Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 574.785
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Bok ekipo, da pitam da li ima netko rjesenje za problem koji mi se javlja s novim Mi 9T, kupljenim prije 10ak dana. Mobitel je odlican, zadovoljan sam sa svime osim s problemom koji je softverske naravi a javio mi se do sad 2-3 puta.

 

Koristim mob normalno, kroz dan razne aplikacije no nekad kad je zakljucan i ne koristim ga ode u bananu. Skuzim u nekom trenutku samo kako se mob zagrijao i roknuo 50-60% baterije u sat-dva makar ga nisam uopce koristio, pogledam sto je pojelo bateriju i pise "android system". Nekad ne mogu ni to nego se pocne smrzavati samo, moram napraviti hard reset da bude opet normalan.

 

Imam globalni rom 11.0.2, sve updejtano, provjerio da nije neki app ili GPS ili nesto deseto problem, radi se o necem u samom OS mobitela. Ima netko pojma o cemu se radi i kako rijesiti?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
WiCkED kaže...

Bok ekipo, da pitam da li ima netko rjesenje za problem koji mi se javlja s novim Mi 9T, kupljenim prije 10ak dana. Mobitel je odlican, zadovoljan sam sa svime osim s problemom koji je softverske naravi a javio mi se do sad 2-3 puta.

 

Koristim mob normalno, kroz dan razne aplikacije no nekad kad je zakljucan i ne koristim ga ode u bananu. Skuzim u nekom trenutku samo kako se mob zagrijao i roknuo 50-60% baterije u sat-dva makar ga nisam uopce koristio, pogledam sto je pojelo bateriju i pise "android system". Nekad ne mogu ni to nego se pocne smrzavati samo, moram napraviti hard reset da bude opet normalan.

 

Imam globalni rom 11.0.2, sve updejtano, provjerio da nije neki app ili GPS ili nesto deseto problem, radi se o necem u samom OS mobitela. Ima netko pojma o cemu se radi i kako rijesiti?

 Najsigurnije napravi backup, factory reset pa vidi jel ti se jos problem javlja.

13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

postavke  - aplikacije - dopustenja - automatsko pokretanje i pogasi sve aplikacije, po defoltu miui je stavio da sve se pokrece

resetiraj telefon i vidi jel ima pomaka

 

ako ne

 

napravi backup

skini recovery rom, imas na netu, jos najbolje telegram grupa MIUI updates tracker, sve na jednom mjestu

factory reset, pa ponovo pogasi sve te aplikacije da se ne pokrecu pri podizanju

 

ako ni to ne pomaze, onda idi na otkljucavanje bootloadera i stavljaj xiaomi.eu rom

 

 

baterija nit je losija nit bolja od miui 10, jednostavno je odlicna

3g, wifi, gps tj navigacija 2h radila, youtuba ko u prici, slikanje, svega necega 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 20:47 (16OR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Najjednostavnije ti za početak skinuti antivirus i provjeriti da li je mobitel čist, pogotovo ako si bio na sumnjivim stranicama ili instalirao aplikacije koje nisu na google storeu.

Neka te ne muči što piše "android system". Sigurno neće pisati virus.apk

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ista stvar je i kod mene, i događa se u pravilu svako treće do četvrto punjenje. Znaci baterija izdrži preko 48 sati i preko 9h SOTa, ali u jednom trenutku se odjednom zagrije i drastično potroši bateriju. Evo sinoć mi se desilo, legao sam s 51 posto, isključio wifi, Bluetooth, mobilne podatke, jutros se budim, uzimam mobitel, osjetim da je topao ispod kamere, odmah sam znao šta je. Baterija na 8 posto. Znaci preko noći 43 posto otišlo. Imam accubattery ali ništa ne mogu iščitati, tj sve je normalno, a tim što je mobitel tih 7 i nešto sati cijelo vrijeme bio u awake modu. Evo danas sve ok... I ovo se konstantno dešava od kupnje, a to je više od mjesec dana. Prvo na MIUI 10 a evo sad i ja MIUI 11... Obzirom da se prvi put desilo treći ili četvrti dan od kupnje, kad su na njemu bile samo najosnovnije aplikacije, čisto sumnjam da je do samih aplikacija. Jutros odradio skeniranje s Kaspreskym, ništa nije našao. Ovo me baš prilično nervira

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 22:00 (prefontaine).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

factory reset ili najbolje prek miui flash tool na kompu flashas novi cisti rom.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
WiCkED kaže...

Bok ekipo, da pitam da li ima netko rjesenje za problem koji mi se javlja s novim Mi 9T, kupljenim prije 10ak dana. Mobitel je odlican, zadovoljan sam sa svime osim s problemom koji je softverske naravi a javio mi se do sad 2-3 puta.

 

Koristim mob normalno, kroz dan razne aplikacije no nekad kad je zakljucan i ne koristim ga ode u bananu. Skuzim u nekom trenutku samo kako se mob zagrijao i roknuo 50-60% baterije u sat-dva makar ga nisam uopce koristio, pogledam sto je pojelo bateriju i pise "android system". Nekad ne mogu ni to nego se pocne smrzavati samo, moram napraviti hard reset da bude opet normalan.

 

Imam globalni rom 11.0.2, sve updejtano, provjerio da nije neki app ili GPS ili nesto deseto problem, radi se o necem u samom OS mobitela. Ima netko pojma o cemu se radi i kako rijesiti?

 Ja sam do sada to primjetio dva ili tri puta, a koristim ga oko tri mjeseca. Ima neke veze sa kamerom. Pogotovo ako si iz vibera snimao video. kao da viber ne isključi kameru kad završiš snimanje.

Bar sam ja izvukao taj zaključak nakon što mi se to desilo tri puta do sada. Meni pomaže kad ga isključim skroz i upalim nakon nekoliko sekundi ali bih volio da napokon neko skonta da li je problem do xiaomia ili do vibera ili nešto treće...

-BiH-slackspace
14 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Kome se da zezati samo instalirajte čisti android i nikakvih problema više sa notifikacijama, dobar je miui ali još uvijek ima masu problema: notifikacije koje ne dolaze ili se pojave samo u notif.baru kad ga povučeš a ne u AOD-u, užasan ram management, animacije koje se naglo prekidaju, dijelovi sučelja izgledaju nedovršeno, nelogičnosti, kopanje po opcijama..

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
EZY-E kaže...

Kome se da zezati samo instalirajte čisti android i nikakvih problema više sa notifikacijama, dobar je miui ali još uvijek ima masu problema: notifikacije koje ne dolaze ili se pojave samo u notif.baru kad ga povučeš a ne u AOD-u, užasan ram management, animacije koje se naglo prekidaju, dijelovi sučelja izgledaju nedovršeno, nelogičnosti, kopanje po opcijama..

 Aposlutno nista od tih problema sto si nabrojao ja ih nemam, a vjerujem ni drugi korisnici ovog mobitela izuzev ne prikazivanja svih notifikacija na AOD, sto ce vjerujem ispraviti u narednom vremenu

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

vi koji imate problema, na kojim romovima ste, globalni ili eu

 

jel tko probao nanovo stavljati rom, recovery to je i onako 5min posla

 

pa facotry reset, pa gasi sve aplikacije iz autostarta, brisat predmemoriju, probat gasit google sinkronizaciju, ne znam ni ja sta vise 

 

probleme s baterijom sam imao na miui 10, gdje je padala sa 80 na 0 posto u roku odmah, i 2-3 praznjenja u roku par sati za cca 50%, vruc telefon itd

 

ota updejt 11 sam dobio odmah 1. dan kad je pusten  za eu 22.10., nisam intalirao, i nakon par dana je maknut, na telgeram grupi MIUI UPDATES TRACKER su se pojavili recovey romovi MIUI 11 mi9t eea (to je eu rom, ne globalni da ne bi bilo zabune) jedan 23.10. drugi 28.10. taj drugi sam stavio odmah 28. i do danas s telefonom nemam nikakvih problema

 

sve radi, notifikacije, AOD, nist ne kasni, nist ne steka, radi i radi, i sto je najvaznije baterija traje

 

 

sretno

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
maxy0 kaže...
EZY-E kaže...

Kome se da zezati samo instalirajte čisti android i nikakvih problema više sa notifikacijama, dobar je miui ali još uvijek ima masu problema: notifikacije koje ne dolaze ili se pojave samo u notif.baru kad ga povučeš a ne u AOD-u, užasan ram management, animacije koje se naglo prekidaju, dijelovi sučelja izgledaju nedovršeno, nelogičnosti, kopanje po opcijama..

 Aposlutno nista od tih problema sto si nabrojao ja ih nemam, a vjerujem ni drugi korisnici ovog mobitela izuzev ne prikazivanja svih notifikacija na AOD, sto ce vjerujem ispraviti u narednom vremenu

 Ako ti nemaš ne znači da brdo ostalih korisnika isto nema.

Samo googlaj nešto od ovoga, zapravo ne moraš ni to, pročitaj ovu temu više stranica unazad.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
12 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Netko narucivao za 11.11?

 

Ja kad idem kroz proces narucivanja pod kupone ne vidim select kupone(po 2$) iako sam ih dosta isklikao...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Chriss kaže...

Netko narucivao za 11.11?

 

Ja kad idem kroz proces narucivanja pod kupone ne vidim select kupone(po 2$) iako sam ih dosta isklikao...

Kad odeš na checkout onda ih obračuna pod order summary (možeš odabrati ako imaš više različitih kupona). Pazi da ne odustaneš kod checkout-a jer ih u tom slučaju poništi (barem ove po $2).

My redemption lies in your demise
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Meni ne izbacuje :/

9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Možda su već istekli, ja sam išao u 9:00, čim je krenula akcija.

My redemption lies in your demise
6 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Jel Ih ima za cirka 1750 kn na aliexpresu da ne prolazim checkoutove sad?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ja ih nisam mogo iskoristit ,  trebao sam iskoristit onog s gearbesta fak.

Trenutno ovaj kod prolazi WBG2019

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
tommmyyy kaže...

Možda su već istekli, ja sam išao u 9:00, čim je krenula akcija.

 Ne, ti select vrijede 2dana...

10 godina
neaktivan
offline
Potrošnja AOD-a

Da li ima netko saznanja ili mjerenja koliko %baterije/h troši AOD? Naravno, kome je drugo stabilno oko potrošnje...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ma nek se jebu oni i njihovi kuponi. Više ništa ne prolazi a nije ni na samome početku. Koja navlakuša ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Mislim da je trenutno OVO najpovoljnija ponuda, uz opciju EU priority line slanja.

My redemption lies in your demise
12 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ako tko zna dobru ponudu, ja trazim Mi9T Pro 128gb bijeli i Mi9 Lite 128gb bijeli...

 

Thanks!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Frend kupio na moju preporuku Mi9t i oduševljen je. Ja malo prčkao po njemu (duže neg dok sam birao mob u dućanu) i iznenadio se kako se uopće ne čini puno teži od Mi9. A imao sam drugačiji dojam onda u dućanu. Eto što je subjektivna procjena. U svakom slučaju za te pare trenutno bolje nema.

 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
tommmyyy kaže...

Mislim da je trenutno OVO najpovoljnija ponuda, uz opciju EU priority line slanja.

 

1900 kn

 

kod nas ima za 2100 kn

 

za tih 200 kn razlike dobijes garanciju i kroz par dana uredjaj

 

 

mislim da se ne isplati iz čajne iznad 1700 kn

16 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Mislim da vam kuponi ne prolaze jer prodavač mora podržavati tu opciju. 

 

Probajte na nekim jeftinijim stvarima koje više selllera prodava pa ćete vidjeti da li rade.

 

Na drugom forumu ljudi normalno kupili, ali ne mobitele i prodavači su podržavali kupone.

 

Npr. možeš uzeti skuplju ponudu pa sa kuponima više srežeš cijenu nego sa najjeftinijom opcijom i seller kuponom.

 

BTW, 2300 za 9t pro 128 iz EU je ok cijena? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 17:40 (Jimmy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
registracija kaže...
tommmyyy kaže...

Mislim da je trenutno OVO najpovoljnija ponuda, uz opciju EU priority line slanja.

 

1900 kn

 

kod nas ima za 2100 kn

 

za tih 200 kn razlike dobijes garanciju i kroz par dana uredjaj

 

 

mislim da se ne isplati iz čajne iznad 1700 kn

 Samo kaj je ovo iz Kine 6GB RAM and 128GB ROM a kolko kod nas košta takav najjeftiniji?

12 godina
online
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
ivanec kaže...
registracija kaže...
tommmyyy kaže...

Mislim da je trenutno OVO najpovoljnija ponuda, uz opciju EU priority line slanja.

 

1900 kn

 

kod nas ima za 2100 kn

 

za tih 200 kn razlike dobijes garanciju i kroz par dana uredjaj

 

 

mislim da se ne isplati iz čajne iznad 1700 kn

 Samo kaj je ovo iz Kine 6GB RAM and 128GB ROM a kolko kod nas košta takav najjeftiniji?

 Bio je nekidan u domenice za 2250? Ako se ne varam. 2300 max

Ubi bene, ibi patria.
6 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

evo ja prije minutu uzeo u santa domenici za 2100 kn, 6/64 crni

 
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
registracija kaže...

evo ja prije minutu uzeo u santa domenici za 2100 kn, 6/64 crni

 Same, i to nije mi se dalo čekat poštarinu ošao do splita u trgovinu odmah preuzeo, crveni 6/64.

Mislio se za 128 al stvarno mi nije potreban, ionako slike idu na cloud. Koji film držim i par giga muzike. Sasvim dovoljno

 

Ubi bene, ibi patria.
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

 

Jimmy kaže...

Mislim da vam kuponi ne prolaze jer prodavač mora podržavati tu opciju. 

 

Probajte na nekim jeftinijim stvarima koje više selllera prodava pa ćete vidjeti da li rade.

 

Na drugom forumu ljudi normalno kupili, ali ne mobitele i prodavači su podržavali kupone.

 

Npr. možeš uzeti skuplju ponudu pa sa kuponima više srežeš cijenu nego sa najjeftinijom opcijom i seller kuponom.

 

BTW, 2300 za 9t pro 128 iz EU je ok cijena? 

 

Di si naso za 2300?

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 18:38 (matecro007).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice