Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 572.425
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gkelekov kaže...


Plus kad je frekvencija osvježavanja toliko jako bitna (bitnija i od baterija i kvalitete i dugotrajnosti ekrana), što nisi onda kupio OnePlus koji ima 90Hz i amen?

 

 

Pa valjda zato što je škrt.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gkelekov kaže...
EZY-E kaže...

 ... ne kažem da ne postoji šansa, ali je isto glupo biti toliko uvjeren da bude...

Mudar čovjek je jednom reko da je povijest majka učiteljica. 

 

S tvojeg gledišta glupo je vjerovati vjerovatnosti, statistici i povijesti, jer ima ljudi na forumu kojima to radi 3 tjedna (a nisi spomenuo koliko ih napisalo da vide green tint umjesto crne boje, ili da im max white brightness više nije kao prije).


Čisto statistički, šansa da ti rikne ekran unutar 2 godine, je recimo 10%, a s ovim overclockom si to podigao na 60%. Statistički sam više uvjeren da bude riknuo, nego da ne bude jel. Fascinantno je da ljudi (velika većina) kada i vide postotke i dalje će sam sebi reć da se to njemu ipak ne bude desilo.


Mislim da je svakom mudrom čovjeku jasno da su sve komponente na svim mobitelima što jeftinije, a da zadovoljavaju minimum specifikacija. I zato, Xiaomi i njegovih 2000 inžinjera nije bezvezete "vrhunske i skupe ekrane" ograničio na 60Hz jer im je to lakše (rado bi se oni hvalili da njihov flagship ima 90Hz - kao konkurencija OnePlus-u, ali nisu financijski očito mogli ugurati prave testirane 90Hz ekrane u cijenu, a ovo su vjerovatno testni ekrani koji su trebali raditi na 90Hz, ali su očito na testovima failali, pa da ih se firma riješi, Xiaomi uzeo jeftinije od njih i složio da rade na 60Hz dobro i pouzdano - to rade svi, sa svim komponentama), nego jer mogu samo pouzdano raditi na 60Hz.

Plus kad je frekvencija osvježavanja toliko jako bitna (bitnija i od baterija i kvalitete i dugotrajnosti ekrana), što nisi onda kupio OnePlus koji ima 90Hz i amen?

 

 Aj pls nemoj postotke izvlačiti iz guzice, da, šansa da rikne je veća ali nitko (pa ni ti) ne zna kolike su točno šanse i hoće li uopće riknuti zbog toga.

Nemoj biti 100% siguran oko nečega iako zvuči logično, primjer: kompletno crna boja na amoledu troši puno manje baterije nego siva - nije točno, googlaj ako te zanima.

Kao što sam i rekao prije da, postoje green tint-evi ali se mogu rješiti podešavanjem RGB-a ili ako si na aosp romu tad ni nemaš taj problem.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2019 12:12 (EZY-E).
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Jel se zna kad bi se otprilike mogao naci u prodaji u hrvatskoj k20 pro? Ne znam bi li cekao da dodje kod nas ili da narucim preko neta

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

A mislim da ce ceka neka varijanta proa u nas doci kroz 8-9 mjesec. E sad oce to bit poco f2 ili k20pro ili nesto trece... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
thebatman kaže...

A mislim da ce ceka neka varijanta proa u nas doci kroz 8-9 mjesec. E sad oce to bit poco f2 ili k20pro ili nesto trece... 

 ma najmanje bitno je kako ce se zvati ako ce ime bit jedina promjena u odnosu na k20 :D 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
tictactoe kaže...
thebatman kaže...

A mislim da ce ceka neka varijanta proa u nas doci kroz 8-9 mjesec. E sad oce to bit poco f2 ili k20pro ili nesto trece... 

 ma najmanje bitno je kako ce se zvati ako ce ime bit jedina promjena u odnosu na k20 :D 

 Ja bi iskreno volio da bude još promjena.

- plasticno kuciste

- da maknu motor kamere i stave mali notch

- microSD

15 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

"

Ja bi iskreno volio da bude još promjena.

- plasticno kuciste

- da maknu motor kamere i stave mali notch"

 

da li je ovo zaje*ancija ili stvarno netko ima ovakve zahtjeve

 
10 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Vjerojatno ce biti isti kao K20pro samo ce se zvati 9Tpro... Nemaju razloga da mijenjaju išta, to su njihovi prvi modeli s popup kamerom..

Najvažnije (kamera ispod ekrana, veca baterija, brze punjenje) spremaju za 10-ku u veljači/ožujku 2020. A 9T i 9Tpro je samo međumodel koji nagodinu možda i ne bude postojao, baš kao i pocofone. Odnosno, ne bi me cudilo da 2020 ne bude bilo 10T i 10Tpro...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Koji si mob kupio?Ako je mi9t, sad gledam ekupi. Verzija 6/64 2999kn, a 6/128 3199kn.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
mis kaže...

"

Ja bi iskreno volio da bude još promjena.

- plasticno kuciste

- da maknu motor kamere i stave mali notch"

 

da li je ovo zaje*ancija ili stvarno netko ima ovakve zahtjeve

 Nope, zahtjevi su realni i nadam se da ce biti  po uzoru na poco f1.

15 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Dali netko ima iskustva kako se Huawei P20 Pro nosi sa K20 PRO ? Pogotovo kamera. Ne vidim na netu neke direktne usporedbe.

Nekako pretpostavljam da je kamera P20 Pro jos uvijek bolja od K20PRO.

 

A sto se tice K20 vs P20 PRO da su skoro pa neusporedivi.

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.7.2019 10:03 (AmonZero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
btomaso8 kaže...

Koji si mob kupio?Ako je mi9t, sad gledam ekupi. Verzija 6/64 2999kn, a 6/128 3199kn.

 Uzeo sam 9T 6/128 na ekupi kada je bila akcija za 2750kn. Sada su cijene prevelike pogotovo za 6/64gb.

 Trenutno je na abarakadabra 6/64gb 2500kn (zna biti i 2400kn) a 6/128 2700kn.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
AmonZero kaže...

Dali netko ima iskustva kako se Huawei P20 Pro nosi sa K20 PRO ? Pogotovo kamera. Ne vidim na netu neke direktne usporedbe.

Nekako pretpostavljam da je kamera P20 Pro jos uvijek bolja od K20PRO.

 

A sto se tice K20 vs P20 PRO da su skoro pa neusporedivi.

 

 Kamera na P20pro je bolja od K20 i K20pro, pogotovo kada se uzme u obzir da Huawei ima OIS na sve tri kamere ako se ne varam... I opcenito je bolja kamera na P20pro.... Procesor kirin 970 je i dalje dobar proc.

Na netu nema direktnih usporedba ali kada vidis pojedinacno na youtube ja bi (ako pricamo o kameri) dao prednost p20 pro naspram k20pro...

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.7.2019 12:19 (Xiaomi).
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
EZY-E kaže...

 Aj pls nemoj postotke izvlačiti iz guzice, da, šansa da rikne je veća ali nitko (pa ni ti) ne zna kolike su točno šanse i hoće li uopće riknuti zbog toga.

Nemoj biti 100% siguran oko nečega iako zvuči logično, primjer: kompletno crna boja na amoledu troši puno manje baterije nego siva - nije točno, googlaj ako te zanima.

Kao što sam i rekao prije da, postoje green tint-evi ali se mogu rješiti podešavanjem RGB-a ili ako si na aosp romu tad ni nemaš taj problem.

Kolega moj posao je bavljenje statistikom i kao takvo sam ti naveo postotke za usporedbu koji su "subjektivno realni", a ne izvučeni iz guzice (..."šansa da ti rikne ekran unutar 2 godine, je recimo 10%(točnije 9.25% - kada se gleda oštećenja AMOLED-a od sunca, od mikrofraktura na elektornici od padova, od vode, od loše elektronike, od izboja baterije, pa sve do mehaničkog oštećenja samog tft ili oled dijela ekrana...), a s ovim overclockom si to podigao na 60%( 5-6 puta je veća šansa"...).
Da znaš išta o elektronici današnjice, znao bi da je to napravljeno tek toliko da radi (nagurane najjeftinije komponente koje su dovoljno dobre), a ti to guraš iznad mogućnosti. Doslovno smanjuješ radni vijek komponenata za puno i time povećavaš postotak otkazivanja istih za taj isti postotak.

Ugl kako tebe nije briga za to, i kako su to tvoji novci (koje ćeš vjerovatno potrošiti na novi ekran), nemam potrebe ti ništa pisati dalje.

P.S. Ovo sa AMOLED ekranom što si spomenuo. Koliko god malo da troši, troši više od crne kada stuja ne ulazi u oled pixel. Plus, na svim chartovima i color pickerima koje sam probao, to je još uvijek black ili neki varijant of black shade (RGB 7,7,7, 0x070707), ne siva i kao takvo troši minimum (10-20mW) više nego black (0mW). Siva iliti grey (RBG 128,128,128) troši mnooogo više.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2019 13:17 (gkelekov).
11 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Evo ja jucer narucio verziju 6/64 sa goldwaya, cijena je po meni jako dobra za ovakav mob (skinulo mi 2061kn s racuna, vjerojatno nakon konverzije valuta jos 80ak kuna).

Trenutno koristim Huawei P20pro pa me zivo zanima usporedba kamere.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

-15% na Xiaomi mobitele na ekupi:

https://www.ekupi.hr/Xiaomi-Mi-9T-6GB64GB-DS-carbon-crni-pametni-telefon-1422597.aspx

 

Sve boje 9T 64Gb za 2550kn

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.7.2019 14:06 (Nod14).
 
3 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

jel jedina razlika izmedju xiaomia mi9T i k20 Pro iliti mi9t pro, je da pro ima 855 snapdragon procesor, a obicni ima 730. ? 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

+

 

Kamera na 9T im senzor IMX582 a kamera na K20pro/9Tpro ima bolji senzor IMX586.

 

9T ima 18w brzo punjenje a K20pro/9Tpro ima 27w.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 7:35 (Xiaomi).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Xiaomi kaže...

+

 

Kamera na 9T im senzor IMX582 a kamera na K20pro/9Tpro ima bolji senzor IMX586.

 

9T ima 18w brzo punjenje a K20pro/9Tpro ima 27w.

 nije bolji senzor, indentican je fotografski, jedino omogucuje 60FPS video snimanje u kombinaciji sa 855 SoC-om

 

i uz brze punjenje top je glavna razlika izmedu dva modela

 

pro verzija je neisplativa za tu razliku u cijeni normalni 9T ili K20, kako god, je bolja kupna u ovome slucaju

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Trenutno na GB 6/64 dođe 1900kn.

 

Mislim se već danima što kupiti, krenuo sam sa Mi 9, pa se prebacio na Mi A3, pa na Mi CC9... ufff

 

Sad su mi u igri:

Mi CC9 (2300kn)

Mi 9T (1900kn)

Mi K20Pro (2700kn)

 

Ovo su najniže cijene koje sam našao kod provjerenih trgovina. 128GB verzija je +150 do 200kn.

 

Bitna mi je baterija i kamere, igrice ne igram tako da sam mislio da mi proc nije bitan, ali sad čitam da i on utječe na kvalitetu slika (?!).

Cijenom sam gledao na oko 2000kn, ali ako je taj Pro osjetno bolji nije mi problem tih +700kn.

Pogledao sam dosta reviewa i negdje CC9 ima najbolje kamere, negdje 9T, negdje K20 Pro, nema pravila, kao da koriste različite uređaje.

 

Savjet? :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Provjeri dobro shipping (nisam nikad sa gearbesta naručivao) ali nisam vidio opciju DHL ili EU warehouse.

Moj izbor bi bio Mi9t (meni je 64gb dovoljno ali 128 nije puno skuplji), taj jači procesor neće imati toliko velik utjecaj na kvalitetu fotografije a sigurno ne 100 eura razlike.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
2happy2beu kaže...

Provjeri dobro shipping (nisam nikad sa gearbesta naručivao) ali nisam vidio opciju DHL ili EU warehouse.

Moj izbor bi bio Mi9t (meni je 64gb dovoljno ali 128 nije puno skuplji), taj jači procesor neće imati toliko velik utjecaj na kvalitetu fotografije a sigurno ne 100 eura razlike.

 Redovito naručujem preko gearbesta, nikada nikakvih problema. DHL imaju samo za određene proizvode, ali imaju "EU Priority line", obično je ta dostava 5-10$ i prolazi bez carine i pdv-a jer se prepakira u drugoj EU državi obično DE i onda šalje u HR. Provjereno na više proizvoda, zadnje sam uzeo laptop 400$ i došao mi je na poštu bez ikakvih dodatnih troškova, čak ni onih famoznih 5kn nisam platio. :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 23:28 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Usporedba CC9 vs Mi 9T.

 

Usporedni test kamere ide od 8:30 i po njemu CC9 ima osjetno bolju kameru.

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Evo jedan friški review od 9T, lik je oduševljen mobitelom (baš kao i ja), jedino što je popljuvao jest zvučnik i audio izlaz ali iskreno ja baš ne dijelim s njim mišljenje, ali ok, ja i nisam neki audiofil.

 

 

 

 
1 0 hvala 2
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

https://www.hgshop.hr/xiaomi-mi-9t-6-64gb-crni/proizvod/246881

 

evo i u hgshopu je ko i na ekupi za 2549kn. S obzirom da je ista cijena, u kojoj trgovini je bolje uzet?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Svejedno ti je koja trgovina, obje su ok.

 

Kao i Protis 2465kn i Abrakadabra 2500kn.

4 godine
protjeran
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Jel ima tko taj jeftiniji mi9t jel se isplati to kupit ? Uzeo bih ga braticu za rodendan.

Pa me zanima iskustva sadasnjih vlasnika el valja to kaj ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ovisi što tvoj bratić najviše koristi na mobitelu. Ako su to igrice, onda se bojim da bi 64gb bilo premalo prema današnjim standardima. A so obzirom na to da 9t nema proširivu memoriju, onda bi se trebalo ici na 128gb...

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ma lako za memoriju to.je najmanji problem.

Mislim ovako opcenito kakav je xiaomi po pitanju rada, kvarova, podrske

itd. Oce bit bacen novac ili ce mob moci uredno raditi sljedece 2-3 god.

Ne igra bas igrice na mobu barem ne zahtjevne kao pubg i fortnite i sl.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
bloodborne kaže...

Ma lako za memoriju to.je najmanji problem.

Mislim ovako opcenito kakav je xiaomi po pitanju rada, kvarova, podrske

itd. Oce bit bacen novac ili ce mob moci uredno raditi sljedece 2-3 god.

Ne igra bas igrice na mobu barem ne zahtjevne kao pubg i fortnite i sl.

Koji proizvođač ti garantira da će njegov uređaj uredno raditi sljedeće 2-3 godine? Navedi barem jednog za bilo koji uređaj?

Xiaomi, kao firma koja se još probija na tržište, radi jako puno na kvaliteti i testiranju uređaja (više nego neki razvikani brandovi - konkretno više nego Apple), te sa garancijom i QA za proizvode namjenjene izvozu garantiraju da će sve biti ok. (namjerno sam rekao proizvodima za izvoz - legalnim kanalima, a ne roba koja je namjenjena prodaji u Kini pa raznoraznim kanalima dolazi u EU - e tu vrijedi koliko sreće imaš, jer QA za proizvode koje prodaju u Kini je minimalna (ne rade testove padanja, često nemaju orginalni Gorilla Glass nego kinesku zamjenu, i često imaju lošije komponente - takozvani B grade komponenata - ekrani posebice). Imao pirmjer sa Mi5 (nije bio gorila glass ne telefonu, a naručen preko Aliexpressa, no srećom mobitel radi i dan danas), i MI6 (problematičan touchscreen, bluetooth ne radi ako WIFI nije uključen, naručen preko Gearbest iz EU warehouse, prodao dalje pa ne znam je li još radi)
Ovo isto vrijedi i za Huawei, i generlano za sve kineske proizvođače, jer takav je mindset velike većine kineza sa svom robom; kupi ekstremno jeftino, ne uloži niti lipu u održavanje i kada ode, baci i kupi novo (garancija i customer service je gotovo nepoznanica njima u domaćem marketu - za sve od elektronike do auta)

Kupi legano uvezenu robu gdje dobiš 24mj garancije i gdje imaš servis (jer ga prije nije bilo, barem ne legalnog) i bit ćeš mirniji. Radit će kao bilo koji Apple, Samsung, Sony uređaj.
Danas nažalost niti jedan brand niti marka ne garantira onu staru - koliko para toliko muzike, a kamoli kada kupuješ nešto povoljno.

 

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 10:04 (gkelekov).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice