Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 572.209
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Poštovani,

 

Vlasnik sam uređaja Mi 9t PRO dva mjeseca, no imam problem sa silikama. Naime, slike su loše kvalitete i izgledaju mutno i kockasto. Ista stvar se dogadja na prednjoj i na stražnjoj kameri. Na uređaju je instaliran posljednji stable update MIUI 11.0.3.0 (QFKEUXM) 

 

Do sada sam probao:

 

- tvornički reset uređaja

- razne Gcam portove

- mjenjati postavke u kameri prema uputama sa neta

 

No ništa od toga ne pomaže. Slika u prilogu je snimljena sa orginalnom kamerom nakon svježeg tvornickog reseta. 

 

Dali je moguće da je problem hardverski?

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Meni ovo izgleda ok. Vjerojatno jer je smanjena cijela slika.

Napravi crop dijela slike pa onda stavi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ne znam, meni ovo izgleda nekako mutno... Prije sam imao OnePlus 3 i nekako su mi bile bolje slike...

10 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Izgleda sasvim ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ako ste na mobitelu povecajte sliku prstima, sve je zrnato, osim ako je servis za upload toliko smanjio kvalitetu slike
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
mile59 kaže...
Ako ste na mobitelu povecajte sliku prstima, sve je zrnato, osim ako je servis za upload toliko smanjio kvalitetu slike

Bilo bi cudno da nije zrnato, slika od cca 5mb (ako je slikana automatski sa 12 Mpix) srezana na 180kb 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ista je stvar i direktno na mobitelu, kad se zumira vidi se zrnatost, ništa manje nego na slici. Prva slika koju sam stavio je original od malo manje od 5 mega.
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Gorgon83 kaže...
Ista je stvar i direktno na mobitelu, kad se zumira vidi se zrnatost, ništa manje nego na slici. Prva slika koju sam stavio je original od malo manje od 5 mega.

Je original na mobu 5mb al ne i ovdje na forumu

 

Uplodaj na neki servis di koliko toliko ne reze kvalitetu

 

A vani kad slikas u uvjetima normalnog osvjetljenja? Ovdje u sobi je ipak priguseno svijetlo pa je tesko za ocekivat da ce sve biti ostro i bez suma

 

Jel imas neki drugi mob cisto za usporedbu?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 14:15 (16OR).
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Slika je normalne kvalitete nažalost.

 

To o čem pričeš - kockasto znam na šta misliš. Mobitel nekako izobliči objekte. Ne znam ni sam kako objasniti. Uglavnom ono što je na slici ne odgovara stvarnom stanju

 

Ajmo rec da kad bi ljudi bili na slici da bi u nekim dijelovima bili ko nagnuti i smanjenom obliku

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Gorgon83 kaže...
Ista je stvar i direktno na mobitelu, kad se zumira vidi se zrnatost, ništa manje nego na slici. Prva slika koju sam stavio je original od malo manje od 5 mega.

Nesto tu ne stima. Imam isti mob (9T Pro sa MUI 11) i moje su slike, u slicnim uvjetima kao tvoja, velicine 13-15MB.

S kojom kamerom je tvoja slika napravljena? Ja takve fotke radim iskljucivo sa 48Mpixel kamerom i nemam nikakve zamjerke na kvalitetu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Slike snimam u normalnom modu, probao sam i 48 mp, no i dalje je slika zrnata, pogotovo sjene, kao da ima šuma... link na sliku https://ibb.co/47BBCps

 

Ne znam, mozda sam previse ocekivao od kamere...

 

Slican problem koji ja imam je opisan ovdje:

 

https://c.mi.com/thread-2408842-1-0.html

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ako je ova slika napravljena sa 48 Mp kamerom, onda mi izgleda da nesto nije kako spada. Mozda uvjeti u kojima je snimljena...

Iako kad ju pomnije pogledam, ne izgleda mi lose; mozda samo previse ocekujes od tog mobitela. Za definitivnu ocjenu trebao bi u istim uvjetima napravit istu fotku sa nekom provjereno dobrom kamerom.

 

Probaj za usporedbu sa 48Mp kamerom napravit neku sliku vani, sa dosta detalja, pri normalnom dnevnom svjetlu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 15:59 (Prezime).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Napravljena je sa 48 MP kamerom. 

 

Jedinu usporedbu mogu napraviti sa Samsung Galaxy A50.

 

Ne znam, meni se cini da je moj stari OnePlus 3 radio bolje slike...mozda se varam.....

 

Pokusati ću napraviti sliku vani po danu pa cu vidjeti, ali bas su mi slike unutar prostora najvaznije, zbog djecjih rođendana itd....

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 16:07 (Gorgon83).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Gorgon83 kaže...

Napravljena je sa 48 MP kamerom. 

 

Jedinu usporedbu mogu napraviti sa Samsung Galaxy A50.

 

Ne znam, meni se cini da je moj stari OnePlus 3 radio bolje slike...mozda se varam.....

 

Pokusati ću napraviti sliku vani po danu pa cu vidjeti, ali bas su mi slike unutar prostora najvaznije, zbog djecjih rođendana itd....

 

Reko sam ti, to je max koji mozes ocekivat od ovog moba

 

Moj Xiaomi A2 je radio bolje i prirodnije slike od Mi 9T PRO, a stariji je godinu dana i duplo jeftiniji 

 

S mobitelom ti je sve u redu. Ocekujes previse :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 17:27 (Carina007).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Meni je ova slika u punoj rezoluciji sad skroz ok, nemam primjedbe, opali neku po vani i noci pa stavi u punoj rezoluciji da vidimo al bi kao laik rekao da je to ok

I nema potrebe da slikas u najvecoj rezi, stavi onako kako mob sam preporuca
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 17:46 (mile59).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
ljevo od home screena je tzv. app vault. ugasio sam ga jer mi ne treba. jel ikako moguce na to mjesto ubaciti kalendar widget ili ikako napraviti da taj ljevi screen bude funkcionalan za ista osim app vault?
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 18:49 (myself).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
BoTiA kaže...
robogo kaže...
A je vas sve lako triggerat, majko isusova. Zaobiđi trola i ideš dalje.

Nije novost da se na OLED-u pojavi takvo nešto. Ili ekran nije dobro zalijepljen, ili mehaničko oštećenje, koliko sam (slabo) upoznat s cjelokupnim OLED sklopom.

Reklamacija i čekat odgovor.

 evo konacno danas poslan na servis ... evo i slika da vidite kako to izgleda

 Ovo ti se kroz nebo vidi da je riječ o mehaničkom oštečenju. Natisnuo si ga u tom kutu. I sad se širi dok neće nestati slike potpuno.

 

Ako ti to prođe pod jamstvom servis nema pojma :D

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Gorgon83 kaže...

Poštovani,

 

Vlasnik sam uređaja Mi 9t PRO dva mjeseca, no imam problem sa silikama. Naime, slike su loše kvalitete i izgledaju mutno i kockasto. Ista stvar se dogadja na prednjoj i na stražnjoj kameri. Na uređaju je instaliran posljednji stable update MIUI 11.0.3.0 (QFKEUXM) 

 

Do sada sam probao:

 

- tvornički reset uređaja

- razne Gcam portove

- mjenjati postavke u kameri prema uputama sa neta

 

No ništa od toga ne pomaže. Slika u prilogu je snimljena sa orginalnom kamerom nakon svježeg tvornickog reseta. 

 

Dali je moguće da je problem hardverski?

 

 

 iako mi je izgleda slika oke, a ti kazes mutno i kockasto hmm pokušaj pogledati leću, dali je čista. Da ju nisu zamrljali iznutra.

 

5 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

@Gorgon83 tocno znam o cemu pricas, vlasnik sam mi 9t pro modela i sa stock kamerom dobivam slicne rezultate (na unutarnjem svjetlu, vani su slike super). Zapravo slike nisu lose, samo smo mi mozda ocekivali vise od ove kamere. 

 

Ja koristim Gcam 7.2 Urnyx05 v1.8 

Malo sam se igrao sa postavkama i dosao sam do nekih sasvin pristojnih rezultata. Staviti cu svoje settingse tu, pa slobodno svi isprobajte i ako vam ne odgovara malo se probajte poigrati sa postavkama pa da mozda na kraju svi skupa dodemo do nekih postavki koje ce nam dati bolje slike sa nasim kineskim ljubimcem 

 

 

Pixel AWB in HDR+ Enhanced po dnevnom svjetlu staviti na off, a kod slabijeg osvjetljenja, u kuci i sl staviti na IMX586.

 

Ostale postavke za tone curve i svaku od leca:

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Puno hvala, definitivno ću probati sa postavkama koje si stavio, i sa tim Gcamom.

 

Inače, zadovoljan sam sa mobitelom, ali ipak je po meni OnePlus softverski daleko ispred... Sa starim OnePlus 3 nikad problema.... Šteta što je OnePlus toliko digao cijene.

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Sticem dojam da je Xiaomi namjerno osakatio senzor u kamera aplikaciji zbog bolje prodaje Mi9 flagshipa.

@generator mozes li postaviti neku fotku, po mogucnosti portret iz stock app i gcam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 14:08 (CROGamerJosip).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
generator kaže...

@Gorgon83 tocno znam o cemu pricas, vlasnik sam mi 9t pro modela i sa stock kamerom dobivam slicne rezultate (na unutarnjem svjetlu, vani su slike super). Zapravo slike nisu lose, samo smo mi mozda ocekivali vise od ove kamere. 

 

Ja koristim Gcam 7.2 Urnyx05 v1.8 

Malo sam se igrao sa postavkama i dosao sam do nekih sasvin pristojnih rezultata. Staviti cu svoje settingse tu, pa slobodno svi isprobajte i ako vam ne odgovara malo se probajte poigrati sa postavkama pa da mozda na kraju svi skupa dodemo do nekih postavki koje ce nam dati bolje slike sa nasim kineskim ljubimcem 

 

 

Pixel AWB in HDR+ Enhanced po dnevnom svjetlu staviti na off, a kod slabijeg osvjetljenja, u kuci i sl staviti na IMX586.

 

 

S tom Gcam meni vise problema nego koristi na Mi 9T Pro. Svaka nova verzija unosi nove bugove i cesto ne rjesava stare. Citajuci na forumu komentare za zadnju (v1.8) opet ne dobijam volju za detaljnije isprobavanje. Toliko bugova da mi nije vredno truda: Komentari od posta #896 na dalje

 

5 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

@CROGamerJosip slazem se i zao mi je sto se xiaomi nije malo vise potrudio oko sofrwarea kamere, jer je ocito da se sa ovim senzorom moze izvuci puuuuno vise nego sto stock kamera pruza.

 

Ovdje je usporedba gcam vs stock portrait mode 

 

gcam portrait vs stock portrait

 

I tu je gcam vs stock classic camera mode

 

gcam classic vs stock classic

 

 

 Slike su slikane unutra, pri ne bas dobrim osvjetljenjem. Gcam daje neusporedivo ostrije slike i zivlje boje. Ja rijetko kada slikam selfije, a o slo-mo, panoramama i slicnim glupostima da ne govorimo, tako da mi i ova verzija gcama (koja stvarno nije bas stabilna za neke druge funkcije) za okinuti sliku i eventulno neki portret odgovara. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 21:45 (generator).
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Definitivno sam odustao od svih tih isprobavanja gcama, astromod mi ne treba jer nisam blesav da slikam zvijezde 

 

Ovi noviji urnyxi sto sam znao probat mi stalno kresaju radi 2-3 okidanja i poslje se gasi da li je do androida 9, pa zato zajebavaju, ne znam, nije ni bitno

koristim neki stariji parrot iz 10mj i sljaka, "prepisao" tudje postavke za nocne da budu jos bolje, ja zadovoljan, po danu i onako nema prevelike razlike sa stock i g cam modom

 

Edit: selfije koje i onako ne slikam, pa mi nije bitno, al puno ljepse ostrije i bojom zasicenije dobijem bilo portret ili ne na gcamu nego na stock kameri

 

Ugl da je gcam dobar, brutalan je, al da cu se igrati sa svakom verzijom koju izbace, nije me pamet ostavila

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 21:13 (16OR).
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
generator kaže...

@CROGamerJosip slazem se i zao mi je sto se xiaomi nije malo vise potrudio oko sofrwarea kamere, jer je ocito da se sa ovim senzorom moze izvuci puuuuno vise nego sto stock kamera pruza.

 

Ovdje je usporedba gcam vs stock portrait mode 

 

gcam portrait vs stock portrait

 

I tu je gcam vs stock classic camera mode

 

gcam classic vs stock classic

 

 

 Slike su slikane unutra, pri ne bas dobrim osvjetljenjem. Gcam daje neusporedivo ostrije slike i zivlje boje. Ja rijetko kada slikam selfije, a o slo-mo, panoramama i slicnim glupostima da ne govorimo, tako da mi i ova verzija gcama (koja stvarno nije bas stabilna za neke druge funkcije) za okinuti sliku i eventulno neki portret odgovara. 

 Hvala.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
amd freak kaže...
BoTiA kaže...
robogo kaže...
A je vas sve lako triggerat, majko isusova. Zaobiđi trola i ideš dalje.

Nije novost da se na OLED-u pojavi takvo nešto. Ili ekran nije dobro zalijepljen, ili mehaničko oštećenje, koliko sam (slabo) upoznat s cjelokupnim OLED sklopom.

Reklamacija i čekat odgovor.

 evo konacno danas poslan na servis ... evo i slika da vidite kako to izgleda

 Ovo ti se kroz nebo vidi da je riječ o mehaničkom oštečenju. Natisnuo si ga u tom kutu. I sad se širi dok neće nestati slike potpuno.

 

Ako ti to prođe pod jamstvom servis nema pojma :D

 e bas ti znaš postavit dijagnozu preko slike .. mob nema tragova fizickog oštećenja ... javim kad dobijem odgovor servisa

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
BoTiA kaže...
amd freak kaže...
BoTiA kaže...
robogo kaže...
A je vas sve lako triggerat, majko isusova. Zaobiđi trola i ideš dalje.

Nije novost da se na OLED-u pojavi takvo nešto. Ili ekran nije dobro zalijepljen, ili mehaničko oštećenje, koliko sam (slabo) upoznat s cjelokupnim OLED sklopom.

Reklamacija i čekat odgovor.

 evo konacno danas poslan na servis ... evo i slika da vidite kako to izgleda

 Ovo ti se kroz nebo vidi da je riječ o mehaničkom oštečenju. Natisnuo si ga u tom kutu. I sad se širi dok neće nestati slike potpuno.

 

Ako ti to prođe pod jamstvom servis nema pojma :D

 e bas ti znaš postavit dijagnozu preko slike .. mob nema tragova fizickog oštećenja ... javim kad dobijem odgovor servisa

 Pa i mali klinac iz osnovne škole bi vidio da je riječ o fizičkom oštečenju. Ako nema staklo pukotina ne znači da je lcd dobar. Ekran kao takav se nemože sam od sebe "izlijati", pogotovo ako je radio dobro par dana od kad si otpakirao telefon.

 

Kod amoleda je specifično da se manifestira kao ljubičasto izlijevanje boje koje krece od mjesta pritiska tj ostecenja i siri se dok skroz ne potamni ekran.

 

No sto to ja pricam kad ti znas sto je. 

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

imam xiaomi mi 9t nekih par mjeseci, i sve je bilo u redu do prije 2 tjedna, kad se dogodilo par puta da se zamrzne pa da moram hard reset radit.  Par puta mi se dogodilo da mi se makne pozadina koju imam, bude crna i tako stoji ili se ugasi sam nakon toga. I sad zadnjih par dana dogodi mi se da baterija iscuri u 2-3sata iako nista ne radim,a dosad mi je minimalno jedan dan trajala? Imate li mozda kakav savjet? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2020 16:39 (tictactoe).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Napravi ovo pa vidi, za pretpostaviti je da imas zadnji update???

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2020 18:10 (16OR).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Mobitel fkt ima previse bugova

 

Drago mi je da sam ga se rijesio inace bi izludio do kraja

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice