut provjeru updatea

7 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Ja nisam radio wipe. Meni radi brze i bez problema. Baterija za sada isto kao i prije.
Sat fan
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Meni je štekala reprodukcija videa s Youtubea i Facebooka i sl.

Tek još jedan restart i data wipe tih aplikacija je riješio problem.

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

dobio sam upravo MIUI 11 Regia italija stisnuo 2 puta provjeru download i evo ga veselo radi na mom pocu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Ne znam ima li netko od vas problema sa touchem jer kod mog pocophone imam jako veliki problem sa tim,ne znam zasto i cemu ali ako je netko pronašao neki fix ili nešto molim vas da podijeli jer ovo postaje frustrirajuće.

 

https://www.androidauthority.com/pocophone-f1-touch-issues-1008485/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
rocko9 kaže...

Ne znam ima li netko od vas problema sa touchem jer kod mog pocophone imam jako veliki problem sa tim,ne znam zasto i cemu ali ako je netko pronašao neki fix ili nešto molim vas da podijeli jer ovo postaje frustrirajuće.

 

https://www.androidauthority.com/pocophone-f1-touch-issues-1008485/

Skini CPUZ mobile, vidi koji panel imaš.

Koju verziju sw-a koristiš?

12 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Ovaj novi MIUI, meni osobno, estetski korak u nazad.

Ali ajde, nakon godinu dana notifikacije su napokon fixane. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Cordas kaže...

Ovaj novi MIUI, meni osobno, estetski korak u nazad.

Ali ajde, nakon godinu dana notifikacije su napokon fixane. 

EU to ima odavno rješeno, ja sam još na njemu.

Kako vam radi touchscreen, odziv je ok?

7 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Meni radi odlicno :)
Sat fan
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Nikako ne mogu dovrsiti ovo zadnje ažuriranje,nekad dođe do 20,nekad do 80 % i prekine. Da nije do moje wi fi mreže?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Došla i meni nadogradnja 11.0.5.0. malo fluidniji, više dodatnih pi***rija za igranje s notifikacijama i sl. Jedno mi se ne sviđaju ikone u bojama u properties.. previse zaigrano za moj ukus. Baterija puno bolja.. SOT danas 50% bolji. Rade mi 2 SIMa na 4g, WiFi, sync, 2 mail klijenta s 5 mailova ukupno, WA i Viber + WA i Viber u dual apps.

 

Za sada zadovoljan.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Smece od updatea, dali su malo kozmetike a upropastili ono sta je radilo.

 

Npr, budilica, sad kad zvoni ima bijelo-plavi ekran da bolje bljesti u oci kad te budi. Prije je bio sav black sa bjelim slovima, prijavljeno odavno, ispravljeno nije, nit su dali opciju da bude black background. Ne aplikacije, nego kad zvoni. Em nemogu stavit stari apk clocka kad je bio ok.

 Link

 

Nekako su uspili pokvarit omjer ekrana i ikona i slova. Postavke sta sam prije imao sad izgledaju ogromno, kao da je mob 720p il manja reza. Da bi dobio isti izgled kao prije morao sam stavit ekran na Small i slova na XS, onda je i jos vise formatinga islo kvragu. Ako vrijeme ima 2 znamenke 10-11-12, onda je prva znamenka van ekrana... 

Cim stavim trecu opciju hide notcha, firefox layout ode kvragu, jer je vezan na dpi il nesto. Jasno, ovo je radilo prije updatea.

 

Hide notch je posebna prica, ono sta je prije radilo su opet pokvarili. 

Link

 

Default ikone su uzas, al ajde, to se da promjenit. Ikone settings menija su sareno smece, em je meni toliko razbacan da je komedija. Cast na tv sad odma pali bluetooth iako mi ne treba, nit ima opcija da se ne pali. Em mi cast na tv sad ne radi na sony tvu, iako je dosad sve radilo bez greske, radi na panasonicu, svasta.

 

SOT mi se cini kao i prije, iako sam prije znao nagurat 10h SOTa citajuc stripove i surfajuc netom. Za notifikacije im je trebalo samo preko godinu dana da poprave ono sta u stock androidu radi od pocetka.

Overall, cista kozmetika sa problemima, mozda Android 10 popravi nesto.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 9:22 (BladeRy).
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

9.6.27 EU beta

Twisted Kernel 7.4 - 4.9.198

Telefon radi kao sat, nikad problema, SOT cca 6H aktivnog korištenja, GPS off, 4G on ili off po potrebi, dosta vremena HSPDA/3G.

Ne želim prelaziti baš radi ovakvih komentara, po meni treba čekati custom rom sa Q-om, pixel experience ili slično.

Dali ih netko koristi ali na Pieu?

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
BladeRy kaže...

Smece od updatea, dali su malo kozmetike a upropastili ono sta je radilo.

 

Npr, budilica, sad kad zvoni ima bijelo-plavi ekran da bolje bljesti u oci kad te budi. Prije je bio sav black sa bjelim slovima, prijavljeno odavno, ispravljeno nije, nit su dali opciju da bude black background. Ne aplikacije, nego kad zvoni. Em nemogu stavit stari apk clocka kad je bio ok.

 Link

 

Nekako su uspili pokvarit omjer ekrana i ikona i slova. Postavke sta sam prije imao sad izgledaju ogromno, kao da je mob 720p il manja reza. Da bi dobio isti izgled kao prije morao sam stavit ekran na Small i slova na XS, onda je i jos vise formatinga islo kvragu. Ako vrijeme ima 2 znamenke 10-11-12, onda je prva znamenka van ekrana... 

Cim stavim trecu opciju hide notcha, firefox layout ode kvragu, jer je vezan na dpi il nesto. Jasno, ovo je radilo prije updatea.

 

Hide notch je posebna prica, ono sta je prije radilo su opet pokvarili. 

Link

 

Default ikone su uzas, al ajde, to se da promjenit. Ikone settings menija su sareno smece, em je meni toliko razbacan da je komedija. Cast na tv sad odma pali bluetooth iako mi ne treba, nit ima opcija da se ne pali. Em mi cast na tv sad ne radi na sony tvu, iako je dosad sve radilo bez greske, radi na panasonicu, svasta.

 

SOT mi se cini kao i prije, iako sam prije znao nagurat 10h SOTa citajuc stripove i surfajuc netom. Za notifikacije im je trebalo samo preko godinu dana da poprave ono sta u stock androidu radi od pocetka.

Overall, cista kozmetika sa problemima, mozda Android 10 popravi nesto.

 

 

 

 

 

 

 Alarm - third party app? meni osobno ne smeta.

 

Hide notch - ja nemam tih problema kao ti, meni ide točno uz liniju. doduse i mene nervira prevelike ikone..kao sto sam rekao - "prezaigrano". Icon pack koristim od Pixela. CastTV nemam mogucnost na tv-u pa i ne koristim :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
GuardianOTB kaže...
 Alarm - third party app? meni osobno ne smeta.

 

Hide notch - ja nemam tih problema kao ti, meni ide točno uz liniju. doduse i mene nervira prevelike ikone..kao sto sam rekao - "prezaigrano". Icon pack koristim od Pixela. CastTV nemam mogucnost na tv-u pa i ne koristim :D

 

Ma trebam 3rd party app za sve onda. Sta taknem nadjem problem. 

Evo jos jedan, ajmo rec da se igra nesto, gleda film, yt, whatever, stavis timer il alarm, kad pocne zvonit iskoci ti floating bar xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ), kako ga dismissat? 

Hint, prije je ovako izgledao xxxxxxxxxxxxxxxxxxx OK ), sad nema ok, swipe ne radi, moram cekat da prestane zvonit par minuta il tap na bar, da odem u clock app i tamo tapnit ok. Kompliciranje i korak nazad.

 

Hide notch, problem je u scalingu. Ako stavis display size small, onda nema tog vireceg notcha. Al onda su ikone ogromne, i da, probao sam sa letter size i icon size namjestat sve, namjestis jedno a drugo ode kvragu, namjestis drugo a weather widget ne prati taj font size change.

Uglavnom, za razliku od prije je sve jedan korak vece. Zato je i doslo do problema. 

 

Za probu napravio second space, da mi da default postavke profila. To je bilo uzasno, 2 reda ikona pola ekrana malne, sve prenapuhano i preveliko. MIUI 11 je nesto skenjao posteno, a znajuc njih i kako brzo poprave nesto mogu pisat kuci propalo.

 

Edit, nasao jos ljudi sa tim problemom i odgovor od xiaomija, oni ne podrzavaju display size change...... divota. Znaci ono sta je prije sve radilo ok, je bilo ocito slucajno, jer oni od 3 moguca display setingsa, XSmall, Small i Large ne podrzavaju barem 1/3 toga. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 12:37 (BladeRy).
11 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Ja imam "turn off" ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 13:14 (GuardianOTB).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
GuardianOTB kaže...

Ja imam "turn off" ?

 

Probaj landscape mode. Meni je samo ovaj bar, a prije sam imao OK na kraju desno. Evo sam probao portrait.... koja nesposobnost...

 

 
 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 14:09 (BladeRy).
11 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Istina u landscapeu.. doduše double  click otvara izbornik za snooze/izgasiti.. probaj.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
GuardianOTB kaže...

Istina u landscapeu.. doduše double  click otvara izbornik za snooze/izgasiti.. probaj.

 

Da, znam za to, al dok igras utrke ajde ti u drugi app da izgasis zvono i zabijes se u zid, ili cekaj par minuta da zavrsis utrku dok djubre svira :)

11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
BladeRy kaže...
GuardianOTB kaže...

Istina u landscapeu.. doduše double  click otvara izbornik za snooze/izgasiti.. probaj.

 

Da, znam za to, al dok igras utrke ajde ti u drugi app da izgasis zvono i zabijes se u zid, ili cekaj par minuta da zavrsis utrku dok djubre svira :)

 Haha. Da da.. možeš li postaviti game turbo da ignorira sve notifikacije? DND?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice